Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Fkris válasza DeathAdder (#849) üzenetére


Fkris
őstag

Az egész fórum a mi játszóterünk, na!:D

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#852) dani_maci válasza niof (#840) üzenetére


dani_maci
csendes tag

Nekem is ringke van viszont a kamera körül körkörösen megkarcolta a hátlapot... Akit érdekel, majd tudok képet is csatolni. Úgyhogy csak óvatosan a tokokkal! Ezt leszámítva egyébként jó.

[ Szerkesztve ]

(#853) niof válasza dani_maci (#852) üzenetére


niof
addikt

Aztán azt meg hogyan? Villants egy képet, légyszi!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#854) dani_maci válasza niof (#853) üzenetére


dani_maci
csendes tag

Hát kb ilyen... de nem foglalkozok vele, mert tokban meg nem látszik!

(#855) dani_maci válasza dani_maci (#854) üzenetére


dani_maci
csendes tag

Nem sikerült időben szerkeszteni. Bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#856) cuebler válasza dani_maci (#855) üzenetére


cuebler
senior tag

"verus"-ka nem tett ilyet, igaz vaskosabb mint a ringke :P
ez akkor nem méretpontos?

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#857) slice14 válasza cuebler (#856) üzenetére


slice14
veterán

Remélem ezzel nem lesz ilyen gond.
Ha már kiegészítő, akkor egy még jön még egy Nilkin 9H is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#858) FearTomi válasza dani_maci (#855) üzenetére


FearTomi
őstag

És tényleg baszki...írok is nekik egy szép levelet!

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#859) glehel válasza slice14 (#857) üzenetére


glehel
senior tag

én egy Nillkin H+ Pro 0,24 mm üvegfóliát rendeltem rá kb 2500Ft(ebay), lecseréltem a speedshopos szintén 2500Ft Blue Star nevű 0.33 üvegfóliát.A Nillkin sokkal tisztább élesebb képet ad vissza és jobb rajta a bevonat is, a másik csak ideiglenesen volt rajta amíg ez meg nem jön.A másik probléma az volt hogy 2 helyen a szélénél nem tapadt rendesen és csúnya volt.Sok helyen a széleinél le volt pattogva nagyon pici felületen az üveg, gondolom nem olyan precíz a vágás.
A Nillkin hibátlanul tapad a széleinél nem csak ez hanem a vastagabb is. Ezzel csak azt akartam írni hogy üveg és üveg között is van különbség és nem is kevés. A Nillkint én kifejezetten ajánlom mint üvegfóliát, más termékét nem nagyon.

(#860) dozsabalint válasza FearTomi (#858) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Ez melyik Ringke?

(#861) cuebler válasza slice14 (#857) üzenetére


cuebler
senior tag

nuglas-t már volt alkalmam tesztelni (asztal szélére pottyant), a fólia "életét" adta a telefon kijelzőjéért ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#862) slice14 válasza glehel (#859) üzenetére


slice14
veterán

Anno az N5-ön is Nilkin 9H volt, én is nagyon elégedett voltam vele. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#863) FearTomi válasza dozsabalint (#860) üzenetére


FearTomi
őstag

Ringke Slim Hard Case, az enyémet még nem roncsolta szét, de nagyon halvány nyoma van. Szóval inkább levettem a tokot és visszakérem a pénzem:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#864) glehel válasza slice14 (#862) üzenetére


glehel
senior tag

én rátettem a kameravédő fóliát is, nem is látszik hogy rajta van teljesen méretpontos és víztiszta, ráadásul 2 db van hozzá.

(#865) bads1


bads1
aktív tag

Hol a ménkübe lehet venni gyári gyorstöltő fejet? Komolyan sehol nem találok, vagy csak béna vagyok. Angol töltőm van átalakítóval de így rohadt nagy bunkó önvédelmi eszköznek néz ki, ezért kéne egy itthoni fej.

(#866) glehel válasza bads1 (#865) üzenetére


glehel
senior tag

nekem is az van de engem nem zavar. lehet angol elosztót előbb találsz

(#867) bads1 válasza glehel (#866) üzenetére


bads1
aktív tag

Akkor majd előbb utóbb..

+ még egy kérdés: ez az átalakító megfelel vajon a szabványnak? Nem fogja hazavágni a telót? mióta kiderült az áramerősséges mizéria a speedshopos kábellal nem merem rádugni :D

[ Szerkesztve ]

(#868) glehel válasza bads1 (#867) üzenetére


glehel
senior tag

ezt csak a teszt fogja megmutatni, én pld tegnap rádugtam a speedshopos kábelt usb 3.0-án, recoveryben volt a telefon kb 43%-on az akku.töltötte csak lassan, de nem történt semmi említésre méltó.sajnos szükséges volt rádugni a kábelt.

(#869) glehel


glehel
senior tag

arra tudja valaki a választ az miért van ha van rajta képernyőzár pld pinkód és lementem twrp ben utánna visszaállítom nem fogadja el a pinkódot. a megoldást megtaláltam csak az okát nem. eddig egyik telefonon sem volt ilyen probléma.

(#870) dozsabalint válasza FearTomi (#863) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Ez?

Nekem Ringke Fusion van, ez az átlátszó verzió, de ez gumis anyag, nem hiszem hogy gond lesz vele.

Egyébként én ilyen slim tokokból a Spigen Thin Fit-et vettem (használtam több, mint 1 hónapig, azzal nincs ilyen gond).

(#871) dani_maci válasza dozsabalint (#870) üzenetére


dani_maci
csendes tag

[link]

Nekem ez van.

(#872) FearTomi válasza dozsabalint (#870) üzenetére


FearTomi
őstag

Igen ez az. Írtam nekik levelet, meglátjuk mit reagálnak...ha visszaadják a pénzt, akkor rendelek egy másfajta tokot...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#873) FearTomi válasza dani_maci (#871) üzenetére


FearTomi
őstag

Jó éles a perem a kamera körül és minden apró elmozdulással szépen egy krátert vájunk a teló hátuljába...azért ez nagyon gáz...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#874) m_dawe válasza bads1 (#867) üzenetére


m_dawe
senior tag

Ilyenem van és próbáltam 5 különböző kábellel és mindegyikre azt írta az app, hogy biztonságos.

(#875) pantomimes válasza bads1 (#867) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Nekem is ilyen van, nálam oké volt CheckR appal.

Én ajánlom még ezt is. Ez is átment nálam a teszten és egyébként jó minőségű ráadásul praktikus darab.

(#876) slice14 válasza pantomimes (#875) üzenetére


slice14
veterán

Óóó .asszátok meg, ezt akkor kellet vona kibeszélni, mielőtt berendeltem volna ezt. Szállítással együtt volt 6e huf. :O

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#877) niof válasza pantomimes (#875) üzenetére


niof
addikt

Szerintem maradjunk annyiban, hogy amiket Benson Leung, a Google mérnöke tesztelt, nem szoftveresen, hanem mérésekkel, és 5 csillagos minősítést kaptak, azok bátran rendelhetőek, a többi csak saját felelősségre!

Ha egyszer lesz topik összefoglaló, ezt feltétlenül bele kellene írni!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#878) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok, adapterrel kapcsolatosan kérnék segítséget, látom pont aktuális a téma. Van itthon pár darab eredeti xiaomi usb-c adapter, mint ami a fentebb lévő linken is található. A kérdésem, hogy ez minden további nélkül használható egy sima micro usb kábellal, akár autóban való töltésre is? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#879) pantomimes válasza niof (#877) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Ő is google mérnők és leírta, hogyan kell tesztelni a kábeleket, ezen megfelelt a kábel, amit vettem. Szerintem ha ezt ő így kiposztolja, akkor ez a teszt elégséges kell, hogy legyen.

Edit: bocs, mégsem google mérnök, valahogy Benson G+ oldaláról jutottam el pedig hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#880) FearTomi


FearTomi
őstag

Most jött meg a Tecknet kábel amit rendeltem, 1 m 3500 ft volt és 5 csillagos az értékelése...még nem robbant fel se a telo se a laptop :DD

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#881) slice14


slice14
veterán

Csak egy felvetés: Esetleg egy topik összefoglalót nem kellene összehanyigálni?
A grafikus vénával rendelkezik, az pl megcsinálhatná a szokásos szalag címeket.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#882) dombila válasza FearTomi (#873) üzenetére


dombila
senior tag

Na, rémültem szedtem le a tokot, hogy megnézzem a telefont!! :F

Nálam december 7 óta ez a Ringke tok van fenn. Azt hiszem ugyanaz. Sehol egy karc a kamera körül, de nem is értem miért karcolná meg. Különösen a kamera tövénél! :Y
A tok a kamera körül kifelé domborodik, sehol egy él, lekerekített kráter szerűen megy kifelé.

Szerk: Most látom, egy másik Ringke tok a karcolós. :R
Az általam használtat csak ajánlani tudom. Pontos, és alig vastagít a telefonon. Vettem Spigen Thin Fit-et is, de az fogásra sokkal vastagabb, zavart.

[ Szerkesztve ]

(#883) L.L. válasza dombila (#882) üzenetére


L.L.
senior tag

Szerintem ez ugyanaz. Most akartam rendelni, de egy kicsit elbizonytalanodtam.

(#884) dombila válasza L.L. (#883) üzenetére


dombila
senior tag

A fényképet feltöltő kolléga tokja ez: tok

Itt a hozzászólása: Hsz 871

Ez értem, miért karcol, mert pont a kamera tövénél van éles pereme.

[ Szerkesztve ]

(#885) L.L. válasza dombila (#884) üzenetére


L.L.
senior tag

Igaz, köszönöm, akkor megrendelem.

(#886) dozsabalint válasza dombila (#884) üzenetére


dozsabalint
senior tag

#872-es hozzászólás szerint a slim is karcol.

[ Szerkesztve ]

(#887) dombila válasza dozsabalint (#886) üzenetére


dombila
senior tag

Lassan két hónapja a Slim van a telefonomon. Most direkt levettem megnézni. Egyetlen karc sincs rajta.
A fénykép szerint a karcok a kamera tövénél vannak, ott a slim tok teljesen sima, sehol egy él. Nem tud karcolni.
A tokot levenni alig bírtam, kizárt, hogy mozogjon a telefonon.

Nem értem Fear Tomi-nak hol karcolta meg... A slimen a kamera tövénél nincs éles perem.

(#888) dozsabalint válasza dombila (#887) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Szerintem ő is a Fusion-ra gondolt. Nekem nem karcolta meg a Fusion, de nem szórakozok vele, visszatettem a Spigen Thin fit-et.

(#889) slice14


slice14
veterán

Hali, kb eddig jutottam hírtelen az összefoglalóval. Viszont elkélne a segítség. Amiket pm-ben vagy inkább a Próba topikba várom, mert ott mindenki látja, akit érdekel.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#890) Seth1 válasza slice14 (#889) üzenetére


Seth1
tag

Szerintem a kábel mizériát kellene beletenni, linkelve az ajánlott kábeleket, a tokokról is szót kellene ejteni.

[ Szerkesztve ]

(#891) Fkris válasza slice14 (#889) üzenetére


Fkris
őstag

Tinkering részéről leírás?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#892) niof válasza slice14 (#889) üzenetére


niof
addikt

A teló biztonságos számítógéphez kapcsolásához elengedhetetlen, hogy az összefoglalóba bekerüljön az USB Type-C rövid leírása, valamint a "hivatalosan" tesztelt és ajánlott kábelek listája! Azt is bele kellene írni, hogy a nem tesztelt kábelek és átalakítók csak saját felelősségre ajánlottak rendelésre, esetlegesen a telefon vagy a számítógép (vagy nem saját töltő) meghibásodását okozhatják.
Én mindenképpen az itt említett Google mérnök, Benson Leung méréseire hivatkoznék. Itt van az a G+ oldala, ahol felsorolja a tesztelt kábeleket, egy rövid szöveges minősítéssel együtt (jó, vagy nem jó). Ezt a linket feltétlenül betenném!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#893) niof


niof
addikt

Itt van egy egész jó kis összefoglaló a Type-C szabványról, az adat és energiaátvitelről, és hogy miért nem mindegy, hogy milyen a kábel kialakítása. Kellene egy profi angolos, aki korrektül lefordítja és közérthetően összefoglalja, aztán mehet az összefoglalóba, a linkkel együtt, hogy az eredeti cikket is el lehessen olvasni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#894) FearTomi válasza dombila (#887) üzenetére


FearTomi
őstag

Nekem slim van es az enyemnel a kamera korul nincs lekerekitve hanem eles es latszik a csik amit belekarcolt...Ringke-ek szerint hibas szeriabol kaptam...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#895) dozsabalint válasza FearTomi (#894) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Az szép.... ezek szerint mindkettő (Slim, Fusion) hibás lehet.... legalább cserélik a hátlapot is?

[ Szerkesztve ]

(#896) slice14


slice14
veterán

Kibe..szott lassan haladok, eddig a három verzió közötti különbséggel szórakoztam. Most jön az általános kérdések.

Elő forduló hibákhoz mit kéne írni, Miket tapasztaltatok eddig?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#897) dozsabalint válasza slice14 (#896) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Töltés közben a telefon érintője gyengébben reagál. Ez a töltő hibája, már többször kiveséztük. Valószínű csak gyári töltővel csinálja. Másról én nem tudok.

(#898) slice14 válasza dozsabalint (#897) üzenetére


slice14
veterán

Köszi :R

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#899) FearTomi válasza dozsabalint (#895) üzenetére


FearTomi
őstag

Nope, visszaadjak a tok arat...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#900) cuebler válasza slice14 (#896) üzenetére


cuebler
senior tag

az enyém eddig hibátlan (pedig ezt még az asszonyomra sem mondom).
semmi lagg töltés alatt, mióta megvan háromszor indult újra (két rendszerfrissítés, egyszer a magyar telekom-féle leállásnál pedig először azt gondoltam, hogy sim-hiba), memória nem fogy ki, kamera nem fagy, ujjlenyomat-olvas... :C ha ezt összerakom a nexus5 memory leak-jével, azt kell mondjam, az eddigi legjobb telefonom a mostani. egyelőre :R

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.