Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Newlachka válasza #86973952 (#1588) üzenetére


Newlachka
őstag

nekem OK tudod, ahol tudok segítek én is:)
és én is beállnék a sorba szeretnék egy jó leírást, mert 3 P9 lesz itthon és mindháromhoz kell az érthető leírás

(#1602) JNSK válasza #86973952 (#1594) üzenetére


JNSK
aktív tag

kikapcsoltam az automata mentest (efelett elsiklottam.. eddig csak a manualis frissitest csinaltam) es erdekes modon rogton "le ment" alvo allapotba a telefonom.. eddig az aksi grafikonon latszott hogy folyton ebren van.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1603) kbadam83


kbadam83
senior tag

Sziasztok!
Tudnatok abba segiteni, hogy a telefont hol kell beregisztralni ahhoz, hogy eletbe lepjen a 3 honap kijelzo garancia es a plusz 1 ev garancia?

(#1604) #86973952 válasza kbadam83 (#1603) üzenetére


#86973952
törölt tag

HiCare alkalmazásban.

JNSK:
Frankó. :)

szende_robi:
Lehet sokan nem mókolnak a telefonon, viszont itt mégis nagyobb a "kockázat", mint egy sima frissítésnél. Szóval szerintem mókolási témában minden érdemleges hozzászólás fontos. :)

Szerk.:
Persze általánosságban értem a mókolásra.

[ Szerkesztve ]

(#1605) gti16v


gti16v
őstag

örömömből felbuzdulva,asszonynak is vettünk egy P9 lite-ot...érdekes,hogy gyárilag van rajta,egy preciz gyári fólia...erre(P9) meg nem kapni..normálisat :-)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1606) pepetech válasza gti16v (#1605) üzenetére


pepetech
őstag

De p9 kijelzője masszív. Nagyon is. Az s7edgém ilyenkor már karcos volt... a zsemeben a por karcolta össze.. röhely.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1607) ranlomadi


ranlomadi
tag

Sziasztok!

Abban tudnátok segíteni, hogy hol lehet megnézni, h az adott hónapban mennyi percet telefonáltunk?

(#1608) csabi+


csabi+
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ennek a készüléknek van annyira kifinomult a billentyűzete, mint az xperia készülékeké?
Arra gondolok, hogy ha beírok egy szót, és mondjuk abban ékezet is van, de nem bogarászom a plusz karakter palettán írás közben, akkor automatikusan felkínálja annak a szónak, az ékezetekkel kijavított változatát ...továbbá az xperia készülék (Xperia SP) nagyon jól tud magyarul, könnyű vele gépelni... Tapasztalatból: kipróbáltam egy kínai készüléket (Laude X8), és azzal egy agyrém volt gépelni. Valmilyen stock 4.3-as rendszer volt (elvileg CE-s lokalizációval...), de a billentyűzete (alap androidos) egy agyf**z...

Az említett xperia készülékem cseréjén gondolkodom, és a P9 egy nagyban potenciális jelölt...

Köszönöm a választokat!

Csabi

Csabi ...Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt; amiről ők úgy tudják, hogy mi tudjuk!

(#1609) SonyNex7 válasza csabi+ (#1608) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Swipe,google gyárilag de az áruházból még vagy 10 fajta elérhető,androidod van így kipróbálhatod az összeset.
Meglepő de a nagy swiftkey tiszta bug volt nálam, simán nem jelent meg,kb olyan szarul működött mint ios alatt.
Nekem legjobban a googleè jön be.
Egyszerű dizájn, elég okos de amit nem tud egyszer be kell írni és legközelebb már tudja,kurzor csúsztatás spaceel, szó vissza törlés bs vissza csúsztatással nagyon bejön.

Ne egy billentyűzet tartson vissza a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

(#1610) kutyesz71


kutyesz71
tag

Sziasztok
segítséget szeretnék kérni , hicare( helyszolgáltatási korlátozások miatt a renszer nem tud szolgáltatást biztosítani) ezt írja amikor be szeretnék lépni. mit lehet tenni?

(#1611) Newlachka válasza kutyesz71 (#1610) üzenetére


Newlachka
őstag

én pl telefonszámmal regisztráltam be a 3+3+3-as garanciát,
de ha fellépsz ERRE a honlapra és regisztrálsz utána már telefonon csak simán be kell lépni, és azt engednie kell a rendszernek, hiába,hogy európában elvileg nem lehet regisztrálni.

(#1612) kutyesz71 válasza Newlachka (#1611) üzenetére


kutyesz71
tag

Szia
Köszönöm, ez már rég óta megvan mert G8 volt előtte. Accom van, nem értem mi lehet a baja.

(#1613) moleculez válasza csabi+ (#1608) üzenetére


moleculez
veterán

Szerintem is, a Google billentyűzet nagyon jó, én is azt használom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1614) batai15 válasza moleculez (#1613) üzenetére


batai15
félisten

+1 a Google keyboardra . Mióta az új verzió van mást nem használok.

(#1615) #86973952


#86973952
törölt tag

Németekhez a héten érkezett egy frissítés. B160.

Új kernelt, illetve néhány javítást tartalmaz, Google biztonsági verziója május 1 -es. Biztos jön majd hozzánk is.

(#1616) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Azt tudtátok hogy a wifi+ használatával ha egy hálózat el van mentve, kikapcsolt wifi esetén is csatlakozik a hálózathoz?
Azt hittem hogy csak 2,4 vagy 5ghz között vált, még a mobil és wifi hálózat között.

(#1617) batai15 válasza SonyNex7 (#1616) üzenetére


batai15
félisten

Persze írja is.

(#1618) JNSK válasza #86973952 (#1615) üzenetére


JNSK
aktív tag

9 vagy a 19? vagy amin c432 van arra mind varhato?

(#1619) #86973952 válasza JNSK (#1618) üzenetére


#86973952
törölt tag

L09 és 432 -es cust. Sanszos, igen. Úgy látom lengyeleknél is kint van már.

(#1620) #86973952


#86973952
törölt tag

Elnézést, de külön hozzászólásba teszem a fontossága miatt.

Elkészült az Összefoglaló. Egyelőre így néz ki, amit az idő előrehaladtával lehet bővíteni. Kérlek, véleményezzétek. Lehet benne hiba, kicsit keveset aldutam az éjjel, fáradtan írtam...

A P9 Lite Összefoglalója hasonlóan fog kinézni, átszerkesztve. Jelenleg erre a két témára egyszerre csinálom. Csak mert tudom, hogy van itt Lite -os is (ott is ígértem). Persze majd átszerkesztve oda is bedobom.

[ Szerkesztve ]

(#1621) daninet válasza SonyNex7 (#1609) üzenetére


daninet
veterán

nálam swiftkey hibátlan... nyilván gyűjtik az adatot de egy billentyűzettel sem tudok olyan gyorsan gépelni mint azzal.. angol nyilván egyszerűbb nyelv, de a magyarhoz képest elképesztően jósolja a szavakat angolul, leütsz egy betűt és berakod a szót, szinte nem kell hozzáérni...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1622) daninet válasza #86973952 (#1620) üzenetére


daninet
veterán

kicsit logikátlan az iGo-val kezdeni illetve jobban el lehetne különíteni az egyes témákat akár egy nagyobb betűvel ami címként szerepel ahogyan más telefonoknál van. Akár onnan simán átlinkelheted, ezeket már sokan megcsinálták, nem hiszem, hogy lenne ellenvetésük. Pl.: lg g4

egy root leírás mehetne bele. ha gondolod megcsinálom, egyelőre nincs nagy buhera a telefonra, ez elfér a leírásba is.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1623) #86973952 válasza daninet (#1622) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tabról csináltam, és nem végleges verzió. A szövegezés, leírás miatt tettem be.

Mélyvíz még szándékosan nem került bele, de abszolút fontos. Csak ennyi időm még nem volt.

A leírás persze mehet, köszönet is jár érte.

(#1624) daninet válasza #86973952 (#1623) üzenetére


daninet
veterán

illetve ha gondolod gyártok én ilyen címeket írd össze mi kell

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1625) #86973952 válasza daninet (#1624) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az szuper lenne, mert vidéken vagyok, így csak tabról csinálom. Kerestem én is normális appot erre a célra, de nem nagyon találtam. Átküldöm majd Neked privátban.

(#1626) SonyNex7 válasza batai15 (#1617) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Akkor írás olvasás értés 1-es... :U
Számít vajon az akku használatban?

Daninet: háromszor raktam újra de akkor is ezt csinálta.
Azért próbálkoztam vele mert úgy tudtam a swiftkey a legnagyobb dobó,de kiderült nem nálam.

[ Szerkesztve ]

(#1627) Newlachka válasza #86973952 (#1625) üzenetére


Newlachka
őstag

jó lesz ez :)
köszi

(#1628) bluemirage válasza #86973952 (#1620) üzenetére


bluemirage
őstag

Teljesen jó. :R
Ha lesz valami fontos és gyakori, akkor gondolom úgyis bővítve lesz.
Az IGO-s részt én sem értem. Már az említését sem, nemhogy azt, hogy az elején egy hosszú részben taglalva van. Vagy ez "A milyen GPS-t vegyek" topik? :)
Ha valaki IGO-zna, akkor az adott esetben kell azt megítélni és eljárni, de előre szerintem is felesleges ezt ennyire túlbeszélni, főleg előre.

Meliora sunt bono inimica

(#1629) pepetech válasza #86973952 (#1620) üzenetére


pepetech
őstag

Jó kezdeményezés de nagyon sok a sallang...

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1630) cybergyerekG


cybergyerekG
csendes tag

ranlomadi kérdése:

"Sziasztok!

Abban tudnátok segíteni, hogy hol lehet megnézni, h az adott hónapban mennyi percet telefonáltunk?"

Ez engem is érdekelne srácok. Ha tudtok rá válaszolni.

(#1631) daninet válasza cybergyerekG (#1630) üzenetére


daninet
veterán

hónapra lebontva nem hiszem, hogy bármelyik telefon statisztikát vezet, de ha érdekel találtok rá tucatnyi programot playstore-ban...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1632) #86973952 válasza bluemirage (#1628) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem az elején van, de a tiltás miatt ez sok témánál ki lett emelve. Persze hátrébb lehet sorolni, ezért osztottam meg.

Az a jó, ha van kritika. Így mindenkinek az akarata tud érvényesülni.

pepetech:
Ezzel a hozzászólással nem sok mindent tudok kezdeni.

Szándékosan olvasmányosabb, magyarázóbb, "sallangosabb", mivel elsősorban az Összefoglalók ezen része a kevésbé hozzáértő, laikus embereknek szól. Jóval kisebb népszerűségnek örvendő telefon Összefoglalójában is simán van 25-35 ezer megtekintés.

Ezek általában nem az aktív fórumozók, ROM -olók kerülnek ki.

A mélyvíz sokkal konkrétabb lesz.

DE szívesen javítok bármit, ezt kb. 1 óra alatt csináltam, írtam le. Innen kell elindulni

[ Szerkesztve ]

(#1633) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Minden micro sd kártyát támogat a telefon.
Sima vagy sdhc sdxc kártyákat is viszi?

(#1634) bluemirage válasza SonyNex7 (#1633) üzenetére


bluemirage
őstag

A sima SD nem életszerű már... ritka és max 2GB vagy talán 4GB-os lehet. Erre már nem emlékszem...
Ezért az SDHC (32GB-ig) vagy felette az SDXC lehet, de a telefon csak' 256GB-is ismer fel kártyát.
Emiatt tehát az SDHC és SDXC(256GB-ig) mehet bele elvileg.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#1635) f.lorand válasza #86973952 (#1620) üzenetére


f.lorand
senior tag

Köszönjük, nagyon hasznos lesz, főleg ha belekerül a neheze! Dual SIM-nél is lehet SD kártyát használni, csak kicsit szabni kell (akinek van hozzá kedve és bátorsága). Nekem két SIM van benne és egy SD kártya.

[ Szerkesztve ]

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#1636) moleculez


moleculez
veterán

Köszi, hogy elkezdted egyáltalán az összefoglalót. Szerintem össze kellene szedni a gyakran ismételt kérdéseket.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1637) Zolom89


Zolom89
senior tag

Csatlakoztam én is hozzátok, meg pénteken!
iphone 6s valtottam, és eddig nem bántam meg. A kijelző nagysagat még szokom, de nincs vele gond.

Egy kérdés : hol írja hogy hány óra perc kijelző idonel tart?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#1638) #86973952 válasza f.lorand (#1635) üzenetére


#86973952
törölt tag

Erről tudsz csinálni egy rövid írást, esetleg 1-2 képpel?

Jogos a felvetés, bár őszintén megmondom elég necces téma. Múltkor ezért kellett lemelegítenem egy telefon hátlapját, mert beszorultak a kártyák a slotba. Meg a SIM szabást a szigetelés miatt okosan kell csinálni.

Viszont a mélyvízbe befér. Hátha valaki bele akar vágni.

(#1639) #86973952 válasza Zolom89 (#1637) üzenetére


#86973952
törölt tag

Speciális beállításokban van az akkumulátor kezelés.

(#1640) Richard válasza Zolom89 (#1637) üzenetére


Richard
őstag

Beállítások->Speciális beállítások->Akkumulátor kezelő->a körben a % alatt a részletek->Fogyasztási szint-> hardver->Képernyő

(#1641) Zolom89 válasza Richard (#1640) üzenetére


Zolom89
senior tag

Ezer köszi! :R

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#1642) f.lorand válasza #86973952 (#1638) üzenetére


f.lorand
senior tag

Persze. Én így csináltam (de több megoldás is van erre a neten):

1. Fogd a SIM kártyát, egy öngyújtót és egy csipeszt
2. Az öngyújtó fölé kb 1 mp-ig tartsd a SIM-et (ne a chip részt természetesen, hanem a túloldalát)
3. 1 mp alatt pont ellágyul az anyag és a csipesszel könnyen lehúzható a chip
4. Finoman meg kell körömreszelővel reszelni a chip alját, ahol a ragasztóanyag még eláll az egyébként tök lapos felülettől
5. Finoman meg kell reszelni körömreszelővel az SD kártya azon részét, ahova a SIM-et fel kell rakni (hogy ne álljon ki és beférjen a helyére). Nem szabad túlreszelni, mert ha eléri a felület alatti fém részt, tönkremegy a kártya
6. Kétoldali ragasztóval felragasztjuk és kész, működik a 2 SIM és a kártya is.
7. Ha kell, picit körbereszelgetjük még az egészet körömreszelővel (nekem kicsit kellett)

Az enyém így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#1643) katokacaj


katokacaj
tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata ezzel a bolttal kapcsolatban? http://www.partnerogsm.shp.hu/hpc/web.php?a=partnerogsm

Szerintetek megbízható?
Nagynehezen összekapartam 139.000 Ft-ot és nagyon szeretném a P9-et, és itt a legolcsóbb.. gondolom itt nem gyári hanem bolti garancia van, de a P9-re érvényes a 3-3-3 gari ezért be merném vállalni, csak olyan furcsa, hogy a single sim-es verzió is itt 135.000 Ft, valahol meg 170.000

(#1644) #86973952 válasza katokacaj (#1643) üzenetére


#86973952
törölt tag

Csak akkor van 3-3-3, ha gyári garanciás. Nehezen hiszem, hogy a bolt ilyet bevállal.

Nos a kis boltoknak meg van az eszközük arra, hogy olcsóbban adják a telefonokat. Többnyire áfa -t csalnak, nem is kevesen. Meg ha kintről zacskós készüléket szereznek, akkor mindjárt kedvezőbb lesz a végfelhasználói ár.

Persze egy nagyobb kereskedelmi hálózat megteheti, hogy kevésbé kedvező árat adjon. Egyrészt így is kitermeli, amit kell, másrészt meg eventeknél van miből kiakciózni. Plusz ha itthon nem adják el, akkor átlogisztikázzák más országba.

Magát a boltot egyébként nem ismerem, általánosságban írtam.

f.lorand:
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1645) katokacaj válasza #86973952 (#1644) üzenetére


katokacaj
tag

Köszönöm, ezt szomorúan olvasom. Szerinted nem érné meg akkor innen vásárolni? Sajnos részletre nem vehetek készüléket sehol, mivel diák vagyok, egy esély marad, szolgáltatónál díjcsomag váltás, de arra meg az ősöket kell rávenni úgy, hogy ne szabják fejem, mert szerintük egy telefonért 20k-nál többet kiadni pénzkidobás :D

Azt tudjátok esetleg hogy a vodafonban kapható készülék slotjai is függetlenek-e?

(#1646) #86973952 válasza katokacaj (#1645) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem tudom..másik telefonnál többen ajánlgatták a partnerot. Ugyanakkor többen csak adás-vételit kaptak, esetleg kérésre 0% -os számlát. Van aki sikeresen 27% -ost...

Amíg ez pl. az LG -nél többnyire működik, addig a TeleMax nem ennyire elnéző. Előbbinél persze a Váci úti saját szervizre értem LG -nél.

Szolgáltatónál komoly költségekkel kell számolni, mert ők elsősorban azolgáltatást értékesítenek. Szerintem inkább gyűjts egy kicsit hozzá, meg olvasd a fórum eddigi hozzászólásait. Vannak kisebb boltok, akik korrektek.

[ Szerkesztve ]

(#1647) katokacaj válasza #86973952 (#1646) üzenetére


katokacaj
tag

Olvasgatom folyamatosan a fórumot :)
Igazából T-nél elvihetem 119-ért Next S csomaggal, és mivel aranytárskártyám van így az előfizetés is 8990 helyett 5500 körül lenne, úgyhogy az még egy járható út, vodánál is megtudom venni, csak nem tudom, hogy ott független-e a slot, mert a 30-as számom is bele kéne tennem. De nem offolok tovább, köszi a választ , olvasgatok még hátha valakinek lesz tapasztalata a bolttal kapcsolatban :)

(#1648) Zolom89


Zolom89
senior tag

Próbálta már valaki hogy a T-nél vett egy sim-es független-e?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#1649) Krisztian156


Krisztian156
csendes tag

Sziasztok!

Csatlakoztam én is a csapathoz :) Z3C-t váltottam. Eddig nagyon tetszik :))
Valaki tudna ajánlani hozzá üveg fóliát? Mert vettem egyet ebay-ről, de kb 3-4mm-el kisebb :F
Azt szeretném még megkérdezni, hogy a billentyűzetnél ( huawei és google) hogy lehet kikapcsolni, hogy ne ajánljon fel szavakat? Ennél nem találok ilyen opciót.

(#1650) bébi67 válasza katokacaj (#1643) üzenetére


bébi67
aktív tag

Olyan adás- vételi számlát kapsz, mint ha magánszemélytől vennéd használtan. Ha meghibásodik, akkor nem tudsz vele mit kezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.