Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Gaabor80 válasza glehel (#1250) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Nem beszólni akartam, csak szerintem kevesen használják ilyen módon.... :)

(#1252) glehel válasza Gaabor80 (#1251) üzenetére


glehel
senior tag

Nem beszolasnak vettem :)
Takarékoskodok a mobilnettel. Egyébként az a 2. legnagyobb fogyasztó.

[ Szerkesztve ]

(#1253) Kaminski


Kaminski
tag

Akkor ez a sok akkuteszt, az jelenti, hogy az 5x akkuja elég vérszegény?

[ Szerkesztve ]

Honor 8

(#1254) Gaabor80 válasza Kaminski (#1253) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Szerintem teljesen megfelel az átlag okostelefonok közt...
használattól függően 1-2-3 nap. :K

(#1255) niof válasza Gaabor80 (#1254) üzenetére


niof
addikt

Nekem csütörtök óta nincs mobilnetem, azóta valóban kevésbé merül a kicsike. De hamarosan lesz flottás üzleti, akkor én is meg tudom erősíteni majd ezt a témát.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1256) Gaabor80 válasza niof (#1255) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Ha jól tudom a 3G antenna energiaszükséglete többszöröse a wi-fi antennáénak,,

(#1257) dozsabalint válasza TOZ (#1249) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Ez azért kicsit túlzás. Tegnap reggel 7:30-kor vettem le a töltőről a telót, jelenleg 17% van még benne, 3,5 óra SOT mellett, amiből 2,5 óra tuti mobilneten gyűlt.
Én leggyakrabban amúgy Chrome-mal böngészek, emaileket nézek, de használok Twittert, Google+ -t, Hangouts-ot is. Plusz hallgattam kb 3 óra zenét. A 4 SOT lazán hozható 1,5 nap vegyes és aktív használat mellett.

Tapasztalatom szerint a Facebook, ill a Facebook Messenger kb 20-30%-kal rövidíti meg az akksit, így azokat nem is használom már.

[ Szerkesztve ]

(#1258) Gaabor80 válasza dozsabalint (#1257) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Egyetértek! :K
A FB applikációkat én is töröltem, én kb +15%-nak tippelem..

(#1259) daveoff


daveoff
veterán

Megjött nekem is az 5x, beraktam a kártyám, minden ok, majd felajánlotta a frissítést, frissítettem, és azóta nem ismeri fel a SIM-et. Valami ötlet, mi lehet a baj?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1260) TOZ válasza dozsabalint (#1257) üzenetére


TOZ
addikt

Lehet tenyleg le kene torolni...

(#1261) horvathkrisz válasza TOZ (#1260) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Én mondtam, hogy az egy ócskaság (amúgy is)... ;]

(#1262) #03372544 válasza horvathkrisz (#1261) üzenetére


#03372544
törölt tag

Ráadásul böngészőből is megkapod a mobilverziós oldalán ugyanazt, Chrome-ban még értesítéseket is tud küldeni normálisan.

(#1263) focvis válasza Kaminski (#1253) üzenetére


focvis
veterán

Bő 1 nap után nálam 47%, SOT 1 óra 10 p., hanghívás 27 perc, végig 4G + wifi.
Szerk: tegnap este megjött rá a februári frissítés, annak a telepítése is benne vana fogyasztásban.

[ Szerkesztve ]

(#1264) roland091 válasza daveoff (#1259) üzenetére


roland091
senior tag

factory reset-et csináltál frissítés után ? :)

(#1265) TOZ válasza #03372544 (#1262) üzenetére


TOZ
addikt

Akár Opera (minivel) is.

(#1266) daveoff válasza roland091 (#1264) üzenetére


daveoff
veterán

Nem csináltam, de közben rendbejött. Ettől függetlenül csináljak resetet, ajánlott?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1267) horvathkrisz válasza daveoff (#1266) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Végül mi volt a baj?

(#1268) niof válasza daveoff (#1266) üzenetére


niof
addikt

Szerintem ha nincs belepiszkálva a rendszerbe, akkor bár ártani nem árt, de felesleges. Anno N4-en több frissítés után sem csináltam FR-t, és nem volt gond. Nem létszükséglet, de ahogy gondolod.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1269) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Valaki tudna segíteni hogy Szegen esetleg Debrecenben hova tudom elvinni gariztatni a készüléket?
LG márkeszervizt keresnék, de gugli mindig a BP-i váci útra mutat :F

(#1270) Fkris válasza DeathAdder (#1269) üzenetére


Fkris
őstag

Attól félek, csak az az egy hivatalos márkaszervíz van :S
Ennyire vészes az üzemidő?
N5 "magasságokban" van?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1271) m_dawe válasza Fkris (#1270) üzenetére


m_dawe
senior tag

Én is szívok vele, de még így is határozottan jobb, mint N5-ön.

(#1272) Fkris válasza m_dawe (#1271) üzenetére


Fkris
őstag

Végülis ez is előrelépés.
A HW mondjuk erősebb szóval mondhatnánk azt, hogy határozott, de mégsem.
Nem értem, miért nem tettek bele killer akkut...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1273) daveoff válasza horvathkrisz (#1267) üzenetére


daveoff
veterán

Nem tudom, párszor ki-be raktam, meg közben még jött két frissítés, aztán egyszer csak jó lett. Meg elötte még az ujjlenyomat kérést kapcsoltam ki, nem tudom ahhoz lehet-e bármi köze.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1274) DeathAdder válasza Fkris (#1270) üzenetére


DeathAdder
veterán

Aki Pesttől többszáz km-re van az hogyan oldja meg ilyenkor? :F
N5 nagyjából 2 órát tudott, vagy inkább másfelet, de lineárisan merült, így tudtam hogy mennyi van még benne.

Azért vagyok biztos hogy hibás a készülék mert 2ó15p SOT megvan az első 50% -ban a másodikban pedig ugyanolyan használat mellett 2ó45p (vagyis +30p) és már csutkára is van merülve.
S amikor rátöltök gyorsban egy fél órát, akkor egész nap azon az akkuszinten marad, nem mozdul egy tapottat sem, miközben keményen használom :D és előtte nem ilyen volt.

akku formázás, zárt bl, szűz gyári factory image és semmilyen app nem telepítve. Tehát a teljes kizárásos alap megvolt, gyanús hogy akku illetve/vagy alaplapcserés :F

(#1275) Amarton


Amarton
tag

A Gmail szinkronizálás mikor oldódik meg? Kezd az agyamra menni, hogy nem kapom meg időben a leveleket és egy csomó üzletről lecsúszok.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#1276) FearTomi válasza Gaabor80 (#1233) üzenetére


FearTomi
őstag

Igen, néha recseg az enyém is, föleg magas hangolnál, pl. ha kicseng. Viszont sztem ezen felül, nagyon jó, legalább is az N4 doboz hangjához képest:D

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#1277) Gaabor80 válasza Amarton (#1275) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Mi a baj a gmail-al?? Nekem működik, most is jött egy mail, egy perce küldték...
Nem tapasztaltam gondot ezzel.

Viszont mostanában az ujjlenyomat olvasó nem akar működni, arra ébredni. Nem is rezzent, csak ha a power gomb után olvas :F

(#1278) Gaabor80 válasza FearTomi (#1276) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Hangosnak hangos egyébként, de beszélgetésnél kicsit recsegős az enyém.
Előtte G2-öm volt, az halkabb volt, de nem recsegett. Ez sem zavaróan, de azért feltűnt....
Egyébként nagyon szeretem az 5X-et :C

(#1279) Fkris válasza DeathAdder (#1274) üzenetére


Fkris
őstag

Az úgy tényleg szopóroller....

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1280) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Most tervezem új telefonom vásárlását, és a Nexus 5X is szóba jött (a Z5 Compact mellett, de az valószínűleg felejtős lesz). Szeretném megkérdezni, hogy milyen véleménnyel vagytok a telefonról (negatív és pozitív tapasztalatok is érdekelnek mindennapos használati tapasztalat mellett)?
Illetve ha vásárlásra adnám a fejemet, hol tudnám olcsóbban, jó forrásból beszerezni?

Nagyon megköszönném a segítségeteket. :)

(#1281) slice14 válasza PrometheusX (#1280) üzenetére


slice14
veterán

Én személy szerínt örülök hogy a black friday idején lecsúsztam a fekete bőr hátlapú G4-ről. Gyakorlatilag ugyanaz a hardver, csak 2 GB ram került bele, 3 GB helyett. Viszont nem érzem a + 1 GB hiányát. Meg ugye a stock android, csak stock android. Az üzemidővel sincs nagy probléma, nálam simán kihúzza a nap végéig és akkor is marad 20-25%, ha masszívabban használom.
Én a mobile trading (fordítsd le magyarra)-nél vettem gyártói garival a 32GB-st.

A fent olvasható szöveg, nem hirdetés!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1282) DeathAdder válasza Fkris (#1279) üzenetére


DeathAdder
veterán

Eléggé. Asszem életem második és egyben utolsó gyártói garanciás készülékemet vásároltam (kivéve a sams prémium garit). Eddig is jól elvoltam a nulla áfás olcsó zug gsm -esekkel, vagy a mindig bevált használtakkal.
Hamár egy készüléket gariztatni kell az régen rossz.. :(((

(#1283) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Valaki rendelt mar expansystol debrecenbe? Kerdesem lenne, hogy ha azt akarom hogy pentekig megerkezzen akkor ma mindenkepp meg kell e rendelnem.

Vaci uton az LG gariztatja ugye?

Koszonom a valaszokatn

(#1284) focvis válasza arni1 (#1283) üzenetére


focvis
veterán

Bp-re múlt héten rendeltem 16-ost, az másnap megérkezett. (eladó btw...)
Ma délután rendeltem még egy 32-est, holnap meg fog érkezni Bp-re. Szerintem Debrecenbe is van esély, hogy másnapra kiérkezzen.

(#1285) dozsabalint válasza arni1 (#1283) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Kolléga tegnap du rendelte expansys-ról, ma reggel át is vettük bp-n (én is így voltam; hétfőn rendeltem, kedden már a kezemben volt). Szerintem rendelés másnapján vidékre is kiviszik.

[ Szerkesztve ]

(#1286) daveoff


daveoff
veterán

Nekem vidékre(Nagykanizsa) megjött egy nap alatt.

Fóliát milyet ajánlotok, és honnan?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1287) arni1 válasza focvis (#1284) üzenetére


arni1
aktív tag

miért eladó? szerk.: jah hogy rendeltél 32-est, nagyon kevés a 16? n5-ön mindig elfértem. Itt elfogok?

[ Szerkesztve ]

(#1288) focvis válasza arni1 (#1287) üzenetére


focvis
veterán

Pár nap után 4,5 GB szabad helyem maradt, rendeltem nagyobbat.
Elkurvultam a 32-es N5-ön, ezen torrenteztem, mobil adattárolóként használtam.

(#1289) m_dawe válasza arni1 (#1287) üzenetére


m_dawe
senior tag

N5-ön illetve G2-n én is mindig elfértem, de itt most valahogy kevésnek tűnik a 16GB :DDD Bár én nem cserélem le, mert elég, de valahogy szűkösebben, mint eddig :D

(#1290) dani_maci válasza DeathAdder (#1274) üzenetére


dani_maci
csendes tag

Nyíregyen tudok szervízt a Hősök terén. Beszéltem is velük az ujjlenyomatolvasó miatt, de magától gyógyult. Én beregisztráltam az LG oldalán és kb. 24 órán bel7l megmondták hol van a legközelebbi szerviz. Egy próbát megér!

[ Szerkesztve ]

(#1291) horvathkrisz válasza focvis (#1288) üzenetére


horvathkrisz
addikt

(#1292) focvis válasza horvathkrisz (#1291) üzenetére


focvis
veterán

220 LE / 350 Nm / 1300 kg - elég lesz? ;)

(#1293) slice14 válasza m_dawe (#1289) üzenetére


slice14
veterán

Talán azért, mert kb 2 GB-al kevesebb használható fel, az 5X esetében.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1294) horvathkrisz válasza focvis (#1292) üzenetére


horvathkrisz
addikt

:C
143 LE 320 Nm / 2500-as fordulatnál - 1490 kg üresen. Szóval igen, elég lesz. :P De (még) nincs belepiszkálva. :DD

(#1295) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Na Srácok, akkor nálam asszem ennyi volt a "gyorstöltőzés", ugyanis zizeg a töltő. Ugyan ezt produkálta N5-ön a gyári LG töltő, az is ment a kukába. Helyette 1A-es Samsung, az legalább rendben teszi a dolgát, igaz lassabban is tölt (ami jó az akksinak).
Ja, barátnőmnek az N6 gyári gyorstöltő pedig olyat produkált, hogy zavarta a képernyőt, mint amikor a VHS kazetta már szarrá volt játszva kb. Azóta az is az N9 1.5A-es töltőjével van használva, és köszöni szépen jól van.
Majd talán következő nekifutásra sikerül jobban összehozni ezt a gyors töltés-dolgot... :W

(#1296) BusyChild válasza horvathkrisz (#1295) üzenetére


BusyChild
tag

erre gondolsz? http://www.androidauthority.com/nexus-5x-touch-lag-charging-656869/

Pixel 4a 5G

(#1297) Scooter74 válasza horvathkrisz (#1295) üzenetére


Scooter74
őstag

A zizegés tipikus Nexus betegség.
N4 és N5-is zizeg töltés közben.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1298) horvathkrisz válasza Scooter74 (#1297) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Nem szóltam, zizeg a samsung tölto is, csak az nem olyan hangosan...

BusyChild: nem a laggra gondolok, az lehet hogy nincs.
Nektek laggol töltőn?

[ Szerkesztve ]

(#1299) FearTomi válasza DeathAdder (#1282) üzenetére


FearTomi
őstag

Én ezt az N7-nél mondtam. 4 szer kellett kiküldenem a tabletet Csehországba, mert ott volt a márkaszerviz...a zug gsm bolt meg szó nélkül cserélte a telót, ha baj volt vele...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#1300) glehel válasza horvathkrisz (#1298) üzenetére


glehel
senior tag

nem hiba ha "zizeg", kapcsolóüzemű táp általában így csinál ha meg van terhelve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.