Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) TOZ válasza TOZ (#447) üzenetére


TOZ
addikt

Bar ahogy nezem 2.64-es supersu ota van egyszerubb megoldas.
Szokott modon BL nyitas, twrp flash, majs supersu es az alapbol megoldja a boot patcheleset.
(Ha jol ertem.)

(#452) pantomimes


pantomimes
aktív tag

Sziasztok! Tegnap érkezett meg a telefon, eddig nagyon tetszik. Vékony tokot tudtok rá javasolni? Esetleg valaki próbálkozott már dBrand fóliával? Jó megoldásnak tűnik csak nem tudom mennyire múlik a minőség a felrakó kézügyességén.

(#453) TOZ válasza pantomimes (#452) üzenetére


TOZ
addikt

Ezt hasznalom.

Es van egy ilyenem is. Ez nem jott be.

Dbranddel sosem mertem probalkozni, ismerem magam, foldhoz asznam a telefonnal egyutt.

[ Szerkesztve ]

(#454) Amarton


Amarton
tag

Sziasztok,
Most váltottam Nexus4-ről. Egyenlőre a sebességgel meg vagyok elégedve. Az akkumulátorral azonban nem.
1 napot bír ki a telefon és az akkumulátor statisztikában a felét az Android OS viszi el. A telefont folyamatosan ébren tartja. Másnak is van ilyen gondja?
Amikor kihoztam a boltból, akkor felajánlotta a 6.01 frissítést. Azt fel is raktam. Azóta egyszer indítottam újra, hogy megjavul-e az android OS, de nem.
CM13-at próbálta már valaki?
Mit érdemes a telefonnal mókolni, hogy jobb legyen?

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#455) Criton válasza Amarton (#454) üzenetére


Criton
veterán

Ha minden igaz, ha levest az ember a titkositast, akkor gyorsabb lesz a telefon... Én meg nem nagyon mertem ennek nekiallni..

(#456) Amarton válasza Criton (#455) üzenetére


Amarton
tag

És azt hogyan kell?

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#457) Criton


Criton
veterán

Wugfresh toolkittel próbálkozott már valaki? Nexus4-nel tökéletesen csinálta amit kell.

(#458) m_dawe válasza Amarton (#456) üzenetére


m_dawe
senior tag

(#459) m_dawe


m_dawe
senior tag

Nem semmi :Y :C G4 ehhez képest elég fakó képeket lő.

(#460) zezoka válasza Amarton (#454) üzenetére


zezoka
őstag

Nexus4-el összehasonlítást bővebben is leírhatod esetleg, mert én is arról váltanék (előbb-utóbb)! :)

(#461) #03372544 válasza m_dawe (#459) üzenetére


#03372544
törölt tag

A G4 éjszakai képei elég vacakok lettek ebben a tesztben, pedig azt gondoltam neki pont sötétben van előnye.

(#462) Amarton válasza zezoka (#460) üzenetére


Amarton
tag

2 és fél évet használtam a Nexus4-et. Folyamatosan gyorsult a telefon, ahogyan kapta a frissítéseket. Mindig voltak azonban gyenge pontjai. A kamerája szerintem átlag alatti. A sebessége elfogadható volt a többi telefonnal szemben, azonban pl. Facebook alkalmazásnál folyamatosan laggolt. Ár-érték arányban azonban még mindig jó telefonnak számít. Sajnáltam, hogy már nem kapta meg a 6-os frissítést.
A Nexus 5X azonban sehol nem laggol be. Annyira smooth a telefon, hogy öröm használni. A kamerája szerintem az egyik legjobb. Az ujjlenyomat olvasó nagyon jó helyre került és jobb vele feléleszteni a telefont, mint a bekapcsoló gombbal. A kijelző színek sokkal élénkebbek és szebbek, mint a Nexus4-nél. A felbontásából akadó különbségek miatt is élesebb képe van a kijelzőnek. A mérete a Nexus4-nek jobb volt. Kár, hogy ez ilyen 5.2" tepsi telefont lett. Cserébe viszont vékonyabb. A töltése a Nexus5x-nek nagyon jó. Az akksi sokkal hamarabb feltöltődik, mint a Nexus4 esetében.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#463) zezoka válasza Amarton (#462) üzenetére


zezoka
őstag

Köszi! Nekem az N4ben a fényképező, ami borzasztó, bár most éppen csak simán átlag alatti, ahogy mondod, mert kipucoltam pár hete. Amióta hátlap törés miatt új hátlap került rá, valahogy mindig porszemcsés lesz a kamara és a hátlap között pár hónap alatt, ami brutál mód lerontja a képet (mintha ködben fényképeznék)...

Kamerán kívül egyébként nem érzem szükségét a cserének, mert a mai napig lagg mentes (nekem FB-al sincs baj), a 6os ROM meg fent van nem gyáriban, amivel szintén semmi baj sincs! :) Csak szimplán már megvan két és fél éve nekem is...

[ Szerkesztve ]

(#464) m_dawe


m_dawe
senior tag

Tegnap próbaként felraktam a stereo modot (mindkét hangszóróból szól a multimédiás tartalom) és elég király :) Később ebből lehet hátrányom?( A beszédhamgszóró előbb tönkremehet, mint normál esetben?)

(#465) TOZ válasza m_dawe (#464) üzenetére


TOZ
addikt

Tudja fene, nem hinném.

(#466) DeathAdder


DeathAdder
veterán

type c -hez átalakítót még mindig nem mellékelnek, expansys-nál sem? Tehát azt külön kell megvenni? és gyorsabb fájlátvitel szempontjából van értelme usb 3.0 -án keresztül használni?
mert ha van akkor gondolom kell egy type c to usb 3.0 átalakító :)

[ Szerkesztve ]

(#467) TOZ válasza DeathAdder (#466) üzenetére


TOZ
addikt

Nem mellekelnek.
Viszont akad mar olyan ember (xda), aki kapott headsetet hozza.

Atviteli sebesseg szerintem megfelelo atalakitoval is. (En mondjuk usb-a usb-c kabellel hasznalom neha - sideload, vagy most leutobb a encrypt kikapcsolas kapcsan - de igazabol nagy adatokat nem mozgatok. Zene: spotify, képek: alapbol mennek wifin a googleba.)

(#468) m_dawe válasza TOZ (#467) üzenetére


m_dawe
senior tag

Headsetet én is kaptam hozzá.(Expansys)

[ Szerkesztve ]

(#469) DeathAdder válasza TOZ (#467) üzenetére


DeathAdder
veterán

Akkor lehet veszek én is majd egy olyan átalakító kábelt amit fentebb is linkeltek már, és akkor lenne külön egy a 220-ba és ez meg jönne ki az alaplapból. Egyelőre feltételes, még mindig nem döntöttem el mit veszek.
Általában kisebb fájlok átvitelét ES exploreren szoktam hálózaton keresztül, de ha nagyobb dolgokat másolok akkor azért nem árt a kábel :)

(#470) TOZ válasza m_dawe (#468) üzenetére


TOZ
addikt

Expansystol detto és nem volt.

(#471) TOZ válasza m_dawe (#435) üzenetére


TOZ
addikt

ElementalX tartos hasznalat melletti teljesitmenyerol tudnal irni?

(#472) m_dawe válasza TOZ (#471) üzenetére


m_dawe
senior tag

Teljesítményben észrevehetően jobb a gyáritól. ElementalX governort használok és semmi lagg. (nem mintha stock kernel mellett lett volna, de így még simább a rendszer) Mint már korábban is említettem, hogy az alkalmazások megnyitása is gyorsabb lett.A kijelző színeinek a kalibrálása pedig hatalmas plusz pont. Egy kis állítgatás után már rossz lenne a stock színbeállítás. :)) Üzemidőről nem tudok nyilatkozni még, mert nem volt még 100%-ra töltve a telefon, hanem csak 80% körülire, de egyenlőre úgy tűnik, hogy jobban merül mint a gyári. (Bár szerintem be fog állni pár nap után). Egyébként egy este alatt 2%-ot merült.(Wifi, mobilnet off). Szerintem a Stock 6.0.1 kikapcsolt titkosítás mellett egy ElementalX kernellel brutál triót alkot. Szvsz. mindenképp megéri lecserélni.(Már csak a kijelzőkalibráció miatt is)

[ Szerkesztve ]

(#473) TOZ válasza m_dawe (#472) üzenetére


TOZ
addikt

Stock kikapcsolt titkosítás mellett remek egyelőre. Csak hát tudom, innentől nehéz lesz megállni. Ezért is érdekelt a véleményed.

(#474) Criton válasza TOZ (#473) üzenetére


Criton
veterán

Annyira nyomkodjatok, hogy lassan én is neki fogok már komolyan állni ennek az egésznek :) egy jó leírást, ami teljesen aktuális tud valaki linkelni?

(#475) m_dawe válasza TOZ (#473) üzenetére


m_dawe
senior tag

Ha már nyitva a BL, akkor a kernel flash már csak fél perc ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#476) Criton válasza Criton (#474) üzenetére


Criton
veterán

Na én sem bírtam tovább, bl nyitva, elementalx fent stb.... :D
A telefon hátlapján másnak is meglátszanak a kéz nyomai? Hiána tisztítom, nem nagyon akar lejönni.....Meg a fingerprint mint ha néha nagyon forró lenne....

(#477) m_dawe válasza Criton (#476) üzenetére


m_dawe
senior tag

Na és hogy tetszik eddig?
Az ujjlenyomatok lejönnek nedves törlőkendővel.
Inkább az ujjlenyomatolvasó legyen forró, mint a fél telefon hátulja :)) Bár azt kivéve a telefon többi része nálam kb. semmit nem melegedett, ami nagy pozitívum.

[ Szerkesztve ]

(#478) Criton válasza m_dawe (#464) üzenetére


Criton
veterán

ezt raktad fel, és ha igen akkor melyiket? a telefonbeszélgetés hangminőségén is javít?

(#479) m_dawe válasza Criton (#478) üzenetére


m_dawe
senior tag

Igen, ezt tettem fel, de a hívás hangminőségéhez szerintem nincs semmi köze.

(#480) TOZ


TOZ
addikt

(#481) Criton


Criton
veterán

Aki elementalx kernelt használ, milyen szinbeallitast érdemes használni?

(#482) m_dawe válasza Criton (#481) üzenetére


m_dawe
senior tag

[link]
Én ezt használom. Nem változtat túl sokat, de szerintem ennél több nem is kell.

(#483) Criton válasza m_dawe (#482) üzenetére


Criton
veterán

Nekem egy kicsit sárgás a kijelző, de ez a beállítás tökéletesen megoldotta:

Red: 235
Green: 245
Blue: 256
Saturation: 50
Value: 130
Contrast: 130

Van egyébként valami, amit az ElementalX-ben érdemes még pluszban állítani? Még egy hülye kérdés, az órát mivel raktad középre? :D

[ Szerkesztve ]

(#484) dombila válasza Criton (#476) üzenetére


dombila
senior tag

Hátlap nálam ugyanígy viselkedik, sajnos meglátszik a kéznyom, és valóban nem nagyon akar lejönni. (Korábban itt panaszkodtam :((( ) Vettem tokot is emiatt (Spigen Case Thin), de bármilyen vékony, nem tetszik. Lehet Dbrand fólia lesz a vége...
Viszont a fingerprint nem meleg sosem. Esetleg töltés közben nézed?

[ Szerkesztve ]

(#485) m_dawe


m_dawe
senior tag

[link]
Én a legelsőt használom, de van még pár verzió.
Válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#486) bads1


bads1
aktív tag

Melyik színt szeressem feketét vagy fehéret? Itt is úgy van mint az sima N5-nél hogy a fekete gumírozott míg a fehér hátlap kemény műanyag? Milyen fóliát ajánlotok rá? Mattot kedvelem csak az meg a színeket elrontja ezért valami más megoldás kéne.

Köszi

(#487) m_dawe


m_dawe
senior tag

Most nyomkodtam huzamosabb ideig a telefont. 28%-on vagyok, 3óra 10 perc SOT-tal. Végig mobilnet (4G - H között ingadozik)
Kb.50%-os fényerőn használtam. Főleg böngészés, youtube, valamint egy kis játek. Szerintem üzemidőben alig tér el a stocktól az EX,( Bár a stock egy kicsit jobb) de teljesítményben mindenképpen magasan übereli.

(#488) Criton válasza m_dawe (#485) üzenetére


Criton
veterán

Rendben, köszönöm, én a "no shadow" változatot raktam fel végül, egy kicsit jobb :R

(#489) TOZ válasza Criton (#483) üzenetére


TOZ
addikt

Linkeltem egyszer xda topicokot. EXre kihegyezett full optimalizálás.

(#490) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Eldöntöttem, megrendeltem, jövő héten csatlakozok egy fekete 5x -el expansysból :R
N6 -ról jövök.

Látom többetek használt EX kernelt, ez jó. Kérdés, megéri a saját appjáért fizetni 3 USD -t, vagy egy ingyenes kernel manger is megteszi?
Ez inkább ilyen támogatás, vagy valóban testre szabhatóbb EX managerrel?

(#491) m_dawe válasza DeathAdder (#490) üzenetére


m_dawe
senior tag

Üdv a klubban. :D
Szerintem megéri az 1000Ft-ot. Elég sokrétű az app, ráadásul értesít az új kernelverzióról stb.Bár én már azért is megvettem, mert anno Nexus 5-ön elég sok kernel tuner elfelejtett néhány beállítást.. Btw. ha megveszed és nem tetszik sem vesztesz semmit, mert vissza tudod vonni a tranzakciót.

[ Szerkesztve ]

(#492) DeathAdder válasza m_dawe (#491) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez is igaz, bár úgy is tetszeni fog ha megveszem (szerintem) :)
Remélem a két ünnep között meg is kapom a telót, és megrendelem akkor a type c -> usb 3.0 kábelt is :K

[ Szerkesztve ]

(#493) Criton válasza TOZ (#489) üzenetére


Criton
veterán

Igen, csak valahogy nem találom. Megtenné nekem valaki, hogy a beállítások/biztonságról küld egy képernyő mentést? Olyan küldje akinek rootolva van a telefonja, és a titkosítás is ki van kapcsolva.

Valamint a telefonbeszelgetesen ez nálunk szerintetek segít? "persist.audio.fluence.voicecall=true, and changing it to false."

[ Szerkesztve ]

(#494) TOZ válasza Criton (#493) üzenetére


TOZ
addikt

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3269557

Mi a gond a hanggal? Nexus 5 után megváltás a telefonálás minősége.

[ Szerkesztve ]

(#495) m_dawe


m_dawe
senior tag

Valaki használ huzamosabb ideje custom romot? A reboot működik rendesen? (Nálam pár nap használat után bootloop lett a vége minden rebootnak akármilyen romot használtam..)

(#496) pantomimes


pantomimes
aktív tag

Lehet, hogy ez csak nekem újdonság, de ezt a telefont nem lehet felmelegíteni. Most néztem 1 órát videót, 30 fokig melegedett, gyorstöltésen is csak épphogy meleg, más telefon sima töltésnél is van ilyen meleg.

Más, esetleg tudja valaki, hogy mitől függ az, hogy ujjlenyomatos feloldásnál rezzen-e a telefon, vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#497) Criton válasza TOZ (#494) üzenetére


Criton
veterán

ma csináltam meg ezt a beállítást, meglátjuk mennyivel jobb.....

(#498) DeathAdder válasza m_dawe (#495) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én N5 -ön és N6 -ot is csak cataclysm romot használtam, és ezzel is azt tervezem majd ha megjön egyszer végre valahára.
Imádom mert nincs telehányva minden szarral, se bugos xposed se semmi. Nagyon gyors mert stock romra épül illetve raktak bele egy extra menüt, amivel a végletekig testre lehet szabni, és nálam mindig stabil volt. Csak remélni tudom, hogy ennél is az lesz :) Nagyban befolyásolta a döntésemet, hogy 5X -re is van cataclysm rom :K

[ Szerkesztve ]

(#499) m_dawe válasza DeathAdder (#498) üzenetére


m_dawe
senior tag

A december 8-i stabil buildet próbáltam, de valahogy a sebességben nem volt az igazi..(Lehet, hogy én b@sztam el valamit. :U) De próbáltam a Chroma valamint Pure Nexus romokat, amikkel 99%-osan meg is voltam elégedve. Az egyetlen malőr viszont jelentkezett nálam mindkét romnál: ha kikapcsoltam és úgy indítottam újra / ujraindítottam a reboot menüből a telefont, akkor nem kapcsolt be. (Az első 2 napban nem jelentkezett egyik romnál sem..) Cache ürítés sem segített, csak a rom reinstall.(Dirty flash sem ért semmit) Viszont ezt a hibát 1ember írta xda-n, szóval nem tudom mi lehet a baj. Első sorban a layer managerre gondolok.(Ma feltettem a TimberWolf layert, majd a chrome nem akart elindulni.Ha más layert tettem fel működött. Btw. csak a beállítások, a framework meg a system UI lett módosítva.) A 2 ünnep között kipróbálom a layer manager nélkül hátha..:))

[ Szerkesztve ]

(#500) TOZ válasza Criton (#497) üzenetére


TOZ
addikt

Kíváncsi vagyok Xda-n nagyon dicsérik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.