Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) CöcBömb válasza SonyNex7 (#1945) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Köszönöm Neked is! Sikerült!!!!!! :D :D :D

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1952) wep válasza SonyNex7 (#1945) üzenetére


wep
tag

Könnyű kivenni-visszatenni. Az anyaga viszont nem tűnik túl erősnek, főleg a jobb felső saroknál, ahol ugye a hátlapon nyílás van a kamera miatt...

(#1954) MK VII válasza b3Ro (#1949) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Üdv a klubban.
Beállítások--->Értesítési panel és állapotsáv-->Értesítéskezelő és ezt fogod látni.

Itt tudod megadni, hogy az értesítéseket, hogy mutassa.

Más.
Most vettem észre, nekem újdonság, hogy fényképezésnél a hangerő szabájzó gombokkal lehet exponálni. Ennek örülök, mert nem kell a képernyőt böködni. :)

(#1955) b3Ro válasza MK VII (#1954) üzenetére


b3Ro
senior tag

Na itt bepipaltam mindent, es eddig ugy fest mukodik. Koszonom.

A Protected apps-oknal, h lezart kepernyonel fussanak az appok, ott mit erdemes beállítani?

(#1956) #86973952 válasza b3Ro (#1955) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pl. ami pushol. Vagy amit a háttérben akarsz tartani.

Exom:
Köszi, ez tényleg jól néz ki. Vannak helyzetek, amikor jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#1957) b3Ro válasza #86973952 (#1956) üzenetére


b3Ro
senior tag

Ertem.

Tetszik a telo. Gyors nagyon, mondjuk ha a google music megy, es feloldom finger printel akkor a zene megakad.
Ugyan ennel, lockscreen nel a zene van, es baszik mutatni akarmilyen másik notification-t.

Par oraja van meg, eddig belaktam, idővel csak lesz mindenre megoldás

(#1958) SonyNex7 válasza b3Ro (#1955) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Annyi kieg hogy bármilyen témát választasz csak a magazin feloldás használatával teszi ki értesítést zárolt képernyőre.

Cöcbömb :C

Wep :R Szerintem berendelem banggodról 4000Ft-ért a nehéz napokra...az asszonynak még marad az always :))

[ Szerkesztve ]

(#1959) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

Porterocka!

Érdeklődnék kedves Topikgazda kolléga, hogy az MEID szám hogyan kérhető le? Több tagotok is fordult hozzám, ( te küldted őket ) de az IMEI számot nem fogadja el. MEID szám kell neki. ( IMEI 2 )

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1960) b3Ro válasza SonyNex7 (#1958) üzenetére


b3Ro
senior tag

Angolul hasznalom. Hol is talalom ezt a magazinos dolgot ?

(#1961) #86973952 válasza Cunaja (#1959) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem küldtem hozzád senkit. Bubusnak kellett unlock kód. Ő írt egyedül téged, de az is a Lite -hoz, és őt sem küldtem.

MEID az CDMA azonosító, nálunk ilyen nem szokott kelleni. DC -vel ki lehet olvasni, de az generál unlock kódot is.

Milyen telefon ez?

[ Szerkesztve ]

(#1962) Cunaja válasza #86973952 (#1961) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Már megoldva! :R
A fájl még mindig nincs meg. Azóta se voltál otthon? :P

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1963) #86973952 válasza Cunaja (#1962) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mivel lett kérve?

DE, csak kb. 12 darabban van a laptop, kijelző kiszerelve.. Leejtettem és becsíkozódott. Monitorral megy, de még nem volt energiám összeszerelni.

Ma, ha nem lesz időm, akkor csinálok egy másik accot.

[ Szerkesztve ]

(#1964) Cunaja válasza #86973952 (#1963) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Huawei! :)
Amúgy nem sürgős, megyünk nyaralni 3 hétre hamarosan. Utána elég.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1965) f.lorand válasza JNSK (#1912) üzenetére


f.lorand
senior tag

Ha jól működik, akkor a kamerában nem kell mellé nyomni, meg erősebben nyomni, lehelet finom érintésre is indulnia kell elsőre. Nekem óriási a különbség az első és a második P9 között.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#1966) ranlomadi válasza SonyNex7 (#1926) üzenetére


ranlomadi
tag

Szia!

Nekem teljesen bevált a tok.. szép-elegáns.. a vakut nem zavarja, fényképet nem homályosít.. és finom bőrhatású anyaga van. Minden forintját megérte (ebay kb 4500)..
már csak egy jó fólia kéne.. :( :)

(#1967) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Halika.

Hasznos infó azoknak akik velem együtt szívnak a 2,5d kijelző miatt a fóliákkal, üveggel. itthon is egyre több helyen kapható már kijelző védő FOLYADÉK! Én spec a nanoShine-t használom, de gondolom akad több féle is. Brutálisan jó cucc. Gyakorlatilag annyi a lényege, hogy a folyadék a kijelzőre felhordva 30-60 percen belül megkristályosodik és egy vékony de roppant ellenálló felületet hoz létre. GSM boltokban is láttam már, hogy alkalmaznak különféle márkákat, van ahol garit is vállaltak rá. általában 3-4000 forint között mozog.

(#1968) krbC válasza B-Clone (#1967) üzenetére


krbC
tag

soha nem raknék ilyet a telefonomra, soha...

-gl hf-

(#1969) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Lelked rajta. Többen is használjuk ismerősökkel. Mindenféle életidegen helyzetekben próbáltuk karcolgatni, de valóban frankó cucc. Itt Pécsett az egyik üzletben garit is vállalnak rá. Ott mondjuk pont nem ez a márka van, de már elfelejtettem, hogy melyiket mondták.

(#1970) Horvi válasza B-Clone (#1969) üzenetére


Horvi
őstag

Egy elméleti jellegű kérdés ehhez kapcsolódva. Hogyan veszed le?

Hello darkness, my old friend...

(#1971) katokacaj


katokacaj
tag

Sima kijelzővédő fólia senkinél sem játszik? Én rendeltem egyet,hogy legalább legyen ami védi, amíg nem találok normális megoldást, mert nálam gyakran karcosodik az üveg.. Viszont több napig tok, minden nélkül használtam és egy hajszálkarc nincs rajta.. tényleg nagyon jó az üvege!
Most van egy sima zsebes tokom, azzal használom,míg várom a rendelést, remélem nem kell majd a karcoktól ezután sem félnem

(#1972) rafis83 válasza Horvi (#1970) üzenetére


rafis83
tag

Lekopik 5-6 hónap alatt.

(#1973) Horvi válasza rafis83 (#1972) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor már nem is biztos, hogy olyan jó választás.

Hello darkness, my old friend...

(#1974) moleculez válasza katokacaj (#1971) üzenetére


moleculez
veterán

UltimateShield

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1975) bluemirage válasza B-Clone (#1969) üzenetére


bluemirage
őstag

Volt már itt is róla szó.

Min. fél évente újra kell kenni és nehéz eldönteni, hogy az esetedben a 3,5 hónap után éri a kritikus kopást egy adott területen, vagy 5,5 hónap után. Ez egy gyors, ideiglenes, de főleg rövidtávú megoldás, ami a törvényszerű kopás miatt nem is megbízható... egy idő után.
Ezt figyelembe véve kell használni.

Meliora sunt bono inimica

(#1976) brainticket válasza krbC (#1968) üzenetére


brainticket
aktív tag

mondjuk én fóliát se soha, igazából nem is értem hogy a kommentek fele miért fóliákról szól, mire jó egy fólia? ha leejted nem törik el? Merthogy karcos a gorilla glass sem lesz normális használattal, szóval nem értem miért gerjed mindenki a fóliákra.

(#1977) MK VII válasza bluemirage (#1975) üzenetére


MK VII
veterán

Én is ilyet használok. Wowfixit-et... Belekalkuláltam, hogy 4-5 havonta kennem kell. Én nem szeretem a fóliákat. Illetve amíg nem érkezik rá normális üveg addig ezt használom. Nekem eddig bevállt. Zsebbe hordom meg kocsiban teszem ide oda. Eddig tényleg hasznosnak találom.

(#1978) B-Clone


B-Clone
aktív tag

én is úgy vagyok vele, hogy 3-5 havonta megéri azt a 4 ezret és legalább akkor nem úgy néz ki az előlap, mintha valamit ráhánytak volna.

(#1979) bluemirage válasza B-Clone (#1978) üzenetére


bluemirage
őstag

Jogos. Az egyetlen előnyét kihagytam. Ez a kenős megoldás, ha nem is a legbiztosabb és legtartósabb, de mindenképpen a legszebb. Még akkor is marad a legszebb, ha lesz majd normális fólia. :K

Ezt azért is értékelem, mert én tok nélkül hordom a telefonjaimat. Ennyi pénzért nem akarok műanyag telefont(okot). Tehát minden megoldás.... ami a telefont gyári szépségében hagyja, az becsülendő!

Meliora sunt bono inimica

(#1980) JNSK válasza f.lorand (#1965) üzenetére


JNSK
aktív tag

Ez is tovabb erositi a hardverhibas teoriat...

(#1981) bluemirage válasza JNSK (#1980) üzenetére


bluemirage
őstag

Az iparágban szokatlan All Risk 3 hónapos kijelző gari... pont a P9-nél jelenik meg...

Szerintem nem is kell összeesküvés elméleteket gyártani ahhoz, hogy mindenki lássa: ez nem egy véletlen Marketing gesztusnak volt szánva. :U

Meliora sunt bono inimica

(#1982) #86973952 válasza bluemirage (#1981) üzenetére


#86973952
törölt tag

Meg ugye az törésre, sérülésre van. A másik 3 hónap meg "bármilyen" hibára.

Plusz ugye ott van a 3 év garancia is, ez meg nem user error. Egyébként nagyon szimpatikus dolog, és nagyon ritka. Román cégeket pont ezért szerettem, mert sokan vállalnak 3 évet (pl. Serioux) a kínában bérgyártott cuccaikra.

Remélem a Huawei -nél lassan elkezd terjedni. Legalább a teljes P szériában. Lite -nál jelenleg nincs, csak P9 -nél és P9 Plus -nál.

(#1983) gti16v válasza MK VII (#1954) üzenetére


gti16v
őstag

Köszi .:) (exponálás)
Te tudsz valamit a screenvideóról?milyen módokban lehet aktiválni?

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1984) MK VII válasza gti16v (#1983) üzenetére


MK VII
veterán

Abba még nem mélyültem bele. :N

(#1985) gti16v válasza brainticket (#1976) üzenetére


gti16v
őstag

Azon gondolkodtam,hogy én is mindig tettem a telefonjaimra fóliát és tokot,tehát egy komplet csadort......
De...gondolkozok..minek..ez az egész .."luxus" telefon jellegét elveszi minden mobilnak ez a sok védelem,és azért sem értem...mert én leg később évente ...Néha sűrűbben is cserélem a mobilom.... és amennyibe kerül a komplett védelem,és cserébe nem látom..nem érzem a telefonom,annyival akkor többet?! adnak 1 év múlva ...mint karcos leejtett társáért...

(Ja ez az egész tegnap fogalmazódott meg bennem,amikor kivettem a tokból kb 3 hét után és csak lestem milyen,könnyű,milyen szép,és milyen jó a fogása :)

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1986) Atta20


Atta20
csendes tag

Sziasztok! Telefon vásárlás előtt állok és két kiszemeltem van. Egyik a Huawei P9 a másik pedig az S6 Edge.

Mivel elég sok panasz van az s6os samsungokra mondom akkor megnézek egy P9et.

Ma elmentem az egyik telenoros üzletbe és sajnos szembesültem én is azzal a hibával amit olvastam itt, hogy pl kamera módban a vaku jelre nem reagál a képernyő csak nagyon sokára. Próbáltam finom, nagyon finoman, normálisan illetve igyekeztem pontosan rányomni a vaku ikonra de nem reagált.

Ez mennyire gyakori hiba a P9-nél?

(#1987) gti16v válasza Atta20 (#1986) üzenetére


gti16v
őstag

Nekem hibátlan az

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1988) MK VII válasza Atta20 (#1986) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Szerintem ne problémázz ezen.. Nekem is ilyen, bár mostanában mintha jobban eltalálnám, kevesebbszer csinálja, hogy nem érzékeli.
Igen van akinek ilyen. Viszont sokaknak semmi baja ezzel.
3 hónap cseregarancia van rá.
Egyik topiktárdis ez miatt cseréltette és amit kapott helyette az jól működik. Szerintem és mások szerint is egy frissítéssel talán rendbehozzák. Én biztos nem vennék S6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#1989) Richard válasza Atta20 (#1986) üzenetére


Richard
őstag

Nálam 2 telefonból 2 hibátlan. Pedig lefikáznám rendesen ha lenne vele valami baj, de ugyan olyan pontos a kijelzője mint az eddigi telefonjaimnak (S6, i6S, stb..)

(#1990) Csaszi87


Csaszi87
tag

Sziasztok!
Ti sem tudtok ide belépni, vagy csak én? :N
[Huawei ID]

(#1991) Atta20 válasza MK VII (#1988) üzenetére


Atta20
csendes tag

Köszönöm neked is és a többieknek is a választ. Neked csak is kizárólag ott a vaku ikonnál nem reagál néha vagy más területen sem akarja mindig az igazat?

Igen az s6ra írják hogy elég gyorsan merül az aksija, de az a telefon is tetszik nagyon. Kb 3 napja a két telefon között agyalok :D

(#1992) SonyNex7 válasza b3Ro (#1960) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Beállítások, képernyő zár és jelszavak, képernyő zár stílusa

Fólia: nálam az ultimateshield továbbra is hozza a tervet,tudom ajánlani

Nálam sincs probléma sehol a kijelző érzékenységgel

[ Szerkesztve ]

(#1993) moleculez


moleculez
veterán

Amúgy mi ez a csoda kenőcs? Linkelné valaki?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1994) MK VII válasza moleculez (#1993) üzenetére


MK VII
veterán

Wowfixit

(#1991) Atta20
Nézd csak. Nekem tegnap másfél nap után ilyen kijelző időt tudott.

Ha nem kínzom akkor két és fél napot simán bírja.

(#1995) Atta20 válasza MK VII (#1994) üzenetére


Atta20
csendes tag

Nem rossz nem rossz :D És azt, hogy nem reagál az érintésre rendesen az csak a kameránál van vagy más területen is?

(#1996) Ricardo válasza brainticket (#1976) üzenetére


Ricardo
félisten

" Merthogy karcos a gorilla glass sem lesz normális használattal, "

Mély karc talán nem keletkezik rajta, de hajszálkarcokat összegyűjthet. Én azokat sem nézegetném szívesen a kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

(#1997) daninet válasza Atta20 (#1995) üzenetére


daninet
veterán

1-2 ember jelezte hogy görgetésnél néha eldobja az érzékelést.
Nekem nincs ilyen, a kameránál csak szoftveres gond szerintem mert a képernyő azon területe mikor az értesítési sávon babrálok teljesen jó. Egyszerűen kicsi az ikon és az érzékelési terület az ikonhoz még kisebb.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1998) brainticket válasza Atta20 (#1995) üzenetére


brainticket
aktív tag

nem, nem csak a kameránál csinálja, de talán ott lehet leginkább reprodukálni.
a legidegesítőbb talán hogy hol csinálja, hol nem, hol itt, hol ott.
pl a vissza gomb alul néha nem akar elsőre működni, vagy több app-ban a jobb felső sarokban leokézó pipa, pl. képfeltöltésnél nem megy néha csak kb harmadszor, negyedszer.

(#1999) MK VII válasza Atta20 (#1995) üzenetére


MK VII
veterán

Kamera appban jön elő jobban a vakunál. Mármint legtöbbször.
Aztán észrevettem még, hogy, ha pl play áruházban böngészgetek és jól meghúzom a listát, hogy pörögjön lefele és meg akarom állítani, és ráteszem az ujjam a kijelzőre, hogy megálljon, akkor azonnal belép az app infóhoz ahol van a letöltés gomb is.. Mintha rányomnék, hogy belépek. Pedig csak meg akartam állítani a görgetést. De érdekes, mert pl telefonkönyv görgetésnél semmi ilyet nem tapasztaltam.. Ott, ha megállítom akkor megáll és nem lép bele a névhez.

(#2000) Atta20 válasza MK VII (#1999) üzenetére


Atta20
csendes tag

Brainticket
MK VII

Mindkettőtöknek köszönöm szépen és persze azoknak is akik eddig reagáltak a kérdésemre, az őszinte választ, válaszokat.

Külsőre számomra iszonyatosan bejön a telefon, de most elbizonytalanodtam bevallom őszintén.

Tényleg nem tudom mit kéne vennem már csak azért sem mert valljuk be nem olcsó telefon, ezért Én minimum 2-3 évre venném.

Vagy tényleg a panellel nem stimmel valami és ezért van a 3+3+3 garancia vagy csak szoftveres gond van.

Lehet, hogy még várok a telefon vásárlással hátha több infó napvilágot lát vagy erről vagy az s6 edgeről.

Igaz írták mások meg olvastam is, hogy persze nem gyakori jelenség, hogy nem érzékeli a nyomást a kijelző, de még aludnom kell sokat rá. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.