Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Skyhigh válasza aelod (#99) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Egyszerűbb a telefon feloldása és emellett biztonságos.
Mire is gondolok, ha céges dolgok is vannak a telefonodon (azért sok multinál van céges progi ami megkövetel pl 6-10 jegyű pinkódot a feloldáshoz).
OnePlus2-höz volt szerencsém, nos azóta ujjlenyomat-olvasó nélkül nehéz az élet...

Mivel már eléggé jól használható ez a funkció és a 6.0 is alapból támogatja már csak idő kérdése, hogy alappá váljon, kiváltva a 4-10 jegyű számsorokat, vagy az ujjal összekötögetős, vagy mintakopogós képernyő feloldásokat....

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#102) Jadro válasza aelod (#99) üzenetére


Jadro
veterán

Egyszerűbb és biztonságosabb feloldás + a hozzá köthető fizetési szolgáltatások. Az előbbi kényelmes ha használsz képernyőzárat (céges telefonnál pl kötelező lehet) az utóbbi meg ugyan még nem elterjedt de úton van. Szerintem jó irány.

vicze1: Nézőpont kérdése. Szigorúan dollárban nézve nem vészes, de én a forint árat nézem és az ezért kapott szolgáltatást. Nem dollárban vásárolok és nem külföldön veszem meg. Ezért az árért pedig kaphatok többet, szebbet jobbat.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#103) TOZ


TOZ
addikt

Jobban teljesít, ez van.
US amazon 300 dollár egy Nexus 5x. Hála adás.

(#104) Valaki1234


Valaki1234
tag

Ez alapjan a video alapjan azert a jovot tenyleg nem az 5X jelenti:
https://www.youtube.com/watch?v=Mt_WJGL7SiA

A Nexus 6P csak par tized masodpercet vert az iPhone6S-re egy ilyen tesztben, amibe szinten 2GB RAM van. Ha Android vonalon is ilyen multitaskingra lennenek kepesek a telefonok 2GB RAM-mal, senkinek sem fajna, hogy az 5X-be nem kerult bele...

(#105) Dawkins válasza cuebler (#62) üzenetére


Dawkins
tag

A "jobb érzésű" júzer azért szinkronizál felhőbe mert 16GB-s nem bővíthető pöcsköszörűt vesz...Szerintem amíg a mobilinternet ilyen drága, a 4g lefedettség nem az igazi, a 3g lassú a feltöltéshez és azért még nem sok helyen elérhető free wifi, addig a legtöbb ember számára a felhő nem opció...de ha korlátlan 4g-s mobilinternetem lenne, akkor se töltögetném összevissza fel meg le a cuccokat, sokkal praktikusabb a bővíthetőség vagy egy normális tárhely.
És akkor ne beszéljünk azokról akik nem is tudják mi az a felhő...

Én is játékfüggő vagyok, mégsem játszok se konzolon, se PC-n, mert sokat utazok és a PC-vel nem sok mindent tudok kezdeni a buszon. Androidra 4-5 komolyabb játék máris 15-20 giga, nagy felbontású képek és videók is sok helyet foglalnak.

És akkor ott vannak a hobbi fotósok/videósok ahol szintén nem előnyös hogyha egy videót vagy pár képet akar lőni úgy spontán megfontolásból, és akkor kezdjen el felhőzgetni vagy törölgetni mert nincs tárhely.

Továbbá az átlag felhasználó nem szeret azzal foglalkozni hogy "menedzselje" a tárhelyet folyamatosan.

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#106) Kékes525 válasza Legendd (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

"Véleményem szerint a telefon szuper" Ne haragudj, de ezt a pontozásod nem egészen tükrözi. Az Audio és Üzemidő pontértéke ehhez gyenge. De a külső és a vizuális rész is jobb lehetne a szuper jelzőhöz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#107) aelod válasza Valaki1234 (#104) üzenetére


aelod
veterán

Miért ilyen hosszú a boot idő?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#108) blueMerle válasza Skyhigh (#98) üzenetére


blueMerle
veterán

Azért ez szomorú, 1 giga ram 2 éve is határeset volt mos meg szószerint kevés.
Napjainkban ugyanez a helyzet a 2 giga rammal, elég-elég, de mondjuk FB, Viber, Skype, stb mellé már azért határeset közelében lesz, akkor mi lesz 1-1,5 év múlva.

Sajnos ez így van és elég szomorú, hogy optimalizálás helyett minden program csak dagad, telepakolják őket százezer haszontalan funkcióval, és csodálkozik az ember fia hogy lassan egy Tianhe-2 is kevés lesz egy FB apphoz. :(

(#109) atike


atike
nagyúr

Nekem ez valahogy nagyon nem jön be. Nem rossz, nem rossz, de ez a szint középkategória alja lassan.... :U

Akik a 6P-nél fanyalogtak a kamerasáv miatt, azok mint mondanak erre a kitüremkedésre...?

A külalak sem adja... Kár érte. Jó ajánlat lenne 45-50 körül. De így.... Kár érte.

(#110) aelod válasza blueMerle (#108) üzenetére


aelod
veterán

Hát ezaz. És megpróbálják hardveres erővel megoldani a gondokat. Tesznek bele egy bika SoC-t és 4 giga RAM-ot, hogy nesze júzer most is akad a cucc?

El kell fogadni sajnos, hogy mostanság az emberek nem 4-5 évre rendezkednek be egy telefonra. Rá vannak kényszerítve a váltásra 2 rosszabb esetben 1 év múlva.

(#109) atike

Na hát igen. Kíváncsi vagyok, hogy lehet gépelni rajta úgy, hogy az asztalra teszed a telefont. Tuti billeg ide-oda...
6P sokkal szebb szerintem.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#111) vicze válasza Jadro (#102) üzenetére


vicze
félisten

A lényeget nem érted. Az előd se rendelkezett semmivel jobb ár/érték aránnyal, mégis az istenítve van, ez pedig lehúzva tök ugyanazért az árért.
N5 MA teszt:"Magyarországon kártyafüggetlenül 140 ezer forintért lehet hozzájutni a készülékhez"
N5X MA teszt: "130 ezer forintot kell letenni érte az asztalra"

És az N5-nél már akkor sokkal jobb és olcsóbb választás volt a G2, sose fogom felfogni, hogy az N5 miért lett annyira sztárolva, mikor egyáltalán nem volt jó árazása.

(#112) Jadro válasza vicze (#111) üzenetére


Jadro
veterán

Nőttek az elvárások, több versenytárs van mellette. :) Egyébként igazad van, lehet az is bejátszik nálam, hogy 85 körül vettem az N5-öt jóval megjelenés után. De ez abszolút csak egy személyes nüansz a dologhoz.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#113) cuebler válasza aelod (#110) üzenetére


cuebler
senior tag

nem billeg. se kemény asztallapon, de még a padlón sem :) jó eséllyel azért, mert a virtuális billentyűzet alul van, ahol még a készülék jobban "felfekszik" a felületre.

a boot-időről fogalmam nincs, mennyi. utoljára akkor láthattam, amikor először bekapcsoltam 360 órája (15 nap) :DDD de hát ezért vettem nexust.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#114) aelod válasza cuebler (#113) üzenetére


aelod
veterán

:R
+

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#115) vicze válasza Jadro (#112) üzenetére


vicze
félisten

Igen nőttek, de összességében az 5X egyáltalán nem rosszabb ajánlat mint a vetélytársak, sőt sok mindenben bizony jobb. Persze ahhoz fejben képes kell legyen valaki arra, hogy túltegye magát a 2GB RAM baromságon, és drágábban vettem 2GB RAM-mal telót, és semmi bajom vele, nem is kell több.

Sokan úgy vették, és ugyan ez fog lejátszódni ezzel is ha az LG elkezdi dömping áron szórni, és a zugGSM-ekben is előkerül az áfa mentes ár, ami bizony 110e körül lesz.

(#116) cuebler válasza vicze (#115) üzenetére


cuebler
senior tag

ebben a 2GB-os baromságban nagyon is igazad van. kipróbáltam rajta a csr2 nevű játékot, a különféle képek alapján arra számítottam, hogy "na most biztosan kifagy". hát nem. lassult ugyan, de legyűrte. ha megfelelően optimalizált az oprendszer memóriakezelése, nem biztos, hogy kell a 3-4GB...

olyan lehet ez, mint anno a himem.sys, emm386.exe meg a többi "mesterfogás" arra, hogy a rendelkezésre álló 4MB-ból a lehető legtöbbet tudtuk kihozni egy mortal kombat-hoz (ha jól emlékszem negyedszázad távlatából). akkor is ki lehetett hozni többet és kevesebbet is a rendelkezésre álló memóriából, ahogy most is.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#117) slug


slug
senior tag

Tovabbra sem mukodik egyik sample video, forbidden.

(#118) MartOOn válasza Valaki1234 (#104) üzenetére


MartOOn
addikt

Hessfuuujmennyevisszabaszki! Miert kell ezt? Fasorban sincs az ios es a 6s a 6P-hez kepest. Kozuk sincs egymashoz nem is ertem miert kell hssonlitgatni azt a zart szutykot egy nexushoz?!? :U

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#119) batai15 válasza MartOOn (#118) üzenetére


batai15
félisten

Annyira viccesek és khmm.. Az ilyen meg nyilvanulások.
Mármint amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#120) MartOOn válasza batai15 (#119) üzenetére


MartOOn
addikt

De most komolyan miert kell ezt itt felhozni. Kerdezem egyszerubben... Ki a f@xt erdekel ez ITT? Senkit. Tehat hess.
Szted azert olvasunk itt tobben neXus es droid hireket h itt is az a marketing guru alma legyen a téma? Xarok ra ha 512-bol is megoldja. Akkor mivan? Semmi. Itt semmi.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#121) G4bi89 válasza cuebler (#116) üzenetére


G4bi89
senior tag

Lehet a rendszer bármennyire is jól optimalizálva ha maguk az app-ok nincsenek. Csr2 miért is fagyott volna ki? Nyilván egymaga nem zabálja meg az összes ramot, a Snapi808 meg bőven elég bármilyen játék futtatásához.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#122) Ricardo válasza cuebler (#116) üzenetére


Ricardo
félisten

A teszt írója jól megfogalmazza a lényeget.

"A RAM mérete 2 GB, és nem arról van szó, hogy ez nem elég, mert az, viszont ha már referenciakészülékről és ilyen sok pénzről beszélünk, nem ártott volna legalább másfélszer ennyit beszerelni, hogy a rendszernek legyen tartaléka."

Azért csak jó lett volna bele az a 3 giga ram

" A két gigabájtnyi rendszermemória sem tűnik kevésnek, néhány programot lazán a háttérben tart a rendszer, a launcher nem lövi ki agresszíven ezeket, el lehet képzelni (illetve a 6P óta lehet tudni), hogy mire lenne képes a telefon három gigabájt RAM-mal."

(#123) cuebler válasza Ricardo (#122) üzenetére


cuebler
senior tag

ja, csak fentebb valaki már megjegyezte, hogy akkor ki venné a 6P-t? :C
jól van ez így, nekem van egy jó telefonom, aki meg mást akar/akart venni és használni, örüljön a sajátjának :K

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#124) Ricardo válasza cuebler (#123) üzenetére


Ricardo
félisten

Akinek kell a nagyobb kijelző,és a 810

szerk. Arról nem beszélve hogy ha már referencia abba mehetett volna a 4 giga. Az valóban nagyot szólt volna.

Ezt leszámítva valóban nem rossz készülék (én sem utasítanám vissza :DDD ), de valahol megértem azokat akik többet vártak.

[ Szerkesztve ]

(#125) batai15 válasza MartOOn (#120) üzenetére


batai15
félisten

Egyre viccesebbek a hozzászólásaid..

(#126) m_makai


m_makai
tag

Nem értem a tesztet, és zavar a tendencia amilyen stílusban teszteltek.
Az Android lényege, hogy kapsz egy alapot és azt raksz bele amit te szeretnél. Nem nagyon érdekel, hogy éppen a samsung vagy az LG milyen egészség megőrző és figyelő programot rakott fel, Akinek ez volt fontos, már régen használta korábban is a megszokott programját és amikor költözik egyik telefonról a másikra nagy eséllyel nem cseréli le.
Az árazásnál figyelembe kellene venni, hogy mennyivel nőttek az egyéb csúcstelefon induló árak. Az N5-öm már 6.0-ás Android van ami navigálás+BT zenelejátszás autóban simán stabil. A "mozgó iroda" lehetőségét is biztosítja. Még nem érzem szükségesnek a cserére. 2014 tavasz óta használom, következő nexusra tervezem cserélni. Komolyan érdekelne, hogy a 2013 év végi vagy 2014 tavaszi top Samsung/LG/Sony közül melyik milyen friss androiddal és stabilitással működik a gyári frissítésekkel.

(#127) atike válasza m_makai (#126) üzenetére


atike
nagyúr

Nem értem, hogy pontosan mi a problémád a teszttel... :) Mit szerettél volna mondani? :U

(#128) hallerlaller válasza vicze (#115) üzenetére


hallerlaller
addikt

Moto nexus 6 110k újonnan most és mindenben jobb.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#129) Ricardo válasza hallerlaller (#128) üzenetére


Ricardo
félisten

Kivéve a kamerát, és az ujjlenyomat olvasót. Meg aztán az jóval nagyobb, így a mérete sokakat elriaszt.

Azt inkább a 6P-vel kell hasonlítani.

(#130) TOZ válasza Ricardo (#129) üzenetére


TOZ
addikt

Vállalhatatlanul nagy számomra is (teszem hozzá, hogy sajnos. :W )

(#131) Valaki1234 válasza MartOOn (#118) üzenetére


Valaki1234
tag

Ezért raktam off topicban.
Illetve ami ügyes mérnöki megoldás azt el kellene ismerni... Szerinted azok a mérnökök akik csinálják az Apple cuccokat ők találják ki a marketinget? Na ugye...

(#132) m_dawe


m_dawe
senior tag

Valaki tapasztalt töltés közbeni akadást? Egyre több helyen olvasom, hogy elég gyakori..Ma teszt képpen végig nyomkodtam, amíg feltöltött 40-ről 100-ra, de semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#133) TOZ válasza m_dawe (#132) üzenetére


TOZ
addikt

Jelen.

(#134) mjani1172 válasza hallerlaller (#67) üzenetére


mjani1172
addikt

A legjobb az lenne,ha minden hiányozna belőle.Az milyen jó lenne.Ez alapján a kijelző is hülyeség,az okosórák korában,ki akarja nézni.

(#135) MartOOn válasza Valaki1234 (#131) üzenetére


MartOOn
addikt

Meg offban is sulyos szemeteles ebben a topikban.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#136) m_dawe


m_dawe
senior tag

Ma ezt hozta a "kicsike". Hétköznap kíváncsi leszek, hogy mobilnettel mire képes.
[link]

[link]

[link]

(#137) m_dawe válasza m_dawe (#136) üzenetére


m_dawe
senior tag

eddig bírta :D
Az előző screenshot óta neteztem kizárólag.

(#138) TOZ válasza m_dawe (#136) üzenetére


TOZ
addikt

Statikus feladatok kozben (pl. bogeszes) eleg jol teljesit.
A minap (nemi insomnia okan) ejjel elkezdtem olvasgatni rajta a neten. Masfel ora SOT marad 80%.

De pl en napkozben regeteg mailt, uzenet kapok, irok rajta. Tehat sokszor, rovid idore porgetem a cuccot. Ilyenkor delutan egy fel ora toltes jol esik neki. (Masfer-ket ora SOT mellett 30% korul marad benne nafta).

(#139) cuebler válasza TOZ (#138) üzenetére


cuebler
senior tag

bocs, hirtelen nem tudtam, mi az a "nemi insonmia" ;] aztán megnéztem, hogy a többinél sincs ékezet. reggel van még

amúgy ez a statikus dolog érdekes, a kifejezetten erőforrás-igényes real racing 3-t szemmel láthatóan jobban bírja, mint a nexus5. az n5-tel kb 1,5 óra verseny után igényelte a töltést a 15%-os figyelmeztetéssel, ennél 1,5-2 óra után 50%-on áll még az akksi. persze ezek nem egzakt mérések, de most már figyelni fogom, mert eddig nem is igazán foglalkoztam vele :)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#140) Ricardo válasza cuebler (#139) üzenetére


Ricardo
félisten

Az N5 milyen romon van?

(#141) petipetya


petipetya
nagyúr

Ha nem lenne telóm és kapnék egy 5X-et, akkor örömmel használnám a mindennapokban.

De... Külön nem venném meg, és nem értem a létjogosultságát a Nexus 5 (2013) és a Nexus 6P mellett. Szerintem úgy lett volna értelme, hogy a 6P kap 4 GB RAM-ot, és az 5X 3 GB-ot.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#142) G4bi89 válasza cuebler (#139) üzenetére


G4bi89
senior tag

Azért ebben benne van az is,hogy az N5-ben már nem egy vadonatúj akkumulátor van gondolom. Így szerintem kevésbé mérvadó, ezt csak akkor lehetne igazán látni ha tudnánk újkorában mit tudodt.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#143) cuebler válasza G4bi89 (#142) üzenetére


cuebler
senior tag

minden gyári és igazad van, az akksi elhasználtsága bejátszhat.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#144) beyruth82


beyruth82
veterán

2 giga ram ma már alsó-középkategóriás telókban van.A 170 ezer forint körüli ár meg egyenesen nevetséges.

(#145) cuebler válasza beyruth82 (#144) üzenetére


cuebler
senior tag

ezt majd a piac eldönti :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#146) Jadro válasza beyruth82 (#144) üzenetére


Jadro
veterán

Azért nem... ott az 1 GB a menő, ami oké is. Csak 512 ne legyen már sehol.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#147) Keem1


Keem1
addikt

Továbbra is tetszenek a Nexusok, a 6P mellett ez is.. De nem értem, és tavaly se értettem, hogy a N4 és N5 árazásától miért kellett eltérni (jó, tudom, profit, de akkor is).
Ettől függetlenül továbbra is kiemelt figyelmet szentelek a Nexusoknak, mert eddig meg voltam elégedve velük.

Legendd, válaszolt a Vettel az sms-edre? :D

(#148) Halkow.


Halkow.
senior tag

A nagyobb tesó jobban sikerült.

Mellesleg lolli óta egyre undorítóbb az Alap Android, fehér háttérel olyan érzésem van mintha vissza tértünk volna 2.3-ra és a függőleges görgetésel az agyam eldobom. .. Pfejj.

(#149) sgery


sgery
őstag

A két évvel ezelőtti G2-be ugyan ekkora kijelző van, mégis kisebb ennél a telefon, főleg hosszába de ott majdnem 1cm-rel, úgy hogy nagyobb aksi van benne. Azt hinné az ember előre fejlődünk nem visszafele :/
100-120e-ért jó lenne, de ilyen áron? Jövőre akkor Ők is 250e-érd adjál a következő szériát?
Az utóbbi években mint ha megállt volna a mobilok fejlődése és csak értelmetlen apróságokkal próbálkoznak (lézeres mérő, ujjlenyomat olvasó, 4k kijelző mikor a fullhd fölött már nincs minek tovább? (csak a VR-nek tudom..))

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#150) MPite


MPite
tag

A Nexus 5X 16 GB az Amazonon ma 299$, a 32-es pedig 350$. Ennyiért azért bőven jó ajánlat, nagy kár, hogy EU-ban ennyire más az árazás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.