Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) dozsabalint válasza TOZ (#650) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Fel is ment minden probléma nélkül :R .

(#652) TOZ válasza dozsabalint (#651) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem mondjuk systemless root es Franco Kernel van, kicsit tobb munka lesz vele.

(#653) Criton válasza m_dawe (#640) üzenetére


Criton
veterán

+1 Cataclysm-ra, eddig ez vált be nekem is :R

(#654) glehel válasza Criton (#653) üzenetére


glehel
senior tag

én Pure Nexus romot használok systemless roottal és franco kernellel + xposed + sötét téma(overlays) . eddig minden rendben. stabil,gyors,takarékos.

(#655) Criton válasza glehel (#654) üzenetére


Criton
veterán

nekem Cataclysm és franco vált be, xposedet meg kerülöm....meg nem is kell, mert amit kell állítanom, azt a Cataclysm is tudja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#656) DeathAdder válasza Criton (#655) üzenetére


DeathAdder
veterán

+1 :K

(#657) glehel válasza DeathAdder (#656) üzenetére


glehel
senior tag

kipróbálom most már én is ezt a catalysm romot :)

(#658) TOZ


TOZ
addikt

Na kösz:

toz-ThinkPad-T61 Nexus5X # fastboot flash system system.img
sending 'system' (1961692 KB)...
FAILED (remote: data too large)
finished. total time: 0.006s

ilyenkor miafasz?!

(#659) dombila válasza TOZ (#658) üzenetére


dombila
senior tag

Esetleg próbálkozz frissebb ADB/Fastboot-al: [link]

Használd ezt: Minimal ADB and Fastboot

[ Szerkesztve ]

(#660) TOZ válasza dombila (#659) üzenetére


TOZ
addikt

Linuxon az minimal adb install nem megy.
De amugy 1.0.32-as adb van fent.
Nem ertem mia tosz lehet. Meg sosem jartam igy.

Ujra raktam parszor az adb-t. elvielg ugyan arra a verziora, de most megcsinalta ugy tunik. Remelem bebootol.

[ Szerkesztve ]

(#661) TOZ válasza TOZ (#660) üzenetére


TOZ
addikt

Minden szuper.
Chainfire sytemless root megoldása kb isten adománya, közvetlenül a kukorica gombóc után.

(#662) Amarton


Amarton
tag

Nekem nagyon vegyes érzéseim vannak ezzel a telefonnal.
Valamikor gyors és lagmentes, valamikor jobban laggol, mint a nexus4.
Az alkalmazások is néha lomhábban nyílnak meg.
Ami nem tetszik: Mindig van olyan fogyasztó az akkumulátor statisztikában, ami kelleténél jobban meríti a telefont. Ilyenek az Android OS. Van olyan, hogy CPU teljes 2 óra, Ébren tartás 6 óra. Ha nem az andorid OS merít, akkor merít a google play szolgáltatások. Ma pedig a cellakészenlét.
Nem tudtam hívást kezdeményezni addig, amíg újra nem indítottam a telefont. Azt írta az akkumulátor statisztika, hogy 100%-ban volt a jel nélkül eltelt idő.
Van olyan, hogy üzenetek (facebook messenger, viber, gmail), azután jelenek meg, hogy a kijelzőt bekapcsolom. Nem mindig, de azért elég gyakran.
Van olyan, hogy egész nap nem kapok levelet. Hiába lépek be a gmail alkalmazásba, semmi új levél. Ezután megnézem a szinkronizálást a fiókoknál, és a gmail-nél van egy felkiáltójel. Kikapcsolom a szinkronizálást, majd újra be, és hirtelen kapok vagy 10 levelet.
Nekem nagyon fontos lenne, hogy a levelek és egyéb üzenetek akkor jöjjenek, ha küldik őket, nem pedig ha a telefonnak kedve van megjeleníteni. Egy csomó dologról már lemaradtam a telefon miatt.

Egyetlen pozitív dolog a kamerája és az ujjjlenyomat olvasó, de eddig nem vagyok meggyőződve, hogy megérte e a plusz 100 ezer Ft-ot ráfizetni a Nexus 4-re.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#663) DeathAdder válasza Amarton (#662) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ma meglett az usb kábel és végre kikapcsoltam a titkosítást, hát lehet placebó de ég és föld vazz.
Akartam csinálni lassított felvételt előtte és utána az appok megnyitásáról, aztán elfelejtettem, most meg már kikapcsoltam a titkosítást :F
Úgy érzem lényegesen gyorsabban nyitja meg az appokat, és laggot még nem láttam. Gyakran megakadt amikor a google asszisztensbe lapoztam, de amióta kikapcsoltam az is vajsima.

Szóval ki kell kapcsolni, nincs mese :K

gmail szinkronizálást jó hogy mondod, ma reggel én is arra lettem figyelmes hogy a motog-m jelzi a mailt, míg az 5x-nél semmi.
Ez akkor valami hiba lenne? :F

(#664) dozsabalint válasza Amarton (#662) üzenetére


dozsabalint
senior tag

A Gmail szinkronizálás egy ismert hiba Android 6.0-ban. A többit viszont eddig még nem tapasztaltam. Se random merülést, sem laggolást. Az biztos hogy legalább olyan gyors, mint a N5-öm volt (teljesen gyári rendszert használok).

(#665) slice14


slice14
veterán

Melyik verziót érdemes itthon venni (H790, H791, H798)?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#666) cuebler válasza slice14 (#665) üzenetére


cuebler
senior tag

csakis a H791-t, a másik kettőt nem EU-szabványos. a H790 US, a H798 távol-keleti.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#667) slice14 válasza cuebler (#666) üzenetére


slice14
veterán

:R

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#668) Scooter74


Scooter74
őstag

Skacok és a 2GB Ramot nem érzitek kevésnek?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#669) m_dawe válasza Scooter74 (#668) üzenetére


m_dawe
senior tag

Én teljesen jól megvagyok rajta. Először féltem, hogy kevés lesz, de szerintem elég. Az már más kérdés, higy ennyiért illett volna a 3giga..

[ Szerkesztve ]

(#670) cuebler válasza m_dawe (#669) üzenetére


cuebler
senior tag

ja, tömören ennyi :R

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#671) niof válasza Scooter74 (#668) üzenetére


niof
addikt

Gyári, nem mókolt droidnak elég (elvileg :) ). Sem N4-en, sem ezen nem volt eddig memóriakezelési gondom.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#672) FearTomi


FearTomi
őstag

Na, megvettem a kicsiket. 124 000-ert hoztam el a 32GB-set:) Jo vetel volt?:D Van olyan tok amit ajanlani tudtok?

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#673) TOZ válasza FearTomi (#672) üzenetére


TOZ
addikt

Szerintem igen. Honnan?

(#674) FearTomi válasza TOZ (#673) üzenetére


FearTomi
őstag

Partnero GSM. A srác nagyon jó arc, anno a Nexus 4-eket is ő hozta. Fekete hátlappal rendeltem, eredetileg 129 000 a 32 GB-s, de ami ma jött fehér volt, ezért felhívott és azt mondta, odaadja a zsír új telót, minden tartozékkal 124-ért, ha kell. Így kézben, a fehér jobban is tetszik, mint a fekete:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#675) cuebler válasza FearTomi (#674) üzenetére


cuebler
senior tag

üdv a "hülyék" táborában, akik képesek eg 3gb-os okostelefon árát kiadni egy 2gb-osért :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#676) DeathAdder válasza cuebler (#675) üzenetére


DeathAdder
veterán

pszt, én még fizettem is rá 18 ezret hogy 3gb ról 2 gigára jöjjek :DD

(#677) FearTomi válasza cuebler (#675) üzenetére


FearTomi
őstag

Haha, koszi!:D Amugy annyi 3GB-s telefont neztem, de egyik sem volt meggyozo, meg a G4 sem, foleg a software miatt. Most N4-em van 2GB-vel es tok jol el vagyok 750 MB szabad ram folyamatosan:) Amugy velemenyem szerint a Samsungnak kell 3GB a gyari droidnak es egy Nexus keszuleknek nem:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#678) TOZ válasza FearTomi (#674) üzenetére


TOZ
addikt

Jol le mentek az arak...
Mondjuk en nem bizom a nem gyartoi garanciaban.

750 mega szabad ramot sosem lettem, most is van valami 200 korul, napi atlagban, bar nem ezt a lenyeg, hanem, hogy miota nincs titkositas nincs lag.

[ Szerkesztve ]

(#679) TOZ válasza FearTomi (#674) üzenetére


TOZ
addikt

Valami gixer volt itt a forummotorral, dupla lett.

[ Szerkesztve ]

(#680) cuebler válasza FearTomi (#677) üzenetére


cuebler
senior tag

úgy látszik, nem csak nekem volt a g4 a "b-terv". nálam a pure android volt a mérleg nyelve...

(#679) TOZ: egy whisky rendel... úgyis dupla lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#681) m_dawe válasza cuebler (#680) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nálam is ugyanez volt a szitu :D

[ Szerkesztve ]

(#682) FearTomi válasza TOZ (#678) üzenetére


FearTomi
őstag

Titkosítást ki lehet lőni stock romon is, vagy csak rootolt telón, custom rommal, kernellel?

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#683) m_dawe válasza FearTomi (#682) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nyitott bootloader, valamint egy módosított img szükséges hozzá.
A legtöbb custom romon viszont tudtommal elég egy FR rom flash után.

[ Szerkesztve ]

(#684) FearTomi válasza m_dawe (#683) üzenetére


FearTomi
őstag

Rosszul emlékszem, hogy ezt N4-en lehetett állítani?

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#685) m_dawe válasza FearTomi (#684) üzenetére


m_dawe
senior tag

Úgy tudom, hogy 6.0 alatt be lehetett kapcsolni, és 6.0-tól lett alapértelmezetten bekapcsolva. De ha tévedek javítsatok ki.

(#686) FearTomi válasza m_dawe (#685) üzenetére


FearTomi
őstag

Köszi, szerintem is valahogy így, akkor csak olvastam még abban az időkben róla. Pedig jó lenne, ha ki lehetne lőni:)

Más: Milyen tokot érdemes rendelni?

Most ezeket nézegetem, persze ez nem tok, de nagyon bejön, lehet ez lesz tok helyett:)
[link]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#687) DeathAdder


DeathAdder
veterán

na végre fent a cata és az EX managert is megvettem :K

Színeken már állítottam is, de a cpu -n lehet még faragni, hogy méggyorsabb/simább legyen?
kicsit kitoltam a bootpulse durationt de másnak nemtom van-e értelme. Olvastam itt régebben hasonló tippeket, ennek és ezekhez hasonló állítgatásoknak van valami értelme? :)

(#688) cuebler válasza m_dawe (#685) üzenetére


cuebler
senior tag

nekem úgy rémlik, hogy a nexus5-n még kikapcsolható volt (oly rég' lett volna már, hogy alig emlékszem rá?)
azért csak javítson ki valaki, ha tévedek :F

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#689) niof válasza FearTomi (#674) üzenetére


niof
addikt

Üdv a klubban! :)
Úgy tűnik, egyre több itt az N4-ről váltó kolléga!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#690) TOZ válasza FearTomi (#686) üzenetére


TOZ
addikt

5Xen már forced a titkosítás.
Az ért kell az okossag és egy format. Utána már nem kapcsolja vissza.

Ettől az ujjlenyomat pl még működik gond nélkül.

(#691) slice14


slice14
veterán

Szerintetek ez menyire megbízható üzlet? Azt írja hogy gyártői garancia.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#692) cuebler válasza slice14 (#691) üzenetére


cuebler
senior tag

asszem ezektől vettem. ÁFA-s számlát adnak, IMEI szám feltüntetésével, az LG-től kapott info-k szerint ezzel érvényesíthető a gyártói garancia

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#693) slice14 válasza cuebler (#692) üzenetére


slice14
veterán

Köszi :R

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#694) FearTomi válasza TOZ (#678) üzenetére


FearTomi
őstag

2 év garit kaptam rá. Az egyik ismerősöm náluk vett egy Honor 6-ot és szó nélkül cserélték 1.5 év után, mert nem tudták megcsinálni, sőt, felajánlották neki, hogyha rádob 15000-t kap egy Honor 7-est. Szóval nem mondanám megbízhatatlannak:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#695) glehel válasza DeathAdder (#687) üzenetére


glehel
senior tag

[Nexus 5X/6P governor tweak]
ezeket a scripteket nézd meg. könnyű beállítási lehetőség, válaszd ki a hozzád legjobban illőt csak le kell futtatni :). persze hogy van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#696) TOZ válasza glehel (#695) üzenetére


TOZ
addikt

Az egesz xda topik nagyon erdekes, es porog is veszettul a tema.
En probaltam tobb beallitast, nem hozott semmi extrat.
Masok meg aradoznak, hogy mennyivel nott a SOT.

Szerintem a hasznalattol fugg borzasztoan. En sokszor, rovid idore veszem elo telefot (uzenetek, mailek). Hosszu kepernyoidoket eddig csak akkor ertem el, amikor statikus bongeszes ment huzamosabb ideig (eddigi rekord a 4 ora sot, 18% koruli maradek akkutoltottseg mellett - ekkor toltore raktam a keszuleket. Legutolso fw verzioval es default beallitasu Franco R2 kernellel.)

FearTomi:
Nem azt mondta, hogy a bolt megbizhatatlan, en tartok az ilyen garanciaktol. Legutobb az aqua szopatott meg egy tevevel, ami hozzajuk volt garis, szoval azota meg ovatosabb vagyok.

cuebler:
Ha EU-s forgalombahozatalu a keszulek, ezt tegyuk hozza. A honlap szerint ez is stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#697) slice14 válasza TOZ (#696) üzenetére


slice14
veterán

"Legutobb az aqua szopatott meg egy tevevel, ami hozzajuk volt garis"

Az aqua álatkereskedéssel is foglalkozik? Egy tevén mi romolhat el, lelapul a púpja, ha nem adsz neki inni?... :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#698) cuebler


cuebler
senior tag

na ezért kell nekem a temperált üveg. ma kicsúszott a kezemből a telefon, egyenesen a tárgyalóasztal élére. még nem szedtem le, de úgy néz ki, csak az "üvegvédő üveg" bánta a mutatványt :))

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#699) slice14


slice14
veterán

Na srácok újra bűnöztem bő másfél év után. Megrendeltem egy 32GB-s 5X-et, csütörtökön hozzák.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#700) cuebler válasza slice14 (#699) üzenetére


cuebler
senior tag

jól tetted, nem fogod megbánni :)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.