Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Érdekes cikk - Google Says Marshmallow Memory Leak Is Fixed In A 'Future Release'

Ezt én is megfigyeltem, 600 óra uptime után ~70% volt az elérhető memória.

(#4002) stickermajom


stickermajom
addikt

Júniusi update óta nektek minden rendben a wifi-vel? Nekem már sokadszorra csinálja, hogy csak ki-be kapcsolás után hajlandó felcsatlakozni, ha bekapcsolt wifi-vel elhagyok egy AP-t, és mondjuk egy óra után egy másiknál vagyok.

(#4003) fokukac válasza fokukac (#4000) üzenetére


fokukac
nagyúr

Csekkoltam, a hívást sem veszi fel a Samsung-headset gombja. Ami azért is vicces, mert ez működött a Nexus S-sel, a Nexus 4-gyel, és az Iphone 5s-emmel is. A kollegám headsetjére még csak nem is reagál.

A slussz-poén az egészben az, hogy az Iphone-hoz adott apple headsettel hibátlanul megy a számok indítása / leállítása.

Már végigizongoráztam számtalan lehetőséget a beállításokban, sehogy sem lett jobb.

Ti hogy hallgattok zenét, hogy telefonáltok vezetékes headsettel?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4004) TOZ válasza fokukac (#4003) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem minden úgy működik, ahogy kell, ahogy írtad. Rövid klikk stop, hosszú nyomás hangkereső, dupla klikk ugrás.
Most eppen xiaomi Hybrid. De Piston 3 és Yurbuds Signature is jól ment.

Mondjuk spotify, de szerintem az mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#4005) viger válasza stickermajom (#4002) üzenetére


viger
tag

Nekem Stock rommal a kezdetek óta ezt csinálja! De ha beállítod a speciálisban hogy a mindig tartsa bekapcsolva a Wi-Fi-t a telefon akkor rendesen visszakapcsolódik magától mikor újra halálközelben lesz.
N preview-val nem volt vele gond és főzött romokkal sem.

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#4006) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Barátnőm új telefont szeretne venni, amit minimum 3 évig szeretne használni.
Én 5x-et javasoltam neki, mert szerintem az még sok év múlva is használható lesz (nekem N5 van, elmúlt 2 és fél éves, de a mai napig mindenre elég).
Edigital-on 2 év garanciát írnak, én úgy tudtam csak 1 év a gari!
Néztünk Z5Compact-ot, P8 lite/P9 lite-ot, de adjatok még tippeket kérlek.
Illetve honnét érdemes rendelni gyári LG garanciával?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#4007) sajby válasza vacs (#4006) üzenetére


sajby
senior tag

Edigitalon mikor rákérdeztem,telefonon.Azt mondák,az első évben én is vihetem gariztatni,a második évben ők intézik.
Szóval ez nem tetszett,nem rendeltem onnan :)
[link]
Magbízhatónak mondják.

(#4008) dnelb válasza vacs (#4006) üzenetére


dnelb
veterán

3 évre ne vegyél 2GB rammal szerelt androidos telefont... Vegyetek oneplus 3-at , 400 dolláról nyit a 6GB ramos, 64gb-es háttértárú s820-as változat, hadd ne hasonlítsam már össze a 2 telefont időtállóság szempontjából .. :D Ha nincs gyermekbetegsége akkor verhetetlen.
ui: én 2 évre terveztem az n5x-el de már most látom hogy esélytelen.. A ram kevés, az s808 meg 1 kalap sz*r módon nyesi le az órajelet még akár egy g4-hez képest is.[link]

[ Szerkesztve ]

(#4009) TOZ válasza dnelb (#4008) üzenetére


TOZ
addikt

Ez az OP3 nekem is elkezdett fókuszba kerülni.

(#4010) dnelb válasza TOZ (#4009) üzenetére


dnelb
veterán

hát igen, ez az s808+2gb ram hatalmas mellékvágány volt, mi értelme van ha 2 erős mag lekapcsol max 3perc után.. Marad egy quadcore a53-as középkat alja teljesítmény, csodálatos :) érthető hogy ennyire lement az ára az 5xnek amugy :D Több értelme lett volna egy s805-nek 3giga rammal, abban még a gpu is erősebb .. :)

[ Szerkesztve ]

(#4011) TOZ válasza dnelb (#4010) üzenetére


TOZ
addikt

Mondjuk nem játszom, így nem zavar...

(#4012) vmack


vmack
tag

Az aukey quick charge 3.0 autós töltő eddig bírta :(

csak tak tak tak tak .... hangok jönnek belőle, tölteni nem tölt. olyan mintha fulladna egy kapcsolóüzemű táp.

mondjuk visszaküldhetném de több a macera vele mint rendelni egy másikat.

(#4013) PrometheusX válasza dnelb (#4010) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Örüljünk hogy nem s810, attól még a ház is leégne a fejünk felett. ;]

Mondjuk 2016-ban "csak" 2GB RAM egy Nexus készülékben.. ez kicsit olyan 'meh'.

[ Szerkesztve ]

(#4014) PrometheusX válasza vmack (#4012) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Esetleg írni az eladónak hogy tönkrement? Mikor vetted/rendelted a töltőt?

Hátha jó arc lesz és küld egy újat.

(#4015) Sonex79 válasza dnelb (#4010) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Azért a tiszta android már sokszor bizonyította, hogy többet ér mint egy erősebb hardver.. és ez még az időtállóságra is igaz. A 2 giga ram valóban necces lehet hosszabb távon, de a proci amúgy hol zavar téged a gondolatokon túl?

(#4016) stickermajom válasza viger (#4005) üzenetére


stickermajom
addikt

Azt meg azért kapcsoltam ki, hogy próbáljak egy kis akksi időt nyerni vele, de ahogy az akksi látom így is folyamatosan bekapcsolva tartja. :DD Meg mostanában már az éjszakai merülés is kicsit feltűnő lett, nem tudom mi lelte.

(#4008) Krisztián Jó, jó az az OP3, csak kár, hogy Oxygen van már..

(#4017) WynNyback válasza vacs (#4006) üzenetére


WynNyback
tag

Attól függ milyen igénye van a barátnődnek. Az én barátnőmnek egy P8 Lite is bőven jó. Semmi erőforrásigényes dolgot nem csinál. Eleinte én is azt gondoltam nekem a Nexus 5X sokáig bőven jó lesz. De olyan ez, hogy mióta ilyen vas (és szoftver) van a kezembe sokkal többet használom a telót olyan dolgokra amikre korábban nem. Ennek pl már elég nagy a kijelzője, ahhoz, hogy jóval kevesebbet használjam a PC-t. És jóval kevesebbet is használom. Eltudom képzelni, hogy annyira rákapok, hogy egy idő után kevésnek fogom érezni a vasat. 2 évig biztosan használni szeretném, de hogy utána mi lesz nem tudom. Szerintem, az, hogy most 2 vagy 3 GB ram van a telóban ugyanolyan procit nézve túl sokat nem oszt és szoroz. Pláne abban az összehasonlításban, hogy pl az MI4C 32GB változatában 3GB ram van. A telót használva viszont az jön le, hogy az 5X-hez képest akadozik, döcög, nem olyan harapós stb.. A G4-nél sem éreztem a plusz memóriát. Szerintem ha most veszel telót mind1, hogy 2 vagy 3 GB rammal veszed. A cucc ettől függetlenül fog elavulni. És lehet, hogy ez a teló a letisztult gyári Androiddal hozni fogja egy nem gyári doridos de 3 GB rammal szerelt teló teljesítményét hosszab távon (persze csak akkor ha ugyanolyan a proci vga stb..)

Summa: Nyugodtan megveheti, ha nem játszik a legújabb játékokkal, kimerem jelenteni, hogy három év múlva is ez egy használható teló lesz, hála a gyára droidnak ami folyamatos frissítést kap. Még egy nem gyári Droid pl G4 vagy MI4C lehet, hogy évvége felé már loturót nem fog kapni a hibákat meg bugokat meg csesznek javítani. Nem kell parázni a kevesebb RAM miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4018) Bukk900 válasza PrometheusX (#4013) üzenetére


Bukk900
őstag

Az 5X 2015-ös készülék, de én örülnék neki, ha idén is lenne 2GB-os Nexus, mert akkor arra optimalizálnának.

(#4019) PrometheusX válasza Bukk900 (#4018) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Persze, ez kétségtelen. A 2GB RAM optimalizációra kényszeríti a fejlesztőket. Ez tiszta sor, csak például olyan probléma van, mint a fenti memory leak. Most is 75%-on van a telefon memóriája zéró alkalmazással. :( És ezt a szintet kb. egy hónap alatt éri el, de hál' Istennek havonta kell újraindítani a telefont a frissítések miatt. 3GB mellett talán nem lenne ilyen erősen érezhető a probléma.
Plusz még újraindított állapotban is érzem, hogy nem mindent tart meg a memóriában sajnos, hajlamos bezárni az alkalmazásokat. Én kevésnek érzem a 2GB-ot így. Viszont ha a Google is tenne a memory leak ellen, sokkal jobb lehetne a szituáció szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4020) Bukk900 válasza PrometheusX (#4019) üzenetére


Bukk900
őstag

Én ezt nem nézegetem, most ránéztem 81% az átlagosan használt. Az alkalmazásváltóban nekem sincs semmi, de attól még több tucat program fut a háttérben és jelez, értesít ha van valami. A rendszernek, meg az a dolga, hogy ha elér egy küszöböt, kezelje a dolgokat, eddig nem tapasztaltam problémát, a havi 1 újraindítás nekem is megvan. :) Ma van 15-e, múlt hónapban ezen a napon kaptam frissítést, most még semmi...

(#4021) cuebler válasza PrometheusX (#4019) üzenetére


cuebler
senior tag

amúgy meg a 6p nekem semmivel sem tűnik jobbnak vagy gyorsabbnak a 3gb memóriájával, mint az 5x a kettővel :N tény, hogy nagyobb a felbontása, de elméletben a prociban is erősebb.
hajrá magyarok!!! bocsi, ez még kikívánkozott :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#4022) PrometheusX válasza Bukk900 (#4020) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Értelek, engem kicsit zavar ez az alacsony memória dolog, de különösen nem vettem észre a hátrányát a dolognak - a rendszer megfelelően reszponzív, minden alkalmazás gyorsan nyílik meg, semmi sem fagy le, és úgy működik ahogy kell működniük kell papíron. Szóval lehet én is felhagyok ezzel a memórianézegetéssel, és csak simán fogom használni a telefont úgy, ahogy előzőleg tettem. :B

(#4021) cuebler: érdekes, akkor ezek szerint a Stock Android jól teszi a dolgát az 5X-en és a 6P-n is hogyha különösebben nem érzel különbséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#4023) fokukac válasza PrometheusX (#4019) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerintem azért ha havonta újra kell indítani egy telefont, az nem olyan nagy baj...
Még a céges iphone-t is újraindítom hetente kétszer, mert annyira belassul vagy elkezd mindig force close-olni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4024) PrometheusX válasza Bukk900 (#4020) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Elfelejtettem még azt mondani, hogy nekem tegnap este jött meg a frissítés, ma reggel telepítettem fel. Ahogy megfigyeltem, nekem 14-15.-e környékén szoktak megjönni a frissítések.

(#4025) stickermajom


stickermajom
addikt

Az újra belakáshoz milyen backup appot használtok? Sikerült reggel fél 6-kor véletlenül egy factory resetet tolnom, backup persze semmi.. :D

(#4026) szuladam


szuladam
aktív tag

Ebben a pillanatban hozta a postás, most már x-es lettem én is :))

(#4027) Slukkica válasza stickermajom (#4025) üzenetére


Slukkica
őstag

A jó öreg Titanium Backup - ot. Én legalábbis.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#4028) slice14 válasza Slukkica (#4027) üzenetére


slice14
veterán

Nem sokra megy vele, ha nem volt backup-ja.

Ettől eltekintve +1 a TiBu-nak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4029) dnelb válasza slice14 (#4028) üzenetére


dnelb
veterán

+1:) 1 kotegelt művelet és minden a helyén.

(#4030) stickermajom válasza slice14 (#4028) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem is úgy gondoltam, hogy most visszaállnék, csak tanulva az esetből. :))

Köszi mindenkinek!

(#4031) TOZ válasza dnelb (#4008) üzenetére


TOZ
addikt

125k... hallod... erosen gondolkodom, basszus...

(#4032) dnelb válasza TOZ (#4031) üzenetére


dnelb
veterán

szállítással, adóval? honnan?

[ Szerkesztve ]

(#4033) Sonex79 válasza dnelb (#4032) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Ott van a mai OP3 cikk hozzászólásaiban. Tényleg Annyi.

TOZ: Pont egy itt is korábban lelkes kolléga írja, hogy nagyon gyenge a saját ROM-juk, és ezért nem venne, úgyhogy átgondolnám a helyedben.

(#4034) Jeffjn


Jeffjn
tag

Sziasztok!

Én is nagy dilemma előtt állok, telómat akarom lecserélni egy jobbra és sokan az Nexus 5x-et ajánlották. Viszont az én problémám is az, hogy azt a 2GB memóriát kicsit keveslem. Játékra nem nagyon használnám de vajon az "értelmesebb" appok közül lehet-e olyan ami esetleg többet igényelne. 2-3 évre venném a telót. Ebben az árkategóriában van sokkal jobb hardware is, viszont ez mégis egy eredeti android teló, amihez jönnek a frissítések. Érdemes megvenni vagy inkább valami erősebb kínaival próbálkozzak?

(#4035) Skyhigh válasza Sonex79 (#4033) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Lehet hogy gyenge (ezt azért erősen kétlem), de jönnek a javítások 2-3 hetente.

125 adóval nagyon jó ár 6 giga ramért meg 64 giga tárhelyért.
Ami nagy plusz, hogy ennek az ujjlenyomat leolvasója végre elöl van (mint az OP2-nél)

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#4036) Sonex79 válasza Skyhigh (#4035) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nem Én írtam, hanem egy korábban itt is sokat hozzászóló kolléga, akinek volt (vagy van) 2 korábbi OP készüléke is (asszem). Elég jó képben szokott lenni a fura stílusa mellett.

A hardver önmagában még nem elég a tuti telefonhoz.

[ Szerkesztve ]

(#4037) slice14 válasza Skyhigh (#4035) üzenetére


slice14
veterán

Én az ujjlenyomat-olvasót épn ikább a hátlapon látnám szívesebben az OP3 esetében is. Mert szerintem kényelmesebb hátul hozzáérinteni az ujjad, ha már úgy is úgy veszed ki a zsebedből.
Hozzáteszem hogy én kijelzővel befelé szoktam zsebre tenni a telót.

Bár nálam kb 2 évig nem aktuális a telefon csere.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4038) Skyhigh válasza slice14 (#4037) üzenetére


Skyhigh
senior tag

nekem nadrágban kb 2-3 órát van a teló maximum egy nap, a többiben valahol éppen le van téve (asztal, kanapé, éjjeli szekrény), ilyenkor az esetek nagy részében kézbe sem veszem. Ott az első olvasó szvsz hasznosabb, de ízlések és pofonok illetve egyéb szokások...

#Sonex79: 2 OPX és 2 OP2 van a közvetlen környezetemben, igen vannak velük problémák, de nem olyanok mint a memory leak vagy hasonlók, de ha mégis előjön valami komolyabb akkor azt pár hét alatt javítják és nem az lesz hogy "future release"

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#4039) TOZ válasza Jeffjn (#4034) üzenetére


TOZ
addikt

Érdemes.

OP3-nal amugy most van 15 napos kerdes nelkuli visszakuldes.

(#4040) fokukac válasza Skyhigh (#4038) üzenetére


fokukac
nagyúr

én is hasonló véleményen vagyok, dolgozom, a telefon előttem van az asztalon, macerás felemelni.
UGyanez van, ha a kocsiban rárakom a telefontartóra. Macerás a hátulját megfogni, egyáltalán nem praktikus.
Elöl kéne, hogy legyen, persze, az az egész androidos gombrendszert át kéne, hogy írja.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4041) dnelb válasza Skyhigh (#4035) üzenetére


dnelb
veterán

Hát ez brutál lett.. 32es n5x eddig volt 100k, ezután hova fog zuhanni, 60-70?:DDDD

[ Szerkesztve ]

(#4042) TOZ válasza fokukac (#4040) üzenetére


TOZ
addikt

Hatlappal felfele van az asztalon.
Problema megoldva 8-)

(#4043) TOZ válasza dnelb (#4041) üzenetére


TOZ
addikt

De azt tartja! :DDD :D :DD

(#4044) vacs


vacs
veterán

Srácok, köszi a sokféle véleményt (erre).
Barátnőmnek nincsenek nagy igényei a telefonnal kapcsolatban.
Jelenleg egy Samu Galaxy Young-ot használ (768mb rammal, kicsit lassú, de simán el van vele).
Nem játszik, leginkább csak csetel (fbmessenger+skype+viber), videókat/filmeket néz, és böngészik rajta. Szóval semmi olyat nem csinál, amire ne lenne elég a 2 giga ram. A stock droid miatt meg pláne elég kell lennie az 5x-nek pár évig.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#4045) Skyhigh válasza vacs (#4044) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Elég lesz az 5X 2-3 évig is, amennyiben a szokásai nem változnak.
Amennyiben mégis megváltoznak a szokásai pl elkezd vmivel játszani, a FB+FB messengert tovább fejlesztgetik és még több ramot akar majd akkor valamilyen cserén kell majd gondolkodnod :))

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#4046) sajby válasza vacs (#4044) üzenetére


sajby
senior tag

Egy 32gigással boldog lesz :D

(#4047) fokukac válasza TOZ (#4042) üzenetére


fokukac
nagyúr

akkor is meg kell külön fogni, és nem tudok pl ugrani a zenében.
meg az autós tartónál ez sem igazán játszik... :)

Én arra hajlanék, hogy időnként kikapcsolnám az ujjlenyomatot/kódot, csak az a baj, hogy nem jöttem még rá, hogy hogy lehet úgy megcsinálni, hogy ne felejtse el a korábbi mintákat, és bármikor egy klikkeléssel vissza lehessen rá állni...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4048) TOZ válasza fokukac (#4047) üzenetére


TOZ
addikt

Smart lock a barátod.

(#4049) cerb


cerb
tag

Sziaszok!

Pár napja tértem vissza az androidosok körébe majdnem 4 év Windows Phone után, ezért lenne néhány univerzális kérdésem Android témában.

Hogy lehet Google Playen régiót váltani? Szeretnék USA régiót a nagyobb app kínálat, és az alacsonyabb árak miatt. Megoldható?

Össze szeretném párosítani a Facebook ismerőseim névjegyeit a Google címtárban lévőkkel, hogy azonosak legyenek a fényképeik. Nem találok semmit.

A címjegyzékem mutatja a csak emailcímet tartlalmazó címeket is. Nem találom hogy hol lehet szűrni csak telefonszámosokra. :(

Remélem csak én vagyok béna, hogy ezekre nem találok egyszerű megoldást. Előre is köszönöm a válaszokat!

(#4050) stickermajom válasza TOZ (#4048) üzenetére


stickermajom
addikt

Ennyi, nekem az autó BT-jére rögtön felajánlotta, és az itthoni wifinél is amikor sokszor kioldottam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.