Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) SonyNex7 válasza bluemirage (#899) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Most soroltam fel egy rakás dolgot..erre vegyen iphonet.:)
Pedig mennyi fincsiség van egy csomó telefonban,vízállóság,gyors töltés,cserélhető kiegészítő darabos megoldás,sztereó hangszóró amiket szinten tud arról nem beszélve hogy egy csomó meggyalázza kamerában és kijelzőbe.

Ez a heló emi where are you mekkor már milyen szépen énekel :)) i´m here

[ Szerkesztve ]

(#902) bluemirage válasza MK VII (#900) üzenetére


bluemirage
őstag

Illetve az iPhone kamerája fapados, minimális beállításokkal... mint a Pajtás fényképezőgép anno. Nyomd a gombot oszt' kész. Nem kell gondolkodni hozzá.
De ez a kérdezőnek mindegy is, hiszen a 4S után az SE kamerája maga lenne a mennyország. 5 év hosszú idő. Aztán majdnem dupla üzemidő az SE-nél, kb. a P9 szintjén van. Nagyobb kijelző, kb. ugyanakkora házban.

@SonyNex7
Én sem akarom a P9-ről lebeszélni! De a legtöbb régi almás SE-re vált. Majd eldönti... :)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#903) kisgabor87 válasza bluemirage (#899) üzenetére


kisgabor87
tag

Kétlem, hogy sokan váltanának vissza 6S-ről a kisebb kijelzőre. Amíg az ember csak kis kijelzős telefont használ, addig minden rendben van, de amint kipróbál egy nagyobb telefont, soha többet nem akar majd újra kis telefont használni. Ugyan így voltam az 5S-sel, a kezembe akadt egy Huawei P8, azóta eszembe se lenne újra kis kijelzőt használni, 2016-ban ez egyszerűen már nem elég. Persze annak, aki csak telefonálásra használja, meg még egy-két alapfunkciót, annak tökéletes, de a mai applikációk nagy része nagyobb kijelzőre van fejlesztve, úgy használhatók praktikusan. Persze nem akarok senkit lebeszélni az SE-ről, mert tényleg remek telefon, de az eladási számok is magukért beszélnek, az eddigi legrosszabbul fogyó iPhone, és nem véletlenül. A kis telefon már csak egy kis réteg igényeit képes kiszolgálni.

(#904) HoTDoG


HoTDoG
tag

Köszönöm a válaszokat, abszolút jók voltak és tetszett, hogy hol objektíven, hol szubjektíven írtatok.

Ha vízálló lenne, már cseppet (haha) sem gondolkodnék a választáson, de sajnos sem a P9, sem az i5SE nem az.
A fényképezés pont nem az a rész nálam, ahol elég egy faék, szóval ez mindenképp a P9 javára billenti a mérleget.

Az i5SE eladási statisztikák még igencsak homályosak, szóval a népszerűségről nem igazán lehet nyilatkozni, de amellett, hogy én is kényelmesebbnek találom a nagy kijelzőt, sok helyzetben praktikus és elég a kisebb, ezért is merült fel az 5SE, aztán majd kiderül az eladásokból, hogy mások ezt hogy látták.

Ezzel a 14 napos lehetőséggel valószínűleg megpróbálom a P9-et.

Köszi még egyszer! :)

(#905) bluemirage válasza kisgabor87 (#903) üzenetére


bluemirage
őstag

Én is ezt gondolnám, hogy nincs downgrade. De van és nem jelentéktelen. Elejétől fogva olvasom mindkét SE topikot, bár már csak az egyik aktiv... és a két nagy GSM oldalt is és néha beleolvasok az többi alma topikba is. Az SE kannibalizálja az Apple tortát: a házon belüli downgrade-el és az elemzők arra tippelnek I7-esből is kevesebb fog fogyni miatta. Emellett szerez új bárányt is a nyájba az olcsóbb árazás miatt és fenntartja a bevételt, méghozzá normális haszonnal, hiszen nulla fejlesztéssel lett egy keresett telefon.
Az iPhone-os ügyfélkör nagyon elüt a droidtól. Az öltönyös üzleti kör, jól szituált nők mindegy mennyibe kerül alapon nekik az kell és ha lehet, akkor férjen el öltönyben és tenyérben. Nagyon-nagyon sokan maradtak 5S-en a fizetőképes keresletből, mert megnövelték a kijelzőt. Az 5S-re az árvágása után, pedig olyan óriási volt több piacon is a kereslet, hogy csak 1-2 hónapja szedték le központi kínálatból, az SE megjelenésével. Azért ez durva, egy 2013. őszi készülékről beszélünk. Gyakorlatilag 3 éve gyártásban van és ezt cseréli a durván ráncfelvarrott.
Hol is tartott akkor a Huawei? Akkor jelent meg a P6. Kapható? Szóval ez egy másik törvények mentén mozgó világ, droidos szemmel nem lehet megérteni...
Részemről be is fejeztem az OFF-ot. Elnézést a többiektől. :R :R

@HoTDoG: helyesen iPhone SE (nincs benne "5") ;)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#906) jacis válasza SonyNex7 (#868) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is egy szürkére pályázom. Majd írd meg azt a hosszabb beszámolót ha lesz időd. Köszi

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#907) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok! Sikerült venni ma egy titán szürke p9 et , es wow elso benyomásra ! A kérdésem az lenne hogy kell regisztrálni az extra jót állásért ! A huawei ID t a beállításokkal megcsináltam regisztráltam a telefonszámot es az e-mail címet is , utánna a hi care nevű alkalmazásban is végigment elsőnek a frissítés , utánna az azonosítás es az arany VIP tagság ott virít a telefonszám mellett, de oda azt írja hogy 2017. máj. 27 ig van arany tagság ! Csak akkor addig van a gari , vagy kell meg valamit csinálni? Koszi előre is !

bandi

(#908) kisgabor87 válasza bandi20 (#907) üzenetére


kisgabor87
tag

Jól csináltad, más teendőd nincs. Azért 2017.május.27-et ír, mert az a VIP garancia lejárta. Mert ugye 2 év alap +1 év VIP garancia van. A 3 hónap kijelző, és a 3 hónap cseregarancia pedig a VIP garancia első 3 hónapjában érvényesíthető. Nem tudom ez így mennyire világos, de remélem a lényeg érthető. Amúgy itt elolvashatsz mindent: [link]

(#909) bandi20 válasza kisgabor87 (#908) üzenetére


bandi20
aktív tag

Szia ! Ez alapján csináltam ! :) koszi , csak fura volt hogy nem 3 évet irt! Illetve közben felraktam töltötte, de olyan a hangja mintha valami vagy valaki malom követ súrolja benne ! Ez normális dolog?

bandi

(#910) SonyNex7 válasza jacis (#906) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Hosszabb irományt csak jövő héten csinálok mert kell azért a hosszabb tapasztalat akksi éjszakai merülések ,játék tesztek stb miatt.

A váltás okát 6s-ről már nagyjából leírtam illetve 1 napos tapasztalatot.
Nagyon félve vettem azért meg mert kb 5 percet nyomkodtam egy fehéret Mm-ben, szürkét pedig nem is láttam illetve előtte egy samsung s6 sírva vittem vissza 1hét után hogy közben hálát adtam a jó istennek a 14 napos elállásért.
Nem megyek bele mert nem ide tartozik de katasztrófa volt.

(#911) thomech


thomech
tag

Vodánál vett már valaki esetleg? Gondolom az is függő. Pesten nem tudjátok, hogy esetleg melyik voda üzletben lehet venni?

(#912) JNSK


JNSK
aktív tag

Masodszor tortenik velem olyan a telenor halozatan, hogy bar jelzi a telefon hogy 4g net van, es a kis fel le nyil is vilagit, megsem tolt be semmilyen weboldalt, illetve semmilyen netes tevekenyseg nem mukodik (spotify, idojaras frissites, stb). Multkor egy ido utan magatol megjavult. Most egy repulo uzemmod be-ki kapcsolas segitett. Telenorral beszeltem, naluk semmi hiba.. Mas telenoros mellettem vigan netezett.. Letezik hogy keszulek hiba?

[ Szerkesztve ]

(#913) #86973952 válasza JNSK (#912) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nálam is van ilyen Telenornál. Állítólag nincs náluk hiba, ennek ellenére kb. 1-2 hete csinálja. Budapest belterületen, mindegyik eszközön. Voda viszont megy... Nem csak Huawei -en.

Szerk.:
Jelzi a net vételt, de nincs. Illetve van mikor nem is jelzi, nem tud felállni a netre.

Szerk.2.:
Múlt hétvégén kb. 1 órán át nem tudtam használni a mobilnetet, hiába a repülő mód vagy az újraindítás.

[ Szerkesztve ]

(#914) JNSK válasza #86973952 (#913) üzenetére


JNSK
aktív tag

Nekem is 1-2 hete csinalja.. nekem is Budapest belterulet.. eddig nem volt baj.. mellettem mas meg siman netezik telenoron..

[ Szerkesztve ]

(#915) #86973952 válasza JNSK (#914) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem valami túlterhelés lehet, vagy nem tudom... Nekem 3 Telenor előfizetésem van, mindegyik szarakodik. Privát, céges, net. Van hogy tabon nem vagy nehezen tölt be egy oldalt, telefonon meg pikk-pakk megy.

[ Szerkesztve ]

(#916) JNSK válasza #86973952 (#915) üzenetére


JNSK
aktív tag

egyik szemem sir, a masik nevet.. nem orulok hogy szarakodik a telenor.. masreszrol meg orulok hogy a telenor szarakodik.. nem a telo :D

(#917) Zolcsika77


Zolcsika77
csendes tag

Sziasztok!
Júliusban jár le a Telekomos hűségem, K Zoom-ról váltanék. Barátkoztam a Samsung S7-el, de elriasztott a gyakori hálózatkezelési probléma (bár a K Zoom is csinálja nagy ritkán), sajnos nem engedhetem magamnak a munkám miatt, hogy ad-hoc jelleggel ne legyek elérhető.

A P9 meggyőzött (végigolvastam az összes hsz-t :)) ). Kérdésem, hogy van-e tapasztalat a készülék strapabíróságával (szemerkélő eső, hőség, hideg, karcok), tudom tok és fólia, bár nem szeretem a fóliát a szilikon tok meg nálam alap.

Köszönöm a válaszokat!

(#918) SonyNex7 válasza Zolcsika77 (#917) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Hőséget tesztelem két napig,holnap megosztom hogy birta .
Kürtőskalácsot sütök egész nap ,itt állok a tűző napon a faszenes grill mellett ...

(#919) danzig27 válasza Zolcsika77 (#917) üzenetére


danzig27
tag

Feleségemnek szintén K-Zoom volt. A hálózat kezelése tényleg katasztrofális. Lassan 1 hónapja használja a P9-et, soha semmi problémája nincs vele. Képek téren is hozza a K szintjét.
Eddig nincs karc, élete első 2 hetét tok nélkül töltötte.

[ Szerkesztve ]

(#920) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap én is beléptem a P9 klubba, másfél év WP után. Egy olyan kérdésem lenne, hogy a névjegyzékből hogyan tudom eltüntetni a telefonszámmal nem rendelkező kontaktokat, azon kívül, hogy törlöm őket? :)

(#921) Tompie válasza Feenyx (#920) üzenetére


Tompie
őstag

Szerintem úgy mint P7-nél. Névjegyzék / Menü / Megjelenítendő névjegyek / Csak a telefonszámmal rendelkező névjegyek opció bekapcs.

(#922) Feenyx válasza Tompie (#921) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Konkrétan ezt a beállítást nem találom, pedig erre kerestem rá én is.

(#923) Tompie válasza Feenyx (#922) üzenetére


Tompie
őstag

Akkor passz :S

(#924) kisgabor87 válasza Feenyx (#922) üzenetére


kisgabor87
tag

Pedig ott van. Névjegyzék/Menü/Névjegyek rendezése/Névjegyek hiányos információval

[ Szerkesztve ]

(#925) brainticket válasza Feenyx (#920) üzenetére


brainticket
aktív tag

Contacts / menu / display preferences / customise / Google lenyit: my contacts pipa, többi nem pipa :)
Persze ha te is a Google-ban kezeled a kontaktokat, ez akkor igaz.
Nekem se két perc volt mire megtaláltam :D

(#926) Feenyx válasza brainticket (#925) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Koszi szepen mindenkinek, sikerult ! :) Szokni kell meg kicsit wp utan :)

(#927) Newlachka válasza Feenyx (#926) üzenetére


Newlachka
őstag

semmi gond, itt szívesen segítenek, és reméljük,hogy pozitív lesz a váltás:)

(#928) Feenyx válasza Newlachka (#927) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Eddig jó benyomásaim vannak a telefonnal kapcsolatban, és kellemesen csalódtam az androidban. A Lumia 930 és 950 előtt Samsungjaim voltam (S1, S2, S3) de az S3 annyira laggolt, hogy kiábrándultam anno az androidból. Mondjuk Samsungnál a TW az ami zabálja rendesen a hardvert, Nova Launcherrel azért jobb volt a helyzet. De most ez a P9 meg az EMUI villámgyorsan teszi a dolgát eddig. Nem vagyok hardcore user, de tegnap reggel 10 fele vettem le a töltőről, és még 53%-on van most. Pedig volt benne sok netezés, meg lőttem pár fotót meg videót is. Szóval az akkuidő is elég jó lett.

(#929) FerengiNaar


FerengiNaar
csendes tag

Sokáig gondolkodtam a Huawei Mate 8 és a P9 között, a Mate 8 előnye az optikai képstabilizátor illetve az fm rádió, a P9 pedig a kisebb méretével és a 3-3-3 garival kedvezőbb a számomra.

Végül az utóbbi mellett teszem le a voksomat és néhány napon belül megveszem. A biztonság számomra fontos ezért kérdezem azokat akik már vásároltak edzett kijelzővédő üveget és tokot a P9-hez, hogy melyiket érdemes megvenni, ha lehet Magyarországról, nem akarok 2-3-4 hetet várni a Kínai szállítással.

Köszönöm a segítséget. :)

(#930) mackoman válasza FerengiNaar (#929) üzenetére


mackoman
tag

Allee,Trékom....ott láttam....

(#931) FerengiNaar válasza mackoman (#930) üzenetére


FerengiNaar
csendes tag

Elsősorban a típus (gyártó) érdekel, mennyire méretpontos, a kivágások ott vannak ahol lenniük kell stb.

(#932) jacis


jacis
nagyúr

Nem semmi hogy elpicsázza az S7-et...
Ennyit az antutu pontokról.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#933) rafis83


rafis83
tag

Találtam egy ikon pakkot, amely lecseréli az alap huawei ikontémát.
Képernyőkép
Letölthető innen
A letöltött fájlt másoljátok át a HWThemes mappába, és utána nyissátok meg a Témák alkalmazást. Ezután jobb felül én fül, alul testreszabás és az ikonok rész. Ezután már csak az ikontéma alkalmazása van hátra.

(#934) jacis válasza rafis83 (#933) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez nagyon jó. Végre megoldható ez is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#935) Tekergő82


Tekergő82
tag

Sziasztok!!! P9 telefonom van, most már lassan 3 hete. Küldeném ezt a tesztet, P9 vs Mate 8, a video stabilizálással kapcsolatban. Mindenki áradozik, hogy így meg úgy az optikai képstabilizátor milyen jó. Ebben a videóban láthatjátok, hogy a P9 mennyivel stabilabb videót készít. Az optikai képstabilizátor maximum kevés fénynél vagy sötétben, kézből fotózva lehet segítségre. Videónál csak ront a dolgon. 7:40-től ajánlatos megtekinteni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#936) Newlachka válasza jacis (#934) üzenetére


Newlachka
őstag

szerintem ez ugyanúgy működik mint P7nél, a témákat tudod jobban variálni, akár feloldó gombot is lehet cserélni, vagy ikonokat, vagy animációkat, betűtípusokat stb..
így több témát összetudsz fűzni a saját igényeid alapján

[ Szerkesztve ]

(#937) jacis válasza Newlachka (#936) üzenetére


jacis
nagyúr

Azt nem tudtam hogy ilyen szinten testreszabható a Huawei felület.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#938) bluemirage válasza Tekergő82 (#935) üzenetére


bluemirage
őstag

A mobil OIS kontra videózásról 2 hete én is írtam, hogy inkább hátrány. Nem az OIS-el van a gond, hanem a mobiltelefonos megvalósítással. 14 évet dolgoztam a közelmúltig másodállásban videós munkákkal, így a profi kamerák OIS-e nem az, amit és ahogy a telefonok használnak.

S7 Edge-hez...:
S7 Edge-s teszt is volt már. Én úgy mondanám, hogy van amiben az S7 Edge és van amiben a P9 jobb. Néhány különbséget le is írtam.

Nekem csak annyi jött le, hogy a 2 telefon nagyon egy ligában játszik és ezek után mindenki azt vesz amit akar.

Meliora sunt bono inimica

(#939) misi111


misi111
tag

Sziasztok. Nektek nem melegszik a telefon a kamera alatt?
A Samsung s7-hez is irták hogy csak minimálisan melegedhet,háát nekem eléggé meleg volt ha használtam. Most bent voltam az auchnban,és megfogdostam egy p9-et. Alapbol meleg volt hátulja a kamera alatt,bár lehet hogy csak azért mert töltön van folyamatosan,de ha pár fotót löttem vele meg 2 progit megnyitottam,már igen melegedett. Mi lenne ha komolyabban használja az ember? Iphonomat váltanám le,de......???

Privátra illik válaszolni!!!!

(#940) jacis válasza misi111 (#939) üzenetére


jacis
nagyúr

Az van amit írsz is, hogy kb egész nap töltőn van és szinte folyamatosan megy a készülék mert ha nem nyomkodja valaki akkor demo módban van. Nem csoda hogy kicsit melegebb mint kellene.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#941) misi111 válasza jacis (#940) üzenetére


misi111
tag

Azt megértem,de egy kamera meg egy beállitásokban barangolástól érezhetöen joval melegebb lett.

Privátra illik válaszolni!!!!

(#942) aquamist válasza misi111 (#941) üzenetére

Kamerát használva melegszik, az biztos.

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#943) misi111 válasza aquamist (#942) üzenetére


misi111
tag

Káár... :R :W

Privátra illik válaszolni!!!!

(#944) aquamist válasza misi111 (#943) üzenetére

...és még sérülékeny is

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#945) misi111 válasza aquamist (#944) üzenetére


misi111
tag

háát ezt ogy sikerült?

Privátra illik válaszolni!!!!

(#946) aquamist válasza misi111 (#945) üzenetére

Földet ért

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#947) misi111 válasza aquamist (#946) üzenetére


misi111
tag

mondjuk,azt egyik sem birja.

Privátra illik válaszolni!!!!

(#948) Prime110 válasza aquamist (#946) üzenetére


Prime110
aktív tag

Érvényesítheted is rá a 3+3+3 garanciát tudtommal...

(#949) MK VII válasza Prime110 (#948) üzenetére


MK VII
veterán

Az a kijelzőre vonatkozik nem? De.

[ Szerkesztve ]

(#950) Laca7601


Laca7601
tag

Tapasztaltam egy kisfurcsát a minap. Jobb fülemben a Plantronics kék foga, (M155)
hallgatom a rádiókabarét a 2.3-as android verzióhoz készült app segítségével.
Borzalmas, nem is ez a lényeg.
Tudom, hogy aki kirándulás közben is rádiót hallgat, azt temessék el cipőben, de ez függés. :-)
A lényeg: a telefon a bal első nadrágzsebben.
Az adás szaggat, kihagy. Kiveszem, rendben. Vissza, megint....
A helyzet az, hogy a bluetooth nem lőtt el a jobb fülemtől a bal zsebemig, pedig ugyanez az eszköz a régi samuval 30 méterről üzemel a mai napig. A P9-cel ez csak néhány méter rálátással...
Tapasztalt valaki hasonlót?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.