Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) SonyNex7 válasza Thunder86 (#1749) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Kipróbáltam,tegnap töltő fejjel együtt és hibátlan. Szerintem nagyon megérte,ez a dizájn és anyag használat 1200Ft,minimum még egyet fogok rendelni.

(#1752) misi111 válasza MK VII (#1750) üzenetére


misi111
tag

Köszönöm az infókat.

Privátra illik válaszolni!!!!

(#1753) Thunder86 válasza SonyNex7 (#1751) üzenetére


Thunder86
tag

Korábban vettél hozzá külön töltőfejet is? Te melyik típust vetted? Nézegettem én is őket de inkább a 2db 2,4A-s verzió felé hajlok. Mivel legjobb tudomásom szerint "fast charge" funkció nincs a P9-be.

No Sacrifice, No Victory!

(#1754) SonyNex7 válasza Thunder86 (#1753) üzenetére


SonyNex7
senior tag

De van benne csak nem qualcommos,az eredeti huawei gyorstöltő bazi drága nekem meg 3 óra töltési idő nem olyan sok hogy annyit adjak érte.
Support javaslata volt: az Ő szabadalmuk, power3s, képes fel ismerni a telefonban lévő cuccot és annak megfelelően a legjobb módon tölteni.
Minden töltő minden usb portja alapban 2,4 A tud, a qualcomm gyorstöltés csak amolyan plusz funkció ami ha van otthon vagy ha jövőben lesz ilyen képes készülék akkor jöhet jól.(feleségemnek van egy samsung A5)
Tehát a legújabb szabványos qualcomm 3.0 fekete színű töltő fejet vettem, és valóban a gyors töltő port is simán tölti a telefont.
Baszki ez de hosszú lett, csak simán leirhattam volna melyiket vedd meg :))

[ Szerkesztve ]

(#1755) #86973952


#86973952
törölt tag

Betettem az utoljára linkelt összefoglalót a fejlécbe. Természetesen desktop nézetben látható.

Még lesz 2 grafikai finomítás, de már használható.

(#1756) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!
Ez az első androidos telefonom, w10m-ről jöttem át. Eddig minden oké, akkor időre leszek kíváncsi még.
Az lenne a kérdésem, hogy az értesítési lesz színét meg lehet-e adni a különböző alkalmazásoknál? Pl a Facebook kék stb.

Renault Megane IV Limited

(#1757) katokacaj


katokacaj
tag

Sziasztok, megvan a kicsike, most is róla írok :) Vásárláskor direkt leellenőriztem a rizikófaktorokat, kipróbáltam pl. A vaku ikonjánál az érzékenységet, szerencsére semmi gond nincs.. már csak arra kell rájönnöm, hogyan kell a garanciát elintézni, de gondolom le van írva a fórumban vagy az összefoglalóban, úgyhogy mindjárt utána is olvasok.. :)

Egyedül azt furcsállom, hogy mióta feltettem tölteni, nem lett nagyobb a töltöttség szint, és elég meleg a készülék...

[ Szerkesztve ]

(#1758) pepetech válasza katokacaj (#1757) üzenetére


pepetech
őstag

Ma nekem is beakadt egy progi és forrósodott a semmitől. Ki/Be kapcs és megoldódik.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1759) katokacaj válasza pepetech (#1758) üzenetére


katokacaj
tag

megtortent.. :/ de eleg meleg meg mindig. Beken hagytam es felment 34-rol 39%-ra de mikozben nyomkodom megint 38, ugyhogy beken kell hagyni toltes kozben...

(#1760) katokacaj


katokacaj
tag


igyekszem rájönni

[ Szerkesztve ]

(#1761) Jaded válasza katokacaj (#1760) üzenetére


Jaded
senior tag

Először frissítsd le az alkalmazást, utána lesz egy olyan fül hogy "Én" és ott tudod meglenni.

Renault Megane IV Limited

(#1762) katokacaj válasza Jaded (#1761) üzenetére


katokacaj
tag

igen mostmár rájöttem, köszi :)

(#1763) SonyNex7 válasza Jaded (#1756) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Alapból nem,de tudom ajánlani a Light Manger appot,amivel nagyon durván részletesen testre lehet szabni.

Kopaszok üdv köztünk :C

Ez a Light Manger app mehetne összefoglaló ajánlóba.

[ Szerkesztve ]

(#1764) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Van valaki akinek single simes kártyafüggetlen a készüléke és t-mobile -os a kártyája és használja Nfc fizetésre?
Nekem abszolút nem megy,persze otp dirketel már beszéltem,már csak arra tudok gondolni hogy azért mert a készülék kártyafüggetlen, viszont arany kártyás előfizetésem van?!
Azon kívül kérnék ötleteket hogy kapcsold be az Nfc-t... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1765) #86973952 válasza SonyNex7 (#1764) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mobiltárca képes a SIM -ed? Meg aktiválva van a mobiltárca a Telekomos appból?

[ Szerkesztve ]

(#1766) SonyNex7 válasza #86973952 (#1765) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Elvileg minden oké ott a kártya meg minden de terminál nem fogadja el hanem kiirja hogy használjon chip alapú kártyát...
Mobiltárca app véleményeknél láttam a playben hogy kártyafüggetlen telefonon nem megy hiába t-s a kártya!?
Igaz vagy hamis nem tudom felhívom őket.

[ Szerkesztve ]

(#1767) #86973952 válasza SonyNex7 (#1766) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az érdekes jelenség lenne, mivel a Telekomnál is lehet függetleníteni hűségidőn belül.

"Chip alapú kártya" nem a bankkártyára vonatkozik?

(#1768) SonyNex7 válasza #86973952 (#1767) üzenetére


SonyNex7
senior tag

De igen bank kártyára.
T-mobile appban hol kéne aktiválni, semmi ilyesmit nem találok?

[ Szerkesztve ]

(#1769) #86973952 válasza SonyNex7 (#1768) üzenetére


#86973952
törölt tag

(#1770) Newlachka válasza SonyNex7 (#1768) üzenetére


Newlachka
őstag

sim kártyának is mobil tárca képesnek kell lennie

(#1771) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Ma este már nem merülők bele jobban de ez mindent elmond...

[ Szerkesztve ]

(#1772) Newlachka válasza SonyNex7 (#1771) üzenetére


Newlachka
őstag

tudom mi a megoldás.
kell egy T-s rom vagy át kell írni build.propban a rom verzióját.
Most olvasgatok utána ennek az nfc mobiltárcás dolognak, és azt írják,hogy a T-mobile a rom-ot ellenőrzi841 hsz.
Ergó akkor fogsz átmenni az ellenőrzésen ha tényleg így van, ha a rom verziót átírod kézzel. De ehhez meg root kell.
És a legfontosabb mobiltárca képes SIM

[ Szerkesztve ]

(#1773) M_Toni


M_Toni
csendes tag

Sziasztok!

Pendrájvot tud kezelni a P9?

(#1774) Jaded válasza SonyNex7 (#1763) üzenetére


Jaded
senior tag

Köszi, majd ránézek.

Renault Megane IV Limited

(#1775) moleculez


moleculez
veterán

Ma nekem is volt egy brutális melegedésem reggel, én azt hittem azért, mert párna alatt maradt, de volt vagy 60fokos, a folia megfeszult a kijelzőn.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1776) bluemirage válasza moleculez (#1775) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem kapott levegőt és fuldokolva erőlködött. Csoda, hogy nem fulladt meg :)

Egyébként semmi különös. A skynet elszabadult rajta. Azaz valami megint önállósította magát. Ennyi!
Én továbbra is azt mondom, hogy aranyos próbálkozás a gyártóktól a különféle lehetőségek, amivel app-ok futását, tevékenységét lehet szabályozni. Plug&Play szintű droid használóknak már ez is nagy segítség.
De én továbbra is csak root + Greenify-ban (vagy bármi hasonlóban) hiszek
Rendszerszinten kell blokkolni/hibernálni a folyamokat. Főleg éjszakára, vagy hosszabb inaktivitás esetén.

Nem neked, hanem általánosságban:
A droid továbbra is egy memória és cpu zabáló, elburjánzott OS. De ez maradt... A zsugorodó IOS drága, a Windows meg halott.
1., Emiatt kell egy zászlóshajót venni, hogy bírja a tempót. Pl. P9 :K
2., beleásni magunkat az OS-be (szakmai fórumok) :K
3., BL nyitás... ; root vagy hasonló megoldásokkal uralni a skynet-et.

Tudom, hogy ezeket sokak anyagilag vagy tudás hiányában nem tudják megtenni. Ők a plug&play felhasználók, számos user error-al megáldva... és ez rossz kombináció... :( A telefonok okosak lettek, de a felhasználók nagy része nem tudott ezzel lépést tartani. ... vagy csak hiszik, hogy igen. :)

Meliora sunt bono inimica

(#1777) kbadam83 válasza bluemirage (#1776) üzenetére


kbadam83
senior tag

Délelőtt hozza a futár a P9 Plus-mat ;-)

(#1778) pepetech válasza kbadam83 (#1777) üzenetére


pepetech
őstag

Piszok mázlista... Még most is dühít hogy félre vezettek a telekomnál... De nem baj sima P9 sem rossz, sőt. Mondjuk az a +1Gb Ram meg a force touch ami lehet paraszt vakítás mert a minden napokban nem használná az ember nem számít nagy különbségnek. De az aksi az nem mind egy.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1779) daninet válasza M_Toni (#1773) üzenetére


daninet
veterán

tud, de USB-C csatlakozo van rajta, igy a micro USB-s pendriveokhoz kell egy atalakito.

par eve mar a belepo szint androidok is kezelik a kulso adattarolokat, szerintem nehez lenne olyat talalni ami nem :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1780) kbadam83 válasza pepetech (#1778) üzenetére


kbadam83
senior tag

Meg az Amoled kijelzőt sem említeném a hátrányok között ;-)

(#1781) moleculez válasza kbadam83 (#1780) üzenetére


moleculez
veterán

Az én szolgáltatóm még kicsit később hozza, de nem volt kedvem megválni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1782) katokacaj válasza bluemirage (#1776) üzenetére


katokacaj
tag

En Iphone 5s-rol valtottam.. Pontosan ezt szerettem az iosben, az egyszeruseget. Nem kinal semmi tobbet, puccosabbat a felhasznalonak mint amire a mindennapokban szuksege van, azt viszont gordulekenyen es hibatlanul tette, eleg volt neki az 1 gb ram, stb.. de ezt is untam meg benne, hogy egyszeru, unalmas, nalam fel-1 evnel tovabb meg egy telefon sem volt, mert marha hamar rajuk unok es tovabb passzolom oket :D
feltem ujra az androidtol hiszen azert valtottam iosre mert mar a hocipom tele volt az androiddal... alant olvashato milyen telefonjaim voltak, atlagos kozepkategoriasak, hat egyik sem birta sokaig, hamar belassultak..
de most nagy remenyeim vannak a P9-el, talan azert egy csucskategorias telefon fel tudja venni a lepest, es 1-1,5 ev mulva is ugyan azt kinalja majd, mint az elejen...

(#1783) MK VII


MK VII
veterán

Kezd a gép akadozni...
Mint úgy általában a droidok.. Fényképezésnél lassan reagál, hogy rányomtam a kép készítésre, sőt van, hogy nem is csinál képet..
Appból kilépve akadozva remegősen hozza be a főképernyőt.. Főképernyő lap váltásoknál akad, de sokszor át sem ugrik a másik lapra csak megáll félben a váltás és visszahúz az előző lapra. Névjegyzék görgetés nem sima. Akad.. :(
Fényképezésnél még mindig nincs meg az automata vaku mód.

Azt hiszem ebből szerviz lesz...

[ Szerkesztve ]

(#1784) SonyNex7 válasza MK VII (#1783) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Vissza állítottad már?
Ha igen gariztasd le.

Kabadman: ha már felvágsz vele :DDD off topikba jöhet egy pár soros beszámoló.

[ Szerkesztve ]

(#1785) MK VII válasza SonyNex7 (#1784) üzenetére


MK VII
veterán

Most csináltam egy factory-t, de nehogy már egy 1 hetes készülék amiben 3GB ram van akadozzon és hetente lakjam be újra a telefont... Ráadásul nem is a memória telik meg, mert mindig van több mint 1GB szabadon.. Ez valami android fjúcsör lehet, hogy, ha használva van akkor így hálálja meg..

(#1786) SonyNex7 válasza MK VII (#1785) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Online vetted akkor vidd vissza ha nem megy garanciába csináljanak valamit.

(#1787) MK VII válasza SonyNex7 (#1786) üzenetére


MK VII
veterán

Telekomnál vettem, nem online..
Meglátom, hogy lesz-e hatása a factory-nak aztán, ha nem lesz változás akkor természetesen megy a T-hez.

(#1788) M_Toni


M_Toni
csendes tag

Köszönöm a választ daninet. Már úton van az átalakító. mikro USB pendrájvom meg van. Még a Mate 7-hez vettem.

(#1789) M_Toni


M_Toni
csendes tag

Lenne itt még valami: Letöltöttem én is a Light Manager nevű appot, hogy az értesítési led színét az alkalmazásokhoz szinre lehessen szabni...
Hát nálam ez nem műkűdik. Ugyan úgy zöld fénnyel jelez minden. Az én telefonom egy szimes verzió. Lehet, hogy csak a kétszimes váltuzatban van RGB led?
Ésetleg ha nálam is járható út lenne ez a jelzőfények színreszabása, írja má meg legyenszíves, mit hogy kellene beállítani.

(#1790) bollizolee válasza MK VII (#1785) üzenetére


bollizolee
tag

A fényképezésnél pro módba nincs is automatikus vaku csak normál módban. Legalábbis nálam úgy van.

(#1791) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Single sim és Dual sim-es verziók között van más különbség a simek számán kívül?

(#1792) Horvi válasza szegto (#1791) üzenetére


Horvi
őstag

A dual simes-ben nincs NFC.

Hello darkness, my old friend...

(#1793) migabi24 válasza MK VII (#1785) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem a melegedés lehet az oka, mert eddig nem panaszkodtál ilyenre, gondolom a proci teljesítménye csökken ahogy melegszik

(#1794) jacis válasza MK VII (#1783) üzenetére


jacis
nagyúr

Mint úgy általában a droidok.
Ez több szempontból sem igaz. Általában a droid nem akad jobban mint a másik két oprendszer. Másrészt nem minden droid akad. Harmadrészt ha telerakod rosszúl megírt vacak appokkal akkor akadni fog tehát ez inkább user error lesz.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1795) #86973952 válasza MK VII (#1787) üzenetére


#86973952
törölt tag

FR nem segít, akkor szerintem ott hardveres gond lesz.

Nem melegszik túlzottan a telefon? Erős dadogás mellé az sem ritka, mivel leszabályozza az órajeleket.

[ Szerkesztve ]

(#1796) SonyNex7 válasza M_Toni (#1789) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nem. Értelemszerűen állítsd be, zárd be az appot majd nyisd meg és működnie kell.
Az appon belül van teszt mód is.

(#1797) MK VII válasza migabi24 (#1793) üzenetére


MK VII
veterán

Nem vettem még észre pedig használom rendesen.
Navigáció közben melegszik. De aközben minden telefonon tojást lehet sütni. Alapvetően más használatkor nem tapasztalok melegedést.

(#1794) jacis
Nincs rajta semmi olyan app amitől előfordulhatna. Facebook app nincs, messenger app nincs, más chat programok sincsenek.. Egy kosárlabdás és egy focis játék van fent, de nem aközben akadozik, hanem alap használat közben..

Csináltam FR-t.. Most egyenlőre nem csinálja.. Remélem így marad..

(#1798) M_Toni


M_Toni
csendes tag

Probváltam a teszt opciót is a beállított szin megjelenítésére. Ez sem mutat semmit. ha rányomuk, kiírja hogy egyes készülékeknél csak sötét kijelzőnél működik. Lehet nem ugyan azt a lightmanagert használjuk, mert ahogy nézem két külömböző is van. én azt telepítettem, aminek van pro verziója is. még jó, hogy az ingyenessel próbálkoztam. most kipróbálom a másik fajtát.

(#1799) pepetech válasza M_Toni (#1789) üzenetére


pepetech
őstag

Érdekes mert nekem zölden jelez ha töltőn van vagy ha hívtak vagy sms jött. Pitosan jelez ha merül és kéken jelez a facebookra/messengerre. A viber néha jelez néha nem de ez nem a telefon hibája 3rd app a viber is szóvsl lehetnek vele bajok.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1800) rafis83 válasza M_Toni (#1798) üzenetére


rafis83
tag

Nyomj a tesztelésre, és kapcsold ki a kijelzőt. Utána jelezni fog. Persze első indításkor meg kell adni a szükséges engedélyeket a programnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.