Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Tompie


Tompie
őstag

Hi!

Valakinek van arról infója, hogy itthon is lehet / lehet majd kapni a 4GB RAM-os, 64GB belső memóriás változatú P9-et?

köszi

(#802) #86973952 válasza Tompie (#801) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hivatalosan nálunk nem.

[ Szerkesztve ]

(#803) Tompie válasza #86973952 (#802) üzenetére


Tompie
őstag

Remek :((
:)

(#804) #86973952 válasza Tompie (#803) üzenetére


#86973952
törölt tag

A Plus viszont lesz,"kicsit" izmosabb áron.

(#805) MK VII válasza #86973952 (#804) üzenetére


MK VII
veterán

Kicsit. Úgy 70-80e felárral. :D

[ Szerkesztve ]

(#806) Tompie válasza #86973952 (#804) üzenetére


Tompie
őstag

Igen, tudok róla azért kerestem volna a "kis kaput" :) a 4GB RAM, 64GB -ra :) (olcsóbb megoldásban :) )

[ Szerkesztve ]

(#807) #86973952 válasza Tompie (#806) üzenetére


#86973952
törölt tag

Vannak kicsi kapuk a határnál, utána keresheted. ;] :D (occóér)

[ Szerkesztve ]

(#808) thomech


thomech
tag

Akinek esetleg volt már összehasonlítási alapja P9 és G5 között, melyiket ajánlaná? Kamera, aksi idő, zene a lényeg nekem.

(#809) #86973952 válasza thomech (#808) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ferrari1 -et keresd, neki volt mindegyik. Talán tud mondani valamit a zenei részről.

(#810) ferrari1 válasza thomech (#808) üzenetére


ferrari1
őstag

Szólítottak, itt vagyok :D

Amit most leírok kizárólag az én szemszögemből egy vélemény, vitát nem szeretnék belőle. Más biztos máshogyan látja a dolgokat.

Kipróbáltam mindkettő készüléket. Kameráról tényleg csak egy kis össze hasonlítás. Zenei részről: az LG halkabb, a P9 kissé kiemel a mély tartományban és jobb magasakkal rendelkezik. Beyerdynamic DT990 Pro fülessel ( tudom magas impedancia ) hallgattam őket. Huawei jobban tetszett. Akksi szintén ( de nem nagyon ) a P9 felé billenti a mérleg nyelvét. Az összeszerelés minősége ismét a P9 győzelmét hozta nálam úgy, mint a kijelző. Ami hibába belefutottam a G5-nél, az a ne zavarj funkció magától való kikapcsolása az éjszaka közepén. A P9 az értesítések működtek kissé furcsán ( nem user error ! ). A rendszer sebessége ( bár a szintetikus tesztek nem ezt tükrözik ) jobb a P9-nek. Alkalmazások többsége, tárcsázó stb... gyorsabban nyílnak meg. Játékokkal egyiket sem próbáltam. Beszéd közbeni hang minőség nagyjából egyforma. Wifi vétel és a térerő erőssége szintén jobb a P9-nek.

Abban az esetben ha e két készülék közül kellene választanom, nem gondolkodnék :N

Kissé össze-vissza lett, de már elég késő ( korán? ) van. A lényeget ki lehet hámozni belőle :D

(#811) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Valamikor láttam olyat huawei telefonon hogy alulról felhuzható egy panel,mint az iphoneon.
Ez a modell tudja ezt,mert nem találtam infót róla ?Valami videót vagy képet tudtok erről?
Majd holnap amúgy is kiderül mert átadták a futárnak. :)

Köszi Ferrari1

[ Szerkesztve ]

(#812) ferrari1 válasza SonyNex7 (#811) üzenetére


ferrari1
őstag

Igen, tudja az alsó "redőnyt" :K

(#813) SonyNex7 válasza ferrari1 (#812) üzenetére


SonyNex7
senior tag

:R
Azért érdekes mert videókban nem látni sehol.

(#814) thomech válasza ferrari1 (#810) üzenetére


thomech
tag

Köszönöm szépen az infót :)

(#815) alekinho válasza rafis83 (#779) üzenetére


alekinho
csendes tag

Nem szerepel ott a zenelejátszó. Ez lesz a gond? Hogy tudom oda betenni? Mert egyáltalán nincs ott, hogy védetté tegyem.

(#816) JNSK


JNSK
aktív tag

nekem most valamiert 3 ora alatt ejszaka 12%ot merult.. vegig ebren volt.. es nemtudom miert. Better battery stats mukodik root nelkul is?

(#817) #86973952 válasza JNSK (#816) üzenetére


#86973952
törölt tag

Android rendszer nincs az aktív fogyasztók között az elején?

(#818) rafis83 válasza alekinho (#815) üzenetére


rafis83
tag

Valóban nem lehet ott kiválasztani :)
Viszont akkor az alkalmazásváltóban lockold le.
Egyébként nem tudom miért zárja be, nem kellene.

(#819) JNSK válasza #86973952 (#817) üzenetére


JNSK
aktív tag

de ott van.. de eddig is ott volt, es nem volt ilyen problema

(#820) #86973952 válasza JNSK (#819) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pedig ez elég általános probléma minden telefonnál. Előbb-utóbb többnyire mindenkit utolér. Google csinálja a problémat, amire jelenleg frissítés hiányában nincs jobb megoldás, mint a következő:

- Play Szolgáltatások frissítés törlése
- Manuális vissza frissítés apk -val a legújabb verzióra
- Beállításokban a Google biztonsági mentés kikapcsolása

Ha lehet, mindezt net nélkül, az első két művelet között újraindítással.

Nem készülék specifikus probléma.

[ Szerkesztve ]

(#821) JNSK válasza #86973952 (#820) üzenetére


JNSK
aktív tag

azt tudom hogy nem a telo maga okozza a bajt..

[ Szerkesztve ]

(#822) ranlomadi


ranlomadi
tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyire parás firstphone boltból venni a készüléket? Nagyon kóklerek? Ránézésre azt hozza, amit a media marktban vásárolt, ugyanúgy 3 év gari és típus..csak jóval olcsóbban.. szerintetek??

Üdv,
Ádám

(#823) migabi24 válasza ranlomadi (#822) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azt a boltot sokan dicsérik

(#824) ranlomadi válasza migabi24 (#823) üzenetére


ranlomadi
tag

Most adnak hozzá egy akg y40 fülhallgatót is... 165-ért.. nem tudom... soha nem vettem ilyen gsm boltszerűségben és picit tartok is tőle, ma voltam a media marktban érdeklődni a gari felől és azt mondták, h gyári saját intézésű van.. szóval kb ugyanaz..

(#825) kisgabor87 válasza ranlomadi (#824) üzenetére


kisgabor87
tag

Puremobile-ban 150-ért van, az is megbízható bolt. Persze ott nem adnak hozzá ajándék fülest, de a garancia ugyan az a 3+3+3

(#826) ranlomadi


ranlomadi
tag

Nem rizikós ott venni Media Markt helyett? Nem lehetnek ezek ázsiai piacra szánt importok mókolgatva? Bocsánat, h ennyit kérdezek, csak még nem volt tapasztalatom ezekkel a kisebb üzletekkel..

(#827) #86973952 válasza ranlomadi (#826) üzenetére


#86973952
törölt tag

HA lehet vinni közvetlenül a gyártói szervizbe, és teljes garancia él rá, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#828) ranlomadi válasza #86973952 (#827) üzenetére


ranlomadi
tag

Köszönöm, még annyiban kérném a segítségeteket, h mire figyeljek oda? Ma bemegyek egy ilyen firstphoneba.. pl. milyen legyen a típusa? olvastam már minden félét.. ez elvileg DUAL SIM-es változat lesz.

(#829) MK VII válasza #86973952 (#827) üzenetére


MK VII
veterán

Hát igen..
Viszont, nehogy azzal jöjjön vissza a gyártói szervizből, hogy timbuktui kiadás és nem javítják...
Én biztos nem vennék még egy 5000ft-os Nokiát sem GSM boltokból..

(#830) kisgabor87 válasza MK VII (#829) üzenetére


kisgabor87
tag

A gyártói garanciának az a lényege, hogy ha timbuktui, ha amerikai, ha jeruzsálemi verzió, akkor is javítják. Az elmúlt 4 évben 4 telefonom volt, mind kicsi GSM boltból. Volt, hogy szervizeltetnem kellett, semmi gond nem volt, pontosan a gyártói garancia miatt. Megjegyezném, hogy magyarországon a legnagyobb szerződéses szervizpartner a Telemax kft., az összes nagy gyártó garanciális javítását ott végzik, a Samsungtól, az LG-n keresztül a Huaweig, hiba esetén a telefonok nagy része ide kerül. Tehát klasszikus értelemben vett "gyártói szerviz" gyakorlatilag nem is létezik. Emellett a kicsi GSM boltoknál ugyanúgy él internetes vásárlás esetén a 14 napos elállási jog, amit bátran gyakorolhatsz, ha úgy érzed, hogy nem azt a terméket kaptad, amire számítottál. Kicsi GSM bolt alatt amúgy nem a szürkeimportból dolgozó boltokat, 0 raktárkészlettel operálókat értem, azok tényleg felejtősek. Viszont ha így összeadogatom, az elmúlt években alsó hangon 150.000 ft-ot spóroltam azzal, hogy nem MM-ban, meg Euronicsben, Edigitálnál, stb. helyeken vásároltam. Azok csak arra jók, hogy az ember megtapogathassa, megnézhesse a készülékeket, és mivel volt szerencsétlenségem egy rövid ideig ilyen helyen dolgozni, pontosan tudom, hogy mekkora haszonkulccsal árulják akár a telefonokat, akár bármi mást, pontosan azért mert egy egész hálózatot kell fenntartaniuk, nem csak egy kis külvárosi üzlethelyiséget.

(#831) #86973952 válasza kisgabor87 (#830) üzenetére


#86973952
törölt tag

Huawei -nél nem így működik a garanciáztatás. Amúgy az LG pont rossz példa, mert sokszor normális papír nélkül is javítanak.

Mellesleg ez esetben nem a régió a lényeg, hanem hogy kétes a készülék származása. Vagy éppen nem hivatalosan került be, használt készülék, 3 készülékből lett összeállítva, nem hivatalosan függetlenített...stb.

MK VII:
Én sem, de külföldről szívesen vásárolok, és a külföldi szervizeltetéstől sem riadok vissza, ha korrekt helyről van szó.

Egyébként mindig el kell olvasni, hogy mit írunk alá, illetve meg vannak -e a garanciáztatáshoz szükséges dokumentumok. Saját garancia levés sem fontos, ha a Huawei azt elfogadja.

[ Szerkesztve ]

(#832) kisgabor87 válasza ranlomadi (#828) üzenetére


kisgabor87
tag

L19-es verzió a dual sim, ilyen feliratot keress a doboz oldalán, valamelyik matricán. Ezenkívül az L09 van, az a single sim.

(#833) kisgabor87 válasza #86973952 (#831) üzenetére


kisgabor87
tag

Most volt barátnőm huawei p8 lite-ja szervizben, pontosan így működik a dolog. Elvittem budaörsre, kérték a számlát, garanciapapírt, 3 hét múlva szóltak, hogy mehetünk érte.

(#834) #86973952 válasza #86973952 (#831) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lejárt a szerkesztésim...

Erre jó példa, amit már korábban is írtam. Az Expansys nem bont dobozt, nem magyar cég, így több kérdés is felmerül.

Az egyik, hogy saját garancialevelet ad. Ez nem probléma, ha szabályos. Náluk feltételezem az, mert szinte mindegyik gyártó elfogadja. A másik az, hogy melyik disztribútortól vásárolják a készüléket, mert ez bizony meghatározza a garancia érvényességét Magyarországon (is).

kisgabor87:
Nyilván mert nem timbuktuból származik a készülék...

Nem a kis boltos garanciáról beszélek, hanem a készülék származásáról. A kis bolt nem egyenesen arányos a szarral, de nem ritka. Vannak olyan boltok, akik nem a vásárlók átverésére játszanak.

[ Szerkesztve ]

(#835) cybergyerekG


cybergyerekG
csendes tag

hát srácok... én azért csak félnék ilyen helyeken venni.. firstphone.. nem is hallottam róla.. van egyáltalán valakinek onnan telója?!
jól hangzik a difi és + 27 ezres füles.. de ér ennyit a rizikó??!

[ Szerkesztve ]

(#836) kisgabor87 válasza cybergyerekG (#835) üzenetére


kisgabor87
tag

Amúgy jó értékeléseket kapott a cég facebookon, és árukeresőn is, 15 üzletük van országszerte. A garanciának kell utánanézni, ha az rendben van, akkor simán jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#837) pepetech


pepetech
őstag

Gyerekek gyors kérdés. Aki a telekomnál vásárolta a készüléket az dual simes vagy sem illetve független vagy sem? Anno a p8-an független volt.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#838) cybergyerekG


cybergyerekG
csendes tag

olvastam és a rosszak nagyon rosszak.. :D
facebookon is van egy pár érdekes..

(#839) kisgabor87 válasza cybergyerekG (#838) üzenetére


kisgabor87
tag

Olvass el pár MM-os, vagy Edigitalos véleményt, ugyan olyanokat fogsz találni, ha nem rosszabbat!

(#840) kisgabor87


kisgabor87
tag

De nem akarok senkit meggyőzni, mindenki ott vesz, és annyiért telefont, amennyiért akar. Mindössze annyit mondtam, hogy ha a garanciát sikerül leellenőrizni, és az rendben van, akkor nyugodtan lehet kis boltból is telefont venni, én speciel még egyszer sem fáztam rá, mondjuk jól utána is jártam a dolgoknak vásárlás előtt.

(#841) #86973952 válasza kisgabor87 (#840) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pont ennyi a lényeg. HA a garancia valóban rendben van, akkor mindegy milyen bolt.

Szerk.:
Illetve az internetes elállási idő alatt ellenőrizhető a TeleMax -nál.

[ Szerkesztve ]

(#842) cybergyerekG


cybergyerekG
csendes tag

Ezt kifejtenéd pontosan? Hogy lehet ellenőrizni rendesen a készüléket?

(#843) cybergyerekG válasza #86973952 (#841) üzenetére


cybergyerekG
csendes tag

félre

[ Szerkesztve ]

(#844) #86973952 válasza cybergyerekG (#842) üzenetére


#86973952
törölt tag

TeleMax -nál meg tudják mondani, hogy érvényes -e a garancia. Egyébként ha a bolt azt mondja, hogy közvetlenül a gyártó szerződött partnerénél is intézhető a garancia, akkor nagy valószínűséggel így is van.

Általában azt szokták játszani, hogy persze gyártói, de majd ők intézik, mert ilyen "jófejek"...

Vannak kisebb, megbízható boltok, de itt nem a "garázs-mobilos" cégekre gondolok.

Szerk.:
Meg a 3+3+3 garancia miatt már egyszerűbb a helyzet. Egyszerűbb megítélni, hogy gyártói vagy szutyok garanciás.

[ Szerkesztve ]

(#845) pepetech válasza pepetech (#837) üzenetére


pepetech
őstag

Na senki? Vagy nem tárgyaltok velem ? :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#846) MK VII válasza pepetech (#845) üzenetére


MK VII
veterán

Nem és nem a válasz...

(#847) pepetech válasza MK VII (#846) üzenetére


pepetech
őstag

Akkor most nem bakiztak úgy mint a p8-nál :(. Azt sokáig függetlenül árulták :). Azért köszi a választ. Bár neked még nincs is meg ha jól olvastam :).

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#848) #86973952 válasza pepetech (#847) üzenetére


#86973952
törölt tag

P6 -nál, P7 -nél is (többek között) így volt.

[ Szerkesztve ]

(#849) MK VII válasza pepetech (#847) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem még nincs meg csak olvasom minden nap a topikot..
2-3 héten belül viszont meglesz, ha addig nem találok ilyen árban jobb vételt.. Bár nehéz lesz találni. :)
Egy picit visszatart a kis fényerő ennél a telefonnál. Illetve az on-screen gombok.. Igaz sokan mondták, hogy meg lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

(#850) #86973952 válasza MK VII (#849) üzenetére


#86973952
törölt tag

Értesítési legördítő miatt nagyon hasznos. Illetve mókolással menő dolog, ha több gombot is kidobhatsz, csökkentheted a sáv méretét. Legegyszerűbben.. egy Kangvip -es ROM lenne az igazi.

Sanszos, hogy lesz rá. Ez is már hagyomány modder körökben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.