Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) embe


embe
nagyúr

Véleményem szerint a teló nem rossz. Csak az a fránya ár/érték arány a sz@r. És most próbáltam finoman fogalmazni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2) blueMerle


blueMerle
veterán

Hát ez bizony nem valami ütős. A Nexus 4-esemtől oda voltam meg vissza, de ez.... :U

(#3) Legendd válasza embe (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

Véleményem szerint a telefon szuper :D csak az ára mindent elront sajnos...és nyilván a használt árakról nem is lehet beszélni, egy Nexus 6 80k, szóval alapvetően nem tudom, miről beszélnénk...

Alea iacta est!

(#4) vacs


vacs
veterán

Korrekt telefon, túlárazva!
Én nagyon vártam, mert szerettem volna Nexus 5-öt cserélni (és sok N5 tulaj is), de csalódtam, ezért egyenlőre marad az N5.
Illett volna beletenni a 3 giga ramot, a dupla hangszórót, illetve nekem a Qi töltés hiánya is fáj.
Ekkora méretben a Moto X play 5,5-es kijelzőt ad, szóval nem túl kompakt se!
Nem látok olyan fejlődést, ami miatt érdemes lenne váltani! :(((
Kár érte...

(^)(>.<)(^)

(#5) MPite válasza vacs (#4) üzenetére


MPite
tag

Pontosan megfogalmaztad az én véleményemet is, N5 tulaj vagyok, nagyon vártam, de annyi pluszt nem ad, mint amennyibe kerül (sőt a qi töltés hiánya nekem is fáj).

Az enyémnek elromlott a töltőcsatlakozója (vezeték nélkül töltöm fél éve), plusz az aksija is egyre gyatrább, 1-1,5 órás kijelzőidőnél nem tudok többet kifacsarni. USA-ban már csak 130 dollár a régi N5, esküszöm elgondolkoztam, hogy szerzek egyet ennyiért, aztán várom a jövő évi Nexus felhozatalt :) Amúgy szerintem 110 körül lenne reális az 5X ára, ha egyszer leesik ennyire, elgondolkozom rajta, mert amúgy nagyon bejön.

(#6) akosxyz


akosxyz
senior tag

Szerintem a gyártók kezdenek egy kicsit elrugaszkodni az árakkal. Nagyon sok teszt végszója az, hogy jó készülék, de túlárazva.
És így nem feltétlen éri meg váltani a régebbi telefonról a mostani csúcskészülékre.

[ Szerkesztve ]

(#7) Mono25


Mono25
csendes tag

Nexus 5 nagyon szerettem. Az ára is korrekt volt. Ennek sajnos most az ára nem jó. Pedig jó árazás mellett lett volna helye a családban. A 3 GB RAM szerintem is elfért volna benne.

(#8) Joccc07 válasza MPite (#5) üzenetére


Joccc07
addikt

Nekem ez sajnos nem gyere be! :(
Nem lett szép és nincs benne semmi olyan plusz amire azt mondom, hogy hú b@zdm..!
Kicsit többet vártam ezért az árért.

A nexus 6 volt az utolsó ami még tetszett de a Nexus 5 volt eddig a legjobb minden szempontból.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#9) embe válasza Legendd (#3) üzenetére


embe
nagyúr

Igen erről beszélek én is. Sajna egy jó telót hazavágnak az árazással. Az hagyján hogy nálunk drága, de véleményem szerint a hanyatló kapitalista országokban sem tartozik a kiemelten jó vétel közzé.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#10) Petya88 válasza vacs (#4) üzenetére


Petya88
tag

Korrekt teló utoljára talán az N5 volt. Most, hogy a QI is kikerült, már csak egy újabb túlárazott pingpong ütő lett a Nexus is, beszéljünk akármelyikről az N5 után...
Volt egy jó receptjük, kicsit aláméretezték az akksit a korábbi Nexusokban, viszont hardveresen és szolgáltatásokban is csúcsközeli készülékekkel jöttek ki. Most stratégiát váltottak és telefongyártóként tetszelegnek, viszont a jó dizájn és a trendek követése pénzbe került...
Bár lenne egy gyártó aki annak a rétegnek akarna megfelelni, amelyik megelégedne kisebb mérettel, nagyobb vastagsággal, viszont erős hardverrel és alap de sziklaszilárd oprendszerrel.

(#11) #03372544 válasza Petya88 (#10) üzenetére


#03372544
törölt tag

"Bár lenne egy gyártó aki annak a rétegnek akarna megfelelni, amelyik megelégedne kisebb mérettel, nagyobb vastagsággal, viszont erős hardverrel és alap de sziklaszilárd oprendszerrel."

Sony és a Compact-ok?

(#12) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Az idei Google és Microsoft referencia készülékekkel kapcsolatban úgy gondolom, hogy a Google csak le akarta tudni a feladatot, míg az MS készülékein látszik az igyekezet. Ez így "bélás" vagy erős közepes. :(((

(#13) Cifu válasza Petya88 (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért a "jó recept" nem enyhén megmosolyogtató, amikor nem volt bővíthető SD kártyával egyik Nexus se...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Valaki1234


Valaki1234
tag

A teszt cimebol eloszor az jott le, hogy alapvetoen elegedettek vele, es idotallo telefon lehet. Viszont a tesztben inkabb a negativumok lettek kihangsulyozva, es meg plecsnit se kapott a keszulek. Akkor most hogy kell ertelmezni a cimet?

Szerintem a mobilarena az arazas tekintetben rosszul ertekel. El kell fogadni, hogy a csucskategorias telefonok ennyibe kerulnek (fuggetlenul az elozmenyektol), es ez mar egy evek ota tarto tendencia. Ennek ellenere ha kijon egy uj telefon magasabb kezdoarral, mindenki meglepodik es fel van haborodva. A plecsnit az artol fuggetlenul kellene adni, hiszen mindenkinek relativ, hogy mi a draga, mit engedhet meg maganak. Ha valaki kifizeti ezert a telefonert (vagy barmelyik masikert) az arat mert tetszik neki maga telefon (onmagaert, es nem az arcimkeert!!), akkor igenis ajanlott a keszulek neki, attol fuggetlenul hogy 30 ezer ft-al olcsobban vehetne egy tudasban hasonlot, de pl kevesbe szimpatikus kinezetut.

(#15) Örni


Örni
senior tag

A gyártók látják, hogy az Apple mennyit kaszál és felzárkóznak az árazással :(

Az kimaradt, hogy a 6P tud 240fps-t, viszont az 5X csak 120fps-t tud lassított felvétel készítésénél.

Kíváncsi lennék majd egy Lumia 950 vs. Nexus 5X párbajra, ez a két telefon tetszik az idei felhozatalból, főleg a kamerájuk miatt. De ennyiért nem kell telefon :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#16) embe válasza Valaki1234 (#14) üzenetére


embe
nagyúr

Elfogadva.
Csak ez nem a csúcskategória. Tavaly az lett volna még. Inkább felső-közép.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17) cuebler


cuebler
senior tag

én meg csak használom.
korrekt telefon - az ujjlenyomat-olvasótól eltekintve mindenféle parasztvakítástól mentes.
árazása tényleg némiképp "elszállt", azonban 150k-ig max egy felújított n5-t vettem volna, ha nem ezt.
atomstabil: jelenleg 340 órája megy újraindítás nélkül (kb azóta van nálam).

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#18) m_dawe válasza cuebler (#17) üzenetére


m_dawe
senior tag

Hatalmas +1
Akit annyira zavar, hogy nem sztereo, az felflashel egy sztereo modot és csókolom :D

[ Szerkesztve ]

(#19) gutriqper válasza Valaki1234 (#14) üzenetére


gutriqper
tag

Nem értem ezt a koncepciót. Az ár igen fontos tényező egy telefonnál. Az a lényeg, hogy ki tud adott áron a legtöbb dolgot beletenni egy készülékbe és megfelelően optimalizálni azt.
A te szemléleteddel egy belépő szintű telefon soha sem kapna plecsnit.
Ez miért kapna ha akár egy S6 is kijon az árából?

(#20) takacsbotond


takacsbotond
őstag

2Gb RAM?!Ez komoly?? :W

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#21) gutriqper válasza embe (#1) üzenetére


gutriqper
tag

Jóformán LG G2 szinten van. Mi ebben a jó?

(#22) oszi666


oszi666
őstag

Durva túlzásnak érzem az árat, főleg ha ezeket a jelzőket veszm figyelembe, hogy vegytiszta, csupasz. Tehát pont az extráxat hagyják ki (nyilván ez a lényege az egész koncepciónak), mégis retek drága. Ez így elég paradox számomra.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#24) Ste


Ste
addikt

Alonso, Vettel ès Hamilton szàmàt màr el is mentettem, köszi. Van rà lehetősèg, hogy a következő tesztben Massa, Ricciardo ès Bottas szàmàt is közzèteszitek? :)

(#25) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Mennyi egy Xiaomi mi4c? Mert ez kb azzal van egy ligában. Persze erre évekig jönnek majd az Android frissítések, de hacsak nem vagy fejlesztő ez annyira nem életbevágó.
Persze aki Nexust vesz, az ezért veszi. De ez akkor is elég borsos ár lett... :(

Ráadásul szerintem ez a teló olyan semilyen. Nem néz ki jól, persze nem is néz ki rosszul. Egyszerűen az átlagos szó jut róla eszembe...

(#11) ujjobbagya: Azért a Sony és a "sziklaszilárd OP-rendszer" kifejezéseket egy mondatba leírni elég merész...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#26) Valaki1234 válasza gutriqper (#19) üzenetére


Valaki1234
tag

A koncepciom lenyege az hogy a plecsninek nem azt kellene jeleznie, hogy megeri e megvenni a telefont, hanem azt, hogy hasznalt kozben mennyire volt megelegedve vele a tesztelo. Tehat a felhasznaloi elmenyt kellene a plecsni adasnal figyelembe venni, es nem azt, hogy mas mit kinal ezen az aron. Hiszen az mar csak a vasarlon mulik, hogy 2 ugyanolyan tudasu telefon kozul melyik arcedulaval rendelkezot valassza. Viszont pl aki elolvassa ezt a tesztet, annak az jon le, hogy ez a keszulek meg csak arra se volt erdemes, hogy plecsnit kapjon, ergo ezt nem szabad megvenni.

Es igen, az en szemletemmel egy belepo szintu telefon, aminek a felhasznaloi elmenye botranyos, ne kapjon plecsnit.

Ha telefon vasarlast szeretnek segiteni, akkor legyen egy poszt, ahol a tesztelok velemenye alapjan kozel azonos felhasznaloi elmenyt ado modelleket kategorizaljak, es megjelenitik mellete az arukat. Ezaltal a vasarlo el tudja donteni, hogy milyen felhasznaloi elmenyt nyujto keszulek kell neki, es azon belul meg merlegel az arat figyelembe veve.

De igy, ha valaki rakeres erre a telefonra, azt latja hogy plecsni nelkuli, na akkor ezt nem veszem meg mert nem ajanlott. De ha csak 100 ezer ft lenne, akkor mar tuti hogy kulonosen ajanlott kategoria lenne (mellesleg 1 ev mulva kb annyi lesz, lehet akkor plecsnit adni neki).

Ergo a mostani plecsnizest mindig modositani kellene az aktualis piaci ar figyelembevetelevel...

(#27) embe válasza gutriqper (#21) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor szerinted az LG G2 egy szar teló? :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#28) dajkapeter válasza tothmaxy182 (#25) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Van egy N7 első genes tabom. Jelenleg 4.4.4 van rajtad, de nem használom mert már ezzel is olyan lassú, hogy a G3-asommal küldök egy mail-t, reagálok messengeren és megnyitom a böngészőt mire az N7 használhatóvá nyitja a böngészőt. És az 5.0-val még durvább a lassulás.

Az 5X valóban túlárazott, figyelembe véve hogy a G3-asom 99 volt és 3/32 Gb-s verzió függetlenül. Ehhez képest az 5X nagyon is túl van lőve... És illett volna neki egy plusz Gb-nyi ram. Kezd betörni a középmezőnybe is a 3 Gb ram. De ezzel az árral ez nem középmezőnybeli...

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#29) #03372544 válasza tothmaxy182 (#25) üzenetére


#03372544
törölt tag

Ezzel vitatkoznék, az enyémen nincs probléma vele (Z), de úgy tudom az újabb Z-ken is jó a rendszer.
Egyébként a Sony nagyon elindult a tiszta droid felé, pl. Z3-hoz már kísérleti tiszta ROM elérhető párezer kiválasztott felhasználó részére.
[link]

(#30) gutriqper válasza embe (#27) üzenetére


gutriqper
tag

Nekem bevált. Azt akartam mondani a kommentemmel, hogy egy 2 éves telefon szintjét hozza ez most elég borsos áron.

(#31) ollie válasza Legendd (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De akkor egy tetszettet nem érdemelt volna?

***

(#32) Sonex79 válasza ollie (#31) üzenetére


Sonex79
aktív tag

+1

(#33) vicze válasza vacs (#4) üzenetére


vicze
félisten

Hm, "túlárazva".

Nexus 5 16GB(349$), 32GB(399$)
Nexus 5X 16GB(379$), 32GB(429$)

Ha az N5X túl van árazva, akkor a N5 mi? Már megjelenéskor mondtam, az N5-re hogy nem éri meg, mert elég gyenge specifikáció voltak. Az N5X összességében egy sokkal használhatóbb és korrektebb telefon lett, jóval minőségibb mint a N5.

(#34) Dawkins válasza Valaki1234 (#26) üzenetére


Dawkins
tag

De a plecsninek pont azt kéne jelentenie hogy megéri-e megvenni a telefont

:W
Az átlagos felhasználói élmény azért flagshipeknél mindegyiknek elég jó, akkor most mind legyen különösen ajánlott?
A Dugi meg pl néha megakad, akkor azt senki meg ne vegye! Vegyenek helyette i6s-t mert ott jobb a felhasználói élmény, nembaj hogy pont 10x annyi az ára, ár-érték arány az nem számít

Ha egy kiló kenyér az egyik boltban 200 Ft, a másikban pedig 300, nyilván nem fogom senkinek a 300 Ft-osat ajánlani, pedig a drágával is jó "felhasználói élmény"-ben részesül :DDD

A végével, a plecsnik módosításával viszont egyetértek, tényleg jó lenne, csak szerintem hatalmas meló lenne ezért ezt nem várhatjuk el :(

Semmi extra, nem is szép, nem is prémium...Házon belül akkor már inkább G4 jobb kamerával, több rammal, és szerintem sokkal jobb, egyedi külsővel...a Honor 7-et meg se említem

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#35) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Abszolút nem egy hűha. Decens készülék, szürke design, semmi extra. A reális nyitóár 120-130 k lenne szvsz. Jellegtelen, joggal fog feledésbe merülni. :( Semmi kiugrót nem tud a droid hosszútávú támogatásán kívül.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#36) holozis_HUN válasza tothmaxy182 (#25) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nekem kb 200 órája van a Z3 és semmi fagyás, lagg. És ez még 5.1.1. Root van, és még így picit mókolva is stabil. Lár hülye gogle app le van szedve és kész. A beta 6.0 még jobb, csak beta, alig van benne vmi... De az még jobban pörög és az nagyon gyári közeli! És a sony rendesen frissíti a telóit... És van Compact, igaz ezek se olcsók. De a rendszer nagyon jó!!!

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#37) Chevalier


Chevalier
tag

Nincsenek már benne amik miatt a G2-t szerettem.
Hàtlapi gombok, OIS, meglepõ kàvàk, remek ár, infra, No.1 üzemidõ.
Csak azok amikért utàltam
Múanyag, no MicroSD, no Qi charge, de az idõ megszépíti az emlékekeim. :DD

Hardveresen nagyon hasonlò N5 utòdja nem tud felnõni a feladathoz, de legalàbb ennek is nagyot fog zúgni az àra hamarosan.

einhorn az finkle

(#38) REXIS


REXIS
tag

Nyáron még elég nagy volt a hype körülötte, de így utólag örülök, hogy nem vártam meg és G4-et vettem. :) Messze nem olyan nagy durranás, mint vártam. Az OIS-ért kár, bár a korábbi Nexusok kamerájához képest tényleg szépet alkot.

[ Szerkesztve ]

(#39) BBmaster


BBmaster
csendes tag

A túlárazás is egy érdekes kérdés. Holnap BlackFriday, várom mi lesz az amazonon.
Az olasz amazonon (bár most épp nincs raktáron), de 390 EUR a 16GB-os.
http://www.amazon.it/LG-Nexus-Smartphone-Nero-Italia/dp/B016ZWN7FG/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1448540180&sr=1-1&keywords=nexus+5x

Rendesen számlával, gyári dobozával, MO-címre szállítva.
Valid EU-s adószámmal, cég nevére vásárolva jelentősen csökkenthető az ár...

BBmaster

(#40) ollie válasza Dawkins (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De a plecsninek pont azt kéne jelentenie hogy megéri-e megvenni a telefont

Nem. A tetszett plecsni annyit jelent, hogy tesztelőnek tetszett a telefon. Az ajánlott plecsni jelenti azt, hogy ajánlott a megvétele, és abban már benne van az ár/érték arány is.

***

(#41) maczera


maczera
aktív tag

Azért röhejes, hogy egy ekkora péklapátba csak egy nano SIM fért bele.

(#42) holozis_HUN válasza maczera (#41) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Mi a baj a nano simel? Amikor normálról kellett váltani micro-ra? És inkább legyen magyobb hely az aksinak szerintem. Amúgy is, szolgáltató ingyen ad.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#43) sajo13 válasza holozis_HUN (#42) üzenetére


sajo13
senior tag

Az a baj, hogy jó lenne már eldönteni egy formátumot a SIM-nek. Ahány okostelefon, annyi SIM. Ez már uncsi.

Pl, az LG L65-os telefonba mini-SIM kell (ez volt a régi hagyományos), a legtöbb mai telefonba micro-SIM, ebbe meg már nano SIM.
Még szerencse, hogy a nanoSIM-et nem lehet tovább vágni (egyelőre!).

(#44) holozis_HUN válasza sajo13 (#43) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Majd amikor bejön vmikor a beépített sim, amit a szolgáltató programoz :DDD

Szerintem a legjobb út a nano sim, kicsi, több hély marad mindennek.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#45) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Ajjjj eldzsíí... :( Olyan szép az a POLED kijelző, miért erőlteti ezt az ípéest :W

(#46) orimate86


orimate86
tag

Nem akarom ismételni a többieket...én is vártam, több mint 2,5 éves N4-ről akartam váltani, de az ár/érték arány messze van már a korábbi készülékektől. Vegytiszta android függőként az igényeimet átszabva, kövezettek meg, de Zenfone 2 (ZE551ml) lett a végeredmény. 110k-ért => 4Gb ram / 32Gb tárhely+microSD+ajándék powerbank.

(#47) holozis_HUN válasza P.e.t.ya. (#45) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ezt én sem vágom...

Volt nemrég cikk, hogy samsung fogja gyártani hamarosan az Apple-nek az amoledet. Mobdták, hogy ez lesz majd a trend így. Válaszolták, hogy nem nincs ekkora kapacitása a Samunak. De ott az LG, a legnagyobb oled gyártó. Igaz, az oled vagy poled nem amoled.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#48) benjonino válasza Dawkins (#34) üzenetére


benjonino
tag

A korrekt megoldás az lenne, ha pontszámot kapna, nem plecsnit, és rögtön kettőt:

1: Csak a minőség alapján
2. Ár/Érték alapján

Vagyis egy középszintű telefon kapjon egy 10-s skálán 5 pontot a minőségre, de 10-t az ár/érték arányra, ha nagyon jó árban indít
illetve egy másik példa, ha a pl N5X-t nézzük, akkor kapjon 9 pontot a minőségre, és 3-t az ár/érték arányra.

Vegyünk egy olyan példát, hogy van egy egyén, akinek pl a cége azt mondja, hogy válasszon egy telefont, az ár nem számít. Mit tesz erre ő? Kiválogatja a plecsnis készülékeket. Holott neki csak az abszolut pontszámok relevánsak csupán.

Ui: Nálam az iphone6s+ 10/0 pontokat kapna a fenti értékelésben. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Szilofon


Szilofon
tag

Nem tetszik az ára,nem tetszik a kinézete és nem tetszik az ára :)

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#50) kengyel


kengyel
nagyúr

Kicsit csökken majd az ára, akkor majd többen rárepülnek.

kengyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.