Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) m_dawe válasza niof (#350) üzenetére


m_dawe
senior tag

Még várom :B

(#352) TOZ válasza niof (#350) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem valami filleres jott anno. teszi a dolgat.

(#353) TOZ válasza TOZ (#352) üzenetére


TOZ
addikt

Ilyen van. Vettem par darabot, gyorsan megjott.

(#354) niof válasza TOZ (#352) üzenetére


niof
addikt

Igazából nem néztem utána eddig, hogy hogyan működik ez az átalakító, azt hittem, van benne valami elektronika is... De gyakorlatilag csak egy 2*12 érintkezős fordítottan szimmetrikus dugó. Így elvileg "csak" a megépítési minőségen múlik, hogy jó e, vagy nem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#355) holderes


holderes
tag

Telenor háza tájáról valaki,lesz-e náluk a közel jövőben?

(#356) Criton


Criton
veterán

Sziasztok!

Edigitalnal érdemes 5X 32gb-ot venni? Magyar Vodafone hálózaton menne a készülék?

(#357) r_zsolt válasza niof (#348) üzenetére


r_zsolt
tag

Köszi a tippet! Kipróbáltam. Sajnos ez sem oldotta meg a gondom. :(
Az a helyzet, hogy amíg nem ütök ékezetes betűt, nincsen semmi gond. De ha bepötyögök egyet, akkor már az elküldhető karakterek száma a 160-ról lemegy 60 körülre.
Az S4 minin volt egy beállítás erre (talán, a: ékezetes betű ne), de mégis lehetett ékezetes betűket írni. De itt nem találok ilyen menüpontot, ahol ezt állítani lehetne.

OnePlus Nord

(#358) TOZ válasza Criton (#356) üzenetére


TOZ
addikt

Menni fog, de 190ert nem vennem onnan, az tutti.

SMS:
A gyári üzenetküldő appban is van valami "kizarolag egyszeru karakterek hasznalat" nevu menupont. Az elvileg megoldja a gondod (nem tudom, 1. ki kuld manapsag sms-t, 2 szerencsere amugy sem szamit, mert flatrate ;] )

[ Szerkesztve ]

(#359) niof


niof
addikt

Örömmel jelentem, csatlakoztam e készülék birtokosainak csoportjához! :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#360) m_dawe


m_dawe
senior tag

Ma megérkezett ez a tok. Fogásra marha jó,elég jól tapad a kézben csak kicsit gyűjti az ujjlenyomatokat. A telefonhoz nagyon jól illeszkedik.

(#361) m_dawe válasza m_dawe (#360) üzenetére


m_dawe
senior tag

kifutottam a szerkesztési időből sry
Annyi negatívuma van még, hogy elég nehéz megkülönböztetni a gombokat. Alig érezni őket oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#362) TOZ válasza m_dawe (#360) üzenetére


TOZ
addikt

Lassan egy honapja hasznalok egy ilyen tokot.
Soha rosszabbat. De tenyleg.

(#363) m_dawe válasza TOZ (#362) üzenetére


m_dawe
senior tag

Mi a bajod vele?
Jó mondjuk az tény, hogy nem egy Spiegen minőség :D

[ Szerkesztve ]

(#364) dozsabalint


dozsabalint
senior tag

Sziasztok!

A mai nappal én is csatlakozok a N5X táborába. Egyetlen egy hibával máris találkoztam, töltéskor akadozik a telefon. Pontosabban a kijelző nem mindig veszi a dolgokat. Külföldi N5X topikok szerint ez a töltőnek valamilyen hibája, de lehet hogy a kábel árnyékolásával van gond (van aki rendelt újabb töltőt, és azzal nem volt gondja, más RMA-ztatott, de úgyanúgy ezt produkálta). Mindenesetre a 2A-s samsung töltőmmel egyáltalán nem csinálja. (Közben úgy tűnik, a munkahelyen rosszabb a helyzet, itthon bedugva a gyári töltőt, nem nagyon jelentkezik)

[ Szerkesztve ]

(#365) TOZ válasza m_dawe (#363) üzenetére


TOZ
addikt

Semmi.
Eppen azt irtam, hogy soha rosszabbat.

dozsabalint:
Nekem is csinalja, ket toltovel is (gyari 5V/3A-s toltokkel). Meg nem vittem el a Vaci utra, de elobb utobb el fogom, bar lehet csak jovore.

[ Szerkesztve ]

(#366) dozsabalint válasza TOZ (#365) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Állítólag LG G4-nél is volt ilyen, ott szoftveresen mókoltak valamit a dolgon, és megjavult.

(#367) roland091 válasza dozsabalint (#366) üzenetére


roland091
senior tag

kb. minden 5X-en jelen van ez a hiba, ahogy én megfigyeltem főleg fast charging állapotba jelentkezik.
például ~30 %-on raktam akkor kb használhatatlan volt de 65% körül már egész jól működött

(#368) dozsabalint válasza roland091 (#367) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Igen, én is így látom kb. Bár a százalékos dolgot még nem volt időm kitapasztalni.

(#369) roland091 válasza dozsabalint (#368) üzenetére


roland091
senior tag

mondjuk engem speciel nem zavar annyira mert azt az 1- másfél órát kibírom, ami engem sokkal jobbam frusztrál az a rezgő motor minősége :/

(#370) dozsabalint válasza roland091 (#369) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Én azt kilőttem, kivéve a csengést... főleg a magas frekvenciája zavaró.

(#371) roland091 válasza dozsabalint (#370) üzenetére


roland091
senior tag

én is kikapcsoltam mindent de attól még nem szép dolog a google-tól főleg h a rezgés erejét pl G4-be van lehetőség módosítani

ha már tokokról is szó esett ilyet rendeltem eddig bejön :)

[ Szerkesztve ]

(#372) dozsabalint válasza roland091 (#371) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Én egyelőre ezt a tokot választottam.

[ Szerkesztve ]

(#373) m_dawe válasza dozsabalint (#372) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nekem az egyetlen dolog ami nem tetszik benne, hogy ha a fülhallgatót beledugom, akkor kicsit megemeli a tokot, mert nem fér el a csatlakozó ( Pedig aránylag elég vékony a pereme )
De ezt az apróságot leszámítva szerintem az egyik legjobb tok.

(#374) rwbag2012


rwbag2012
tag

Valaki tudja esetleg, hogy a hívásátirányítás opciót merre találom?

(#375) m_dawe válasza rwbag2012 (#374) üzenetére


m_dawe
senior tag

Belépsz a tárcsázóba majd jobb felül rámész a 3 pöttyre-> beállítások -> hívások -> hívásátirányítás

(#376) rwbag2012 válasza m_dawe (#375) üzenetére


rwbag2012
tag

Köszönöm :)

(#377) niof válasza dozsabalint (#364) üzenetére


niof
addikt

Ezt a Nexus 4-em is csinálta. Szerintem ez nem egy olyan nagy hiba. Nálam is jelen van a dolog, de simán tudom használni a telót, csak picit nehezebben érzékel ilyenkor. Bár, rám mondjuk nem jellemző, hogy töltés közben maceráljam...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#378) Criton válasza TOZ (#358) üzenetére


Criton
veterán

még a speedshop amit néztem, az edigitalnál a megbízhatósággal van a gond? vagy Budapesten hol érdemes venni?

(#369) roland091 : mi a problémája a rezgőmotornak?

[ Szerkesztve ]

(#379) BusyChild válasza niof (#377) üzenetére


BusyChild
tag

Eza a probléma azért gáz. Mi van ha ép a teló töltőn van navi üzemmódba mert a gps meríti?
Ilyenkor is belassul a teló működése? Mert az idegesítene. Vagy ez kizárólag a gyári hálózati töltőre igaz?? üdv

Pixel 4a 5G

(#380) G4bi89 válasza Criton (#378) üzenetére


G4bi89
senior tag

Expansys? 155 ezer a 32GB-os verzió és most még ebből 15€ kedvezmény lejön. Digital, Speedshop iszonyat drágán adja szerintem, annyiért már flagshipet isehet kapni. ( ez meg nem az)

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#381) dozsabalint válasza BusyChild (#379) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Külföldi topikok szerint kizárólag a gyári töltővel van gáz. Nálam 2A-s samsunggal nem csinálta (a gyári 3A-s).

[ Szerkesztve ]

(#382) r_zsolt válasza TOZ (#358) üzenetére


r_zsolt
tag

Köszönöm az sms tippet, bevált. :)

Nagyon sűrűn már én sem használom, de időnként jól szokott jönni.

OnePlus Nord

(#383) niof válasza BusyChild (#379) üzenetére


niof
addikt

Valószínűleg a kapcsolóüzemű táp működéséből adódik a gond, az szórja meg valami zavarjellel a telót ilyenkor a kábelen keresztül. Talán rossz (elégtelen) árnyékolás, vagy megfelelő szűrés hiánya. A kapacitív szenzor érzékelésébe zavar be. Ebből is gondolom, hogy ez valami nagyfrekvenciás zavar lehet. Ezt még nem töltöttem laptopról, de azt tudom, hogy az N4-nél ha a laposról töltöttem, akkor sosem volt gond, a saját hálózati töltőjével pedig igen. Nem mindig, de előfordult. Szerintem kb. itt is ez lehet a helyzet.

Amúgy ez nem lassulás formájában jelentkezik, hanem kissé nehezebben reagál az érintésekre. Szerintem autós töltőről navigáció közben nem lesz gond, mert az nem ~230V-ból csinál +5V/3A-t, hanem +12V-ból. A generátor zaja meg jóval kisebb frekin van (ha van), és nem valószínű, hogy bezavar.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#384) Criton


Criton
veterán

Használ valaki Nova Launchert, Swiftkeyt, Textrat?

(#385) m_dawe


m_dawe
senior tag

Valakinek sikerült már kikapcsolnia a titkosítást? Ezt próbáltam feltenni TWRP-ben (Boot img-ként), valamint NRT-ben boot kernelként is, de ugyanúgy titkosítva maradt...

(#386) roland091 válasza Criton (#378) üzenetére


roland091
senior tag

Az a bajom vele h idegesítő, és elég bóvli hangja van legalábbis nekem nagyon nem tetszik :/

(#387) dombila válasza m_dawe (#385) üzenetére


dombila
senior tag

Úgy tudom, a kernel csere a meglévő titkosítást nem kapcsolja ki, csak lehetővé teszi, hogy reset és data partíció törlése után ne legyen újra titkosítás. A gyári kernelben a titkosítás kötelező, ebben meg nem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#388) niof válasza Criton (#384) üzenetére


niof
addikt

Pont ezeket használom. Miért?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#389) TOZ válasza Criton (#384) üzenetére


TOZ
addikt

Textrat en nem, de amugy a tobbi alap.

(#390) m_dawe válasza dombila (#387) üzenetére


m_dawe
senior tag

Köszi szépen :R a "fastboot format userdata" után működött.

(#391) TOZ válasza m_dawe (#390) üzenetére


TOZ
addikt

es valtozott a performacia?

(#392) m_dawe válasza TOZ (#391) üzenetére


m_dawe
senior tag

Mintha az alkalamzások megnyitása gyorsabb lenne, valamint simább a rendszer müködése.( Persze az is lehet, hogy csak beképzelem :DDD )

(#393) Criton


Criton
veterán

A mai nappal én is csatlakozom a táborhoz hivatalosan (32GB-os fekete). Eddig jobban bejön ez a készülék mint a Oneplus 2 - még gyorsaságban is, és a 2GB memória hátrányát sem tapasztaltam eddig.
Egy valami viszont feltűnt, hogy a telefonbeszélgetés alatt a hang minőség nem mindig a legjobb (Vodafone), más tapasztalt már ilyet? Én pld a töltés alatti "lassúságot" nem tapasztalom (amiről eddig a többség írt).

A készülék hivatalos LG Magyarországtól van, vagy is az importőr, garancia terén akkor nem kell aggódnom igaz?

[ Szerkesztve ]

(#394) dombila válasza Criton (#393) üzenetére


dombila
senior tag

Akkor tuti a garanciád. Hol árulja ezt hivatalosan az LG? :U

(#395) Styleair


Styleair
aktív tag

Kedves 5X tulajdonosok!
Nővérem Nexus 5-öséhez szerettünk volna rendelni egy Ringke Fusion tokot. Figyelmetlenek voltunk és véletelnül egy 5X-hez való tokot rendeltünk Ringke Store-ból, Smoked Black színben.
Ezt most beszerzési áron szeretnénk eladni 5212 HUF. A tok új, használva nem volt.
Vecsés, BP.18.ker, Astoria helyeken tudjuk átadni.
Ha valakit érdekel, az keressen meg pü-ben.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#396) r_zsolt válasza Criton (#393) üzenetére


r_zsolt
tag

Én már akkor hallok kicsi "recsegést", amikor tárcsázás után a kicsengés van. Beszélgetés közben meg mintha torzítana. Főleg, amikor a másik fél kicsit hangosabban beszél, vagy nagyobb a háttérzaj.
Töltés közben és sem tapasztalok lassulást, akadozást.

OnePlus Nord

(#397) Criton válasza r_zsolt (#396) üzenetére


Criton
veterán

Lehet ez a Voda hibája, ki tudja.... bár összességében megvagyok elégedve a készülékkel, és nem bánom, hogy OnePlus 2-ről jöttem. Ott is full 4G térerőm van, ahol eddig más telefonnal nem volt, és a GPS is nagyon pontos, és gyorsan is talál jelet.

(#394) dombila: speedshopnál (tudom, lehetett volna olcsóbban is), és ma reggel rá is kérdeztem az LG-nél, és igen, forgalmazzák. Nekem pl ez volt a dobozon. Elég hosszú ideig Nexus 4-es készülékem volt, amivel hosszú ideig elégedett voltam, majd az Edigitalnal vettem egy Nexus 5-t, ami kb 1 órát volt nálam, mert nem tudtam a 4G-t használni! - (Edigital elfelejtette közölni, hogy amit árulnak az a USA-ba szánt verzió, a töltő sem EU kompatibilis volt, és átalakított sem adtak - de miután beismerték, hogy nem EU szállítmányt kaptak, ha jól emlékszem utána már nem is árulták, de legalább a pénzem gyorsan visszakaptam, így az 5X-et sem mertem ott megvenni, maradt a speedshop és sok utánajárás, hogy ott milyen készüléket adnak.... ) Így a Nexus 5 nekem kimaradt :( - és őrülök, hogy újra a Nexusnál vagyok :R

Nexus 4 topik kellemes volt annak idején, remélem ez a topik is olyan lesz :R :DDD

[ Szerkesztve ]

(#398) cuebler


cuebler
senior tag

a készülékeket egyébként már lehet regisztrálni a magyar LG-nél.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#399) TOZ válasza cuebler (#398) üzenetére


TOZ
addikt

Mindig is lehetett. Ez nem volt probléma. EUs forrás és számlára IMEI.

(#400) Criton


Criton
veterán

jó autóstartót tud valaki ehhez a telefonhoz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.