Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) tomboy0013 válasza SybenX (#1949) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ott sem elég egyértelmű, hogy gyári-e a garancia, illetve a 32 GB-os már 110 lenne mire hozzám eljut.

(#1950) Fleto93: Az a bolt legalább válaszol, a Smartshop még arra sem veszi a fáradtságot :D

[ Szerkesztve ]

(#1952) SybenX válasza tomboy0013 (#1951) üzenetére


SybenX
őstag

Ők adnak 1 év gyártói garit,viszont úgy látom náluk sincs már raktáron.

(#1953) Fleto93 válasza tomboy0013 (#1951) üzenetére


Fleto93
tag

Most VIP Phone-tól rendeltem meg, ők elég normálisnak tűntek.

(#1954) tomboy0013 válasza Fleto93 (#1953) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nekem a gyártói garancia azért lenne fontos mert vidéken lakom és ha gáz van nem akarok Budapestre rohangálni. Miskolc van hozzám a legközelebb ahol van LG szerviz és oda szoktam is járni tehát az nem lenne probléma, de Budapest már igen. Így hiába jófejek, a garanciáztatás lehetősége sajnos nem ezen múlik.

(#1955) slice14 válasza SybenX (#1952) üzenetére


slice14
veterán

Nemtom, de ha nem lett volna nyíltan feltüntetve a gyártói gari, tuti nem vettem volna tőlük sem. Jelen esetben már nincs feltüntetve. Most nézem az árakat, de sehol nem látok gyártói garit.

N5 esetében még kényelmesen tudtam venni megjelenés után májusban gyártói garival.
De anno 2012 augusztusában kész katasztrófa volt már beszerezni gyártói garis GNexet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1956) tomboy0013 válasza slice14 (#1955) üzenetére


tomboy0013
veterán

Most kaptam választ a Mobilkereskedéstől garanciával kapcsolatos kérdésemre:

"Az LG készülékekre 12 hónap gyártói garancia vonatozik, amit nem csak Magyarországon, hanem az Európai Unión belül is tud érvényesíteni.

A készülék mellé saját számlánkat és garanciajegyünket küldjük, amin szerepel a készülék pontos neve, színe, és az IMEI száma is. Ezt az LG márkaszervizének el kell fogadnia, hiszen minden adat szerepel rajta, ami a készülék pontos beazonosíthatóságához szükséges.

A készülék dobozában lévő LG garanciajegyet (mivel mi minden esetben bontatlan csomagolásúként szállítjuk a készülékeket) nem szoktuk lepecsételni. Amennyiben szeretné, hogy az is le legyen pecsételve, megrendelésénél jelezze a Megjegyzés rovatban vagy akár e-mailben. "

Szóval most már biztos, hogy gyártói garanciát adnak. Még lentebb csúszik egy kicsit a 32-es ára és már rendelem is :D

(#1957) dnelb válasza tomboy0013 (#1956) üzenetére


dnelb
veterán

Hmm érdekes, nekem nem volt benne lg garijegy :D

(#1958) TOZ válasza Shyciii (#1946) üzenetére


TOZ
addikt

Regen nagy CM fan voltam. De elmult.
Erdemes lenne egy ujabb eselyt adni neki?

Az utobbi egy-masfel evben stock rom, esetleg valami kernel melle...

[ Szerkesztve ]

(#1959) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Nah nekem is végre megérkezett az ota :)

(#1960) PrometheusX válasza TOZ (#1958) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Én is adtam körülbelül egy éve májusban a CM-nek még egy lehetőséget az S4 Minin, de sajnos nem hozták azt amit kellett volna. Régebben a Galaxy Ace telefonomon próbáltam, de azon se működött normálisan. Sok dolog bugos volt / nem úgy működött mint ahogy kellett volna (pl. gapps appok).

Lehet hogy Nexus telefonokon ez teljesen máshogy van (hiszen elsődleges támogatást élveznek), de én többé nem adok nekik esélyt. Nem éri meg számomra azt az energia befektetést hogy a CM-mel foglalkozzak.

[ Szerkesztve ]

(#1961) Shyciii válasza TOZ (#1958) üzenetére


Shyciii
veterán

Én mindig is jobban szerettem a CM-et, mert mindig gyorsabb vlt tőle a teló, és nem volt tele sallanggal, bár CM-ből is szedek le mindig pár dolgot. Ráadásul Nexus 5X-re official változat van, vagyis jó. Most sem csalódtam benne. Még a stock romnál is gyorsabb, pedig az is puritán. Stock rommal az a baj a Nexuson, hogy nagyon sok fontos feature hiányzik belőle nekem. Pl tiszta égés, hogy 2016-ban a Google úgy gondolja, hogy a csengetés hangerej és értesítések hangerejét nem lehet külön kezelni. Szal ha lehet n CM-ezek, vagy CM alapú romot szoktam választani.

(#1962) TOZ válasza Shyciii (#1961) üzenetére


TOZ
addikt

Én már vagy négy éve csak Nexust használok. Régen jól volt a Cm, de olyan egy, másfél éve sokat szoptam miatta. Így dobtam is.

(#1963) Shyciii válasza TOZ (#1962) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem ez az első Nexus-om. Ez is hirtelen ötlet volt. Ami bugos CM volt, az nem a CM csapat hibája lesz...Oneplus 2-őn is xar volt a CM, mindenféle gond volt vele, de ott sem a CM hibája volt, hisz nem is volt hivatalos CM. Egy fejlesztő próbálja összepakolni valahogy amennyire lehet, pláne forráskód nélkül. Olyankor persze hogy kialakulhat szopás. A hivatalos CM-ek elenyésző bugot tartalmaznak. Kevesebbet, mint a gyári rendszerek amit foltozgatni kell(ene). A nem hivatalosakban persze előfordul, de ott se mindig. Pl Oneplus One-on, és Xiaomi Mi4-en nagyon jó volt a nem hivatalos CM. Anno Galaxy S2-n is jó volt.

(#1964) mukisrác


mukisrác
aktív tag

csak nekem tűnt fel hogy a 19J frissítés után szemlátomást gyorsabb lett a teló?

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1965) TOZ válasza mukisrác (#1964) üzenetére


TOZ
addikt

Elvileg az volt vele a cél. Akinek be van még kapcsolva a titkosítás mondhatna véleményét!

(#1966) mukisrác válasza TOZ (#1965) üzenetére


mukisrác
aktív tag

nekem szűz, gyári stock rendszer (titkosítással), de mintha megtáltosodott volna, mondom ezt kb 1,5napos használattal

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1967) dnelb válasza mukisrác (#1964) üzenetére


dnelb
veterán

igen, xdan is mindenki ezt írja. tegnap felraktam enis purenexust, plusz ex kernel es sehol sincs lagg, meg gondolkozasok.. nagyon durva lett

(#1968) fityesz9


fityesz9
tag

Helló mindenki!
Telefonvétel előtt jól átolvastam a fórumot, úgyhogy kösz az önkéntelen segítségért a sok hozzászólással.
Telefonról még nem nyilatkoznék érdemben, mivel 2 órás sincs.
De aki vétel előtt áll és belefutott az expansysos készleteltűnésbe, annak ajánlok egy oldalt: b-tel, remélem nem veszik reklámnak, csak jó áron van ott most a nexus 5x, már 2 telefonom van tőlük, nincs áfás ügyeskedés, bontatlan csomag, minden normális, szerviz tapasztalatom nincs velük (szerencsére).
Különben meg 2 óra után, jó vétel volt a telefon!! :C

[ Szerkesztve ]

Garrus, am I your dirty little secret?

(#1969) Sonex79 válasza TOZ (#1965) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Gyorsabb lett valamivel, nincsenek azok a nagyobb beakadások. Böngészésnél azért kicsit tud bizonytalan (remegős) lenni, főleg az agyonreklámozott oldalaknál (adblockerrel ez csökkenthető).

figyesz9

B-tel nálam a sima nexus 5-nél játszott, egyetlen gond velük, hogy csak bolti garancia van náluk.

[ Szerkesztve ]

(#1970) TOZ válasza dnelb (#1967) üzenetére


TOZ
addikt

En ugye egy ideje titkositas nelkul hasznalom, ott nem vettem eszre javulast, nem volt hova javulni. :)

(#1971) dozsabalint válasza TOZ (#1965) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Szintén zenész. Sokkal gyorsabb lett (előtte sem volt lassú, de most már a N5-öt simán helybenhagyja). Már csak a chrome röcög néha, de hát az meg mindig is fog, amig ilyen reklámokkal telesz*rt oldalak léteznek. Mobilarenán soha nem akad.

(#1972) dnelb válasza TOZ (#1970) üzenetére


dnelb
veterán

Nekem amióta megvan titkosítatlan.. Előtte is purenexus volt exxel, es (számomra) feltűnően javult.

(#1973) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Nálam azt a szintet hozza most titkosítással, mint az előző verziót titkosítás nélkül.
Szerintetek ha kikapcsolnám, még ennél is faxább lenne?

(#1974) dozsabalint válasza horvathkrisz (#1973) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Ez attól függ, hogy a múltkori frissítéssel a titkosítást, vagy inkább magát a rendszert optimalizálták. Én a titkosításra tippelnék, mivel xda-s bejegyzések szerint titkosítás nélkül nincs nagy változás a korábbiakhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#1975) TOZ válasza dozsabalint (#1974) üzenetére


TOZ
addikt

Jaja. Titkosítás nélkül ugyan olyan gyors.
Viszont, ha mostantól titkosítás mellett is gyors, akkor...

[ Szerkesztve ]

(#1976) TOZ


TOZ
addikt

Viper4Androidot hasznal valaki itt?

(#1977) Sonex79


Sonex79
aktív tag

Aki esetleg nem tudná: végre tud magyarul a google billentyűzet! 😀

(#1978) storm3


storm3
senior tag

Sziasztok! G3-at szeretnek valtani, mert ugy erzem nem az igazi. Akad, melegszik, nem letetik a multitasking( chrome allandoan ujratolt,meg ha csak egy viber uzenetet olvasok el es ugy valtok vissza akkor is,jatekokrol ne is beszelve). En sajnos eszreveszem a kisebb gondolkodasokat is, akadasokat es zavar a dolog. Jelenleg 3 telefon van szoban nalam, oneplus x(felek, hogy tre az oxygen ra, szervizzel nem olvastam jo velemenyeket), xiaomi redmi note 3 pro ( itt mindenhol odakat zengenek kb, de sajnos nincs lehetosegem kiprobalni ) na es az 5x. Szerintetek kielegitene az igenyeim? Nem keves ez a 2 giga ram?

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#1979) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Mivel mindenki a titkosításról ír, gondoltam megkérdezem, mert nem tudom sajnos:
Mire való a titkosítás és miért érdemes bekapcsolni? Veszélyben van bármi is, ha nincs bekapcsolva?

(#1980) Shyciii válasza Sonex79 (#1977) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez pontosan mit takar? Mert eddig is voltak magyar ékezetek benne.

(#1981) Sonex79 válasza Shyciii (#1980) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Végre van bent magyar szótár. Számomra elég zavaró volt, hogy sokkal lassabban lehetett vele írni eddig, mint pl. a swiftkey-vel, ahol volt magyar szótár már régóta. Ezek a külön telepített appok viszont soha nem tetszettek. Így eddig lassabban "pötyögtem".

(#1982) TOZ válasza huan (#1979) üzenetére


TOZ
addikt

Ha nyitva a BL akkori mindegy szerintem, hogy titkos, vagy sem.

Full Stock rendszer estében, ha elhagyod a lezártnak telefont nem fognak hozzáferni azt adatokhoz. Kb ez azt értelem.

Tegnap este véletlenül sikerült visszaallitanom a titkosítást.

Elsőre tényleg úgy tűnik, hogy sokak javult a teljesítmény. Kíváncsi leszek a napközben tapasztalatokra.

(#1983) Shyciii válasza Sonex79 (#1981) üzenetére


Shyciii
veterán

Ja hogy használid a szótárt. Így már világos. Viszont ahogy nézem nem az appot frissítették, mert az február 22-eit mutat, hanem azon belül lett letölthető a magyar szótár.

(#1984) Sonex79 válasza Shyciii (#1983) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nem az app frissült, ott még a leírásban nem is szerepel a magyar szójavaslatok. Valószínű, hogy ezt automatikusan csinálja, mármint a szótár letöltést.

(#1985) dozsabalint válasza Sonex79 (#1984) üzenetére


dozsabalint
senior tag

És tényleg! Nagyon jó, mert a külső billentyűzetekkel sohasem voltam megelégedve, ennek meg csak ez volt a hiányossága.

(#1986) dozsabalint válasza huan (#1979) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Tényleg annyi, ahogy TOZ kolléga is írja, hogy nem férnek hozzá az adataidhoz.

Másrészt (ez már nem titkosításhoz köthető) ha teljesen gyári állapotban van a telód (értsd: gyári rendszer, zárt bl, fejlesztői beállítások között oem unlock engedélyezése kikapcsolva stb...), akkor ha elhagyod/ellopják, factory resettel sem tudják használatba venni (mivel a telefont már korábban regisztrált email-lel engedi csak használatba venni).

[ Szerkesztve ]

(#1987) TOZ válasza dozsabalint (#1986) üzenetére


TOZ
addikt

Es a vegen tenyeleg vissza lehet allni a full stock rendszerre. Eddig nincs bajom a sebesseggel. :Y

(#1988) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Akkor elmondhatjuk, hogy a Google március patch keretében sok problémát javított, és már jobban megéri az 5X-et megvenni? :))

Következő hónapban tervezem hogy beruházok rá, csak ezért kérdezem. :B

(#1989) TOZ válasza PrometheusX (#1988) üzenetére


TOZ
addikt

Az ara is ketharmada az eredetinek.
Szerintem 100k kornyeken "megérős" ez a telefon.

(#1990) PrometheusX válasza TOZ (#1989) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Jaja, 100k körül már a 32 gigás verzió is megéri, valószínűleg azt fogom megvásárolni.

Kicsit offtopic kérdés, de a magyarországi szolgáltatók a Nexus telefonokat nem forgalmazzák? Annak idején emlékszem hogy a Nexus 4-et lehetett kapni 2012 körül a Telenornál. Most hiába nézem, egyik szolgáltató sem árulja az 5X-et Magyarországon (külföld már az más kérdés, ott látom hogy lehet vásárolni).

(#1991) daniele válasza storm3 (#1978) üzenetére


daniele
aktív tag

Szia.

Bőven elég lesz a nexus 5x neked 2Gb rammal, nekem még nincs 5x-em csak Nexus 4-em még, de ott nem tölti újra a chrome-ot soha és mellette meg van nyitva a facebook app, viber, messenger, gmail stb.

(#1992) PrometheusX válasza daniele (#1991) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Csak kíváncsiságból, a Nexus 4 megkapta a Marshmallow frissítés?

(#1993) TOZ válasza PrometheusX (#1992) üzenetére


TOZ
addikt

Nem.

(#1994) slice14 válasza TOZ (#1989) üzenetére


slice14
veterán

Akkor megvárom a párnapos tapasztalatod, és lehet én is visszaállok titkosítással a stock rendszerre. A franc fog egyesével xaraxani minden frissítésnél, elég nekm a az adb sideload.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1995) TOZ válasza slice14 (#1994) üzenetére


TOZ
addikt

Jaja. Bar nem egy nagy veszodes, viszont a root nekem azert van (es egy Franco kernel, de most ahogy ezt irom, a teszteles miatt visszarakom a stock kernelt eppen), hogy a headphone hangerot egy hangyafasznyit fentebb toljam, de tenyleg csak 1 egyseggel. (Most a titkositas miatt lagolast nem veszem ide, mint indokot, hiszen - remelem - az megoldodott a stock rendszerben.)

(#1996) Taci


Taci
addikt

Használt 5X vásárlásánál mire kell figyelni? Plusz milyen (gyermek)betegségei vannak, amire figyelni kell (ami miatt esetleg el akarják adni, és egy nem-5X-tulaj erről nem tudhat)?
Köszönöm!

(#1997) TOZ válasza Taci (#1996) üzenetére


TOZ
addikt

Számlára legyen raírva az IMEI. Ez garancia miatt fontos. Amúgy talán egy dolog van, a töltés közben lagolas. De ez nagyjából mindet érinti.
Nekem november óta egyéb gondom nem volt volt vele.

(#1998) dnelb válasza TOZ (#1997) üzenetére


dnelb
veterán

Ez is javítva van az új buildben. Legalábbis nálam azóta nem csinálja..

(#1999) winery


winery
aktív tag

Sziasztok !
Azt szeretném kérdezni, hogy nektek is nagyon felmelegszik a készülék mobilnetes böngészés közben? Cserébe merül mint a Titanic .

(#2000) m_dawe válasza dnelb (#1998) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nálam még mindig jelen van, igaz, hogy már nem olyan "vészes" (Stock ROM, kikapcsolt titkosítás)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.