Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) dozsabalint válasza FearTomi (#1299) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Igen, az ASUS-okkal ez a legnagyobb baj. Nem csak telefon, hanem Notebook fronton is.

(#1302) Amarton


Amarton
tag

Melyik most a leggyorsabb ROM?

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#1303) m_dawe válasza Amarton (#1302) üzenetére


m_dawe
senior tag

xTraFactory + EX/Franco kernel.

(#1304) DeathAdder válasza FearTomi (#1299) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hát ezaz, nekem még MO-n belül sincs nagy kedvem küldeni sehova, mert csak egy hét elmegy azzal hogy a postán ül, aztán még lehet azt is nekem kell fizetni, meg az sem kizárt hogy legyintenek egyet, mondván nincs ennek semmi baja :B

Amarton - szerintem a gyári.

(#1305) focvis


focvis
veterán

Ma este váltottam 32 GB-osra, egy kedves fórumtárs pedig elvitte az 1 hetes 16-ost. 25 GB-ig garázdálkodhatok, jó nagy cumi a költözködés. :)

(#1306) focvis válasza focvis (#1305) üzenetére


focvis
veterán

Remélem a tegnapi "nagybejelentéssel" nem öltem meg a topikot. ;]

Kérdem Tőletek, mivel érdemes az értesítési ledet beállítani? Melyik a lehető legegyszerűbb, mégis hatásos 3dr party app amivel tudom a színeket, villogási sebességet módosítani az értesítés típusa (sms, viber, e-mail...) szerint?

(#1307) TOZ válasza focvis (#1306) üzenetére


TOZ
addikt

lightflow

(#1308) slice14 válasza focvis (#1306) üzenetére


slice14
veterán

Én a light manager-t használom.

A ledről jut eszembe, a led kicsit butább, mint anno n5-nél. Én használtam narancsot ill sárgát is, de narancsot nem tud és a sárga is inkább világos zöld.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1309) daveoff


daveoff
veterán

Eddig nekem nagyon tetszik az 5X, az akksi üzemideje nagyon meglepett. Nem gondoltam volna, hogy normál haználat mellett ilyen jól bírja.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1310) TOZ válasza daveoff (#1309) üzenetére


TOZ
addikt

Ez mennyiben normal hasznalat?

(#1311) daveoff válasza TOZ (#1310) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem normál, van benne minden, telefonálás, wifi, mobilnet, egy rakat alkalmazás telepítése van még ebben, ugye most vettem. Úgy használom, mint az előző telefonjaimat, és az akksi kellemes neglepetés, ekkora kijelzövel. És az az akksi kimélő izé be sincs kapcsolva.

(#1312) Krisztián: Pontosan, Te már csak tudod....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1312) dnelb válasza TOZ (#1310) üzenetére


dnelb
veterán

Normál butatelefon használat :D

(#1313) Amarton


Amarton
tag

Azt miért írja a telefonom, hogy belső probléma van az eszközzel és forduljak a gyártóhoz?

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#1314) dombila válasza Amarton (#1313) üzenetére


dombila
senior tag

Fórumok szerint a boot.img/vendor.img és az éppen futó ROM nem egymáshoz illő verziói tudnak ilyet okozni. A Cyan fórum szerint a 20160129-i nightly óta a CM is ezt az üzenetet adja.

[ Szerkesztve ]

(#1315) glehel válasza Amarton (#1313) üzenetére


glehel
senior tag

nem a romhoz való vendor.img van a telefonon.milyen a rom?

(#1316) Amarton válasza glehel (#1315) üzenetére


Amarton
tag

Most megoldódott. Vissza raktam a gyári ROM-ot, visszazártam a telefont.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#1317) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

bazsc20ne kolléga által én is csatlakoznék a táborhoz. Első benyomásra nagyon tetszik a teló, az ujjlenyomatolvasó roppant kényelmes zsebből elővéve, az asztalról felvéve már annyira nem, de szokható. :)

Sebességre nem sok különbség van a sima n5 és e között. Kamera még tesztelésre vár.

:R

(#1318) focvis válasza arni1 (#1317) üzenetére


focvis
veterán

Grat!

Egy hét használat után az az érzésem, hogy az N5 pattogósabb volt, a titkosításra gyanakszom, hogy lassítja a telefont. A gari miatt nem tudtam még kikapcsolni.

Ujjnyomat olvasót hasznosnak vélem, autóban beállítható, hogy Bluetooth-szal csatlakozva feloldja a zárolást. Kamera nekem tetszik, féltem eleinte az OIS hiányától. Akksi nálam 2 munkanapos (~ 2-2,5 óra screen, 1 óra telefonálás és a végén még marad benne szufla).

(#1319) m_dawe


m_dawe
senior tag

[link]
Jó lesz ez az Android N :C

(#1320) dozsabalint válasza m_dawe (#1319) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Csak győzzük kivárni. Ősz még messze van, azért addig javíthatnának 1-2 apróbb hibát.

(#1321) m_dawe válasza dozsabalint (#1320) üzenetére


m_dawe
senior tag

Májusban már lesz preview nem?

(#1322) slice14 válasza m_dawe (#1321) üzenetére


slice14
veterán

Az is kb a 2. prev után lesz használható. Legalábbis én ezt tapasztaltam L-nél + M-nél is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1323) dozsabalint válasza m_dawe (#1321) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Lesz, de hogy mennyire lesz használható, az jó kérdés.

(#1324) Scooter74


Scooter74
őstag

Ja a Google f@ssa ki az új rendszereket, nem hogy a mostaniakat csinálná meg jól. :K

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1325) randras_83 válasza Scooter74 (#1324) üzenetére


randras_83
addikt

majd az új jobb lesz...de tudod beszéltük, hogy apple irányba megy az egész, ergo új év új rendszer és két új nexus drágán ;] ;]

https://www.flickr.com/randras83/

(#1326) arni1 válasza focvis (#1318) üzenetére


arni1
aktív tag

Akkor nem csak én látom úgy, hogy valamivel "pattogósabb", gyorsabb (vagy nevezzük akárhogy is :) ) volt. Ettől függetlenül rendben van. Remélem minőségben is felülmúlja majd.

Smart lock van a kocsiban/otthon is, cégnél viszont nem igazán lenne értelme :DDD . Akksiról még nem nyilatkoznék. :)

(#1327) focvis válasza arni1 (#1326) üzenetére


focvis
veterán

A Smart lock-ot mivel aktiválod otthon, autóban? Wi-fi vagy NFC tag?

(#1328) m_dawe


m_dawe
senior tag

Erről az üvegfóliáról van valakinek már tapasztalata? A másikat sikeresen betörtem.. :DDD

(#1329) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Azt tudjuk már hogy pontosan miben manifesztálódik a rossz usb kábel használata?
Elképzelhető lehet hogy az usb áll a kiszámíthatatlan merülés hátterében? Egyértelműen alaplaphibára utaló jelek.

Más is panaszkodott itt hogy romlott az akkuideje, de talán az én esetem a legszélsőségesebb.

(#1330) arni1 válasza focvis (#1327) üzenetére


arni1
aktív tag

Amikor párosítottam megkérdezte hogy hozzáadom-e a megbízható eszközök közé.(nem tudom hogy ez e a magyar neve, angolul menüben trusted device).

Szerk.: N5-nél működött.

[ Szerkesztve ]

(#1331) Scooter74 válasza randras_83 (#1325) üzenetére


Scooter74
őstag

Teljes mértékben egyet értek veled.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1332) glehel válasza m_dawe (#1328) üzenetére


glehel
senior tag

ilyen van nekem is. maximálisan meg vagyok elégedve. méretpontos, "HD" átlátszóság, nagyon kemény bevonat, nagyon vékony, közepesen ujjlenyomat taszító.jól tapad a széleken 100%.

(#1333) glehel válasza DeathAdder (#1329) üzenetére


glehel
senior tag

lehet simán az akku rossz, egy hibás széria.

(#1334) Taci


Taci
addikt

Van itt köztetek valaki, aki LG G4-ről váltott 5X-re? Vagy akinek van tapasztalata mindkét telefonnal? Kb. ugyanolyan árban vannak, és hát mindkét oldal felé húz valami, és így szinte lehetetlenség dönteni... :F

5X mellett egyértelműen a stock Android szól, merthogy még pár évig egészen biztosan megkapja a legújabb Androidot, és fejlesztési szempontból ez nagyon fontos.
Viszont kb. minden más a G4 felé "húz".

Ezért lenne jó, ha olvashatnék pár véleményt. Köszi!

(#1335) dnelb válasza Taci (#1334) üzenetére


dnelb
veterán

Ha jobb kamera, ujjlenyomat olvasó kell akkor 5x, ha nagyobb kijelzo, lg-s szoftveres extrák akkor g4. (szerintem)

(#1336) Scooter74 válasza Taci (#1334) üzenetére


Scooter74
őstag

Ha stock droid is kell, meg majdnem legyen olyan a telefon mint a G4, akkor azt mondom neked hogy tegyél az árához még egy picit és vegyél egy Nexus 6P-t. :K

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1337) Taci válasza Scooter74 (#1336) üzenetére


Taci
addikt

Hát az már sajnos egy más kategória, x1,5-es ár. (Az ötlet amúgy tetszene. :) )

(#1338) Scooter74 válasza Taci (#1337) üzenetére


Scooter74
őstag

Itthon 170-ért már számlával meg tudod venni, és 2év gari van rá. A G4 is 130 körül mozog. Priviben küldök egy bolt linket, ne itt csemegézzük ki.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1339) focvis válasza arni1 (#1330) üzenetére


focvis
veterán

Ezt értem, nekem az autórádió BT a "megbízható eszköz", de otthon mi? NFC vagy a wifi? :)

(#1340) norbi198255 válasza focvis (#1339) üzenetére


norbi198255
csendes tag

Nekem az NFC jobb.

(#1341) slice14 válasza focvis (#1339) üzenetére


slice14
veterán

Mivwl a Smart Lock nem támogatja a biztonságos WIFI-t, ezért marad az NFC. Víszont nem használok Smart Lock-ot, mivel ott az ujjlenyomat-olvasó. A wifi hálózat hiánya addig volt számomra probléma, míg meg nem vettem az 5X-et. Mert azóta ott az ujjlenyomat-olvasó.

norbi198255: Nem az volt a kérdés, hogy Neked melyik a jobb, hanem h hogyan használod a Smart Lock-ot.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1342) TOZ válasza m_dawe (#1328) üzenetére


TOZ
addikt

Igen. Teljesen jó.

(#1343) Seth1 válasza dnelb (#1335) üzenetére


Seth1
tag

Azért én arra nem vennék mérget, hogy jobb az 5X kamerája mint a G4 kamerája.

(#1344) arni1 válasza focvis (#1339) üzenetére


arni1
aktív tag

jaa bocs, félreértettem a kérdést, hely alapján volt itthon beállítva :R

(#1345) m_dawe válasza Seth1 (#1343) üzenetére


m_dawe
senior tag

Korábban linkeltem 2x is egy összehasonlító tesztet. Keresőbe ha beírod a nevem,meglesz hamar :D

(#1346) Seth1 válasza m_dawe (#1345) üzenetére


Seth1
tag

Én nem találom jobbnak az 5X kameráját a tesztképek alapján sem. Talán a G4 sem jobb, de nem is rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#1347) aquamist válasza Seth1 (#1346) üzenetére


aquamist
tag

Itt van nálam egy G4 és az 5x, élethűbb képeket készít az 5x, videoban pedig sokkal jobb.

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#1348) randras_83 válasza aquamist (#1347) üzenetére


randras_83
addikt

szerintem mind a két telefonban elég jó kis kamera dolgozik, ami az LG mellett szól a tágabb rekesz és az OIS

https://www.flickr.com/randras83/

(#1349) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Valaki használ a telefonon gyári tokot? Milyen fogásra, strapabíró?

(#1350) pantomimes válasza slice14 (#1341) üzenetére


pantomimes
aktív tag

NFC-t hogyan lehet használni smart lockra? Mármint a beállítás megvan, de hogy lehet ezt otthon használni? Valahonnan szerzel NFC matricát? Mekkora ennek a hatótávja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.