Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

A 2 Gb RAM a keszulek idotallosagat szerintetek mennyire rontja?
A tobbi (az SD kártyahely hiányának kivételével) mind szuper, de ez... nemtom miert sporoltak ki:S

(#1402) Fkris válasza ThorsHUN (#1401) üzenetére


Fkris
őstag

N5 röl nyilatkozok, ítt egyáltalán nem zavaró, nem töltöget újra és 4-5 böngésző lapot simán memóriában tart...
Meg ugye tiszta droid, nincs telefosva gyártói szarokkal

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1403) niof válasza ThorsHUN (#1401) üzenetére


niof
addikt

Ez egy Nexus. Nem kell neki több.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1404) ThorsHUN válasza niof (#1403) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ez oke. Most. De 2 GB Ram van a harom eves HTCben is.

(#1405) m_dawe


m_dawe
senior tag

Nincs valamilyen infó, hogy a közeljövőben lesz-e MIUI 5X-re?

(#1406) Fkris válasza ThorsHUN (#1404) üzenetére


Fkris
őstag

Azon ott van a sense, ami tény, hogy az egyik legjobb gyártói felület, de akkor is ramzabálo....
Ha ram kell, vegyél zenfone 2t, 4gigával.
Átlagos használatnál a nexus 2gigával lesz ugyan olyan jó, mint tetszöleges gyártói felületes droid, dupla annyival.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1407) holderes


holderes
tag

Erről valaki,bár összefoglalóba van ,ez jó ár

(#1408) slice14 válasza holderes (#1407) üzenetére


slice14
veterán

Kérdezd glehel kollégát, Ő ajánlotta.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1409) focvis válasza holderes (#1407) üzenetére


focvis
veterán

Ez jól néz ki és jó ár!
Aki ismeri: a frost / black hátlapja ugye átlátszó?

Itt jegyzem meg, N5-nél a hasonló kivitelű Spigen tok mögé bekerülő por némileg összekaristolta a hátlapot.

(#1410) glehel válasza focvis (#1409) üzenetére


glehel
senior tag

igen átlátszó,kicsit homályosan

(#1411) DeathAdder válasza ThorsHUN (#1404) üzenetére


DeathAdder
veterán

Sőt a bő 3 éves nexus 4 -be is már ennyi volt, így jogosan merül fel a kérdés hogy mipék...szért nem tudtak legalább eggyel többet beletenni. Operatív memóriából sosem elég.
Viszont ha nem lenne publikus akkor fel sem tűnne. A 3 gigás note 4 -emnek gyengébb volt a multitaskja mint az 1 gigás gpe romos moto g -mnek :D

Viszont egy 4 gigás OpT -vel szemben azért elvérzik multitaskingban a N5X. Az már másik kérdés hogy ehhez olyan erősen kell használni a készülék minden egyes appját amivel a való életben sosem találkozol. Talán a játék egyedül ami kifoghat rajta ilyen szempontból..

(#1412) ThorsHUN válasza DeathAdder (#1411) üzenetére


ThorsHUN
őstag

O en inkabb olyasmire gondoltam, hogy a jovoben erkezo frissitesek szempontjabol nem e az lesz h eppenhogycsak lesz megfelelo a ket ev mulva erkezo frissiteseknek es a kovirol azert csuszik le mert oppbocs ebbe csak ketto GB ramot pakoltunk szorika...
:)

De orulok h ertheto a problemazasom:)

(#1413) DeathAdder válasza ThorsHUN (#1412) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nagy változások aligha hiszem hogy végbe fognak menni az elkövetkező 2 évben, ezért szerintem nyugodtan gondolkodhatunk úgy mint jelen pillanatban.
Frissítéseket meg 2 évig szinte biztosan megkapja ahogy az előző modellek is. Ami viszont tény, hogy erre biztosat senki nem tud mondani :) Egyedül a GNex volt az ami pont lemaradt a 2 évvel későbbi főverzióról, de abban azért érezhetően gyengébb SoC is dobogott a mostaniakhoz képest.

(#1414) Slukkica válasza DeathAdder (#1413) üzenetére


Slukkica
őstag

Azért annyira nincs lemaradva mint gondolnád! Csak kicsit elő kell venni és fel flash-elni a legújjabb romot!
Nexus az nexus :K

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#1415) DeathAdder válasza Slukkica (#1414) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nem kapta meg hivatalosan és azóta se a két évvel későbbi főverziót, a KK-t.
Egyébként is elég lassúcska volt már JB-n is, közel nem tudta azt a sebességet mint a N4, amitől nem sokkal gyorsabbak a mai napig sem a flagshipek :)

(#1416) Slukkica válasza DeathAdder (#1415) üzenetére


Slukkica
őstag

A "hivatalos" rom régi hardver esetén nem érdekel senkit! Mivel nyilt forrásról beszélünk ezért nincs jelentősége!
Itt a lényeg amit ki akartam emelni az a "Nexus" :K

Ebből az következik hogy elég sok évig lesz rá frissítés! A mai napig nem mondhatnám használhatatlannak. Teljesen szepen és dinamikusan teszi a dolgát. Pár ép mulva ugyan ez lesz a mai Nexus generációval is. Ott fog figyelni rajta a legfrissebb droid. De persze megy majd a sírás hogy jaj két évenics ota a telóra!!! És hogy mekkora szar a Go@gle. :D

Pedig nem mert 4 éves Nexus hardveren is ott figyel a februári patch-es 6.0.1 :C

[ Szerkesztve ]

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#1417) Scooter74 válasza Slukkica (#1414) üzenetére


Scooter74
őstag

Szia Mester,

Nexus 5-re nincs kedved készíteni egy jó romot és kernelt?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1418) DeathAdder válasza Slukkica (#1416) üzenetére


DeathAdder
veterán

Sokakat azért érdekel. Saját tapasztalataim szerint is egyik "külsős" rom sem képes hozni azt a stabilitást, sebességet amit a gyári hivatalos rom.
Ettől függetlenül a sok jó miatt én magam sem ezt használom, de tökéletesen megértem azokat akik igen, és nem akarnak szívni minden mással. S azoknak biza nem mindegy hogy 18 hónap vagy 3 év támogatás van az adott készüléken :)

[ Szerkesztve ]

(#1419) darkpower


darkpower
aktív tag

Sziasztok!
rendelt már bárki is ilyen micro-usb to type-c mini adaptert? ennél is figyelni kell a minőségre vajon?

(#1420) focvis válasza darkpower (#1419) üzenetére


focvis
veterán

Pl. én rendeltem ilyen Xiaomit feb. 2-án, még nem érkezett meg. Elvileg itt is kell figyelni a minőséget, ha ez nem hamisított, akkor átment a teszten.

(#1421) Slukkica válasza DeathAdder (#1418) üzenetére


Slukkica
őstag

Szerencsére erre van ellen péda is. De példa is . Ezért is szép az android :R

(#1417) Scooter74:
A rom az meg van Noise Project képében :K
Ha vállalod, hogy felteszed akkor le tudom build-elni. Nexus 5 és 5X-re is akár!

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#1422) Seth1 válasza focvis (#1420) üzenetére


Seth1
tag

Én is gyorsan rendeltem hármat az általad linkelt átalakítóból, ha nem lesz jó, az a te sarad lesz :Y

(#1423) focvis


focvis
veterán

Ma este a postaládában találtam és működik. :)

1,2 amperes töltőre azt írja "töltés", pc-re dugva "lassú töltés". Az 1,2-essel 16 perc alatt 44-ről 55%-ra ment fel az akku.

CheckR szerint OK.

PC is látja.

@Seth1: én kettőt, de lehet veszek még. :)

[ Szerkesztve ]

(#1424) mukisrác válasza focvis (#1423) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Nekem is ilyen van 2, tökéletesen működik

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1425) randras_83 válasza mukisrác (#1424) üzenetére


randras_83
addikt

mer' ez száomiiii :DDD :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#1426) Scooter74 válasza Slukkica (#1421) üzenetére


Scooter74
őstag

Mester,

Március első 2 hetében otthon leszek szabi.
Akkor nyitom a bootloadert és felteszem én biza. :K :C

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1427) randras_83 válasza Slukkica (#1421) üzenetére


randras_83
addikt

és OPO-ra??? :K :K

https://www.flickr.com/randras83/

(#1428) Scooter74 válasza randras_83 (#1427) üzenetére


Scooter74
őstag

Viszket a tenyered mi???? ;]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1429) Slukkica válasza Scooter74 (#1426) üzenetére


Slukkica
őstag

Köszi de nem vagyok mester :)

Márciusban a márciusi security patch-el fogok rom-ot forgatni. Hogy teljesen "uptodate" legyen a rendszer.

randras_83:
és OPO-ra??? :K :K

OnePlus One-ra is le tudom forgatni. :K

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#1430) randras_83 válasza Slukkica (#1429) üzenetére


randras_83
addikt

igen-igen :C :C

https://www.flickr.com/randras83/

(#1431) slice14 válasza randras_83 (#1430) üzenetére


slice14
veterán

Ennyire ráizgultál? Folyik a nyálad...! :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1432) Scooter74 válasza Slukkica (#1429) üzenetére


Scooter74
őstag

Ó köszönöm,
Akkor várni fogom.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1433) randras_83 válasza slice14 (#1431) üzenetére


randras_83
addikt

a mellékelt kép alapján igen...csöpög...slukkica meg jó kis romokkal szokott "dobálózni" :DD

https://www.flickr.com/randras83/

(#1434) Scooter74 válasza randras_83 (#1433) üzenetére


Scooter74
őstag

+1

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1435) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Szerintetek ez a kábel jó lehet ?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1436) dozsabalint válasza mukisrác (#1435) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Én nem kockáztatnék, nem találtam a listán...

(#1437) darkpower válasza focvis (#1423) üzenetére


darkpower
aktív tag

Én egy hasonló adaptert vettem iponban, hát nem a legolcsóbb megoldás, de asap kellett valami, mert fejlesztésre is használom a telót.
Viszont az üzemidő nagyon gyengének tűnik... Ezzel lehet valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#1438) nikilauda


nikilauda
senior tag

Budapesten hol tudok üvegfóliát venni az 5X-hez?

(#1439) Seth1 válasza nikilauda (#1438) üzenetére


Seth1
tag

Itt, de előbb telefonálj oda, hogy van-e raktáron.

(#1440) nikilauda válasza Seth1 (#1439) üzenetére


nikilauda
senior tag

Köszönöm

(#1441) Seth1 válasza nikilauda (#1440) üzenetére


Seth1
tag

Szívesen :R

(#1442) focvis válasza darkpower (#1437) üzenetére


focvis
veterán

Az enyém ma 4 órát lógott az autó USB csatiján az átalakítóval; se a telefon, se a kábel, se az autó nem olvadt meg. :)

Üzemidő: nekem akár 2 napot is tud, de ki mennyit és mire használja, kicsit talán jobb, mint az N5 volt.

GPS használat után - újraindításig - jobban merül, ez igaz volt az N5 és a Moto G esetén is. Utóbbinál az volt a "mondás", hogy "beragad a GPS", ezeknél (N5 és N5x) is "beragad".

[ Szerkesztve ]

(#1443) glehel válasza focvis (#1442) üzenetére


glehel
senior tag

én az utolsót nem tapasztaltam.

(#1444) focvis válasza glehel (#1443) üzenetére


focvis
veterán

Jogos, én se mindig; tegnap ment 4 órát a Waze + Trafi hunter és minden rendben van most a merüléssel.
Kedden ugyanezek mentek 2-3 órát és az akku statisztikában egyszer csak 13 óra GPS használatot láttam a Waze alatt, ekkor újraindítottam a telefont. Volt hasonló élményem N5 esetén is.

(#1445) darkpower válasza focvis (#1442) üzenetére


darkpower
aktív tag

Hát nekem tegnap reggel nagyon rosszul szerepelt.
Elindultam itthonról olyan 70%-on, volt egy másfél, max 2 órás kiruccanás, némi gmaps és játékkal, aztán a végén 1x%-al értem haza...
Sony Z3C-ről jöttem, szóval 2napos üzemidővel "szocializálódtam", de ez még az 1 naposhoz képest is harmatgyenge.. Főleg egy nexus esetén, amin már marshmallow fut

(#1446) zoltannovak


zoltannovak
tag

Hellosztok! Azt vettem eszre hogy a stock rommal eleg lassu a telefon, nagyon sokat gondolkodik egy csomo alkalommal (tudom hogy az fb app pl alapbol szar de itt kb hasznalhatatlan) a nexus 4em kb gyorsabb.. Valaki nem tapasztalt ilyet?

(#1447) zoltannovak


zoltannovak
tag

Szabad memoria 10-200mb-ig alakul

[ Szerkesztve ]

(#1448) TOZ válasza zoltannovak (#1446) üzenetére


TOZ
addikt

Titkosítást ki kell kapcsolni és öröm, boldogság.

(#1449) zoltannovak válasza TOZ (#1448) üzenetére


zoltannovak
tag

tudsz nekem esetleg egy tutorialt vagy valami mutatni, hogy hogyan tehetem meg?

(#1450) Seth1 válasza zoltannovak (#1449) üzenetére


Seth1
tag

Ezt a titkosítás kikapcsolás menetét jó lenne beleírni az összefoglalóba, persze szájbarágósan. Van valami hátránya ha ki van kapcsolva a titkosítás? Garancia megvonás? Ota frissítés megy? Bármi egyéb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.