Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) StPadre82


StPadre82
csendes tag

Sziasztok! Aki a Telekomnál vette a készüléket meg nézné hogy esetleg nem független? Még a p6-nál volt, hogy az első szériások függetlenek voltak.

(#352) bluemirage válasza #86973952 (#350) üzenetére


bluemirage
őstag

iPhone-nál nem mindegy pl. hogy cég vagy magánszemély, ha gariról van szó.

Meliora sunt bono inimica

(#353) #86973952 válasza bluemirage (#352) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt nem tudtam, ezért kérdeztem. Azt csak egyszer vettem újként.

Nem nagyon hiszem, hogy ennek itt lenne jelentősége. Érdekesnek tartom, hogy magánszemélynél más a garancia. A Huawei üfsz. egyébként nagyon készséges. Az FB -n elég rövid a válaszidő.

[ Szerkesztve ]

(#354) soko70 válasza StPadre82 (#351) üzenetére


soko70
aktív tag

Sajnos nem, telenoros kártyával próbáltam, nem független

(#355) StPadre82 válasza soko70 (#354) üzenetére


StPadre82
csendes tag

Kár. :( Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#356) Zolom89


Zolom89
senior tag

Sracok ha időtök engedi légyszi minél több képet publikálni amit evvel csináltok! Nagyon érdekel mit tud a kezetekben

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#357) bajbal válasza Zolom89 (#356) üzenetére


bajbal
tag

Tényleg jó lenne pár kép mert amiket a netes teszteken találtam az engem finoman szólva sem győzött meg. Főleg az éjszakai képek.
Köszi!

(#358) detre15


detre15
csendes újonc

Üdv!
A mult héten vettem és kérdezem,érdemes-e üvegfóliát tenni rá? Eddig szuperul működik. Kezelési utmutatót honnan lehet letölteni? A gyári honlapról az utolsó a Mate8.

[ Szerkesztve ]

(#359) rafis83 válasza detre15 (#358) üzenetére


rafis83
tag

Szerintem érdemes, ha a kijelzőjére esik a telefon, legalább csak az törik össze.
Mármint a védőüveg :)

[ Szerkesztve ]

(#360) detre15 válasza rafis83 (#359) üzenetére


detre15
csendes újonc

Köszönöm.

(#361) spawn21


spawn21
veterán

Ma akartam venni egy ilyen ketyerét német MM -ben, de csak a single sim verzió van :(

Maradt a Máté, mert a v10-em 2,5 kijelző ideje nem valami acélos

iPhone 13p

(#362) kovaccs


kovaccs
tag

Nagyon szimpatikus a készülék, de mivel nekem a kamera nem elsődleges szempont, de a rádió hiányzik, ezért megvárom a lite változatot. Tudja esetleg valaki, hogy mikor érkezhet? Külső méretben valóban nagyobb a "kisebb"?

(#363) #86973952 válasza kovaccs (#362) üzenetére


#86973952
törölt tag

Elvileg ebben a hónapban, de legkésőbb júniusban.

146.8×72.6×7.5mm

[ Szerkesztve ]

(#364) bluemirage válasza kovaccs (#362) üzenetére


bluemirage
őstag

A Honor 7et vagy utódját javaslom inkább... a lite helyett. Nézz utánna.

Meliora sunt bono inimica

(#365) kovaccs válasza #86973952 (#363) üzenetére


kovaccs
tag

Köszi, akkor tényleg nagyobb a kicsi! ( P9: 145 x 70,9 x 7 mm.)

(#366) kovaccs válasza bluemirage (#364) üzenetére


kovaccs
tag

Köszi, Honor 6 van nekem, és a Honor 7 gold prémium (telekom) lett volna jó, de pár nap alatt elfogyott, lemaradtam..Utódja, mire gondolsz?

(#367) #86973952 válasza kovaccs (#365) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igazából csak 6.95 mm az a 7 mm, bár ennek nincs sok jelentősége. :)

(#368) bluemirage válasza kovaccs (#366) üzenetére


bluemirage
őstag

Akkor tudod úgyis, hogy a Honor egy olcsóbb, de mégis igényesen megépített alternatívája a P-nek. A nyáron megjelenő, de már a jövő héten bemutatásra kerülő Honor 8-ra gondoltam, mint utód... Ha már ennyire fontos a rádió. :D

Meliora sunt bono inimica

(#369) detre15


detre15
csendes újonc

Üdv!

Tegnap frissült az EMUI .

(#370) JNSK


JNSK
aktív tag

Ma en is csatlakoztam a boldog tulajdonosok korebe. Az LG G3hoz kepest elkepeszto a sebesseg kulonbseg. Minden egybol tortenik, minden atmenet folyamatos. Szuper gyors.

[ Szerkesztve ]

(#371) bajbal


bajbal
tag

Sziasztok!

Én ma nézegettem egy pár órán keresztül. Lőttem vele pár fotót változatos körülmények között. Sajnos fotókat nem tudok felölteni mert nincs már nálam a készülék. Amit én mint laikus láttam:
- nagyon gyenge vaku. Gyenge fényviszonyok mellett nagyon sötét képek.
- irodán belül sárgás, fakó fények
- a legkisebb kézremegésre is bemozdul
- utcai képek napsütésben nagyon szépek, részletesek.

A jelenlegi G4-emmel összehasonlítva én úgy látom nem érdemes erre a készülékre váltanom pedig komolyan megtetszett. Nekem nagy csalódás.
Hangsúlyozom laikus vagyok de én abszolút nem láttam szépnek az elkészült képeket.

[ Szerkesztve ]

(#372) Zolom89 válasza bajbal (#371) üzenetére


Zolom89
senior tag

A kamerás app nagyon összetett. Sok fajta beállítási lehetőség van, automatán belül is. A sárgás fotók az irodában azért lehet mert a fehéregyensúly rossz volt, vagy az automata lőtte be vagy kézzel lett el állítva.
Ugyan ez igaz a bemozdult képre is, beállítási dolgok.

Egy kicsit én is fogdostam a telefont és ami feltűnt elsőre hogy nagyon könnyen el lehet állítani a kamerát. Nem figyel oda az ember és már valamit állított. A kamera részt tanulmányozni kell, meg kell tanulni használni.
Nekem pl pont ez tetszik benne a legjobban amit ott lehet művelni. Az iPhone pont az ellenkezője, semmi beállítási lehetőség, csak megnyitod az alkalmazást és lősz vele...semmi kérdezés gyorsan csinálja.. de ez meg pont a másik véglet.

Személy szerint köszönöm az infót amit megosztottál, evvel is előrébb vagyok. Nagyon gondolkozom hogy váltok, tetszik az S7 Edge is, bár azért a felárért nem tud többet nyújtani annyival..

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#373) bajbal válasza Zolom89 (#372) üzenetére


bajbal
tag

Ebből a szempontból a G4-et is hasonlónak tartom hiszen ott is rengeteg a beállítási lehetőség. (ájfonon nyílván semmi). Mondjuk korántsem olyan könnyű elbabrálni az LG-t. Nem is nevezném ezeket a képeket rossznak de volt valami nagyon furcsa minden képen. Valahogy oda nem illő színek, foltok. A vaku pedig kifejezetten gyenge volt.
Néha nem sok idő van elkapni egy-egy pillanatot és akkor szerintem zavaró lehet, hogy a kép nem úgy sikerült ahogy elképzeltem. Hansúlyozom, hogy lehet az én szemem csal, de a G4 képei nekem sokkal szebbek voltak.
Tényleg nem lenne rossz ha valaki tenne fel képeket mert így nehéz eldönteni a kérdést. Mondjuk ez egy kicsit ízlés dolga is :)

(#374) Newlachka válasza bajbal (#373) üzenetére


Newlachka
őstag

és megint ott tartunk,hogy a FÉNYKÉPEZŐ miatt vesz meg valaki egy TELEFONT!!

(#375) Looserke válasza Newlachka (#374) üzenetére


Looserke
őstag

A mai telefonok már nem egy Nokia 3210 szintjén vannak és sokan sokfélére használják őket többek között fényképezésre. Nem mindenki cipel magával egy fényképező gépet mindenhova. Néha fontos, ha valamit gyorsan meg kell örökíteni az jól sikerüljön. A lényeg, hogy van akinek szempont hogy milyen képet készít egy telefon.

[ Szerkesztve ]

(#376) klooo


klooo
tag

Sziasztok!
P9 4/64GB-os verziót lehet itthon kapni? Én nem tálaltam sehol.

Samsung Galaxy S23 Ultra, PS5

(#377) bajbal válasza Newlachka (#374) üzenetére


bajbal
tag

Írtam valahol, hogy az miatt veszem? :N
Nem AKAROK fényképezőt venni és a pénzemért a legjobb TELEFONT akarom megvenni amiben a pénzemért a legjobb kamera van. Ennyi...
Nyílván ha x telefonban jobb van mint y telefonban akkor azt veszem meg. Én csak leírtam a tapasztalataimat egy G4 hez képest. Gondolkoztam, hogy váltok de valószínűleg így nem fogok...

(#378) bluemirage válasza Newlachka (#374) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha valaki ért a fényképzés alapjaihoz (!):
- WB, záridő, témaválasztás, fókuszpont, iso érték stb...
akkor megértem, hogy egy olyan telefont akar amivel olyan fényképet tud készíteni amivel az ő (emberi) tudását is ki tudja használni.

De azt sosem tudtam megérteni, ha valaki csak nyom egy gombot oszt kész... és jé nem lett jó a kép. Ez az un. automata üzemmód arra és csak arra jó, hogy 2 eltérő gép (jelen esetben G4 vs. P9) automata szoftverének tudását összehasonlítsuk.
... meg talán arra is jó, hogy ha valaki nem ért a fényképezéshez nyomjon egy gombot, az egyetlent és akkor lesz ami lesz... Ebben az iPhone valóban verhetetlen.

Egy jó fényképész szarnak titulált géppel is tud jó képet lőni, csak előtte meg kell ismernie az eszköz határait és ki kell ismernie azt. Egy már megszűnt másodállásos munkám miatt én szerencsésnek mondhatom magam, mert valamennyire ki tudom használni egy mobil kamerájának tudását is, így megértem ha valakinél ez fontos... mint pl. nálam is. Ma már egy jobb mobil némi emberi tudással párosítva a legtöbb kompakt fényképezőt lekörözi.

Meliora sunt bono inimica

(#379) Newlachka válasza bluemirage (#378) üzenetére


Newlachka
őstag

egyetértek,
de itt feljebb arról van szó,hogy lőtt pár képet egy telefonnal aminek az elsődleges funkciója nem a fényképezés. és mivel nem tudja beállítani megfelelően így az eszköz már nem megfelelő.
Nem úgy gondolom,hogy az eszközt ami most kerül piacra fényezni kell,de nem is szabad elhamarkodott döntéseket hozni. Ezzel lehet szépen elijeszteni olyanokat akik, úgy gondolják,hogy ó igen tud más is szubjektív lenni. DE nem! Jön egy egy éves készülékkel, ami kb még sw frissítést sem látott, és pedálozik,hogy jobb képet csinál. Egészségére
Sokszor megosztom a véleményemmel az embereket.De a pár gyorsan lőtt fotóval nem lehet kiértékelni egy eszközt.
Én nem vagyok nagy fotós, soha nem is volt nagy elvárásom ilyen téren így soha nem is fogom egy eszköz vásárlását a fényképezési képességére alapozni. 1x leírja neki nem jön be ok cső ennyi.
Részemről befejeztem, majd visszanézek ha megvettem.
Ciao

(#380) bajbal válasza bluemirage (#378) üzenetére


bajbal
tag

Ezért hangsúlyoztam ki, hogy laikus vagyok. Nem azt mondtam, hogy szarok a képek csak azt, hogy a G4 képei nekem szebbnek látszanak. Ettől még lehet jó. Maximum én nem értek hozzá. Ezt is leírtam ;)
Esetleg mint hozzáértő neked van véleményed a P9 kamerájáról? Komolyan érdekelne ha van véleményed róla.
Köszi!

(#381) bajbal válasza Newlachka (#379) üzenetére


bajbal
tag

"1x leírja neki nem jön be ok cső ennyi."

Ennyi történt. Bocs, hogy leírtam :) Szerintem senkit nem ijesztettem el. Egyébként látott már a G4-em szoftver frissítést :))
A fényképekhez nem értek. Ezt le is írtam. Teljesen szubjektív volt a véleményem...
Részemről befejeztem, vegyed. Ennyi ;)

(#382) Tekergő82


Tekergő82
tag

Sziasztok! Mai napon én is P9 tulajdonos lettem, asszonyé lett a P8. Nappali képek szerintem jobbak a P8-nál. Több a részlet, éjszaka majd most fogom kipróbálni, addig is 2 nappali képet teszek fel nektek.

[ Szerkesztve ]

(#383) bajbal válasza Tekergő82 (#382) üzenetére


bajbal
tag

Köszönjük! :)

(#384) Tekergő82


Tekergő82
tag

[L:/dl/upc/2016-05/04/342043_bovqzorazjcah9ed_p9_02.jpg](IMG:/dl/upc/2016-05/04/342043_bovqzorazjcah9ed_p9_02.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#385) bluemirage válasza bajbal (#380) üzenetére


bluemirage
őstag

Én még csak készülök megvenni, Lumia 925-ről váltok majd, újra droidra.

Tekergő82: köszi a képet, de amit beraktál az szerintem átméretezett és más is történhetett vele, mert az exif infó is hiányzik belőle.

Bár én nem félek a kamera minőségétől. Inkább az üzemidő, wifi érzékenység stb... ami érdekel.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#386) Tekergő82


Tekergő82
tag

(#387) Zolom89 válasza Tekergő82 (#386) üzenetére


Zolom89
senior tag

google drive képfeltöltőt vagy a microsoft-ét ajánlanám erre a célre. A prohardver képfeltőtője átméretez, butít.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#388) soko70 válasza bluemirage (#385) üzenetére


soko70
aktív tag

A wifi kimondottan kiválónak nevezném, a LG G3-mal a munkahelyemen éppen 1/3-ig van ugyanazon a helyen addig ezzel még full. Szerintem elég érzékenynek tűnik, de ott néztem Samsung S6 edge+ is, azzal is kisebb volt a jel, legalábbis amit a wifi analyzer programmal mértem.
Reggel töltő le, míg ennyire újdonság többet foglalkozom vele, és most este van 70%-on. Email, wifi, mobilnet egésznap. Játszani nem játszok, programokat nézegetek, olvasok híreket stb.

[ Szerkesztve ]

(#389) próbakocka válasza Tekergő82 (#386) üzenetére


próbakocka
senior tag

Várjuk az esti képeket! :)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#390) Quqesz válasza bajbal (#371) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha majd legközelebb megnézed a kamera ablakban felül középen van egy körökből álló ikon, azt nyomd meg és kb 9 fajta lehetőség van benne a fekete/fehértől a sárgáson át a normálig. Lehet itt volt vmi elnyomva(tudod ff,sephia,norm,stb)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#391) Tekergő82


Tekergő82
tag

Igen átméreteztem, mert csak 8 megapixelt enged feltenni. Éjszakai képeket majd szerintem csak holnap fogok csinálni, most töltőn van a kicsike. Majd lehet, hogy Drive-ra teszem fel őket.

[ Szerkesztve ]

(#392) szaboc78


szaboc78
csendes tag

Kép.

[ Szerkesztve ]

(#393) próbakocka válasza szaboc78 (#392) üzenetére


próbakocka
senior tag

Majdnem ...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#394) próbakocka válasza próbakocka (#393) üzenetére


próbakocka
senior tag

Haha, na mégis!

Meglepő, de valahogy nem ilyen eredményre számítottam. Lehet hogy erősen manualban kellene használni ahhoz, hogy jobb eredmény jöjjön ki?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#395) #86973952 válasza próbakocka (#394) üzenetére


#86973952
törölt tag

PH rontja a képminőséget, nem ide kellene feltenni.

(#396) Tekergő82


Tekergő82
tag

Sziasztok! Itt vannak az ígért képek, eme link formájában.
https://drive.google.com/open?id=0B7pvFnli4XE7U294WGxKLXNRWFU

(#397) #86973952 válasza Tekergő82 (#396) üzenetére


#86973952
törölt tag

Köszi a képeket, és hogy jobb linkre tetted.

Sötétebbekhez kellett volna már a manual.

(#398) bluemirage


bluemirage
őstag

A flickr-en a képre kattintva, lent látható, hogy valóban P9-el készült-e.
Értelemszerűen itt már több hozzáértőbb tölt fel. Ezek alapján én elégedett vagyok fele. Korrekt képeket lehet vele lőni.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#399) kbadam83


kbadam83
senior tag

Tulajok, Viber értesítéssel mi a helyzet? Hadiláb mint a Mate 8, vagy működik?

[ Szerkesztve ]

(#400) JNSK válasza kbadam83 (#399) üzenetére


JNSK
aktív tag

Nekem mukodik a viber. Szepen megerkezik minden. Nekem csak a felso savra van allitva a viber ertesites.. nem ugrik fel ablak
. nem kapcsol be kepernyo..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.