Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) dnelb válasza m_dawe (#2000) üzenetére


dnelb
veterán

MHC19J? Ha igen akkor érdekes, xdan is sokan írjak hogy jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#2002) m_dawe válasza dnelb (#2001) üzenetére


m_dawe
senior tag

Igen. Bár annyira nem használom töltés közben :D

(#2003) Sonex79 válasza dnelb (#2001) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Én is meg tudom erősíteni, még mindig van valamennyi lassulás töltés alatt full stock rendszeren. Böngészőben továbbra is használok adblokkolót, így semmi akadás nincs egyébként. Van egyébként adat arra, hogy mennyivel veszi fel a teló a módosítás után az áramot? Olyan mintha lassult volna a töltés, nem?

(#2004) Shyciii


Shyciii
veterán

Ez a töltés közbeni laggolás más telefont is érint. Előző telefonomnál a Oneplus 2-nél is jelentkezett eza "gond".

(#2005) niof


niof
addikt

Srácok!

Szerintetek miért nem tudok nem a Play-ről való alkalmazást telepíteni? A biztonsági beállításokban természetesen bekapcsoltam a megfelelő funkciót hozzá, mégsem megy... :F

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2006) m_dawe válasza niof (#2005) üzenetére


m_dawe
senior tag

Reboot után menni szokott nálam.

[ Szerkesztve ]

(#2007) niof válasza m_dawe (#2006) üzenetére


niof
addikt

És valóban! Köszi! :R
De vajon miért van ez így, ha egyszer be van állítva, hogy mehet!?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2008) slice14


slice14
veterán

Hogy tudom aktíválni a 90 napos play zene tesztidőszakot, ami a telefon dobozában lévő kis kártyán van. Nem látok rajta semmi kódot. Vagy egyáltalán itthon lehet aktiválni, vagy csak a 30 naposat?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2009) monosgeri21


monosgeri21
tag

Valaki tudna véleményt mondani, aki 5-ről váltott 5X-re? Androidcentralon olvasott vélemények alapján nem győzött meg a dolog, hogy melyiket lenne érdemesebb választani.

(#2010) TOZ válasza slice14 (#2008) üzenetére


TOZ
addikt

Sehogy. Itthon nem él a promóció.
https://www.google.com/nexus/terms/playnexus90/

Monos: 5x nyilván jobb. Újabb. Általánosan jobb kézbe venni.

[ Szerkesztve ]

(#2011) slice14 válasza slice14 (#2008) üzenetére


slice14
veterán

TOZ: Jah, akkor nem is próbálkozok. Megszokhattam volna már, hogy kis-hazánkat elkerülik az ilyen promóciók. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2012) Seth1 válasza monosgeri21 (#2009) üzenetére


Seth1
tag

Erről már beszéltünk, annyi változott, hogy az utolsó frissítés óta nem lassúbb a hétköznapi használatban mint az N5.

[ Szerkesztve ]

(#2013) dozsabalint válasza Seth1 (#2012) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Sőt, gyorsabb!

(#2014) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Mi történt hogy még most se lehet semmi normális helyről megfizethető áron beszerezni a 32GB-osat? :Y
Már több mint egy hete elfogyott és semmi változás. Pedig pont szombaton döntöttem el hogy kell nekem... :(((

(#2016) PrometheusX válasza HUNgaroczel (#2014) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Én is arra várok, hogy a 32GB-os verzió elérhető legyen újra az Expansys.hu-n, és rendelem megfelel 1-2 hét múlva (ha nem fogy el annyi idő alatt, persze :) ).

(#2017) Taci válasza PrometheusX (#2016) üzenetére


Taci
addikt

Semmi közöm az oldalhoz/bolthoz, de az 5X-eket ennyiért hirdetik:

H791 Nexus5x 16GB 91eFt,
H791 Nexus5x 32GB 100eFt

És egy lebegő ablakban ez az üzenet fogad:
Tisztelt Vásárlok! Az általunk forgalmazott készülékekhez, minden gyári tartozék megtalálható pl.: adatkábel, fülhallgató, memóriakártya, töltő, illetve minden készülék magyar nyelvvel rendelkezik, és minden készülék szoftvere frissíthető.

Illetve még ennyi infót írnak:
A készülékek mindegyike ÚJ! Dobozos, Bontatlan Csomagolású Kártyafüggetlen. Gyártói vagy Bolt Garanciás. Magyar menüs és az összes Gyári hozzá tartózó tartozékot tartalmazza.

Nem tudom, lehet-e nevet mondani, de ha érdekel valakit, biztosabb, ha privátban kérdez majd meg.

[ Szerkesztve ]

(#2018) Shyciii válasza Taci (#2017) üzenetére


Shyciii
veterán

A probléma, hogy ennyiért szinte biztos, hogy bolti garanciás lesz. A leírásban sem egyértelműsítik, szal már régen rossz.

(#2019) SybenX válasza Shyciii (#2018) üzenetére


SybenX
őstag

Én pedig ha jól tudom,akkor mindegy,hogy hol veszed (akár gsm-ben is)a telefont,a lényeg,hogy EU régiós legyen és akkor 1 év gyártói garanciát vállal rá az LG.

[ Szerkesztve ]

(#2020) adabra válasza Shyciii (#2018) üzenetére


adabra
senior tag

Én már vásároltam ettől a cégtől egy telefont, de szerencsére már letelt a garancia időszak (meghibásodás nélkül).

Finoman fogalmazva ez nem a gyártói garanciás (netán ÁFÁ-s számlás) telefont keresők Mekkája...
Mindamellett régóta létező cég, és valószínűleg több elégedett ügyfelük van, mint nem.

(#2021) BeastMode válasza Taci (#2017) üzenetére


BeastMode
őstag

Nexushoz memóriakártya:F

[ Szerkesztve ]

(#2022) slice14 válasza BeastMode (#2021) üzenetére


slice14
veterán

Lehet ők még árulják a nexus one-t. ;]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2023) Shyciii válasza adabra (#2020) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez hidegen hagyja azt az embert, akinek gond lesz a telóval, és befürdik vele náluk.

(#2024) PrometheusX válasza Shyciii (#2018) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Taci és Shyciii: elvileg az Expansys rendes garanciával árulja a Nexus 5X-et, volt már pár ember aki innen rendelte és élt a magyarországi LG garancia (ha jól emlékszem).

Amúgy tudom kiről van szó, majd én is rajta keresztül szeretném megvenni a telefont. :)

(#2025) Shyciii válasza PrometheusX (#2024) üzenetére


Shyciii
veterán

Az Expansys igen, de nem róluk volt szó, és ők nem is 100eFt-ért adják a 32GB-os fekete Nexus 5X-et. Még akkor se annyiért adták, mikor én nagyon akciósan vettem tőlük. Tartott kb 2-3 napig, mert azonnal elkapkodták. Itt bolti garanciáról volt szó, ami addig jó, míg nincs gondod, utána viszont beindulhat a szopóroller.

(#2026) Fleto93


Fleto93
tag

Én mindenesetre megvettem, LG G4 topicban többnyire pozitívak a tapasztalatok. Most imádkozhatok, hogy ne menjen tönkre... :D

(#2027) Taci válasza Fleto93 (#2026) üzenetére


Taci
addikt

A gyartoi garancia ervenyesitesehez csak az IMEI szamot tartalmazo szamla meglete a feltetel. Szoval ne aggodj, nem lesz ott semmi baj. ;)

(#2028) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Aki használja itt a camera x appot amivel lehet felvenni 240fps-t. Az megtudná nézni nekem, hogy nála is olyan 100h futási időnél jelentkezik-e az hogy a 240fps es videó akad? Mármint a felvétel. Nem tudom miért csinálja... Újraindítás után egy ideg megint jó.

(#2029) joco1977


joco1977
tag

Annak idején a Nexus 5 készülékkel nekem az volt a gondom, hogy telefonáláskor a hívott fél rosszul hallott. Nexus 5x esetében tapasztalt ilyet valaki? Teljesen jól használható telefonálásra a készülék (tisztán, jól hallható a beszélgetés)?

(#2030) dozsabalint válasza joco1977 (#2029) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Igen, itt nincs ilyen gond. Érdekes módon Nexus 5-nél sem volt mindig, és az utolsó fél évben már egyáltalán nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#2031) mukisrác válasza Cseri0058 (#2028) üzenetére


mukisrác
aktív tag

6nap uptime, tökéletesen megy a felvétel

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#2032) Cseri0058 válasza mukisrác (#2031) üzenetére


Cseri0058
őstag

Akkor amikor a felvett videót lejátszod? 120fps nél nincs gond.
Akkor nálam mi lehet a baj? Én azt érzem h kevés neki a ram vagy nem tudom.
Egyébként egy dologgal nem vagyok megelégedve az pedig a ram. Így 100h futás idő után kb. minden alkalmazást újratöltöget. Ennél még a nexus 4 nek is jobb volt a ram kezelése.

Rengeteg a szabad ram:

[ Szerkesztve ]

(#2033) sevadevil7


sevadevil7
csendes tag

Van Pesten olyan uzlet ahol tudnek venni 5x-re tokot, foliat, kabelt, es szivargyujtohoz atalakitot is.
Esetleg valakinek elado?
Csutortokon Pesten leszek es megvennem amit tudok egy helyen.

(#2034) TOZ válasza sevadevil7 (#2033) üzenetére


TOZ
addikt

Talán a gyorsbolt.
De miért nem rendelsz inkább külföldről?

(#2035) slice14 válasza sevadevil7 (#2033) üzenetére


slice14
veterán

Ment PÜ!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2036) adabra


adabra
senior tag

Van Budapesten olyan üzlet, ahol meg lehet nézni (és kézbe venni) egy Nexus 5X-et?

(#2037) Shyciii


Shyciii
veterán

Használ valaki xProtector Tempered Glass-t vagy xProtector Anti Shock fóliát? Mi a véleménye? Marketing hablaty jól hangzik, csak az nekem kevés, mert engem az érdekel, hogy a valóságban kijelző láthatósága, színhelyessége ne csorbuljon, és az érintőkijelző érzékenységét se csökkentse.

(#2038) daniele válasza adabra (#2036) üzenetére


daniele
aktív tag

Media Markt-ba (Westend és Pólusba tuti) De ott számolj vele, hogy a lopásgátló + töltő rajta van a telón.
Valamelyik GSM-be talán a kezedbe adják, azokról nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#2039) randras_83 válasza Shyciii (#2037) üzenetére


randras_83
addikt

én anno az N5-re rendeltem tőlük üveget, engem nem győzött meg

https://www.flickr.com/randras83/

(#2040) Shyciii válasza randras_83 (#2039) üzenetére


Shyciii
veterán

Mi volt vele a gond?

(#2041) erik0306 válasza Shyciii (#2040) üzenetére


erik0306
tag

Baratnomn

(#2042) erik0306 válasza Shyciii (#2040) üzenetére


erik0306
tag

Szerintem valtozo a minoseguk. Nekem z2-n rendben volt, baratomnek z1 hatlapjan atomjaira repedt, elejtes nelkul. Elol csak keresztbe elrepedt. S6-on szepen fentvan, es semmi baja.

(#2043) Shyciii válasza erik0306 (#2042) üzenetére


Shyciii
veterán

Uhh, akkor marad a fólia. Az amúgyis elég szokott lenni nekem. Legalábbis eddig :)

(#2044) slice14 válasza Shyciii (#2043) üzenetére


slice14
veterán

Én Nilkin 9H+t használok és használtam az n5-ön is. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2045) TOZ válasza slice14 (#2044) üzenetére


TOZ
addikt

Nillkin a tutti, fóliában és tg-ben is bizonyított már.

(#2046) Shyciii válasza slice14 (#2044) üzenetére


Shyciii
veterán

slice14, TOZ

Köszi nektek is, utánanézek.

(#2047) randras_83 válasza Shyciii (#2040) üzenetére


randras_83
addikt

Elég hamar elkezdett leválni..

https://www.flickr.com/randras83/

(#2049) cuebler válasza TOZ (#2045) üzenetére


cuebler
senior tag

nillkin +1. megvédte az pár hetes 5x-et, "élete árán" :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2050) fokukac


fokukac
nagyúr

eközben az expansys-nál:

Google Nexus 5X (32GB, Carbon Black
108 610 Ft
Raktárra várjuk: 3 nap

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.