Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Sonex79


Sonex79
aktív tag

Sajnos az új frissítés után is be lehet állítani a rendszert Chrome-mal. Ram mintha több maradna. Töltéskor talán egy picivel gyorsabb. Antutu már csak 50000 pontot ad, korábbi rendszernél volt 58000 is.

(#1802) TOZ


TOZ
addikt

HatPé is kapott egy MHC-t

(#1803) dozsabalint válasza Sonex79 (#1801) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Nem tudom. Nálam +200 mega szabad ram lett, ugyan korábban sem volt rossz a rendszer sebessége, de most nagyon pörög, és eddig a chrome se akadt be. Minden gyorsabban indul. Most már tényleg gyorsabb (titkosítással gyütt is), mint öcsém Nexus 5-je.
Az Antutu meg teljesen irreleváns.

(#1804) Sonex79 válasza dozsabalint (#1803) üzenetére


Sonex79
aktív tag

A +200 ramot meg tudom erősíteni. Chrome-ban viszont gyengébb az 5x, egy hete még az 5-öt használtam, az sosem akadt be így.

[ Szerkesztve ]

(#1805) dozsabalint válasza Sonex79 (#1804) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Én inkább a Chrome energiazabálásával nem vagyok kibékülve, az hogy akad, az hagyján. Néha az asztali gépet is megröccenti egy-egy megnyitott oldal, és ez gyakran a weboldal hibája. De pl a prohardver/mobilarena oldalain soha nem akad (sőt, android police-on kívül sehol, pedig reggel végignyálaztam az összes nagyobb híroldalt). Az androidpolice.com oldalon meg amióta az eszemet tudom, röcög a telefon. N5 is, N5X is.

[ Szerkesztve ]

(#1806) Sonex79 válasza dozsabalint (#1805) üzenetére


Sonex79
aktív tag

A chrome valóban sokat eszik meg. Ráférne egy optimalizáció. A user experience változást azonos oldalak esetén értettem. Mobilaréna pl. teljesen jó, de az origo már többször akasztotta be az 5x-t.

(#1807) dozsabalint


dozsabalint
senior tag

Elindult az Android Beta program is. Kiemelik, hogy aki tesztelni akarja az Android N-t az inkább ezt használja az image flash helyett, hiszen könnyedén visszaállíthatja a stabil verziót is (egy OTA frissítés, és factory reset után), illetve csak a beta programba regisztráltak kapnak N-hez OTA frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#1808) dozsabalint válasza dozsabalint (#1807) üzenetére


dozsabalint
senior tag

És az utolsó preview-ről a végleges N-re is kapunk majd OTA-t.

(#1809) m_dawe válasza dozsabalint (#1808) üzenetére


m_dawe
senior tag

Imageből tettem fel és azt írja, hogy fel vagyok iratkozva a Beta cuccra :D

(#1810) dozsabalint válasza m_dawe (#1809) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Akkor rosszul írták. Gondolom automatikusan felírt. Mindenesetre nagyon jó dolog ez a beta program.

(#1811) slice14 válasza dozsabalint (#1810) üzenetére


slice14
veterán

Ha még fizetnének is érte, az lenne a király. :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1812) horvathkrisz válasza dozsabalint (#1807) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Felraktam, de akad mint a szar. :W
Lehet hogy azért mert bekapcsolta a titkosítást? :F

(#1813) dozsabalint válasza horvathkrisz (#1812) üzenetére


dozsabalint
senior tag

A titkosítástól önmagában miért akadna? Én még nem tettem fel (majd a 2.-3.preview-t felteszem már), mert vannak vele állítólag teljesítményi gondok, de több helyen is írták h factory reset nem árt neki.

[ Szerkesztve ]

(#1814) horvathkrisz válasza dozsabalint (#1813) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Azért mert a titkosítás alapból belassítja a telefont.
Eddig nem volt titkosítva, hozzá voltam szokva a jóhoz.
Most jól elb@szt@m, alig várom hogy hazaérjek és visszategyem a régit. Persze titkosítás nélkül...

(#1815) dozsabalint válasza horvathkrisz (#1814) üzenetére


dozsabalint
senior tag

MHC19J-vel titkosítva is sokkal gyorsabb lett, mint az N5 volt. Tényleg optimalizáltak rajta. Bár előtte sem volt már lassú, hiszen a N5 tempóját azért simán hozta (kipróbáltam egymás mellett a kettőt).

Szerintem a titkosítás + bizonyos alkalmazások (pl facebook, viber) együttléte volt problémás, de talán ezt is kijavították. Ezért lehet az, hogy valakinek akadozott, valakinek pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#1816) focvis


focvis
veterán

Skacok!

Megjött a márciusi OTA. A hétvégén leszedtem az itteni leírás szerint a titkosítást +TWRP + root.

Elég az, hogy unroot és mehet fel az OTA? (A kézi felflashelésnek nem állnék neki, másfél éve egyszer sikerült, de nincs benne rutinom.) Utána meg NRT-vel root?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1817) dozsabalint válasza focvis (#1816) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Attól függ melyik ota. MHC19J frissítés állítólag nem megy kikapcsolt titkosítással.

(#1818) m_dawe válasza focvis (#1816) üzenetére


m_dawe
senior tag

Ha ota-t akarsz telepíteni, akkor vissza kell zárni a bl-t. Viszont ha raksz fel egy twrpt-t, akkor azzal is fel lehet tenni.(ezt még nem próbáltam, de úgytudom innen is jópáran így csinálják.)

(#1819) focvis válasza dozsabalint (#1817) üzenetére


focvis
veterán

Ennyit tudok róla, 68,2 MB

Köszi!

@m_dawe: biztos vagy a BL-ben? Az nekem végig nyitva volt N5-ön és simán felment az OTA, ha nem volt root.
TWRP van. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1820) slice14 válasza focvis (#1816) üzenetére


slice14
veterán

Nem nagy kunszt az egyenkénti flashelés, a titkosítás off megtartásával.

fastboot flash bootloader bootloader.img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash radio radio.img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash boot módosítottboot.img
fastboot erase cache
fastboot flash cache cache.img
fastboot flash system system.img
fastboot flash vendor vendor.img

utánna reboot recovery és supersu2.6x flash. A recovery marad a twrp természetesen.

Egyenlőre em volt időm, de a titkosítás kikapcsolásának lesz egy külön blogbejegyzése és ott fog lenni a frissítési folyamat is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1821) focvis válasza slice14 (#1820) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm szépen Topikgazda! :R

Na ez az amiknek nem merek/akarok nekiállni, mert elmegy vele az egész estém (telepíteni ADB-t, melyik ADB-t, minek telepítettem a nemtudommilyen Stúdiót, miért nem telepítettem, ha telepítettem az 10 GB, hova tegyem a fájlokat, mit tömörítsek ki...). Nekem találták ki az NRT-t :K Szóval valami bézik megoldást próbáltam találni.

(#1822) TOZ válasza focvis (#1821) üzenetére


TOZ
addikt

(#1823) Gyurvagyi


Gyurvagyi
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem jól bevált autós tartót és működő szivargyújtós töltőt ajánlani eme remek készülékhez?

Valahol láttam korábban, hogy van valami app amivel lehet tesztelni a kábelt? Ez autós töltőre is igaz? Be tudnátok linkelni?

[ Szerkesztve ]

Challenge accepted!

(#1824) slice14 válasza Gyurvagyi (#1823) üzenetére


slice14
veterán

A CheckR nevű appal tudod csekkolni a kábeleket, gondolom a töltőt is tudja csekkolni Az összefoglalóba be van linkelve az ajánlott alkalmazásoknál.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1825) mukisrác válasza Gyurvagyi (#1823) üzenetére


mukisrác
aktív tag

/TG uram megelőzött/

CheckR

nekem csak pc-re dugva írta ki hogy jó vagy nem a kábel, töltőknél nem, pedig próbáltam

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1826) Just_Reboot válasza slice14 (#1824) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nekem azt írja hogy az alkalmazás nem kompatibilis. (OnePlus 2)

(#1827) slice14 válasza mukisrác (#1825) üzenetére


slice14
veterán

Én nem próbáltam töltővel, de akkor azzal nem müxik.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1828) horvathkrisz válasza mukisrác (#1825) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Töltőnél nem működik, mindenképp PC kell neki!

(#1829) focvis válasza TOZ (#1822) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm, délután lehet, hogy erőt veszek magamon :)

@(#1823) Gyurvagyi: a régi autóstöltőmmel (Motorola, de ez szerintem nem számít) és egy xiaomi USB-C to Micro-USB átalakítóval tökéletesen működik a töltés; ill. ugyanezzel az átalakítóval és egy régi USB kábellel simán töltődik az autó USB csatlakozójáról is, a fájlátvitelt az autórádióra még nem próbáltam.

(#1830) Fkris válasza slice14 (#1820) üzenetére


Fkris
őstag

ott fog lenni ott fog lenni ott fog lenni ott fog lenni ;]

TG uram, jó az "lesz" nek is! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1831) slice14 válasza Fkris (#1830) üzenetére


slice14
veterán

Kicsit késő volt már, és kezdet kiürülni a szervezetemből a fogalmazásgátló. ;]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1832) Seth1 válasza Gyurvagyi (#1823) üzenetére


Seth1
tag

Én ezt a Vinsic autós töltőt vettem Anker usb c usb c kábellel és ezzel működik a gyorstöltlés is.
Esetleg kábelből rövidebb jobb lenne mert ez hosszú.

[ Szerkesztve ]

(#1833) Gyurvagyi válasza Seth1 (#1832) üzenetére


Gyurvagyi
tag

Köszönöm, megnézem.

Challenge accepted!

(#1834) dozsabalint


dozsabalint
senior tag

Nektek egy éjszaka alatt (~8 óra) mennyit merül átlagosan a teló?

(#1835) Cseri0058 válasza dozsabalint (#1834) üzenetére


Cseri0058
őstag

Nekem olyan 2-4%

Csak nekem nem jött még ota?

[ Szerkesztve ]

(#1836) dozsabalint válasza Cseri0058 (#1835) üzenetére


dozsabalint
senior tag

OTA 1-2 naptól akár 1-2 hétig is eltart míg jön. Hacsak nem teszed fel kézzel az OTA fájlt.

(#1837) dnelb válasza dozsabalint (#1834) üzenetére


dnelb
veterán

0. pure nexus + ex butterfly

[ Szerkesztve ]

(#1838) Cseri0058 válasza dozsabalint (#1836) üzenetére


Cseri0058
őstag

Ez azért továbbra is gáz szerintem.

(#1839) dozsabalint válasza Cseri0058 (#1838) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Nézd. Van előnye is, hátránya is. Előnye hogyha véletlenül kikerül egy rossz verzió, nem kapja meg mindenki, így ha visszavonják, a felhasználóknak csak kis százalékát fogja érinteni. Hátránya, hogy a türelmetlenek (mint én is) nem bírják kivárni. Én pl adb-vel sideload-oltam a frissítést, ez ugyanaz, mint amikor az ota rendesen települ, csak kézzel indítom a folyamatot.

(#1840) huan


huan
őstag

Már 92.790Ft-ért is kapható? Vásárolt már valaki ettől a smartshop.hu-tól?

(#1841) focvis válasza focvis (#1829) üzenetére


focvis
veterán

Addig bénáztam, míg végül feltettem NRT-vel a legfrissebb verziót - MHC19J. A titkosítás visszaállt ugyan, Antutu maradt ~71900.

TWRP van, root nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1842) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Ez milyennek számít?

(#1843) Sonex79 válasza Cseri0058 (#1842) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Teljesen normális.

(#1844) tomboy0013 válasza huan (#1840) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én múltkor e-mailbe érdeklődtem náluk, válasz azóta se jött. Akivel ennyire jó a kommunikáció már első alkalommal is, ott nem akarom megtudni milyen lehet a garanciáztatás, stb. stb. Meg ugyanitt van jóval drágábban is ez a teló úgyhogy nem tűnk túl tisztának a dolog.

(#1845) Sonex79 válasza focvis (#1841) üzenetére


Sonex79
aktív tag

A cpu 20000 ponttal teljesen stock rendszeren meg sem közelíthető. Nálam ez kb a fele.

(#1846) focvis válasza Sonex79 (#1845) üzenetére


focvis
veterán

Pedig ez full stock, kernel is, titkosítás bekapcsolva; annyi, hogy BL nyitva, a recovery TWRP. Nem gondolom, hogy utóbbi kettőnek hatása lenne a teljesítményre.

Próbáld ki úgy, hogy újraindítod a telefont, nem piszkálod és amikor teljesen kihűlt, akkor futtatod le az Antutut, közben sem piszkálod. ;)

Szerk.: legújabb gyári build, MHC19J.

[ Szerkesztve ]

(#1847) Sonex79 válasza focvis (#1846) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Kicsit jobb lett, de így is csak 13000 a cpu. Összpontszám 60867. Twrp sokat számíthat, nálam az alap van. Bl nyitva, most raktam fel 2 napja újra a rendszert sdk managerrel. Mhc19j.

[ Szerkesztve ]

(#1848) Fkris válasza Sonex79 (#1847) üzenetére


Fkris
őstag

TWRP semmit nem szól bele, teljesen más, független tőle egy számítási eredmény.
Plusz ez az antutu is teljesen más, nem függ tőle a felhasználói élmény, vannak gyártók, akik a jó eredményre gyúrnak, de az élmény sokkal rosszabb, mint alacsonyabb pontszámnál.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1849) Sonex79 válasza Fkris (#1848) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Hát akkor egyszerűen ennyi. Azért furcsa a különbség a cpu résznél.
Chrome-hoz amúgy javaslom ad blokkoló használatát, sokat javított nálam a felhasználói élményen és nem akadt be azóta egyszer sem.

(#1850) focvis válasza Sonex79 (#1849) üzenetére


focvis
veterán

Akkor futtasd ha már teljesen szobahőmérsékletre hűlt a telefon, így később melegszik fel a processzor annyira, hogy visszavegyen az órajelből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.