Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) TOZ válasza MPite (#150) üzenetére


TOZ
addikt

CONUS azt hiszem.

(#152) daniel909


daniel909
addikt

áhh nem tudom.
a stock droid meg a méret meg a forma nagyon bejön. még a processzorra meg az akkura azt mondanám ok de a ram meg a 16gb alap memória....
figyelem ezt a telefont is többek között, mert pár héten belül megesik nálam a telo váltás. de egyszerűen nem tudnám jó szívvel megvenni ennyiért. akkor már inkább z5 ami szürkeimportosan 170K de jobb pár dolgoban.

nehéz döntés derészemről sajnos ez kiesett.... pedg szerettemvolna megkapni a frissítéseket stb :((( :(( :(

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#153) Keem1 válasza daniel909 (#152) üzenetére


Keem1
addikt

Khmm.. van belőle 32 GB-os is, nem kötelező a legkisebbet venned. :U

(#154) daniel909 válasza Keem1 (#153) üzenetére


daniel909
addikt

az igaz, de ugy végképp nem éri meg.
z5 sok dologban jobb. csak a frissitéseket sajnálom. meg elront vmit a sony félévig használhatom a bugos telefont.
itt meg frissítésből nincs hiány csak gyengébb egyszerűen:S a 6P meg lapát :S számomra totál mellé ment ez a nexus széria sajna

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#155) MartOOn válasza daniel909 (#154) üzenetére


MartOOn
addikt

Veszel egy erogepet es dobsz ra ami tetszik. Vagy az uj Moto-k kozul is valogathatsz. Vagy Oneplus 2 de a regebbi LG G4 is jo valasztas lehet, ide is gyorsan jönnek a frissitesek. Vagy egy moto nexus 6... Van most mibol valogatni szoval ne gorbuljon a szád! :D de sorolhatnam meg... Esetleg Kina? Xiaomi, huawei...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#156) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a leírást.

(#157) SybenX válasza daniel909 (#152) üzenetére


SybenX
őstag

Expansys-on 150/165k a 16/36 tárolóval.Azért ez annyira nem vészes.A nexus 5 is 140k felett volt nálunk.
Ez még mindig jobban megéri mint egy sony.Szerintem azért a +1 GB ramért ne mondj le a frissítésekről,főleg a biztonsági frissítésekről.

[ Szerkesztve ]

(#158) TOZ válasza SybenX (#157) üzenetére


TOZ
addikt

Foleg, hogy kedvezemennyel azert ezekbol meg nagysagrendileg 10-et le lehet faragni.

(#159) SybenX válasza TOZ (#158) üzenetére


SybenX
őstag

Igen,itt rajta keresztül rendelve kedvezményt is adnak és gyári garanciával:
[link].
Szerintem ennyiért már megéri és túlárazva sincs.

[ Szerkesztve ]

(#160) m_dawe válasza SybenX (#159) üzenetére


m_dawe
senior tag

Én is tőle vettem. Bátran ajánlom mindenkinek!

(#161) TOZ válasza m_dawe (#160) üzenetére


TOZ
addikt

Kb. majdnem mindenki itt. ;_)

(#162) kvojnovics


kvojnovics
tag

Tiszteletem!

Elnézést mindenkitől, de fel kell tennem a következő kérdést! A jövő héten telefonvásárlás lesz így vagy úgy! 3 darab készülékre sikerült leszűkítenem a kérdést! Melyiket válasszam:

Sony Xperia Z5 Compact
LG Nexus 5X
Microsoft Lumia 950

Előre is köszönöm!

Szép napot Mindenkinek!

(#163) SybenX válasza kvojnovics (#162) üzenetére


SybenX
őstag

Nexus 5x egyértelműen. :DDD

(#164) Sn00k válasza kvojnovics (#162) üzenetére


Sn00k
veterán

2 droid egy win alapu telo. Nem tudom hasznaltal e mar win mobot. En meg nem, talan ezert is , ha most a hwlyedben lennek en talan kiprobalnam a 950. Persze, csak , ha nem okoz tul nagy problemat a win store ;)

3njoy the Lif3

(#165) kvojnovics válasza Sn00k (#164) üzenetére


kvojnovics
tag

Lumia 930 már volt a kezemben! Sem a telefonnal, sem az 10es verziójú WinPhone-nal nem lett volna bajom, de az app választék nem az igazi és ha meg is találtam amit kerestem, akkor funkcionalitásban nem vette fel a versenyt az androidra írt appal! Ezért is passzoltam tovább! Chomre is hiánycikk azon a platformon! De ez a Lumia 950 most valahogy újra elgondolkodtatott! Szóval, nem egyszerű!

(#166) Sn00k válasza kvojnovics (#165) üzenetére


Sn00k
veterán

Elhiszem, ghogy elgondolkodtatt! En iselgondolkodnek. Viszont en isigy latom,hogy egy okos telefon alapfunkcioja koze tartozik a jo es valtozatos app hasznalat. Sajnos megmindig ott tart a win store,hogy ennek nem tud maximalisan eleget tenni:( egyebkent , ha win storeal nem lenne,ilyen teren problema,szerintem mar en is 950el jarnek. Igy viszont maradt a 2 droidos valtozat. Meret nem tudom,mennyirefontos, hogy a compact is bekerult a lehetseges variaciok koze. En szemely szerint az 5xet valasztanam a compactal szemben. Nekem mar szempont az 5col feletti kijelzo.

3njoy the Lif3

(#167) fokukac válasza Legendd (#3) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem a forintban kifejezett ár egyenes következménye annak, hogy a dollár árfolyama teljesen elszállt. Amikot a Nexus 4/5-öt bemutatták, akkor 200-220 Ft volt a dollár, most pedig 295.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#168) atike válasza SybenX (#157) üzenetére


atike
nagyúr

Ennyiért nem vészes? :U 100 alatt lenne jó áron...

(#169) hallerlaller válasza Jadro (#146) üzenetére


hallerlaller
addikt

belépő szintű dogee x5 pro-ban van 2gb ram.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#170) SybenX válasza atike (#168) üzenetére


SybenX
őstag

Egy nexusért megéri.Sokan elfelejtik,hogy a jó szoftvert meg kell fizetni.

(#171) MartOOn


MartOOn
addikt

Google /LG helyeben most kihoznek potlolag egy 64GB/3GB valtozatot plusz 50euroert es dorzsolnem a kezem ahogy kapkodjak. :)
Ja nem.
Meg szerencse h nem forumozok alapjan dontik el mit gyartsanak. 100bol 70 ember azt irja: oh ha ez lenne benne meg az, meg jajjj ezt kihagyni igy mar nem is kell... Etc etc
Aki akarja megveszi. Tudja h eleg lesz bele pl a 2GB RAM is. (egy jo ideig) a trend az h nem 3 evente cserelunk telefont. (en spec 3 havonta) persze vannak olyanok is.
Szoval eleg legyen a musirasbol. Vedd meg vagy ne de ne kifogasokat keressunk.
Jo telo ez. Nem rossz arban. Ez egy NEXUS. Betuzzem?

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#172) Sn00k válasza fokukac (#167) üzenetére


Sn00k
veterán

Ott a pont! Ez jatszik a legjobban kozre az ar emelkedesben!

3njoy the Lif3

(#173) oliverhr válasza Sebhelyes (#23) üzenetére


oliverhr
csendes tag

Egyetértek!

(#174) oliverhr válasza m_dawe (#136) üzenetére


oliverhr
csendes tag

Jó sokat nyomkodtad éjfél előtt!

(#175) llaszlo


llaszlo
veterán

A képek szélein miért dőlnek befele az épületek meg az autók stb?
A shell kútnál a Tranzit hátulján és az ablakokon is egyértelműen látszik, hogy "kúpos" a kép.
A Budagyöngyés képnél szintén össze felé "dőlnek" az épületek. A többi képnél is felfedezhető ez a torzítás.
Ez nem csak nekem tűnt fel itthon.

[ Szerkesztve ]

(#176) Keem1 válasza llaszlo (#175) üzenetére


Keem1
addikt

Valószínű a nagylátószögű lencse miatt.

Közben megnéztem a képeket, szimplán csak a perspektíva, meg a telefon tartása miatt, ez még csak nem is a nagylátószög miatti "hordó".

[ Szerkesztve ]

(#177) mjani1172 válasza SybenX (#170) üzenetére


mjani1172
addikt

Dehogy felejtjük.Megfizetjük a sz...t is.
A google csak azzal foglalkozik hogy minél jobban kössön magához, a programjai és a dolgai egyre kevésbé tetszenek. Nekem a design sem tetszik,szerettem a régebbi színesebb dolgokat. Amióta megjelent a droid azóta használom,de ha legközelebb cserélek azért megnézem a Win-t.
Folyamatos memória gondok (megjavítjuk, a következő jó lesz) és egyre zártabb a rendszer,értem ezalatt, hogy már egy sd kártya is tiltott,régebben az usb-n keresztül még a tv is felismerte meg a kocsiban a fejegység ma már semmit nem lehet csak tölteni.
Kényszerítenek ezekre a hülye felhőkre,valamelyik nap próbáltam feltölteni egy 900 mb os videót a Drive-ra,20 perc után meguntam egy örökkévalóság lett volna.Az appjaik is ilyenek,nehezen használható erőszakos dolgok.
Ez a telefon pont kifejezi ezt az egészet,ebben egy komoly dolog van ( a fotó mondjuk jó) az ára.
Fölösleges ezt a telefont a Nexus 5 höz hasonlítani, az akkor (nagyon) jónak számított, a mostani egy közepes kínai szint,mondanám a MI4C-t, de az már 3gigás,és még jobban is néz ki (bár ez szubjektív)
az csak 90 ezer körül van.
Az hogy frissül nekem nem jelent annyit hogy ezért komoly pénzt adjak.A jó nyitó ár 95 ezer lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#178) SybenX válasza mjani1172 (#177) üzenetére


SybenX
őstag

Milyen telefont használsz?Csak mert 6.0 alatt nincs memória gond,még inkább testreszabhatóbb mivel te állítod be,hogy mihez férjen hozzá az app.SD kártyára is lehet mindent rakni.
Ha nem tetszik a felhő,akkor ne használd,vagy használj más felhő alapú tárhelyet.
Egyébként a mostani lumiák is túl vannak árazva,csak arra még app sincs.

[ Szerkesztve ]

(#179) embe válasza SybenX (#178) üzenetére


embe
nagyúr

Valahol olvastam hogy az új WMobilra is lehet majd android alkalmazásokat telepíteni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#180) edward2


edward2
addikt

Túlárazva csak EUban van.

Usaban black Friday keretében $299 volt...

(#181) atike válasza SybenX (#170) üzenetére


atike
nagyúr

...mennyi is volt a Nexus 4 és mondjuk a Nexus 5 is...?

Igen a Nexus 6 már drágább volt, de ott mégiscsak volt előrelépés - nem is kevés - az elődökhöz képest.

Erre meg kijött az 5X ami gyakorlatilag alig ad többet akár csak a sima 5-höz képest is, ellenben finoman szólva is drága. És a jó szoftver ugyanúgy ott van az 5-ön is.... :U

(#182) TOZ válasza atike (#181) üzenetére


TOZ
addikt

Ugyan annyi volt a Nexus 5, mint most az 5x (par ezer forint talan az elteres).
De hagyjuk mar ezt a matekot, meg hogy mi draga es mi nem. Tenyleg.
Koszonom.

(#183) atike válasza TOZ (#182) üzenetére


atike
nagyúr

Akkor ne akard érteni... :) Nem tisztán csak az áráról van szó, hanem hogy mekkora előrelépés az előző Nexushoz képest... :U

(#184) cuebler válasza atike (#181) üzenetére


cuebler
senior tag

amúgy ennyi pénzről felnőtt emberek maguktól is el tudják dönteni, hogy mire kívánják elkölteni...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#185) TOZ válasza atike (#183) üzenetére


TOZ
addikt

Azon is el lehet gondolkodni, hogy egyaltalan hova lehet meg elore lepni. Szerintem a mai telefonok mar mindent tudnak. Az akku a kovetkezo, amin javithatnanak, nyilvan megvan a techologia mar arra is, de egyelore meg nem dobjak a piacra.

(#186) atike válasza cuebler (#184) üzenetére


atike
nagyúr

Alap. Nem is azért írtam amit, hogy megmondjam, hogy ki mit vegyen vagy éppen nem... :) Egyszerűen csak így látom. Peace.

(#187) Ricardo válasza Jadro (#146) üzenetére


Ricardo
félisten

Pedig úgy néz ki :U

[link]

"A burkolat alatt 16 GB-os adattárolót találunk, ami microSD kártyával bővíthető, a memória mérete 2 GB, vagyis az alacsony árszegmensben lassan alapvető felszereltég lesz ekkora modul behelyezése. "

[ Szerkesztve ]

(#188) TTTotya válasza atike (#181) üzenetére


TTTotya
senior tag

Ez azért így nem igaz teljesen, hiszen van előrelépés hardveresen, más kérdés az, hogy (ahogy a teszt is írja) ennyiért ugyanezzel vagy jobb hardverrel rendelkező konkurensekhez lehet hozzájutni.

Feketében még egész tűrhetően is néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#189) atike válasza TTTotya (#188) üzenetére


atike
nagyúr

Van. Nem azt mondtam hogy nincs. Én azt mondtam, hogy nincs akkora előrelépés ami indokolná ezt az árat. A Nexus 5 140-ért volt hivatalosan függetlenül megjelenésekor, ez 170. És a 4-hez képest az 5 sok szempontból előrelépés volt, az 5-höz képest az 5X azonban nem. Szóval 170-ért ez továbbra sem jó vétel. Szerintem.

(#190) SybenX válasza atike (#189) üzenetére


SybenX
őstag

Természetesen nexus 5-ről valóban nem éri meg váltani,viszont n4-ről vagy annál régebbi típusról igen.
Az 5x-et egyébként nem is arra szánták,hogy nagy előre lépés legyen a nexus 5-höz képest,csupán arra,hogy kapsz egy kicsit felturbózott n5-t hosszú támogatással.
A 6p viszont már hozott előrelépést.

[ Szerkesztve ]

(#191) Ricardo válasza SybenX (#190) üzenetére


Ricardo
félisten

Az N4 a mai napig remek készülék (a kamerát leszámítva), ettől függetlenül arról valóban érdemes lehet váltani.

(#192) TOZ válasza Ricardo (#191) üzenetére


TOZ
addikt

Én sima 5-ről váltottam. Asszonynak kellett volna így is úgy is egy másik telefon. Ez volt a legjobb megoldás.

(#193) Ricardo válasza TOZ (#192) üzenetére


Ricardo
félisten

Így igen. Nem rossz választás az 5x, sőt a 6P sem. Abban viszont megértem a "fanyalgókat", hogy belefért volna a több ram. Így is hozza a szintet, de mivel referencia készüléknek szánták, még ha csak kistestvér is a 6P mellett, indokolt lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#194) edward2 válasza SybenX (#190) üzenetére


edward2
addikt

Vita az értelmezésem szerint arról folyik, hogy 5xre nem érdemes semmiről sem váltani.

Ennyiért (kevesebbért) vannak jobb megoldások.

(#195) cuebler válasza TOZ (#192) üzenetére


cuebler
senior tag

nálam meg a legnagyobb fiamnak lesz "új" telefonja. remélem, megbecsüli :)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#196) bakkir válasza edward2 (#194) üzenetére


bakkir
tag

Én nem értek veled egyet. Tavasszal vagy nyárra lemegy az ára 100-ra. Jó sufnyi GSM is, csak adjon róla számlát. Már most is 140k körül meg lehet venni. Addigra simán lemegy az ára.
Most G2-m van, 5.0 úgy is megragad a teló. Szerintem 5X jó vétel lesz 100 körüli áron.
Másrészt felsőkategóriás hardvere van csak 2 gb rammal. Ami stock androidon bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#197) dombila


dombila
senior tag

Érdeklődnék tulajoktól, hogy a hátlap hogyan viseli a mindennapi tapizást?

Kb 3 hete van meg, de a hátlap szélei, ahol általában az ujjaim fogják (pl. hangerő gombok körül) foltosodnak. Ugyanúgy fekete marad, de kicsit mattul és nem lehet semmivel eltüntetni. Kicsit olyan, mintha a nedvesség/izzadság "megmarná" a felületet. Ezeken a foltokon nem is csúszik úgy, mint az érintetlen helyeken. Csak a hátlap, az oldala már nem.

Összefoglalva: a kezemtől koszosodik - pedig tutita mosom! - és nem lehet lepucolni.

A használatban nem zavar, de ha egyszer el akarom adni, venni kell majd egy hátlapot. :K

(#198) cuebler válasza dombila (#197) üzenetére


cuebler
senior tag

eladni??? no-o-o-o-ormális?
nem tudom, milyen kézzel fogdosod össze, én most a tök casual charles vögele pólóm belső felével megdörgöltem kissé a hátlapot és el is tűntek az ujjnyomok. amúgy remélhetőleg úton van az irodám felé egy jófajta verus high pro tok, onnantól meg aztán védve lesz a hátlap.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#199) dombila válasza cuebler (#198) üzenetére


dombila
senior tag

Tok már nekem is jön, de anno az N4-ről is levettem egy idő után, mert sokkal jobban néz ki nélküle. :)

(#200) cuebler válasza dombila (#199) üzenetére


cuebler
senior tag

telefont "elvből" (úgysem kapnék érte annyit, amennyit nekem ér) nem adok el, az összes megvan a mai napig tokkal-vonóval, dobozában. pedig az első egy siemens c45-ös volt 2001-ből. van jópár nokia (köztük egy n9500 is), aztán droid, berry és most a nexusok "sora". az N4-es tényleg szép tok nélkül, de a háta nagyon karcolódott szegénynek. amúgy sem tudok vigyázni a telefonjaimra, úgyhogy nekem egy 100k+ értékű vasnál a tok már "alapszükséglet". amúgy sima textillel nem jönnek le a nyomok a telóról?

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.