Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) shiftac


shiftac
aktív tag

Sziasztok!
Szokásosnál gyorsabban jött a frissítés, már dec. 5-én jött is le a 7.1.1. Szokáshoz híven hozott újabb bugokat. Híváskor alig hallottam a hívott felet, hiába volt max hangerőn. Aztán hiába van kikapcsolva az automata fényerő, össze-vissza állítgatja a fényerőt. Gyakorlatilag ha leveszem szinte minimumra, pár másodperccel később felrántja a csúszka közepére. Baromi idegesítő. Play áruházból töltöttem le Night Mode Enabler nevű appot még 7.0-ra, ami ráhúzott egy sárgás réteget a képernyőre, este nagyon jól jött. Most 7.1.1-el nem működik. Más is tapasztalta az előbbi hibák valamelyikét és tud-e rájuk megoldást?

De szerencsére vannak pozitív újdonságok is, tetszik, hogy a gyorskapcsolókhoz most eggyel több fér ki, valamint mintha javult volna a wifi erőssége, most már tudom a buszmegállóból fogni a közeli kocsma wifijét :D.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#11002) HardRic válasza vamosip (#10993) üzenetére


HardRic
addikt

Nálam a szaggatás volt az utolsó csepp. Töröltem a messengert, felment helyette a Disa, és azóta egy boldogabb ember vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#11003) mukisrác válasza brownus (#10985) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Ez nekem is feltűnt,
7.0 alatt 2gb-tal több volt az üres helyem

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#11004) 13128814


13128814
tag

Sziasztok!

Kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra a készülékkel kapcsolatban, mert telefonvásárlás előtt állok. Jelenleg egy Nexus 4-et használok lassan 4 éve, ami még mindig megfelelne nekem, de sajnos a családban bedöglött egy készülék, így kiénekelték a kezemből...

Amire én szeretném használni:

- folyamatos internet kapcsolat, szinkronizáció (gmail, céges outlook)
- navigáció, ha éppen egy új beszállítóval kell tárgyalni
- PDF-ek olvasása (műszaki dokumentációk, kapcsolási rajzok, beültetési rajzok, gépész rajzok)
- fontos a jól áttekinthető névjegyzék

Mivel teljesen megvagyok elégedve az N4-vel, ezért nem kísérem/kísértem figyelemmel a mobil piacot. Ezért teljes a homály, de mivel imádom a Nexusom, logikus volna, ha az új is Nexus lenne.

A mindennapi életben jól teljesít? Vannak már konstrukciós hibák? Ha igen, zavaróak? Az új android, ha nem akarom mókolni, használható? (Egy ideje nem csesztetem a rendszert, szeretem a stock droidot. :) )

Kérlek titeket, hogy minden pro és kontra érvet hozzatok fel. Tényleg, mindent. :)

Előre is köszönöm uraim!

(#11005) d.mate08 válasza 13128814 (#11004) üzenetére


d.mate08
tag

Több, mint elég lenne számodra. Mellé egy powerbank, ha sokat használod és ennyi. Ilyen áron jobbat nezehen vagy sehogysem találsz.

[ Szerkesztve ]

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#11006) tomboy0013 válasza vamosip (#10993) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem.

(#11007) lorinho válasza vamosip (#10993) üzenetére


lorinho
tag

Nálam már a 7.0-val is csinálta. Újratelepítés egy időre megoldja. Ez sajnos több csúcskategóriás teelfonnál is ilyen...olvasgatva a play áruház hozzászólásat, többen is írták. Bosszantó hiba.

[ Szerkesztve ]

(#11008) HardRic


HardRic
addikt

Ha nem használjátok Messengerben a telefonálást akkor váltsatok erre:
Disa.im

(#11009) Szoszo94 válasza HardRic (#11008) üzenetére


Szoszo94
őstag

A baj az, hogy a telefonalaaon kivul jopar dolog hianyzik. Viszont letoltottem egy regebbi verzioju messengert, amivel mukodott rendesen minden es nem ette az akksit/nem fagyott be, csakhogy rendszerfrissites aldozata lett az apk :DDD
Parom telefonjan rajta van, atkuldtem neki szerencsere, hetvegen majd beirom ide a pontos verzioszamot :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11010) HardRic válasza Szoszo94 (#11009) üzenetére


HardRic
addikt

Újra kell signolni az apk-t, hogy másik appnak higyje a telefon, és akkor nem fogja befrissíteni a Play. Ha dobsz egy apk-t akkor megcsinálom.

(#11011) mgy


mgy
senior tag

Akksitölöttség százalékos kijelzésre nincs tippetek? Értelmes méretűre gondoltam, nem az akksi ikon közepére lézergravírozott kétpontos számokra.

(#11012) Szoszo94 válasza HardRic (#11010) üzenetére


Szoszo94
őstag

Egyszerűbb kikapcsolni annál az egy alkalmazásnál az automatikus frissítést :) Közben meglett a verzió: 90.0.0.14.70

A rendszerfrissítés alatt 7.0->7.1 váltásra gondoltam, full wipe mellett, ezért tűnt el az apk :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11013) niof válasza Szoszo94 (#11012) üzenetére


niof
addikt

Azért az elég sokat elárul egy appról, ha ennyi verziót megért már... :U
Jelenleg 99+-nál jár a verziószám. Nevetséges...
Nem is használom egy jó ideje!

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#11014) fokukac válasza mgy (#11011) üzenetére


fokukac
nagyúr

power toggles, továbbra is.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11015) TOZ válasza HardRic (#11008) üzenetére


TOZ
addikt

Sajnos a kétlépcsős azonosításon elvérzik...

(#11016) Szoszo94


Szoszo94
őstag

7.1.1
Fájlalapú titkosítás mellett lehetséges a root+TWRP?
Előbb próbálkoztam Toolkittel, de nem sikerül neki.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11017) d.mate08


d.mate08
tag

Sziasztok, miért csinálja a kamera, hogy a kép teljesen sötét, nem látni semmit, de ha fotózok, látni mindent. Újraindítottam, de nem műkszik továbbra sem. A legújabb verzió van fenn, tegnap meg volt teljes visszaállítás.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#11018) Carline válasza TOZ (#11015) üzenetére


Carline
őstag

Nekem is az van. Kiírja a kétlépcsős azonosítást, majd küld smskódot (vagy használod a hitelesítő alkalmazást) és másodjára mikor felhozza az email címet, a jelszóhoz a kódot adod meg.
Így nekem már működik is.
Próbaképp le is szedtem a messengert, de előtte Titaniummal mentettem biztos ami biztos alapon.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#11019) kengyel válasza d.mate08 (#11017) üzenetére


kengyel
nagyúr

Még ilyen jelenségről nem is olvastam, de még elő sem fordult nálam. Ez most jól feldobja a labdát, de hátha tud valaki segíteni.

Esetleg ha ezt feldobod, ezzel is fogja produkálni ? Csak egy próba !

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#11020) d.mate08 válasza kengyel (#11019) üzenetére


d.mate08
tag

Köszi, de ezzel sem megy.Messengerben is ugyanez a hiba. Fene tudja mitől van.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#11021) kengyel válasza d.mate08 (#11020) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az előző verzióban működött rendesen ? Csak nehogy hardveres hiba legyen !

kengyel

(#11022) d.mate08 válasza kengyel (#11021) üzenetére


d.mate08
tag

Tegnap este okés volt, ma reggel meg nem. Na csak az kéne. Érdekes, hogy az elkészült fotó tökéletes. Lehet, hogy a kernel miatt van? Tegnap feltettem a francot.

[ Szerkesztve ]

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#11023) kengyel válasza d.mate08 (#11022) üzenetére


kengyel
nagyúr

Tedd vissza a gyári romot mindenestől, és azzal egy tesztet.

kengyel

(#11024) d.mate08 válasza kengyel (#11023) üzenetére


d.mate08
tag

Otthon megcsinálom, direkt kiléptem még a betabol is, hogy javul-e a decemberi update-tel.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#11025) HardRic


HardRic
addikt

Update-elték a gyári kamerát, elvileg jobb lett az auto hdr+ többek közt.

(#11026) kengyel válasza HardRic (#11025) üzenetére


kengyel
nagyúr

Mikor frissítették, vagy a gyári 7.1.1-nél gondoltad ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#11027) slice14 válasza kengyel (#11026) üzenetére


slice14
veterán

Nekem most jelzett a play, hogy van hozzá frissítés.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#11028) kengyel válasza slice14 (#11027) üzenetére


kengyel
nagyúr

Így már oké, nálam még egyenlőre semmi. Köszi !

kengyel

(#11029) 13128814


13128814
tag

Sziasztok!

A jövőhéten mennék megvenni a telefont. Vásárlásnál mire kell figyelni?

Azt olvastam, hogy a verzióknál lehet gebasz, úgyhogy 6xx legyen? Vagy az 511 még belefér? (Ez a sorozatszám első 3 karaktere, ugye?)

Illetve, ha jól értem, tök mindegy, hogy milyen zug GSM boltban veszem, csak az a lényeg, hogy EU-s legyen és a számlára felírják az IMEI számot, az LG garanciája miatt? (Az IMEI szám a dobozon rajta van, vagy csak a beállításokból tudom előkapni? És az, hogy EU-s készülék?)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#11030) kengyel válasza 13128814 (#11029) üzenetére


kengyel
nagyúr

Persze jobb ha a 6XX-t veszed, az frissebb kiadás, de ha a régit kapod, azzal sem fürdesz be. Annyira azért nem mindegy melyik boltból veszed, ha lehetséges legyen háttere a boltnak. A dobozon megtalálod a verziószámot, és az EU-ország nevét is, és rajta van az IMEI-is.
A számlán szerepeljen az IMEI-szám !
Azért egy jó tanács, jól nézd meg azt a zúg GSM boltot, nehogy egy javítás alkalmával a földre ülj.

kengyel

(#11031) mgy válasza fokukac (#11014) üzenetére


mgy
senior tag

köszönöm, ez jó!
(((már volt korábban valamelyik telómon, szóval "ismerte" a play, de nem emlékeztem rá. :D )))

(#11032) 13128814 válasza kengyel (#11030) üzenetére


13128814
tag

Akkor elvileg már mindent tudok. :)

Én ezek közül tervezem megvenni:

mobilvarazs.hu
mobilkereskedes.hu (bár itt jelenleg nincs raktáron)
PartNero (itt azt nem tudom, hogy EU-s e a telefon...)

Az a baj,hogy már minden boltról olvastam pro és kontrát. Úgyhogy nagy a káosz fejben.

(#11033) kengyel válasza 13128814 (#11032) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az utolsó két boltot ismerem, onnan vettek már többen is, ezek megbízhatónak minősültek.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#11034) m_dawe


m_dawe
senior tag

Visszajött a telefon, kicserélték az alaplapot, de akárhányszor kinyitom a BL-t újraindítás után visszazáródik :U XDA-n olvastam, hogy akiknek cserélték az alaplapot ugyanez a hiba..

(#11035) Teagol válasza 13128814 (#11032) üzenetére


Teagol
aktív tag

Én az elsőtől vettem és minden rendben volt.

(#11036) TOZ válasza m_dawe (#11034) üzenetére


TOZ
addikt

Ezt már nem próbáltam mikor visszajött.

(#11037) m_dawe válasza TOZ (#11036) üzenetére


m_dawe
senior tag

Így már mindenképp mennie kell ;]

(#11038) bruxelles válasza Tomtailor85 (#10984) üzenetére


bruxelles
tag

Nekem is hamar elkezdett megtorni a vegenel, de osszetakoltam :D

(#11039) d.mate08 válasza kengyel (#11023) üzenetére


d.mate08
tag

Na sikerult, minden rendbe a kamerával. Frissitettem a hiv. 7.1.1-re, de szerintem a kernel miatt nem ment.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#11040) Tomtailor85 válasza bruxelles (#11038) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Nem látok törést vagy bármilyen más sérülést. Az a fura, hogy este még töltöttem vele a telót reggelre már nem volt jó...

(#11041) Tomtailor85


Tomtailor85
senior tag

Még szerencse, hogy feleségemnek van usb-c töltője 😂😂

(#11042) cynric válasza 13128814 (#11032) üzenetére


cynric
tag

Én INNEN rendeltem kedden, előtte felhívtam, hogy gyári garancia van-e azt mondták igen. Rendelés után felhívott másik kolléga, hogy akkor mehet-e az egész. Másnapra megjött, nincs semmi baja, 6XX-es és rajta van az IMEI a számlán. Nem tudom, hogy ajánlotta-e volna itt valaki, de amikor megkérdeztem hol vegyem nem jött semmi tanács.. Nekem korrekt üzletnek tűnik egyelőre.

7lövetű konyhakés

(#11043) kengyel válasza d.mate08 (#11039) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor még szerencse hogy ennyi hiba volt, már kezdtem másfele gondolkozni.

Ma érkezett meg a frissítés, a gyári kamerához.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#11044) bruxelles válasza Tomtailor85 (#11040) üzenetére


bruxelles
tag

jaaaa, akkor felreertettelek. nekem mukodik rendesen, ettol felek hogy ott fog tonkremenni.

(#11045) MM válasza MM (#10953) üzenetére


MM
őstag

Zero-shutter-lag HDR+ témájában: CameraNX egy jó nagy átb@szás úgy, ahogy van...

4.x, illetve az újabb 5.3 változatot is használtam több alkalommal.

Panoráma képeket akartam csinálni (nem panoráma módban, Google úgyis összefűzi automatikusan), ilyenkor ugye fordul / megáll+lő / fordul / megáll+lő ...stb.és az tűnt fel, hogy a fotók nem akkor készülnek, amikor álltam és hallatszott/látszott az exponálás, hanem sok esetben (kb minden 2. / 3.) fordulás közben... ami persze egy rossz szögben készült, elmosódott kép lett.

Így persze könnyű elérni azt, hogy azt higgyük, egyből lő a telefon, valójában később...

Ment is vissza az eredeti kamera, egyébként nagy általánosságban nem rossz sebességgel lő az sem.

[ Szerkesztve ]

(#11046) d.mate08 válasza kengyel (#11043) üzenetére


d.mate08
tag

Hát igen😀 a frissítést még tegnap feltettem, gyorsabban dolgozza fel a HDR+-t.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#11047) kengyel válasza d.mate08 (#11046) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én ma reggel frissítettem, de még nem tudtam tesztelni.

kengyel

(#11048) 13128814 válasza cynric (#11042) üzenetére


13128814
tag

Sziasztok,

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Akkor a 4 közül veszem, annál amelyik a leghamarabb postázza a munkahelyemre. :)

Még az lenne a kérdésem - igen, elolvastam az összefoglalót, meg a fórumot is böngészem! :) - , van valami rituálé amit mindenféleképpen meg kell csinálni az N5X-vel az elején? Titkosítás feloldása? (Már a 2000. hozzászólásnál tartok, ott azt írják, hogy valami patch-vel javították a stock laggolást.)

És itt egy bónusz kérdés, hogy a házhoz rendelem, az nem veszélyes? Nyilván nem tudom kipróbálni rendesen, mert meló lesz stb., így max csak ránézni tudok, hogy egyben van-e.

Még egyszer köszi mindenkinek!

(#11049) m_dawe válasza 13128814 (#11048) üzenetére


m_dawe
senior tag

Saját tapasztalatbalapján semmivel nem lesz jobb titkosítás kikapcsolása után. Én is csak bemeséltem magamnak.

(#11050) extraktor


extraktor
tag

Üdv, az én sorozatszámom 0055e87-l kezdődik, ez normális, vagy rossz helyen nézem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.