Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) mukisrác válasza Bbeatrix (#946) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Én normál EU-s dugóval kaptam

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#952) Bbeatrix válasza mukisrác (#951) üzenetére


Bbeatrix
csendes újonc

Én úgy látom, hogy a 16GB-os modelleknél van nekik EU töltő, de igazából lényegtelen is.

(#953) m_dawe válasza Bbeatrix (#946) üzenetére


m_dawe
senior tag

Én EU verziót kaptam + egy fehér LG fülhallgatót.

(#954) dombila válasza Bbeatrix (#946) üzenetére


dombila
senior tag

Én EU töltőt kaptam az Expansys-tól, igaz még novemberben. Így nincs adapter. :N

És vettem náluk egy 6P-t is, az is EU töltővel jött.

[ Szerkesztve ]

(#955) m_dawe


m_dawe
senior tag

Valaki nem akar venni Diztronic tokot? :D Beszállnék a rendelésbe és olcsóbb lenne a postaköltség. Esetleg akinek van beszánolna róla?

(#956) slice14 válasza m_dawe (#955) üzenetére


slice14
veterán

A beszámoló jó ötlet, bekerülhetne az összefoglalóba is.
Én egyébként már várom a rendelt tokot, így nálam ez nem játszik jelenleg.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#957) m_dawe válasza slice14 (#956) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nekem ilyen tokom (is) van, mint amit te rendeltél. Nem fogsz csalóni benne :))

(#958) slice14 válasza m_dawe (#957) üzenetére


slice14
veterán

Ilyen volt az n5-höz is, csak az S modell. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#959) meno10


meno10
csendes tag

Sziasztok!
A készülékhez van olyan megfelelő app amellyel kilehet nyerni fotózásközben a DNG-raw formátumot?
Ha igen valaki tudna nekem küldeni pár ilyen képet?

(#960) TOZ válasza dombila (#954) üzenetére


TOZ
addikt

Es akkor mikor olvassuk az első kézből származó összehasonlítást?

(#961) mukisrác


mukisrác
aktív tag

nálatok is ilyen ótvar mód koszolódik a hátlap? alig 1 hónapos a teló, és vadabbul néz ki a hátlapja mint a 2 éves n5-ömé...
ezzel lehet valamit kezdeni? (nem tokra gondolok)

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#962) pantomimes válasza mukisrác (#961) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Sőt, nem is kosznak tűnik nekem hanem kopásnak. Nekem hátulról nézve a jobb oldal kopik, akkor látható ha a fény felé fordítom. Arra gondoltam, hogy amint lesz tokom viszem szervízbe egy új hátlapért, de eddig nem jutottam el odáig, nem is tudom mit kezdenének vele, nem ismerem az LG szervízt.

(#963) mukisrác válasza pantomimes (#962) üzenetére


mukisrác
aktív tag

nekem is főleg jobb oldalon, meg mindkét felső sarok

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#964) dani_maci válasza pantomimes (#962) üzenetére


dani_maci
csendes tag

Nekem az N5-nél volt szerviztapasztalatom.. Kérdés nélkül cserélték a megrepedt keretet 2x is(a második gar. Idő lejárta után volt) 5x nél még nem volt. Csak az ujjenyomat olvasó ijesztett rám, de magától meggyógyult! Egy próbát szerintem megér!

[ Szerkesztve ]

(#965) dnelb


dnelb
veterán

Akit esetleg érdekel, erre nekem zöldet ír az app. :)

(#966) dombila válasza TOZ (#960) üzenetére


dombila
senior tag

A 6P-t a fiam használja, az én kezem ahhoz kicsi :K
Így látom, hogy nyomogatja, de direkt összehasonlításom nincs. :( Megpróbálok leülni vele hétvégén, esetleg cserélni pár napra.

mukisrác
Én tokot vettem rá. Szerintem az új hátlap 3 hét után ugyanilyen lesz. Rendkívül gagyi a hátlap műanyag, a feketén is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#967) dani_maci válasza dombila (#966) üzenetére


dani_maci
csendes tag

Nálam 2-3 napon keresztül volt egy teszt darab. Méreteivel nem nagyon tudtam megbarátkozni :D Minimális különbség volt a két készülék között.. Talán több dolgot tudott háttérben tartani újratöltés nélkül(valszeg a 4 GB RAM miatt) Illetve kevésbé volt feltűnő a kamera megfagyás elforgatásnál.. De ott is megvolt, úgyhogy megnyugodtam.. Nagyon csúszós volt a fém hátlap... De összeségében, ha 5.2-es méretben lett volna azt vettem volna!

(#968) DeathAdder válasza dani_maci (#967) üzenetére


DeathAdder
veterán

Csak 3 gb :)

(#969) dani_maci válasza DeathAdder (#968) üzenetére


dani_maci
csendes tag

Valahol 4-et olvastam :D, de öszintén szólva meg se néztem.

(#970) slice14


slice14
veterán

Megjött a TeckNet kábelem.Most jutottam gép elé, de ma már lusta vagyok vele szórakozni. Majd holnap tolom fel a cataclysm-et.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#971) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Sziasztok!

Csatlakozom hozzátok, megjött nekem is az 5x :))

(#972) slice14 válasza Gaabor80 (#971) üzenetére


slice14
veterán

Grat, a telóhoz.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#973) Gaabor80 válasza slice14 (#972) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

:)

(#974) glehel


glehel
senior tag

lezárták az xda-n a cataclysm topikját nem tudjátok miért?

(#975) dnelb válasza glehel (#974) üzenetére


dnelb
veterán

(#976) pantomimes


pantomimes
aktív tag

Némi tok tapasztalat: rendeltem egy ilyet , sajnos nem eredetit kaptam, amitől még nem is dőltem volna a kardomba, de a hátlap tetején a szövet elkezdett bomlani 1 nap után. Kaptam egy refundot, így nem bántam meg.
Sok tokot megnéztem és végül ennél maradtam, nem tudom valaki rendelt-e már ilyet, ha igen kérem írja le milyen.

(#977) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Van esetleg mód a három fő gomb felcserélésére ? :DDD

(#978) Criton válasza dnelb (#975) üzenetére


Criton
veterán

pont az egyetlen használható rom topikját zárták be? faxa....

(#979) dnelb válasza Criton (#978) üzenetére


dnelb
veterán

Szerintem csak átmeneti rage quit.. Addig a pár hónapig meg el leszünk a mostanival . :)

(#980) dnelb


dnelb
veterán

Google cache-ben még meg van a fejlesztő azóta törölt kommentje ... [link]

(#981) niof válasza Gaabor80 (#971) üzenetére


niof
addikt

Üdv a klubban!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#982) Gaabor80 válasza niof (#981) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

;)

(#983) Criton válasza dnelb (#979) üzenetére


Criton
veterán

hát amennyire olvastam, szerintem felhagyott a Cataclysm fejlesztésével, ami nem jó :W :(

(#984) dnelb válasza Criton (#983) üzenetére


dnelb
veterán

''I for sure won't stop Cataclysm development but many things have to change here.''

[ Szerkesztve ]

(#985) m_dawe


m_dawe
senior tag

Na berendeltem egy Diztronic tokot. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. Bár elég tré, hogy a szállítás drágább, mint a tok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#986) slice14 válasza m_dawe (#985) üzenetére


slice14
veterán

Írhatnál majd róla egy-két szót az összefoglalóhoz, ha megjött! :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#987) m_dawe válasza slice14 (#986) üzenetére


m_dawe
senior tag

Mindenképpen. :R
Remélem megjön max. 2 hét alatt :P

(#988) slice14 válasza m_dawe (#987) üzenetére


slice14
veterán

Én 13-án rendeltem a cuccokat, és már hétfőn átvehettem volna a kábelt, a Nilkin 9H-ról meg tegnap jött az értesítés. Szerintem a héten megjön a korrábban linkelt tok is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#989) dombila


dombila
senior tag

Megy le az ára a
Nexus 6P- nek (100€) és a
Nexus 5X-nek (80€) is.

Csökken a Nexus 6P és 5X ára Európában

Február 12-ig. Ha valaki venne még...

(#990) m_dawe


m_dawe
senior tag

Másnak nem kezdett el szarakodni az akksi? Próbáltam már Cata+Ex, Chroma, PureNexus romokat is, de 2.5h SOT-nál nem tudok belőle többet kihozni :F Gyárit semmiképp nem szeretnék rá tenni.(Xposed miatt nem megy a snapchat) Akkustatisztika

[ Szerkesztve ]

(#991) m_dawe válasza m_dawe (#990) üzenetére


m_dawe
senior tag

Btw. most látom, hogy a wifi mintha be lett volna kapcsolva végig (Pedig nem:D) Ezt a bugot nem javították a 6.0-ban? :(((

(#992) fokukac válasza dombila (#989) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ha tényleg lemegy 400 euróra a 32 gigás verzió ára , lehet, hogy elgondolkozom rajta....
(hivatalos forrásból, nem áfacsalt szürkeimportos árakat nézve)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#993) dozsabalint válasza m_dawe (#991) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Nekem is gyengébben muzsikál, de tuti nem a wifi miatt. Az ugyanis normális, hogy ezt csinálja, a felhasználó engedélyezi neki setup-kor, hogy használa a wifi-t helymeghatározásra. Igazából így rengeteg energiát spórol.
Szerintem inkább valamelyik app lehet a ludas, de még nem jöttem rá melyik.

(#994) zezoka


zezoka
őstag

Sziasztok!

Újat telót szeretnék, mert két napja adtam el a Nexus 4-emet, amit két és fél évig használtam. Több más dolgomat is eladtam, ezért került fel most a netre a N4 is.

Flex2, G4 és 5x között vacilálok.

MWC-t gondoltam megvárni, mert van csereteló, egy céges Samu Ace 3, amit már megkapáskor eltettem a fiókba anno annyira gyenge, és szar, és használtam a saját N4-emet. Azt a Samut használom most, de falhoz vágom esküszöm, annyira lassú (ha frissül a Palyben egy app, akkor egyszerűen nem reagál).

Szóval MWC-t terveztem megvárni, de nagyjából felesleges, mert 120-130 maxban gondolkoztam, abba meg gyaníthatóan nem fog beleférni a G5. :) G4 meg nem hiszem, h annyira lejjebb menne a bejelentés után.
Flex2 erősebb, de már több, mint egy éves. A G4 sok területen jobb választás, a Flex2-nél, fél évvel fiatalabb is, egyik legjobb fényképezője van, cserélhető hátlap, de azért csak gyengébb a proci, és ez is több, fél éves már. 5xben meg ami tetszik, h új, évekig támogatott lesz, van ujjlenyomat olvasó, USB-C, fényképezője összehasonlítva legalább olyan jó, sőt, néha jobb a G4-nél (G4 f1.8 és 5x f2.0 ellenére), viszont ugyanaz a "gyengébik" proci, külsőleg is talán picit a G4 jön be jobban, és a kijelző is sokkal szebb a G4-en, G4 bővíthető, cserélhető aksis, cserélhető hátlapos (ebay tele van frankó coverekkel). De az 5x meg Nexus, G4 meg megkap max egy 6ost, azt szerintem annyi.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#995) Gaabor80 válasza zezoka (#994) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Szia!

Én G2-ről váltottam 5X-re. Ezekben gondolkoztam én is....
Nos, szerintem el kell dönteni hogy mi a fontos. Az LG funkció gazdagabb gyárilag, sok felesleges app-al, a nexusok pedig azonnal frissülnek, és nincs felesleges cucc. pár dolog hiányzik, de külső applikációval kb pótolható

nekem ez a tapasztalatom 1 nap után :DDD

(#996) zezoka válasza Gaabor80 (#995) üzenetére


zezoka
őstag

Naja,csak még nemtom mi a fontosabb (inkább csak G4 v 5x között) nekem:
-a szebb és nagyobb kijelző, szebb UI, cserélhető aksi és hátlap (flipes covert akarok), bővíthető háttértár, fényképező mauál módja
-a 2 évig legalább folyamatos frissítés, újabb gyártmány, egy ideig még "új" fajta lesz, ujjlenyomat olvasó, USB-C

[ Szerkesztve ]

(#997) Gaabor80 válasza zezoka (#996) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Ezt már Neked kell eldöntened.... :DD

(#998) Fkris válasza zezoka (#996) üzenetére


Fkris
őstag

Hat igazából a kijelzőt nézed, szóval fontos, hogy tetszen.
Az más dolog, hogy ha nincs mellette összehasonlítási alapod, annyival igazából nagyon nem jobb a g4.
Kinézet meg kb úgy van (Nálam), hogy ha nem kva ronda, akkor jöhet, mert használni akarom, nem nézegetni.
Frissítés meg számomra kardinális, sokkal többet nyom a latba, mint pl egy cserélhető aksi, mert ki hord magánál 2 akksit, hogy cserélgesse? A másikat hogy tölti? Egyáltalán minek akarja cserélgetni? Ez nem pokemon kártya :DDD

Ezeket a dolgokat neked kéne eldöntetni, de én a nexus mellett tenném szavazatomat.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#999) zezoka válasza Fkris (#998) üzenetére


zezoka
őstag

Cserét úgy értem, h szerelés nélkül ki lehet cserélni otthon, ha már csökken a kapacitás. Többiben igazad van, ezért a dilemma. Nagyjából én is így vagyok, mint Te (ezért is volt eddig Nexus 4-em).

Gaabor: naja, csak nemtom! :)

[ Szerkesztve ]

(#1000) glehel válasza zezoka (#999) üzenetére


glehel
senior tag

ezt a telefont elég könnyű szétszedni, egy műanyag gitárpengető és torx csavarhúzó elég hozzá.
otthon egyszerűen megoldható lesz majd a csere.

nexus 5x disassembly

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.