Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) horvathkrisz válasza tamas.nick (#1149) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Azért azt tegyük hozzá, hogy egy új telefonról beszélünk. :P
Amúgy meg 2700 mAh-s akksi, big.little belsővel párosítva nem lehet olyan szörnyű. :)
Én nem aggódok az üzemidő miatt.

(#1152) slice14 válasza tamas.nick (#1147) üzenetére


slice14
veterán

Partnero-nál még nem vásároltam, így nemtom h ott mi a szitu. De a mobilkereskedes az gyártói garit ad, és EU töltőt. Bár a töltő-re nem vennék mérget, mert az kiszereléstől függően változhat. Annyit még a garíról, hogy számlával együtt érvényes, mert ugye Te vágod fel a lezáró matricát és így a gari jegy nincs kitöltve.

A fenti olvasható szöveg, nem hirdetés...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1153) glehel válasza tamas.nick (#1147) üzenetére


glehel
senior tag

ez sok mindentől függ, legfontosabb a kijelző fényerő megfelelő beállítása, ez fogyaszt a legtöbbet.
az sem mindegy mekkora a térerő 3-4G hálózaton. de ha minden optimális minimum 4 óra SOT. feltehetsz egy franco kernelt abban van 3 profil a legalacsonyabb fogyasztással a kisebb 4 magot 960Mhz re a nagyobbik kettőt 1248Mhz-re korlátozza ennél a profilnál nem nagyon lehet észrevenni a teljesítménykorlátozást pld böngészés esetén, játéknál már igen.+jobban optimizált mint a gyári kernel és ez csak egyre jobb lesz.

(#1154) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

(#1155) focvis válasza tamas.nick (#1154) üzenetére


focvis
veterán

Nem buzizom a telefont egész nap, mert a GDP-t is termelni kell. Persze az első nap más, akkor azért többet próbálgatja az ember. 32 óra után tettem töltőre, 33%-on volt, 2:57 SOT-tal.
A gyakorlatban is bikább az akksija, mint az N5-nek, pedig azzal is elégedett voltam.

(#1156) TOZ válasza focvis (#1155) üzenetére


TOZ
addikt

Reggel óta másfél óra SOT és 46%. Mondjuk nekem karacsonyfa módban van. Sync, BT, gps minden.
Delutan toltes egy fel orat

(#1157) Jona00 válasza tamas.nick (#1147) üzenetére


Jona00
csendes tag

Én is Nexus 4-ről váltottam és az 5X aksija nálam dupla annyi ideig bírja, mint a 4-esé.

[ Szerkesztve ]

(#1158) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Tegnapi teljesítményem, és egyben egyéni rekordom:

Viszont inkább jellemző az a szűk 3 óra SOT.
Amikor megvettem ugyanilyen használat mellett 4 óra is gyakori volt.

Nem tudom, hogy a telefonnal van-e a hiba, de ilyen miatt lehet meg sem rizikózom gariztatni. Mindenesetre nem vagyok megelégedve az igen kaotikus üzemidővel, arról nem is beszélve hogy 50% alatt rohamosan elkezd merülni. Kizárva minden lehetséges hibát múltkor már visszazártam a bootloadert és gyárin használtam, de jobb attól sem lett..

(#1159) horvathkrisz válasza DeathAdder (#1158) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Stock rom?

(#1160) m_dawe válasza DeathAdder (#1158) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nálam is ugyanez volt a bajom az összes romon.. Aztán feltettem egy xTraFactory romot ,xposed + gravitybox-szal és megint tökéletes az üzemidő.

Szerk.: látomy hogy neked a gyári rom se segített :( szervízben egyébként lehet nyomnak rajta egy FR-t, azt jónapot.

[ Szerkesztve ]

(#1161) DeathAdder válasza horvathkrisz (#1159) üzenetére


DeathAdder
veterán

Bármilyen romon, még full stockon is zárt bl-el.

m_dawe - szervizben másmilyen FR-t tudnak nyomni, mint ami mi itthon?

(#1162) m_dawe válasza DeathAdder (#1161) üzenetére


m_dawe
senior tag

Szerintem nem. De max megmondod nekik hogy csináltál fr-t és nézzék meg tüzetesebben.

(#1163) Fkris válasza m_dawe (#1160) üzenetére


Fkris
őstag

Sima N5 is hasonló, akkor viszont még a fikarcnyi esélyt is eldobom, hogy váltsak.
Nem tudom elhinni, egy S6 nál 4-5-6óra SOTok vannak, itt miért nem lehet ilyen akksit beletenni.....

Leszögezném, a fenti állítást csak hallottam, de ha csak a fele igaz, akkor is jobb az üzemidő.

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1164) m_dawe válasza Fkris (#1163) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nekem az AOSP romokon is megvolt korábban a 3.5-4 óra sot, aztán pár hete kezdett el rohamosan csökkenni az üzemidő, csak azt nem tudom miért. Ugyanazokat az alkalmazásokat használom most is , mint korábban.

[ Szerkesztve ]

(#1165) horvathkrisz válasza m_dawe (#1164) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Holnap jön az enyém, majd megírom az első tapasztalatokat, majd pár hét / hónap múlva pedig ismét.

Nekem nincs facebookom, úgyhogy app sincs a telómon, de azért megkérdem:
ez nem lehet a probléma forrása?

(#1166) m_dawe válasza horvathkrisz (#1165) üzenetére


m_dawe
senior tag

Fb appot nem használok, csak messengert, ami szintúgy zabálja az akksit. De van powerbank, szóval annyira nem gáz a dolog, de nem mindig kényelmes azt is cipelni a zsebedben miközben töltöd..

(#1167) TOZ válasza m_dawe (#1166) üzenetére


TOZ
addikt

Ha delutan tud az ember fel orat 220 kozelben lenni, nem para semmi. Ettol a toltesi sebessegtol kesz vagyok.

(#1168) m_dawe válasza TOZ (#1167) üzenetére


m_dawe
senior tag

Veszettül gyors az igaz, de sokan nincsenek töltő közelben, csak este.

(#1169) DeathAdder válasza m_dawe (#1162) üzenetére


DeathAdder
veterán

Így viszont nem is biztos hogy elvállalják gariba, mert picit gyorsabban merül a kelleténél.
Lehet várok még, aztán ha tovább romlik akkor azért visszaküldöm.
Nem tudom mitől lehet ez, én is amikor megvettem érezhetően jobban bírta mint most.

Ha lenne benne Qi akkor a töltőpadon tartanám amikor itthon vagyok mint az előző készülékeimet..

Fkris - Az a gond hogy S6 -ban még gyengébb akksi is van mint N5X -ben, de ott valószínű az amoled meg az exynos soc miatt jóval kevesebbet fogyaszt, még azon a romhalmaz TW-n is.
facebookom nincs, és semmilyen felhasználási jelleg nem változott azóta amikor még tudta a 4 óra SOT -ot hozni.

(#1170) diegho válasza DeathAdder (#1169) üzenetére


diegho
nagyúr

Csinálj fr-t és jó lesz.

(#1171) glehel válasza diegho (#1170) üzenetére


glehel
senior tag

és egyenlőre ne telepíts rá semmit úgy próbáld ki.

(#1172) slice14


slice14
veterán

Megérkezett az ebay-ről rendelt TPU tok. Tapintásra műanyag, de nem csúszós. A készüléket kicsit vastagítja, de nem vészes. Ami jó benne, hogy a gombok egy szintbe vannak a tok oldalával, így zsebben kissebb esélyel nyomódnak be, ha hajlongok. A perem (1-2 mm) valószínű megvédné a kijelző üveget, ha pofára esne (nem szeretném kipróbálni). Az ujjlenyomat-olvasó kivágás meg kényelmesen használható.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1173) Fkris válasza DeathAdder (#1169) üzenetére


Fkris
őstag

Igen, nem is az optimalizálás miatt fogyaszt kevesebbet.
De akkor nem értem, Qualcommék ilyen rossz tervezök, egy "jöttment" samu jobbat fejleszt ki SoC bol?
Amoledre meg annyit, hogy nekem nincs vele bajom, felőlem miben készülékbe símán betehetnék szvsz, ha ennyit jelent fogyasztásban...

Slice

Abba a kivágásba biztos csak az ujjad dugtad? ;]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1174) DeathAdder válasza Fkris (#1173) üzenetére


DeathAdder
veterán

SoC szempontjából Qualcomm el van maradva Exynostól, 20nm se igazán ment már nekik (melegedési problémák ugye) a 14 meg pláne. Lehetett olyanokat olvasni, hogy qualcomm tárgyal samsunggal, hogy licenszelje a 14 nm -es technológiát mert önállóan nem tudták megcsinálni.

Viszont az android kernel szinten van qualcomm -ra optimalizálva, ezért is fog (többek között) mindig laggolni. És ha dönteni kell akkor a készülék inkább merüljön mint kavics a marianna-árokban, minthogy laggoljon :D (bár az amoled panelt én is aláírnám :K )

[ Szerkesztve ]

(#1175) slice14 válasza Fkris (#1173) üzenetére


slice14
veterán

;]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1176) horvathkrisz válasza slice14 (#1175) üzenetére


horvathkrisz
addikt

LoL :C

(#1177) mjos


mjos
újonc

Sziasztok. Olyannal találkoztatok már, hogy a töltő először teljesen lemeríti az telefont ès csak utána kezdi el tölteni?

mjos

(#1178) horvathkrisz válasza mjos (#1177) üzenetére


horvathkrisz
addikt

???
Hányszor fordult ez elő?
Hány %-os akksival csinálja ezt?

(#1179) glehel válasza mjos (#1177) üzenetére


glehel
senior tag

Ez nem normális jelenség. Ha nicd vagy nimh lenne az akku akkor ok , de így ez kárt okoz.

(#1180) #03372544 válasza m_dawe (#1166) üzenetére


#03372544
törölt tag

Off telefonom pont a napokban kezdett pont ugyanígy gyorsan merülni, valami ébren tartja pedig nem települt semmi egy ideje.
Szerintem a Google hegeszt megint valamit a háttérben.
Általában az enyém is akkor szokott így elkezdeni merülni amikor a haverom n5je.

(#1181) mjos válasza horvathkrisz (#1178) üzenetére


mjos
újonc

A héten vettem a telefont, amikor töltöttem majdnem mindig ezt csinálta. Olyan mintha a telefon nem tudná belőni az akku töltöttségét. Tegnap reggelre egész éjszakai töltés után 33% volt egész nap. Ma reggelre 87%-ig töltötte fel. Amíg az energiája ez alá nem esik, addig egy egyenes vonalat mutat az akku használat.

mjos

(#1182) focvis válasza mjos (#1181) üzenetére


focvis
veterán

Telepítsd újra, ha ezután is csinálja, akkor hardveres gond (szvsz).

(#1183) DeathAdder válasza mjos (#1181) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nálam hasonló.
Azt ugye mindenki tudja hogy nekem új korában minden rendbe volt, aztán egyszer csak elkezdett merülni 50% alatt nagyon gyorsan.
Viszont amikor le van merülve (10-20%) és felteszem tölteni egy rövid időre majd leveszem, akkor szinte egész nap azon a töltöttségi szinten marad :F

pl. ma délelőtt levettem 55%-on, és azóta is 55% -on van :F
Múlt héten levettem 23% -on és 23% on maradt kurvasokáig..

és a bizonyíték az egyenes vonalról nálam dettó:

Lehet beírok valami topikba hogy ez mégis miafészkesfranc, mert itt valami nem okés.

Másnál gondolom nem volt ilyen n5x -en?

(#1184) slice14


slice14
veterán

Lenne egy hülye kérdésem:
Ha be van kapcsolva a HDR+, akkor nem kéne letiltsa automatikusan a vakut? Legalábbis n5-nél így volt a stock kamerával.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1185) glehel válasza DeathAdder (#1183) üzenetére


glehel
senior tag

Ez milyen rom?

(#1186) DeathAdder válasza glehel (#1185) üzenetére


DeathAdder
veterán

pure nexus (de az anomália ettől független, fr, stock rom, zárt bl, dettó)

[ Szerkesztve ]

(#1187) glehel válasza DeathAdder (#1186) üzenetére


glehel
senior tag

Franco kernelt próbáltad? Másra nem tudok hirtelen gondolni.

Nekem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#1188) DeathAdder válasza glehel (#1187) üzenetére


DeathAdder
veterán

Próbáltam én már mindent, de ha full stock on nem jó, akkor semmin sem lesz az szerintem.

Mondanom sem kell heves nyomkodás óta, de azóta is 55% -on az akku. Kíváncsi vagyok merre mozdul majd először :DD

(#1189) Fkris válasza slice14 (#1184) üzenetére


Fkris
őstag

Ezt kiveséztük pár hete N5ben, szoftveres bug lesz, manuálisan kell kikapcsolgatni.
Reméljük javítják!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1190) diegho válasza DeathAdder (#1183) üzenetére


diegho
nagyúr

Formázd újra az akksit, hátha az a baja.

(#1191) DeathAdder válasza diegho (#1190) üzenetére


DeathAdder
veterán

Erről olvastam épp, de hogyan?
Egyesek azt írják "battarystats.bin" törlése elég lehet, mások szerint külön app kell hozzá.
twrp -be nem láttam ilyen opciót, de lehet én vagyok vaksi.

(#1192) dombila


dombila
senior tag

(#1193) slice14 válasza Fkris (#1189) üzenetére


slice14
veterán

Akkor meg vagyok nyugodva. :W ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1194) diegho válasza DeathAdder (#1191) üzenetére


diegho
nagyúr

Oneplus One topikban olvastam egyszer erről. Keress rá, hátha meglesz.

(#1195) niof válasza dombila (#1192) üzenetére


niof
addikt

Erről beszéltem végig én is a kábel témában. Hogy elég egy szar kábel, és adieu!
Erre azért majd más Type-C csatlakozós új telóknál sem ártana felhívni a figyelmet!

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1196) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Valaki megcsinálta közületek stock romon a titkosítás kikapcsolását?
Ha igen, hogyan? Nem találok róla valami sok infót neten...

(#1197) m_dawe válasza horvathkrisz (#1196) üzenetére


m_dawe
senior tag

Letöltöd ezt. Kinyitod a bl-t, felflasheled a legújabb factory imaget, majd elindítod fastboot módban a telefont és parancssorba beírod: fastboot flash boot aletöltöttfájlneve.img ,majd ha végzett, akkor : fastboot format userdata. Ha ez is végzett, akkor fastboot reboot. Nagyon nagy vonalakban írtam le, de ha nem érthető, akkor később leírom részletesebben

(#1198) horvathkrisz válasza m_dawe (#1197) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Először is köszönöm szépen! :R

Ez egy módosított kernel, vagy éppen az aktuális kernelt módosítja?
Csak az OTA miatt kérdezem. Mehet 6.0.1 ferbruári frissítésre?

(#1199) m_dawe válasza horvathkrisz (#1198) üzenetére


m_dawe
senior tag

Módosított kernel. Csak a legújabb factory imagere szabad feltenni ezt.(Amiben benne van a februári frissítés). Szerintem mehet rá, de mivel ugyis leformáz mindent ezért inkább indulnék tiszta lappal és előtte ráeresztenék egy image flasht, aztán kapcsolnám ki a titkosítást.Ez az én személyes véleményem, nem szeretek esetleges hibákba belefutni

(#1200) focvis válasza m_dawe (#1197) üzenetére


focvis
veterán

Tegyük hozzá, hogy a BL nyitását megjegyzi az 5x, a garancia ezután kérdéses. :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.