Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Criton válasza Criton (#493) üzenetére


Criton
veterán

Erre valaki?

(#502) DeathAdder válasza m_dawe (#499) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nos én tuti kipróbálom majd, ha valami hasonló anomáliát észlelek megírom ide :K
Nekem tasker volt már hogy bekavart, először én is azt hittem layer manager, de vele nem volt még bajom (Inversion UI)

N6-ról meg azért jövök mert az adott készüléken egyszerűen 6.x.x romon (legyen bármilyen MM) nem látott bizonyos wifiket, a chorme fagyott, és a telefon más apróbb hibákat is produkált. S amikor downgradeltem 5.1.1 -re hirtelen minden probléma megszűnt :F

[ Szerkesztve ]

(#503) m_dawe válasza DeathAdder (#502) üzenetére


m_dawe
senior tag

A Cataclysm modot próbáltam, marhára bejött. :K
Viszont rootoltam (EX kernel telepítése után) és nem látta a SIM kártyát, valamint a beállítások FC-zett. Majd ha nagyon unatkozok, akkor próbálkozok még :DDD

[ Szerkesztve ]

(#504) mukisrác


mukisrác
aktív tag

A Google féle power (toggles) widget-et vissza lehet valahogy állítani/szerezni? N5 után hiányzik nekem, (érdekes hogy 5x-ben nincs benne)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#505) m_dawe


m_dawe
senior tag

[link]
Végre van xTraSmooth rom 5x-re is. :C

(#506) fokukac válasza mukisrác (#504) üzenetére


fokukac
nagyúr

installáld a power toggles-t, jobb mint a gyári, én már a Nexus S-en is ezt használtam.
[link]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#507) TOZ


TOZ
addikt

Esik az ara rendesen, leszunk itt egyre tobben...

(#508) #03372544


#03372544
törölt tag

5x-nél mi ez a sok változat?
16gb-os van h790, h791, h798 eddig amiket láttam.

(#509) m_dawe válasza #03372544 (#508) üzenetére


m_dawe
senior tag

North American model (LG-H790):
UMTS/WCDMA bands: 1/2/4/5/8
CDMA band class: 0/1/10
LTE (FDD) bands: 1/2/3/4/5/7/12/13/17/20/25/26/29
LTE (TDD) bands: 41

Hong Kong model (LG-H798):
UMTS/WCDMA bands: 1/2/5/8
LTE (FDD) bands: 1/3/7/8/26
LTE (TDD) bands: 38/40/41

International model (LG-H791):
UMTS/WCDMA bands: 1/2/4/5/6/8/9/19
LTE (FDD) bands: 1/2/3/4/5/7/8/9/17/18/19/20/26/28
LTE (TDD) bands: 38/40/41

(#510) kvojnovics


kvojnovics
tag

Tiszteletem!

Friss tulaj vagyok (pár órája)! :D

Kérdések:
1, értesítési sáv gombjait már nem lehet testre szabni? Eddig ment! Vagy valahová eldugták?
2, alkalmazásoknál nem lehet "ismét" lapozhatóvá tenni, mert most úgy néz ki, mintha egy mappát nyitnék meg?

Tudom, biztosan én vagyok a pancser, de nem bírok vele!

Útmutatásotokat előre is tisztelettel köszönöm!

Szép napot!

(#511) mukisrác válasza kvojnovics (#510) üzenetére


mukisrác
aktív tag

A kezelő felület hangoló-ra gondolsz?
Ha igen :
"Kezelő felület hangoló, vagy system UI tuner: Nyisd le az értesítési sávot, nyomd meg hosszan a fogaskereket, ezáltal a beállítások menüből elérhető lesz a kezelőfelület-hangoló. Ha jól csináltad megjelenik egy csavar kulcs a fogaskerék mellett."

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#512) kvojnovics válasza mukisrác (#511) üzenetére


kvojnovics
tag

Az lesz az! Köszönöm! Csak sokadikra jött be! Miért kellet ezt így elrejteni? Mindegy! Fő, hogy meg van!

Köszönöm még egyszer! :R

Kellemes estét! :D

Ui.: elég vérszegény! Pár dolog még hiányzik belőle! Ez van!

[ Szerkesztve ]

(#513) m_dawe válasza kvojnovics (#512) üzenetére


m_dawe
senior tag

Van már Xposed és GravityBox 6.0-ra :))
más kérdés, hogy nekem eléggé belassult valamiért tőle a telefon. :U

(#514) Allspockz


Allspockz
csendes újonc

Sziasztok

Mennyire erdemes ilyet telot venni? Ertem en ugy, hogy szeretnek venni, de kicsit a 2 giga ramtol tartok. Anno, hasznaltam note 3-at es neha ugy ereztem, hogy ott a 3 giga is keves volt. Tudom, hogy itt salakmentes a droid, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 6s, Space Gray, 64GB | Telekom

(#515) roland091 válasza Allspockz (#514) üzenetére


roland091
senior tag

Szia

én nem érzem a 3gb ram hiányát, de szerintem egy samsungot ne hasonlítsunk össze egy nexus-al, nem nagyon töltöget újra semmit, max akkor ha neked szempont az h egy játékot bent tudjon tartani taskba mert azt nem tud ennyi :)

(#516) cuebler válasza roland091 (#515) üzenetére


cuebler
senior tag

én speciel benntartok egy játékot (real racing 3) szinte egész nap, mégis használható a telefon is minden más, napi szintű dologra. már ha jól értem a rejtjelezett párbeszédet :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#517) Criton válasza m_dawe (#513) üzenetére


Criton
veterán

én is tegnap tettem fel, semmi probléma nincsen

(#518) m_dawe válasza Criton (#517) üzenetére


m_dawe
senior tag

Gravitybox mennyire stabil? Minden funkciója működik rendesen? Nem FC-zik néhány funkció miatt?
Én nem próbálgattam olyan sokat..

(#519) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Az érzés amikor várod hogy megérkezzen a telefonod és elmenj érte (mert nem az én címemre érkezik) de amikor jobban belegondolsz hogy usb kábel nélkül halott ügy az egész, mert nem hogy romolni, de még csak a mentéseidet sem tudod visszaállítani nélküle, felbecsülhetetlen :N

Úgyhogy asszem kár a benzinért, egészen addig amíg nem veszek egy használható usb kábelt.
Én hülye meg mondom ráér az átalakító újév után, adatátvitelt úgy is meglehet oldani másképp :DDD hát adatátvitel a legkisebb problémám :D

Azért ez nagyon nagy szívatás :(((

(#520) balaaa1


balaaa1
csendes tag

Sziasztok!
Hol lehet most jó áron venni N5x-et? Az se baj ha gyári garis:)

(#521) DeathAdder válasza balaaa1 (#520) üzenetére


DeathAdder
veterán

Itt 124.990 volt szállítással együtt a 16 gigás, gyártói garis :)

[ Szerkesztve ]

(#522) #03372544 válasza balaaa1 (#520) üzenetére


#03372544
törölt tag

Itt is gyári garisnak írják, bár nem ismerem személyesen a boltot, 120ezer: [link]

(#523) bads1 válasza DeathAdder (#519) üzenetére


bads1
aktív tag

Tegnap rendeltem meg az említett Type-C - USB átalakítót speedshoptól és ma reggel már ki is hozták vidékre! Szerintem neked sem késő.

(#524) DeathAdder válasza bads1 (#523) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi. Én is így teszek :)

(#525) Cseri0058


Cseri0058
őstag

[link]
ha lehet hinni ennek a videónak akkor nagyon nem éri meg nexus 4 ről váltani.

(#526) m_dawe válasza Cseri0058 (#525) üzenetére


m_dawe
senior tag

Hát ha nem fontos a hivatalos frissítés és a fényévekkel jobb kamera valamint a jobb üzemidő akkor valóban nem :))

(#527) balaaa1


balaaa1
csendes tag

DeathAdder, ujjobbagya: köszönöm

(#528) niof válasza Cseri0058 (#525) üzenetére


niof
addikt

Reméljük a főpanel bírja majd azért! :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#529) Cseri0058 válasza niof (#528) üzenetére


Cseri0058
őstag

Naneee :DD

[ Szerkesztve ]

(#530) Just_Reboot válasza niof (#528) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Szegény Cseri, ezt a főpanel dolgot mar nem mossa le magáról. :DDD

(#531) dani_maci


dani_maci
csendes tag

Sziasztok. Valakinek ment már tönkre az ujjlenyomatolvasó? Jelenség az volt, hogy egyik pillanatban még oké volt, aztán már csak ujjlenyomatolvasó eszköz hiba felirat jelent meg! Majd egy újraindítást elvégeztem és már nem is volt meg az ujjlenyomat menüpont sem... Factory nem segített, már fel sem hozza a menüpontot... Ötlet valakinek vagy szervíz?

[ Szerkesztve ]

(#532) rwbag2012 válasza dani_maci (#531) üzenetére


rwbag2012
tag

Szerviz. Nekem az N6-on a wifi szállt el hasonló tünetekkel. Szerencsére garis volt.

(#533) dani_maci válasza rwbag2012 (#532) üzenetére


dani_maci
csendes tag

Köszi hát kiváncsi vagyok, hogy sikerül majd javítatni.. Bár az N5-el és az Lg-vel csak pozitív szerviztapasztalatom van! (De remélem ezt a telót nem kell majd 2-3 havonta szervizelni...)

[ Szerkesztve ]

(#534) TOZ


TOZ
addikt

Rohadt mod kivancsi lettem erre, igy feltettem ezeket a beallitasokat Ex kernel ala.
Stay tuned.

(#535) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Tegnap óta nálam a teló úgyhogy mostmár végre élesben is használom :)

Sajnos most még egy hétig nem tudok belenyúlni, mert hát az a reverzibilis type c csatlakozó.
Így rootolni, de még csak a mentéseimet visszaállítani sem tudom :N

Olyan ez mint a régi szép időkben szűzen használom a telót, de már bemagyaráztam magamnak hogy nem is baj h így van, mert legalább gyári romon fogok használni egy nexust, és miután már jól megszokom majd belenyúlok és kíváncsi vagyok hogy vajon lesz-e lassabb vagy gyorsabb érzete.
Régóta ki akarom már ezt próbálni, de előtte sosem bírtam ki hogy ne nyúljak bele, de most kénytelen leszek :)

S volna is egy kérdésem.
Nem tudom a fájlátvitelre valaki használja-e az es file explorer távoli gyors elérés funkcióját hálózaton keresztül , de én már elég régóta ezt a módszert használom minden telefonomnál, ennél viszont egy ilyen hibaüzenetbe ütközök:

Miután rámegyek a "bezár" -ra, bedob a böngészőbe ahol meg tudom nyitni a telefon tartalmát, de nem tudok rá másolni semmit hálózaton keresztül.

Mi itt az akadály és mi az hogy más proxit kell használnom?
Szinte biztos hogy a telefonból adódik a hiba, mert a másik készülékemen jól tudom most is használni és pár napja még a N6 -on is jól működött ez a funkció ugyanazon a PC-n és hálózaton keresztül.

(#536) niof


niof
addikt

Na! Nekem megvolt az első komolyabb fagyás. Szilveszteri buliban fotózgattam vele, és egyszer csak feketére fagyott a kamera. Csak újraindítással sikerült feléleszteni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#537) Tomix24 válasza niof (#536) üzenetére


Tomix24
addikt

Sziasztok! Én is tulaj lettem. Partnero...
Mondjuk csak adásvételit adtak. Bízok benne hogy némi gari lesz ha gond lesz.
LG G3-rol váltottam. Jobb a.sebesség érzet, sokkal az akku idő, illetve az ujlenyomat nyitás kényelmesebb. A kamera ugyanaz, a telefon súlya meg mintha a fele lenne.
Viszont a telefonkönyv túl puritán, meg a fenti lehuzható sàv is...
Ezen "herértségét" a telefonnak még szokni kell.

[ Szerkesztve ]

(#538) glehel válasza DeathAdder (#535) üzenetére


glehel
senior tag

detto én is így fogom használni mint Te!
Catalysm romot már kinéztem, kernel még nem annyira izgat.
ennek elveszik a gari ha nyitom a bootloadert?

(#539) DeathAdder válasza glehel (#538) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az ilyen módú adatátvitel azóta sem sikerült ezen a készüléken, viszont ha az ES -t összehozom a helyi hálózatommal és a gépemen megosztom a szükséges fájlokat, partícíókat, akkor telefonon keresztül át tudom venni saját tárhelyére a PC-ről, hálózaton keresztül.

Jól megvagyunk lőve kábel hiányában mondanom sem kell, ami nekem is legkorábban csak a jövő héten lesz meg :(((

Igen gari szempontjából nem éppen jó ha nyitva van, de gondolom ennél is ugyanúgy egy egyszerűbb paranccsal vissza lehet zárni, és mintha mi sem történt volna :)

(#540) TOZ válasza DeathAdder (#539) üzenetére


TOZ
addikt

Gyári img vissza, fastboot oem lock. És lehet vinni gariztatni.
Ez egy Nexus!

(#541) zh1972


zh1972
tag

Vettem egy pár napja egy 5x-et de már most látom, hogy ez a 16GB (10GB) nagyon sovány lesz!
A teló tipikus nexus, szépen fut minden, nem röcög és aki csak a RAM-ot papíron ismeri annak érdemes belemerülni az optimalizáció témakörbe. Egyelőre simán elégnek tűnik a 2GB. Végre kibírt egy telefon úgyis egy napot, hogy nyomkodtam az átlagosnál jóval többet!
Képeken nem tetszett, élőben viszont szebb és karcsúbb a cucc.

Valszeg lecserélem egy 32GB-os modellre napokon belül, ha valakinek kell egy 16GB-os 90e körül szóljon!

(#542) TOZ válasza zh1972 (#541) üzenetére


TOZ
addikt

Körbe kérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#543) bads1 válasza zh1972 (#541) üzenetére


bads1
aktív tag

Én ezért alapból a 32-esre mentem, volt 16-os sima Nexus 5-öm de tényleg kevés. Viszont egyelőre picit döcögősebb néha a teló gyári 6.0.1-en mint a Z3C-m 5.1.1-en :U

(#544) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Srácok én imádom ezt a telót, féltem h megbánom, csak az szólt mellette hogy nexus mondjuk egy G4-el szembe, de egyre jobban szeretem :K
Kicsit fájó azért hogy tuti durvát fog esni az ára az elkövetkező hónapokban ahhoz képest amennyiért vettem.

Remélem azért egy EX kernellel lehet majd a színek telítettségén állítani, mert a kijelző alapon hát eléggé fakó és akkor még enyhén fogalmaztam :)
A led villanó nálatok is olyan színű mint egy halogén izzó? Mintha egy 2800 kelvines sárga halogén égő világítana :DDD

Nem baj, csak érdekesnek találom az eddig tapasztaltak után.

(#545) TOZ válasza bads1 (#543) üzenetére


TOZ
addikt

Tapasztalom szerint a titkosítás miattam van a lag.

(#546) zh1972 válasza DeathAdder (#544) üzenetére


zh1972
tag

Karácsony után Úgyis Mindennek esik az ára. Ne benchmarkold a piacot miután megvetted! :)

(#547) fokukac válasza zh1972 (#541) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak 10 GB elérhető a 16-ból?
Ennyivel nagyobb lenne a MM?
A 16 GB-s, Nexus 4-esemen 12,9 GB elérhető Lollival. (5.1.1)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#548) zh1972 válasza fokukac (#547) üzenetére


zh1972
tag

10,7 pontosan

(#549) SybenX válasza fokukac (#547) üzenetére


SybenX
őstag

Nexus 5 esetén pedig 12,55 GB érhető el a 16-ból mályvacukorral.

[ Szerkesztve ]

(#550) TOZ válasza TOZ (#545) üzenetére


TOZ
addikt

Köszönöm SwiftKey. #nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.