Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) diegho válasza Gaabor80 (#1100) üzenetére


diegho
nagyúr

Na az nem tetszik annyira. A touch home + fingerprint senzor nekem nem jön be és az is 130k akárcsak a G4, N5X 16GB pedig már van Expansysról 103k-ért, vagy 110k-ért itthon 2 év garival.

(#1102) focvis válasza BusyChild (#1096) üzenetére


focvis
veterán

510-zel kezdődik a sorozatszám, ez 2015.10. hót jelöl, ha nem változtattak a logikán az N5 óta.
Az akksi kb. 40-50%-on állt kicsomagoláskor, feltöltöttem, majd este foglalkozom az átköltözéssel.

(#1103) Gaabor80 válasza diegho (#1101) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

és a G4 min 32Gb, ha jól tudom...
Nekem a G4 külsőleg nem tetszett, pedig nagyon szerettem az LG menüét, trükkjeit.
Az 5x-ből pár dolog hiányzik, de egyáltalán nem bántam meg :K

(#1104) diegho válasza Gaabor80 (#1103) üzenetére


diegho
nagyúr

Dupla kopp ébresztés van? Pár képet tudok nekem mutatni? Mennyivel gyengébb a kamera, mint a G4-ben?

(#1105) m_dawe válasza diegho (#1104) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nincs DT2W
A kameráról meg ennyit: [link] :D

(#1106) dozsabalint válasza diegho (#1104) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Ujjlenyomat olvasó mellett sok értelme nincs a dupla koppos ébresztésnek.

(#1107) dozsabalint válasza diegho (#1104) üzenetére


dozsabalint
senior tag

(#1108) slice14 válasza slice14 (#1097) üzenetére


slice14
veterán

Jut eszembe: A google nem adja ki nyilvánosan az ota linkeket, mint ahogy factory image.ekkel teszi?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1109) m_dawe


m_dawe
senior tag

Megjött a Diztronic tokom. A rendelést követően 3 munkanap alatt meg is érkezett. Az anyaga kellemes tapintású, matt felületű és kevésbé csúszós. A bekapcsoló illetve a hangerő gombokat kényelmes benyomni és érezhetően elkülönülnek egymástól.(Korábbi olcsóbb toknál a hangerő fel ill. a bekapcsoló gombot elég gyakran összekevertem) Az ujjlenyomatokat első blikkre nem gyűjti, de majd később kiderül. A tok egyébként elég masszívnak tűnik, nem fog kitágulni jópár levétel során sem (Legalábbis úgy néz ki. :D) A pereme 1-2 mm-rel a kijelző felett van, ezért vélhetően nem fog betörni a kijelző, ha pofára esik.Mindenkinek bátran ajánlom :C
Egyébként, aki akar venni az előbb linkelt oldalról, annak a 10%os kuponkód: repeatbuyer
Aki esetleg amazonról illetve más egyéb helyről kívánja beszerezni a tokot, az vigyázzon, mert a tok első szériájában rossz volt a kamera és a mikrofon helye.

(#1110) Gaabor80 válasza diegho (#1104) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

dupla kopp nincs,de a marsmallowban már ha megmozdítod a telefont, és úgy érzi szándékos volt, akkor felébred..
(igaz nem 100% :DDD )

(#1111) diegho


diegho
nagyúr

16-oson mennyi a szabad hely? Jelenleg a 64GB-os Oneplus-on nem bírok 4GB-nál többet foglalni, pedig fényképeztem és videóztam is.
Szerintetek Expansys-ról vegyem 1 év garival 104k a kezembe adva, vagy 110k mobilkereskedes.hu 24 hó garival?

(#1112) slice14 válasza diegho (#1111) üzenetére


slice14
veterán

10.67GB, de ez ott van az összefoglalóba!
Ezt a Te döntésed, én a utóbbinál vettem a 32GB-st, 24 hós garival.

A fent olvasott szöveg, nem hirdetés!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1113) focvis válasza focvis (#1088) üzenetére


focvis
veterán

További fogós kérdés, hátha valaki tudja a megoldást: ki tudom kapcsolni a titkosítást gyári rendszeren? Úgy is, hogy az ujjnyomat-azonosítás megmarad?

Ill. előző 3 kérdésem uppolom. :)
Thx!

(#1114) majdnemkocka válasza diegho (#1111) üzenetére


majdnemkocka
tag

Kevered a kettőt, 104eFt-ért a mobilkereskedes adja 1 év garival. 110eFt-ért mindkét helyen ugyanazt az 1+1 évet kapod(jótállás+szavatosság, részletek a GYIKben). Az MK mellett szólhat, hogy Bp-n ingyen kiviszik és ha elromlik, a Garancsia Plusz szolgáltatásuk keretben elviszik és visszaviszik. Az Expansysnál van szállítási díj, cserébe ők az Expansys.
Én a 32GB-s modellt veszem meg 1-2 napon belül (a mostani telefonomban is 32BG-s SD va és néha ki van használva (filmek, térképek, ha utazok), ott az Expansys olcsóbb (125eFt vs 128eFt) és mivel mással együtt rendelek, a postaköltség is alacsonyabb.

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#1115) roland091


roland091
senior tag

Sziasztok xTraFactory romot használ valaki ? már hónapok óta chroma-n vagyok de kicsit már kíváncsi lennék másra is :)

(#1116) majdnemkocka válasza focvis (#1088) üzenetére


majdnemkocka
tag

Tok: ezvagy ez esetleg? Egyik sem kifejezetten szép, de legalább van.

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#1117) diegho válasza majdnemkocka (#1114) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem keverem, Expansysból lehet olcsóbban is vásárolni. 118k a 32es a kezembe adva, 104k a 16os. Expansysból már vásároltam korábban is.

(#1118) focvis válasza majdnemkocka (#1116) üzenetére


focvis
veterán

Köszi! Speedshop sem rossz akkor.

Amúgy ~ 5,3 GB szabad hely maradt a 16-oson - fotók, játék és film nélkül. HERE térképet töltöttem le 1,1 GB mennyiségben, tehát enélkül lenne 6,4 szabad. Nincs sok felesleges alkalmazásom, határeset a 16-os.
Érdekes, hogy az IGO Szülinapp nem töltődött le, a Play-en sincs fent, pedig korábbi telóra letöltöttem - sosem használtam.

(#1119) cuebler válasza focvis (#1118) üzenetére


cuebler
senior tag

Play Áruház -> keresőmezőben lévő három csík -> Saját alkalmazások és játékok -> összes
ebben kvázi history jelleggel megtalálod az összes korábban telepített app-ot, nekem is ott az igo szülinapp (meg minden, amit még az androidos hőskoromban az xperia neo-ra telepítettem). más kérdés, hogy telepítéskor "az eszköz nem kompatibilis ezzel a verzióval"... :W

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1120) focvis válasza cuebler (#1119) üzenetére


focvis
veterán

Ugyanígy kerestem este és nem találtam, most reggel meglett :)
És nem kompatibilis... kenjék a hajukra. :U

(#1121) slice14


slice14
veterán

Tegnap este feltettem sideload-al a februári biztonsági frissítést és utána nyomtam a stock recovery-ből egy cache wipe-t. Reggel mikor ébresztett a teló, akkor az alapértelmező ébresztő hang szólt. megnéztem és az ébresztő hangjánál számokat írt ki. de ez volt a csengőhangnál + a többi értesítési hangnál is. A cache wipe ilyet nem csinálhat szerintem.

Szerintetek ez mitől lehetett?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1122) Fkris válasza slice14 (#1121) üzenetére


Fkris
őstag

Számtalan oka lehet...

;]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1123) FearTomi válasza focvis (#1088) üzenetére


FearTomi
őstag

Füles? Az érdekes, a dobozban volt?:D

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#1124) focvis válasza FearTomi (#1123) üzenetére


focvis
veterán

Kizárásos alapon azt mondom, hogy füles, nem csomagoltam ki, a dobozban a füzetecske alatt volt. Van mellette egy egy hónapos Google Play Music utalvány, európai piacos.
Ezek szerint akkor nem jár mindegyikhez a füles.

(#1125) FearTomi válasza focvis (#1124) üzenetére


FearTomi
őstag

Azért ez genyaság, mi többet fizettünk a telóért:D

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#1126) Fkris válasza FearTomi (#1125) üzenetére


Fkris
őstag

Ne irigykedj!:D

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1127) Criton válasza FearTomi (#1125) üzenetére


Criton
veterán

Én a speedshopnál vettem egy kollégámmal, neki volt füles benne, nekem nem. Szóval nem nagyon tudom, mi alapján megy ez.....és mind a kettő LG Magyarországos.

(#1128) DeathAdder válasza focvis (#1113) üzenetére


DeathAdder
veterán

Persze hogy ki tudod, utána viszont kell egy format userdata, de minden ugyanúgy fog működni, Hátránya nem lesz mint annó a dalvik/art esetében

[ Szerkesztve ]

(#1129) slice14


slice14
veterán

A xiaomi 10400-as power bankot szerintetek használhatom biztonsággal a vett usb to usb-c kábellel?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1130) Fkris válasza slice14 (#1129) üzenetére


Fkris
őstag

Hogy ne használhatnád!
A kimeneti teljesítmény ugyan annyi, mint eddig volt, ez a telefon meg azért megbirkózik sztem egy ~2A es áramerőséggel, TG uram! :D

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1131) slice14 válasza Fkris (#1130) üzenetére


slice14
veterán

A kábel mizéria miatt kérdeztem.
A kábel az rendben is van, ezek szerint az számít. Bár mondjuk a töltő az 3A-s, így 2A-s töltéssel tuti megbirkózik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1132) niof válasza slice14 (#1131) üzenetére


niof
addikt

Elvileg csak lassan fogja tölteni. A többi majd kiderül. ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1133) m_dawe válasza niof (#1132) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nekem 5000-es van és gyorstöltéssel tölt. Legalábbis azt írja ;]

[ Szerkesztve ]

(#1134) slice14 válasza m_dawe (#1133) üzenetére


slice14
veterán

Most dugtam rá és csak annyit ír hogy "Töltés".

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1135) m_dawe válasza slice14 (#1134) üzenetére


m_dawe
senior tag

Húzd ki az usb 2x és fordítsd meg a type-c csatlakozót párszor és neked is gyorstöltés lesz... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1136) diegho


diegho
nagyúr

Ezt a boltot ismeri valaki? 96k az 5x náluk fehérben.

(#1137) slice14 válasza m_dawe (#1135) üzenetére


slice14
veterán

:DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1138) m_dawe válasza slice14 (#1137) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nem vicc, nekem be szokott jönni :DD

(#1139) focvis válasza diegho (#1136) üzenetére


focvis
veterán

Csapj le rá személyes átvétellel. Ha a fekete jobban tetszik, akkor akár cserélhetünk is. :DDD
Tartok tőle, hogy kamu dumával jönnek, hogy ez most nincs, vegyed inkább a drágábbat, ne legyen igazam!

Ma vettem gyorsan egy Nillkin tokot. Szo-szo... leejtéskor védje a kijelzőt.

(Nem reklám, ténymegállapítás. Ennyi pénzt megért, többet nem.)

[ Szerkesztve ]

(#1140) diegho válasza focvis (#1139) üzenetére


diegho
nagyúr

A 2 év garos mobilkereskedes.hu ajánlatot néztem 108k-ért, az a cég sokkal szimpatikusabb nekem valamiért. Vagy Expansys lenne még 104k-ért okosan megoldva 1 év garral.

(#1141) focvis válasza diegho (#1140) üzenetére


focvis
veterán

32-es?

Okosság az expynél megoldható? ;] ;) (OFF)

[ Szerkesztve ]

(#1142) diegho válasza focvis (#1141) üzenetére


diegho
nagyúr

16-os, perpill kevesebb, mint 100 megát foglalok a 64-es Oneplus One-on, hétvégén takarítottam le a felesleges szemetet.

Expansystól lehet egy fórumtagon keresztül vásárolni jóval olcsóbban. 118k nála a 32-es kézbe adva, természetesen számlával.

[ Szerkesztve ]

(#1143) Fkris válasza diegho (#1142) üzenetére


Fkris
őstag

Teljesen megbízható, tőle van N9, nem volt 24óra a rendelés és átvétel között...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1144) focvis válasza diegho (#1142) üzenetére


focvis
veterán

Vettem már én is nála 2x. A részletek nem ide valók.

(#1145) randras_83 válasza diegho (#1142) üzenetére


randras_83
addikt

pont akartam írni, hogy opo 90k a 64GB, de szerintem nem éri meg a 16GB-osat megvenni, főleg, hogy a 32Gb nem sokkal drágább, és lehet most elég a tárhely, de csak egyszer fuss ki belőle, pont amikor valami fontos dolog miatt kellene, hogy legyen, na akkor fogod szídni a világot/telefont/magad. :K

https://www.flickr.com/randras83/

(#1146) horvathkrisz válasza randras_83 (#1145) üzenetére


horvathkrisz
addikt

"Videokészítéssel sem áll hadilábon az új Nexus, nagyon jó minőségűek a mozgóképek, nagy a differencia az UHD és a Full HD között"

Az UHD video méretéről pedig már is beszéljünk. Nem bővíthető a telefon, egyértelmű hogy a nagyobbat rendeltem, pontosan ezért amit írtál. Nem akarom besz0pni.

Szerk.: Abból még nem volt probléma, hogy maradt szabad tárhely, ellenben abból már igen, ha elfogyott.
Olyan, mint amikor erősebb autót veszel: Ha van egy kis plusz lóerő, még sose volt baj, akkor gáz, ha kellene de nincs. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1147) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!

Nexus 4-ről váltanék 5X-re, kérdéseim:

- Partnero vagy Mobilkereskedésről érdemes e rendelni, melyik bolt ad EU töltőt és gyári LG garit?

- Nexus 4-ben csalódtam, rendszeresen kikapcsol éjszaka közepén és fényképezéskor újraindul, 5X esetében hasonló, ill milyen bugok, hibák vannak?

- N4 akksijából 2 óra SOT-ot is alig tudok kihozni, 5X átlagosan mennyit bír? Folyamatos mobilnetel és böngészéssel?

(#1148) horvathkrisz válasza tamas.nick (#1147) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Az én 5x-em még nem jött meg, de az akksiról már merek nyilatkozni: egy nap, mint az összes többi telefon a világon. Szóval nem fél nap, nem két nap, hanem egy.
Ha ezt a tényt egyszer sikerül elfogadnod, soha többé nem kérdezel ilyet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1149) tamas.nick válasza horvathkrisz (#1148) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Na nem mindegy, hogy azt az 1 napot hogyan bírja, egész nap a zsebben készenlétben vészhívásokra tartogatva, vagy azért használva is ;)

(#1150) dnelb válasza tamas.nick (#1149) üzenetére


dnelb
veterán

Mobilneten 3-3.5h körül / nap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.