Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) w333 válasza TOZ (#8999) üzenetére


w333
félisten

azert nem aktiv, mert hardveresen nagyon igenybeveszi a keszuleke

A 240FPS talán igen, de az sem feltétlenül ! :N

Egy hatalmas oka van ... pénz,pénz és még több pénz, ha kell a 60Fps és 240Fps + EIS stabilizálás akkor vásárold meg a N6P -t, ezért van a N5X lebutítva ! :)

(#9000) eastsider

EIS -nek mi köze a videó bitrate -hoz ? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9002) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Ha már témánál vagyunk. Melyik a legjobb app videózásra? Gondolok itt arra, hogy a képstabilizátor jobb legyen mint a gyáriban. Ha videózás közben véletlen lépek egyet előre, akkor tv-n visszanézve már eléggé zavaró.

(#9003) slice14 válasza Ochocinco46 (#9002) üzenetére


slice14
veterán

Ne a tv-n lépkedj, mert nem tesz jót a led panelnek. :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9004) w333 válasza Ochocinco46 (#9002) üzenetére


w333
félisten

Alapból a rendszerben ki van kapcsolva a stabilizálás csak akkor tudod bekapcsolni ha Rootolod a telefonodat és engedélyezed a build.prop -ban ! :D

Itt a különbség ... EIS ON és OFF :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9005) Ochocinco46 válasza w333 (#9004) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Hmm elég látványos a különbség..
A rootolás ennél a telónál ugye nem jár garivesztéssel?
Mondjuk az fontosabb kérdés, hogy ha semmit az ég világon nem akarok mókolni, semmi másik ROM vagy bármi, csak ezt engedélyezni, az mekkora munka? Mivel egyáltalán nem vagyok benne ebben a témában, de ez gondolom ki is derült :D

(#9006) w333 válasza Ochocinco46 (#9005) üzenetére


w333
félisten

Nexus -nál ? ne viccelj már, ez erre való "fejlesztői telefon" :D

Szóval nyugodtan lehet BL -t nyitni és rootolni ! :K

Nem kell hozzá nagy tudomány ... BL -t kell nyitni, aztán Rootolni a telefont, majd a Play áruházból a Build Prop Editor alkalmazással hozzá kell adni 2 pancsot !

persist.camera.eis.enable=1
persist.camera.is_mode=4

És innentől kezdve a kamera beállításokban ki és be lehet kapcsolni a stabilizálást !

KÉP !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9007) Ochocinco46 válasza w333 (#9006) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

ezért volt benne a kérdésemben az "ugye" :D
most rákerestem, nem tűnik egy bonyolult dolognak, akkor otthon ki is próbálom és elvesztem a rootolási szüzességem :)

(#9008) zsoca9208 válasza Ochocinco46 (#9005) üzenetére


zsoca9208
tag

Én úgy tudom garivesztéssel jár a bl nyitása az újabb nexusok esetében is, rootolni pedig csak azzal lehet, de egy hozzáértőbb biztos megerősít vagy megcáfol majd

(#9009) w333 válasza zsoca9208 (#9008) üzenetére


w333
félisten

Butaság ... ez nem igaz :N majd a Pixel telefonoknál igen !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9010) Ochocinco46 válasza w333 (#9009) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

van erről valahol hivatalos info esetleg?

(#9011) kengyel válasza w333 (#8953) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én is megkaptam ezt a nagy frissítèst, nincs semmilyen változás.
Belèptem a bètára, már ki sem lèpek. :)

kengyel

(#9012) w333 válasza Ochocinco46 (#9010) üzenetére


w333
félisten

Tessék ... és bocsi csak 1 értéket kell hozzáadni ! :K

persist.camera.eis.enable=1

(#9011) kengyel

Elvileg a 7.1 is előbb majd a Beta csatornára jön, szóval jól tetted !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9013) kengyel válasza w333 (#9012) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szerintem sem volt hülyesèg, majd meglátjuk. A mostani update után, nem vettem èszre semmi változást.

kengyel

(#9014) Ochocinco46 válasza w333 (#9012) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Igen, én is ezt találtam meg. Már csak azt kéne biztosra tudni, hogy nem jár-e garancia vesztéssel, mert redditen olvastam olyat is, hogy gariba küldés előtt vissza lehet mindent állítani gyárira, és akkor nincs para, de ha úgy "megy tönkre", hogy bekapcsolni se tudom, akkor ez az opció megbukott:)

(#9015) Örni válasza w333 (#8997) üzenetére


Örni
senior tag

Nem kell root, ez egy módosított kamera app, már kitárgyaltuk. A proci nem bírná az eredeti bitrátát, ezért nincs gyárilag 5X-ben. De azért annyira nem rossz a minőség, ezért is érdekel az 5x, ennyiért lenne 240fps :)

Amúgy az akadozás még fennáll néha lassított felvételeknél? Valaki panaszkodott régebben.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#9016) w333 válasza Ochocinco46 (#9014) üzenetére


w333
félisten

Nexus telefonoknál alap hogy gyárilag lehet nyitni a Bootloadert és Rootolni a telefont, szóval no para, biztosan nem jár garanciavesztéssel ! :N

(#9017) TOZ

Igen ez így van, szóval előbb mindent mentsünk le a telefonról ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9017) TOZ válasza w333 (#9006) üzenetére


TOZ
addikt

Azt azonban a noob kollega kedveert azert jeleznem, hogy a BL nyitassal minden adat torlodik a telefonrol!

Ha úgy megy tönkre hogy nem lehet bekapcsolni-hoz:
Akkor a szerviz sem tudja bekapcsolni ;-)

[ Szerkesztve ]

(#9018) w333 válasza Örni (#9015) üzenetére


w333
félisten

Az EIS (stabilizáláshoz) Root kell :))

Amiről te beszélsz az a (1080p 60fps és 720p 120 és 240fps) oda elég egy módosított alkalmazás és működik tökéletesen ! :K

Nem akadozik .. teljesen rendben van Link1, Link2 és Link3 :D

(#9019) tirszin

Ok de a BL -t vissza lehet zárni és a Root jogosultságot és törölni ... ha pedig nem kapcsol be azt a szervizben sem tudják bekapcsolni ! :DDD

Szervizben nem is foglalkoznak ilyenekkel ... főleg egy fejlesztői telefonnál !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9019) tirszin válasza w333 (#9016) üzenetére


tirszin
senior tag

A G4-nél biztosan úgy van az LG szerviz álláspontja, hogy nyitott BL-nél nem érvényes a garancia. Ez is LG azért.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#9020) zsoca9208 válasza w333 (#9016) üzenetére


zsoca9208
tag

akkor énis nyugodtabban alszom. Eddig azon az elven voltam, ha olyan hiba van, a szerviz se tudja megmondani h nyitva volt-e, ha nem akk meg valahogy csak be tudom zárni. (bár amióta nyitva van a bl, minden indításnál szól a teló h be kellene zárni) Elnézést a félreinformálásról :R

(#9021) Ochocinco46 válasza TOZ (#9017) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

noob vagyok, de körültekintő is:)
úgy terveztem, hogy előtte alaposan utánaolvasok, de azért köszönöm az infot. A nem lehet bekapcsolnisat pedig reddit-en olvastam, de jogos persze.
annak meg örülök, hogy sikerült felpezsdítenem, az amúgy is eléggé pörgő topikot :D

[ Szerkesztve ]

(#9022) w333 válasza zsoca9208 (#9020) üzenetére


w333
félisten

Valahogy ?

Parancssorban 1 parancs kell hozzá ... fastboot oem lock :D

Nyitni pedig ... fastboot oem unlock ... nem kell hozzá atomfizikusnak lenni !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9023) Örni válasza w333 (#9018) üzenetére


Örni
senior tag

Igen, a Camera X-re gondoltam, de mintha abban is lenne eis (vagy csak tervezte?) 720p 120fps viszont van gyárilag is :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#9024) w333 válasza Örni (#9023) üzenetére


w333
félisten

EIS abban nem hiszem hogy van ! :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9025) viger válasza w333 (#9022) üzenetére


viger
tag

Nexus Root Toolkit!

Sokkal egyszerűbb mindent megcsinál neked csak rá kell kattintani mit szeretnél!
Segít a driverek telepítéséhez is, hogy felismerje a fastboot módban lévő telefont.
Én ezt használom már a Nexus 4 óta:)

Más!

Valaki írta korábban, hogy flashfire-t használ!
Ezzel megoldható az hogy a rootolt, egy-két módosítással "felturbózott" telefonra rárakhassam a havonta jövő biztonsági frissítéseket és megmaradjon a root és minden modosítás?
Ezek kellenének hogy megmarjanak:
Root
Kernel
EIS
Sztereó hangszoró bekapcsolása
Később majd Xposed és pár modul megmaradása.
Meg persze a TWRP :)

Jó lenne ha nem kellene mindig újra rakni a telefont és belakni. Nem tart sokból, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#9026) w333 válasza viger (#9025) üzenetére


w333
félisten

Ez is egy megoldás ... én még a parancssorhoz szoktam hozzá ! :D

Ez is ugyan azt csinálja csak egy grafikus felületen ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9027) viger válasza w333 (#9026) üzenetére


viger
tag

Én is parancssoroztam még az LG GW620-nál! Az volt az első! De így nekem egyszerűbb. Pár kattintás és dolgozik is a program helyettem! :D

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#9028) zsoca9208 válasza viger (#9025) üzenetére


zsoca9208
tag

hoppá, sztereó hangszóró? ilyet is ki lehet sajtolni belőle?

(#9029) dnelb válasza w333 (#9006) üzenetére


dnelb
veterán

azért tegyük hozzá a teljesség kedvéért hogy ilyenkor amit a kamera lát eléggé beszűkül.. tehát ha közel lévő dolgot akarsz videózni elég nehéz lesz

(#9030) viger válasza zsoca9208 (#9028) üzenetére


viger
tag

Bizony bizony! Érdemes néha fellátogatni az XDA-ra:)
A lényeg hogy hang lejátszásához be tudod kapcsolni a telefonáláshoz használt fenti hangszórót.
Értelem szerűen nem kristály tiszta a hangja, de egyáltalán nem zavaró (legalábbis számomra) De pl.? a youtube sokkal élvezhetőbb így.
Van egyszerű bekapcsolás és egy boostolt verzió is amivel hangosabb lesz, cserébe torzít picit.

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#9031) TOZ válasza viger (#9025) üzenetére


TOZ
addikt

Nem. A rootot visszaallitja, de a kernelt és további módosításokat neked kell visszapakolni.

[ Szerkesztve ]

(#9032) zzola válasza zsoca9208 (#9008) üzenetére


zzola
félisten

Jól tudod! Viszont BL-t vissza lehet zárni. Akkor van probléma, ha bootloop-ba kerül a készülék és menthetetlen, mert ugye indításnál látszik, hogy a BL nyitva van. Ebben az esetben a szerviz megtagadhatja a javítást...
Viszont ha el sem indul a készülék, akkor mindegy-ahogy fentebb is írták.

[ Szerkesztve ]

(#9033) zoltb válasza tirszin (#9019) üzenetére


zoltb
csendes tag

G4 em volt.
Alaplaphiba. Kisem vették a dobozból online lekérte,h már nyitva.. kuka (illetve megvan még pár cucc hozzá., pl qi töltés beépített hátlap, akksi,h9 bontatlan üveg meg ilyenek..)

[ Szerkesztve ]

(#9034) TOZ válasza zoltb (#9033) üzenetére


TOZ
addikt

No igen, de a G4 esetében a gyártó által, az imei alapján generált sorozatszámmal unlockolsz. Nexusoknak meg csak egy parancs, extra serialok nélkül (gyártónak nincs róla adatbázisa) nyitod és zárod.
Szóval LG ugyan de nem ugyanaz a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#9035) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Van egy amatőr kérdésem. Szeretnék EIS-t és OTA-t is.

Ha rootolom a telót majd aktiválom az EIS-t, utána ha visszazárom, akkor az EIS is elveszik ugye?

Ha igen, akkor a rootolt telóra honnan lehet letölteni a biztonsági frissítéseket/updateket?

(#9036) viger válasza TOZ (#9031) üzenetére


viger
tag

Köszi az infót!

Akkor most újradobom a rendszert és 2-3 havonta rátolom a biztonsági frissítést!
Mást úgysem nagyon javít.

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#9037) TOZ válasza viger (#9036) üzenetére


TOZ
addikt

Azért amiket írtál nem nagy fáradság újra felrakni. Talán egyedül az xposed macerásabb?

Teljesen új belekás nem fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

(#9038) slice14 válasza Gigicuci (#9035) üzenetére


slice14
veterán

Ha rootolod a telót, akkor OTA nem fog felmenni, mert csak módosítatlan rendszerre települ. A bl nyitás ez allól kivétel, mert ha csak a bl van nyitva, attól még fel megy az OTA.

Az OTA vagy a factory image-ek letöltési oldalát az összefoglalóból eléred, de ide is linkelem. A rootolt rendszert frissíteni, legegyszerűbben a FlashFire appal tudod. Összefoglalóban TOZ kolléga írt róla egy blogbejegyzést.

A buildprop-os módosítást az update után valószínű hogy újra meg kell játszani.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9039) Ricsi 1984


Ricsi 1984
csendes tag

Sziasztok. Azt szeretnem kérdezni, hogy másnál is jelentkezik ez a dolog ,hogy hivás kezdeményezésekor az első kicsörgés normál hangos ,majd egy csörgés halkabb lesz, majd ismét normál hangon csörög tovàbb. Igazàbòl nem befolyásol semmit csak érdekelne ,hogy miért van .köszi

(#9040) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Megjött a BlitzWolf autós töltő! :) Már nagyon vártam, mert minden nap lemerültem hazafelé a Waze közben...Nagyon minőséginek néz ki, remélem jó is. Holnap teszt!

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#9041) bedibazsa válasza Ricsi 1984 (#9039) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nekem olyan volt, hogy az első 2 csörgés halk volt, majd a többi elkezdett üvölteni. Érdekes jelenség, főleg akkor fordult elő, amikor Telenorosokat hívtam. Én 30-as vagyok, az összefüggést nem értem - lehet, hogy nincs is.

(#9042) Teagol


Teagol
aktív tag

Ezt olvastátok már?

[link]

(#9043) zzola válasza Teagol (#9042) üzenetére


zzola
félisten

Remek. Akkor ez volt az utolsó Nexus készülék, amit megvettem. Átnyargalunk majd a felrobbanó akkus Samsungra...

(#9044) Teagol válasza zzola (#9043) üzenetére


Teagol
aktív tag

A következő nexus az iphone. :W

Már megjártam ezt wp alatt is.

(#9045) zzola válasza Teagol (#9044) üzenetére


zzola
félisten

(#9046) zsoca9208 válasza Teagol (#9042) üzenetére


zsoca9208
tag

Hát nem tudom srácok, én azért nem érzem ezt akkora érvágásnak. Lássuk be, valamivel el kell adni azokat a 270 ezres telefonokat, és most őszintén, ha pont ugyanazt tudja mint a 6p, ki fizetné ki érte kb a másfélszeresét? De szerintem még így is bőven kevés lesz ennyi exkluzív tartalom, nemhiszem hogy a pixel eladások az egekbe fognak törni. Vajon van szignifikánsan annyi ember, aki tényleg cseréli a nexus 6-ot, 5x-et 6p-t ezekre? Másrészről ez a google asszisztens (amit el is lehet érni a nexusokról is a cikk szerint) nem angol területeken nincs túlságosan elterjedve. Egészen biztos vagyok benne, hogy többen nem használják ezt a lehetőséget, mint aki igen. A pixel launcher meg tuti elérhető lesz valamilyen formában a többi (párszáz?) másik launcher mellett is. Elvileg a frissítéseket változatlanul megkapjuk mi is, tehát a rendszer up to date lesz. Én azért vettem nexust, mert kellett egy sallangmentes rendszer, amit nem korlátoz be saját maga (wp), elérhető áron, ezt továbbra is ugyanúgy nyújtja az 5x-em. Tehát azért ezt a világvége hangulatot enyhe túlzásnak érzem...

(#9047) zzola válasza zsoca9208 (#9046) üzenetére


zzola
félisten

Igaz. Amíg van támogatása az 5X-nek, jó lesz! :)

(#9048) Gigicuci válasza zsoca9208 (#9046) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Inkább azért vagyok csalódott, mert a Pixelre mint lehetséges 5x utódra tekintettünk sokan, de ilyen árazás mellett nem éri meg lecserélni. Sem a külseje, sem a tudása nem indokolja. Nagyon nem.

Fasza ez a új asszisztens, elhiszem Manhattanben jól lehet használni két meeting között, hogy van-e a T.G.I Friday's-ben szabad asztal ebédre, de én pl. falun lakom max. a kocsmát tudom megkérdezni, de azt már amúgy is tudom hol van. :)

(#9049) Heisenberg69 válasza Teagol (#9042) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Aha, még a launchert sem kapjuk meg...még az októberi frissítést sem kaptam meg.
Ok, akkor szerintem januárban cserélem is le a telefont. Rohadjanak meg.

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#9050) brownus válasza zsoca9208 (#9046) üzenetére


brownus
veterán

a pixel launcher hiányozna, de akkor majd vadászok valami jóféle romot az xda-n... :) vagy magát a launchert külön felteszem

btw, ma megjött az októberi frissítés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.