Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Fkris válasza pantomimes (#1350) üzenetére


Fkris
őstag

Igen, egy NFC cuccot kell szerezni, ebayen bagóért osztogatják.
Amúgy 1centi kb

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1352) slice14 válasza pantomimes (#1350) üzenetére


slice14
veterán

Úgy ahogy Fkris kolléga írja. Sajnos ez csak odaérintéssel müxik.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1353) randras_83 válasza slice14 (#1352) üzenetére


randras_83
addikt

fel kell ragasztani a homlokodra és csak egy érintés :DDD :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#1354) pantomimes válasza slice14 (#1352) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Értem, köszi a választ mindenkinek. És ebben az esetben meddig aktív a smart lock? Hazaérek, odaérintem és addig, amíg nem érintem még egyszer oda? Vagy rá kell "tapasztani" a telefonra? Esetleg tudtok már bevált, ebayes eladót a témában?

(#1355) Gaabor80 válasza pantomimes (#1350) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Hazamész, lerakod az éjjeliszekrényre a telefont, amin az NFC tag van. És nem mozgatod, mert kb 5cm a hatótávolság :DDD
Neten náhány 100 Ft-ért rendelhető egyébként NFC matrica, kulcstartó stb...

[ Szerkesztve ]

(#1356) pantomimes válasza Gaabor80 (#1355) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Aha, akkor ez mégsem olyan jó, mint ahogy gondoltam :)

A hely alapú smart lock nem rossz, de nem mindig működik ill. akku igényes a GPS miatt. Mind otthon, mind munkahelyen sokszor árnyékolva is vagyok, szóval valahogy nem éri meg, viszont pl. munkahelyen le van téve az asztalra a telefon, tök jó lenne csak simán kioldani, nem kellene felvenni, mondjuk itt még működhet is az NFC.

(#1357) Gaabor80 válasza pantomimes (#1356) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

igen, a hely alapú SL elég megbízhatatlanul működik... :U

(#1358) Fkris válasza pantomimes (#1356) üzenetére


Fkris
őstag

Tasker, ott lehet használni wifi alapút asszem!
Az jól működik, többen elégedetten használják, talán horvathkrisz használja régóta...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1359) slice14 válasza pantomimes (#1356) üzenetére


slice14
veterán

Én inkább a bluetooth-os eszközt ajánlanám nfc helyet (pl egy MI Band-et vagy BT headsettet).

Bár 5X-nél ott az ujjlenyomat-olvasó, szerintem az a legjobb megoldás. És még smart lock sem kell.

Fkris: Én is használtam úgy. Ha szeretné a söprést megtartani, akkor ahhoz root kell + secure settings.

Ha már van lehetőség ujjlenyomatra, akkor már inkább azt használom. Gyors, egyszerű és le..arom hogy a google mit kezd az ujjlenyomatommal, ha egyáltalán kikerül a készülékről.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1360) Fkris válasza slice14 (#1359) üzenetére


Fkris
őstag

Amúgy igen, igazából ezt az ujjlenyomat olvasót bizt. Szempontból nem tartom sokra,d sál kényelmesebb pont emiatt. Hipp hopp fel lehet oldani és ennyi, nem para egyáltalán

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1361) Fkris válasza Fkris (#1360) üzenetére


Fkris
őstag

De annál *

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1362) slice14 válasza Fkris (#1361) üzenetére


slice14
veterán

Látom jól elbeszélgetsz magadban :DDD , de azért hozzátenném a tasker-es, wifi-s dologho., Azért mondtam le róla, mert mikor kikapcsolta a pin-t, akkor eldobta a vpn beállítást.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1363) DeathAdder válasza slice14 (#1362) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hogyan lehet hogy wifire csatlakoztatva ne legyen ujjlenyomat?
Taskerben nem találtam, secure settings meg utoljára több mint egy éve volt frissítve....
Samsung fingerprint api -jához hozzá tudtam rendelni a sams fingerprint féle secure settings plugint amivel jól is működött, de nem jöttem rá hogy natív android api -val hogyan tudna ez működni.

Otthon azért többször kényelmesebb volna ha nem kéne tapogatni a hátlapot ha fel akarom oldani :N A gps meg semmit nem ér, egyszer van smart lock egyszer meg nincs :D

(#1364) slice14 válasza DeathAdder (#1363) üzenetére


slice14
veterán

Az ujjlenyomat-olvasót nemtom hogy kel kikapcsoltatni secure settings-el, még anno az N5-nél használtam a pin lock kikapcsolását. Az 5X addig volt rootolva, míg a TB mentéseim visszaállítottam és csináltam egy adb backuppot az app adatokról.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1365) glehel válasza DeathAdder (#1363) üzenetére


glehel
senior tag

én 2 megoldást használtam eddig
1. gravityboxban van ilyen lehetőség ha előre beállított wifire csatlakozik nincs lockscreen
2. Ressurection remix romban a profiloknál is be lehet ezt állítani
nagyon jó dolog de ha kikapcsolom pld. otthon a wifit nem ér semmit.

(#1366) DeathAdder válasza slice14 (#1364) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ha a keyguard disable, akkor azt én is csináltam N5 -ön, de sajnos a 4.4 -el bezárólag az újabb főverziókon már több hibát is eredményezett ezért szakítanom kellett vele.

Nálam is a TB-t teljes egészében átvette már az ADB, kényelmesebb, gyorsabb is, de még mindig nem tudtam elszakadni a roottól, talán egyszer majd kinövöm. Vagy nem ;]

glehel - kösszke :) második opció jó lehet, az a rom eddig kimaradt. Mondjuk előbb lehet visszazárom a telót és elviszem mostmár garanciába ez akku anomália miatt, de úgy nem vesz rá a lélek :(((

[ Szerkesztve ]

(#1367) cuebler válasza slice14 (#1359) üzenetére


cuebler
senior tag

nekem a laptop bluetooth-át ajánlotta fel hitelesítő eszközként, gondolom, megfelelő asztali számítógépet is elfogad... esetleg smart tv vagy hangprojektor, mint hitelesítő eszköz???

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1368) pantomimes válasza cuebler (#1367) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Ezek jók ötletnek, nálunk úgyis mindig megy a laptop.

Mondjuk kicsit utánanéztem és a MI Band a maga egyszerűségével egyre jobban tetszik, csak nehéz kiszűrni ebayen mi hamisítvány és mi nem.

(#1369) Fkris válasza pantomimes (#1368) üzenetére


Fkris
őstag

Ne ebayröl.
banggood, tinydeal, ugyan úgy van paypal, és tuti eredeti.otthonról linkelek, ha érdekel

TG uram maga meg ne ércelödjön, jelentem hatalommal való visszaélésért ;]

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1370) niof válasza Fkris (#1369) üzenetére


niof
addikt

Igazából miért is kellene külföldről rendelni, mikor van hazai webshop is?

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1371) slice14 válasza Fkris (#1369) üzenetére


slice14
veterán

Mondtam én egy szóval is, h baj hogy lebeszéled magaddal a dolgokat. ;]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1372) Fkris válasza niof (#1370) üzenetére


Fkris
őstag

Ha te szereted, amikor 3 helyett 7ezerért veszed ugyan azt, akkor kérlek, légy a vendégem :)

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1373) niof válasza Fkris (#1372) üzenetére


niof
addikt

Egy biztos, a magyar webshopos nem hamisítvány.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1374) Fkris válasza niof (#1373) üzenetére


Fkris
őstag

Hidd el, ha olyan külfölditől veszed, akinek több tízezer pluszja van,akkor ugyan annyi a hamisítvány veszélye, mint itthon.
Ezt nagyjából 8 mi band és ugyan ennyi külső akksi után mondom, ill. 2 füles.
És ezek csak a xiaomik, ha a többit is számolnom kéne, 200 rendelésnél járok, oroszlánrész ebay.

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1375) niof válasza Fkris (#1374) üzenetére


niof
addikt

Én is szoktam ebay-ről vásárolni, tudom mi alapján keressek eladót, de adott esetben több hetet várni, vagy kicsit többet fizetni? Inkább egyéni preferencia kérdése. A MiBand esetén az utóbbit választottam. Épp akciós volt, 7-be futárral együtt állt meg, másnapra. Szóval azért van az az eset, hogy van értelme többet fizetni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1376) pantomimes válasza Fkris (#1369) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Ha már volt pozitív tapasztalatod banggoodos eladóval mi band ügyben akkor kérlek oszd meg, köszi!

(#1377) Fkris válasza niof (#1375) üzenetére


Fkris
őstag

Parttalan dolog ez, mert igen, embere válogatja, mi a fontos.
Idő vs pénz, én pl általában ráérek, ezért olcsóbban is meg tudom venni a dolgokat.
De elfogadom, h neked miért fontos, és miért gondolod így! :R

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1378) m_dawe


m_dawe
senior tag

Nálam 205 órát bírt újraindítás nélkül a kicsike. (Elkezdett akadozni, össze-vissza érzékelni.. :DDD )
Nektek mennyi vele a "rekord"?:D

(#1379) diegho válasza m_dawe (#1378) üzenetére


diegho
nagyúr

Az nagyon kevés egy stock droidtól szerint. Én OPO-n simán 1000 óra felett voltam, csak frissítésekhez indítottam újra, előtte Moto G szintén.

(#1380) DeathAdder válasza m_dawe (#1378) üzenetére


DeathAdder
veterán

Moto g nevű off telefonom bő 3 hónap után kényszerült újraindításra, de csak azért mert lemerült és nem vettem észre :D

(#1381) #03372544 válasza m_dawe (#1378) üzenetére


#03372544
törölt tag

250 óra most éppen a SONY z, de simán megy ezret is.
A 205 nem éppen rekord.

(#1382) m_dawe válasza #03372544 (#1381) üzenetére


m_dawe
senior tag

Tudom, hogy nem sok, de ezen eddig ennyi volt a legtöbb. Anno g2-n 1200+ megvolt.

(#1383) dnelb válasza m_dawe (#1378) üzenetére


dnelb
veterán

3 nap. Mi értelme szopatni magunkat ?

(#1384) cuebler válasza dnelb (#1383) üzenetére


cuebler
senior tag

szopás nélkül is kiadott 737 órát, bár a nexus5-nél volt közel ezer órám is :C
a telót eddig háromszor-négyszer indítottam újra a megvásárlás óta, jellemzően rendszerfrissítések miatt. nálam ez azt jelenti, hogy stabil, mint egy téglafal: :W

btw: tegnap akartam mrs cuebler-nek is rendelni egy 32gb-os fehéret, de a "mobiltrading"-nél még csak előrendelést sem vesznek fel rá. lehet, bezárult a kiskapujuk, ahonnan eddig tudtak hozni? most jöhetnek az expansys-os vásárlók, de nem akarok bumszlis átalakítót EU-ra :O

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1385) focvis válasza cuebler (#1384) üzenetére


focvis
veterán

Expansys EU verziót szállít, ha nincs külön jelezve, hogy UK+adapter. Mi több, még füles is van a dobozban. (2 db-t rendeltem az elmúlt 2 hétben.)

(#1386) TOZ válasza cuebler (#1384) üzenetére


TOZ
addikt

UK adapteres jó lesz az irodába. Otthonra meg veszel egy EUs töltött.

(#1387) dozsabalint válasza focvis (#1385) üzenetére


dozsabalint
senior tag

+1. kollégámnak expansys rendelés: EU töltő + füles is volt.

[ Szerkesztve ]

(#1388) PrometheusX válasza focvis (#1385) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

De fülest alapvetően nem adnak hozzá, nem?

Szerintetek megéri a plusz pénzt a 32GB-os modell ár/érték arányban? Gondolkodtam rajta, hogy melyiket válasszam: a 16 vagy 32GB-osat. (Igazából annyira sok plusz dolgot nem pakolok a telefonjaimra, szóval a 8GB-os S4 Minimen is van még ~3GB hely, így lehet/valószínű hogy nem éri meg a 32GB-osat választanom.)

(#1389) slice14 válasza PrometheusX (#1388) üzenetére


slice14
veterán

Én úgy vagyok ezzel, hogy inkább legyen. Mint hogy nincs, de kéne. De ha 3GB van szabadon a mini-n, akkor a 16-oson is elleszel (10,67GB).

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1390) TOZ válasza PrometheusX (#1388) üzenetére


TOZ
addikt

Azert ne feledd a 12mp-es kamerat es a hd video lehetoseget. Ezek azert felzabaljak a tarhelyet. Ha nem tudod egybol felhobe tolteni es torolni.

(#1391) TOZ


TOZ
addikt

Lejárt közben az 5 perc

Olyat láttam nem hiszem le.
2:44 SOT, akku 51%
Alapvetően wifin, twitter és céges push mail.

(#1392) focvis válasza PrometheusX (#1388) üzenetére


focvis
veterán

2 db-ot rendeltem 1 hét eltéréssel, mindkettőhöz volt füles gyárilag csomagolva (bent a dobozban).

Én is először 16-ost rendeltem, mert korábban simán elfértem 16-os telefonokon (Moto Razr, Moto X), sőt volt 8 GB-os Moto G-m is. Viszont itt valahogy kevesebb a szabad hely (~10 GB a dobozból kivéve), ill. a fotók is kb 3 MB-osak. Amikor belaktam, maradt 5 GB, így inkább még kvázi új telefonként megváltam tőle és rendeltem egy 32-est.

[ Szerkesztve ]

(#1393) slice14


slice14
veterán

Megjött a Diztronic tokom a telefonhoz. Hát mit is mondjak? Nagyon jó fogású és tapintású tok, masszív érzést kelt. A kamerát megvédi az asztallal való érintkezéstől. És a különálló gombok nagyon kényelmesen kezelhetőek. Ez az első ilyen prémium érzést visszaadó tokom.

Sajnálom hogy nem ezt rendeltem a telóhoz alapból.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1394) pantomimes válasza slice14 (#1393) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Neked hogyan érkezett? Postán? Én is rendeltem, de a trackingben azt látom, hogy nem értek el, ami nem igaz, mert volt is itthon valaki ill. telefonon sem kerestek.

(#1395) slice14 válasza pantomimes (#1394) üzenetére


slice14
veterán

Postán vettem át, mert napközben nem vagyok otthon.

A postás nem is fog felhívni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1396) pantomimes válasza slice14 (#1395) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Persze hogy nem hív fel, de azért egy értesítőt hagyhatna :)

(#1397) horvathkrisz válasza slice14 (#1393) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Milyen tok volt előtte? Guglis?

(#1398) slice14 válasza horvathkrisz (#1397) üzenetére


slice14
veterán

Ez volt előtte.
Korábbi telóimon is ilyen volt, csak az S modell és nem az átlátszód, hanem a fekete.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1399) daveoff válasza slice14 (#1393) üzenetére


daveoff
veterán

ebay-ről rendelted? tudnál adni egy linket hozzá? ha jól látom ebből is két típus van, Te melyiket vetted?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1400) slice14 válasza daveoff (#1399) üzenetére


slice14
veterán

Innen rendeltem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.