Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) TOZ válasza m_dawe (#599) üzenetére


TOZ
addikt

Valami olyasmit irt Francisco, ha jol emlekszem, hogy par napig (hetig) volt a keze ugyeben egy 5X es tulajdonkeppen ez lenne a fasza, kar, hogy nem 6P a belseje, bar lehet, hogy egy a FalconPro-s arc írta?!

Wolf:
Deak nem jo?

[ Szerkesztve ]

(#602) WolfLenny válasza TOZ (#601) üzenetére


WolfLenny
senior tag

De jó lehet, csak az már valamikor 5 után...

(#603) DeathAdder válasza m_dawe (#599) üzenetére


DeathAdder
veterán

Próbáltad? Színprofilok vannak?

(#604) m_dawe válasza DeathAdder (#603) üzenetére


m_dawe
senior tag

Még nem próbáltam. FKUpdater will be updated tomorrow to support this Kernel and the final r1 release will also be out. Any feedback about UI responsiveness and anything else that comes to mind, now's your chance to talk.Two things to note though, EIS video stabilisation is enabled automatically with FK, just check your Camera app and you'll see it, and FK ships with a slightly cooler display colour temperature, and a very slight saturation boost.
Nem vagyok nagy angolos, de ez alapján azt következtetem, hogy holnap fogja támogatni az FK Updater ezt a kernelt? Ha igen, akkor sansos, hogy van benne.

(#605) m_dawe


m_dawe
senior tag

Na megjött ebayről ez az átalakító. Tökéletesen teszi a dolgát. Minőségi érzete van (Szerintem fém). OTG működik, a SlimPort viszont nem.

(#606) niof válasza m_dawe (#605) üzenetére


niof
addikt

Köszi! Akkor asszem én is berendelek belőle!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#607) pantomimes válasza m_dawe (#605) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Én is ilyet rendeltem! Utána láttam, hogy nem mindegy milyen kábelt, átalakítót használunk, mert árthat a telefonnak. Van egy app, CheckR, elvileg azzal lehet tesztelni, kipróbálnád vele?

(#608) cuebler válasza pantomimes (#607) üzenetére


cuebler
senior tag

szerintem csak lassabb lehet, mivel nem megfelelő anyagokból van készítve (a műszaki szakik biztosan jobban értik). én csak erre a cikkre emlékszem: [link] állítólag egy google-employee jegyzi, eléggé kivesézi az ohm-okat meg mbps-eket...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#609) TOZ válasza m_dawe (#604) üzenetére


TOZ
addikt

Kint is van.
* r1
* New! ONLY FOR ANDROID 6.0.1 - DON'T FLASH ON 6.0
* New! ONLY FOR THE NEW SYSTEM-LESS SUPERSU 2.60 OR NEWER
* Improvement! Magical battery life
* Improvement! Support for display RGB tweaking
* Improvement! Automagical support for V4A
* Improvement! Support for disabling WLAN wakelocks and others
* Improvement! Ships with a slightly cooler display color temperature
* Improvement! Doesn't offline big cluster when it thermal throttles to prevent performance to be completely killed
* Improvement! EIS automagically added to the Camera app and enabled
* Improvement! Full support for FKUpdater
* Improvement! Includes pre-built performance profiles compatible with FKUpdater

(#610) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Más nem tapasztalja hogy eszméletlenül merül a telefonja?
Gyári minden, mivel nincs még meg az usb kábel, de most is 1 órája hogy levettem a töltőről, szó szerint hozzá sem értem és már 95% -on van :F

Reggel néztem egy 15 perc videót és 22%-ből 8% lett.
2 óra a kijelzőidő, sokat fogyasztó appot nem látok.

(#611) #03372544 válasza DeathAdder (#610) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nem az "android operációs rendszer" vagy a "cella készenlét" a legnagyobb fogyasztók?
Nálam OFF telefonon rendszeresen előjön ilyen probléma, haverom Nexus5-én ugyanabban az időszakban szintén.

(#612) DeathAdder válasza #03372544 (#611) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nem :N íme, semmi kritikus dolgot nem látok itt, minden rendben kellene hogy legyen.
Talán egy factory resetet meg lehetne próbálni, de szerintem nem normális hogy ennyire merüljön :F

(#613) Skyhigh válasza holderes (#600) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Én megkérdeztem az LG online chat-en, hogy szolgáltatóknál várható hogy fogják értékesíteni?
A válasz hogy folyamatban van és átküldték a bolgár telenor linkjét
[link]

A következtetést meg mindenki vonja le maga.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#614) dozsabalint válasza cuebler (#608) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Tudtommal a kábel hibájából a telefon többet akar felvenni (3 ampert), mint amennyi rendelkezésre áll, ezért a PC/USB HUB/Töltőfej megsülhet (ha nincs benne védelem ez ellen). A speedshop-ban kapható sem felel meg a type-c szabványnak. Én most rendeltem egy Ankert. (Itt egy lista a tesztelt type-c kábelekről)

[ Szerkesztve ]

(#615) cuebler válasza dozsabalint (#614) üzenetére


cuebler
senior tag

a táblázatban lévő linkekből ítélve ugyanaz lehet a forrásunk a kábeleknél :) nem is hallottam még ilyen hibáról.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#616) dozsabalint válasza cuebler (#615) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Pedig a te linkeden a Spigen kábelnek is ez a nyűgje. A CheckR alkalmazás elvileg kideríti, hogy jó-e a kábel. A Spigenben pl gyenge az ellenállás.

[ Szerkesztve ]

(#617) glehel válasza dozsabalint (#614) üzenetére


glehel
senior tag

de ha amibe be van dugva készülék pld PC usb/500mAh vagy egy max 1A töltő ezeknél nem tud többet felvenni. ha jól értem a gyorstöltésnél vagy a nagyobb teljesítményű dolgoknál van a baj?

(#618) glehel válasza glehel (#617) üzenetére


glehel
senior tag

értem már! tehát amik rosszak nem támogatják a 3A töltést csak 2.4A mert tönkremehet.
attól hogy kéri hogy töltsön 3A az usb port még nem fog 3A adni neki mert le van korlátozva.Max nem kapja meg :).szerintem ettől nem fog elromlani. az usb hub már más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#619) dozsabalint válasza glehel (#617) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Pont hogy a régi eszközökkel van baj.

"Because the USB Type-C standard specifically defines higher rates of charging that aren’t catered for in older Type-B or other connectors, cable manufacturers are supposed to use the CC connection and Rp resistor to ensure that devices don’t attempt to draw too much current from older chargers or devices that can’t support it."

E szerint ellenállás nélkül egy ilyen kábel (pontosabban a rajta lévő telefon) simán megpróbálja felvenni a 3A-t, amit a régi usb dugók (az usb 2.0 max 0,5A-t tud, a type c meg 3-at) nem díjaznak.

"A number of companies are opting for 10kΩ values, perhaps mistakenly thinking that they are meeting the maximum capabilities of the specification when in fact they are breaking it. This could mean that a USB Type-C device attempts to draw 3A from an older charger than can only handle 1A or less, a recipe for destroying your charger or port."

Itt egy részletesebb leírás.
... és magyarul...

[ Szerkesztve ]

(#620) glehel válasza dozsabalint (#619) üzenetére


glehel
senior tag

ameddig nem lesz rendes kábelem majd teljesen feltöltve teszem rá a gépre :)

(#621) dozsabalint válasza glehel (#620) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Ez a helyes megoldás!

(#622) glehel válasza dozsabalint (#619) üzenetére


glehel
senior tag

pont most jött meg a speedshoptól a kábel OTB OmniTEC GMBH , dobjam a kukába? azért a bootloader még megpróbálom vele kinyitni :)

(#623) glehel válasza dozsabalint (#621) üzenetére


glehel
senior tag

tényleg a gyári kábelben van ellenállás vagy a töltőben van?mert azt átalakítóval helyes használni ha jól gondolom.

(#624) dozsabalint válasza glehel (#623) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Mivel ott mindkét oldalon type-c a csati, szerintem abban nincs semmilyen ellenállás (nem is kell neki, úgyis csak type-c-be dugod). Tehát átalakítóval nem szabad használni (legalábbis több helyen ezt olvastam külföldi fórumokon).

Egyébként nem csak a Type-C Type-A átalakító kábelek problémásak, hanem gyakorlatilag minden átalakító, ami Type-c-ből csinál bármit, vagy Type-c-re alakít bármit.

[ Szerkesztve ]

(#625) TOZ


TOZ
addikt

Orzly. :C
Amugy amennyit gepen van... havonta par perc max.
Meloban is van egy gyari tolto, meg otthon is.
Ennyi.

Egydollaros atalakitoval most dugtam ra a notebookra a telot. Egy szinten nem tul draga mikro usb kabellel.
CheckR szerint biztonsagos. Most akkor hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

(#626) cuebler válasza dozsabalint (#616) üzenetére


cuebler
senior tag

biztos ezért (is) kapott csak két csillagot a mérnöktől. monnyuk a cable matters cuccok például megkapták az öt csillagot :C

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#627) niof válasza dozsabalint (#619) üzenetére


niof
addikt

Nálam mindenhol kizárólag USB3 csatik vannak, és ilyen kábelt rendeltem. A leírás alapján a ChromeBook Pixel-el kompatibilis, tehát elvileg ennek jónak kell lennie! Nem? :F

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#628) dozsabalint válasza niof (#627) üzenetére


dozsabalint
senior tag

A Speedshop is odavéste, hogy Nexus 5X, 6P támogatott, aztán mégsem...
Egy alap USB3 csatlakozó 0,9A-t ad le, ami messze van a 3A-tól.

USB BC-vel 1,5A-t, USB PD-vel 5A-t. Tehát USB 3 PowerDelivery-s porttal elvileg nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#629) niof válasza dozsabalint (#628) üzenetére


niof
addikt

Hát, 2012-es kiadású a laposom, és USB2 egyáltalán nincs benne. Utána kellene néznem, hogy ezt a PD-t tudja e! Bár az elsőt talán. Ahogy olvasom a PD 2.0 revision 2014-es, úgyhogy az esélytelen...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#630) dozsabalint válasza niof (#629) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Én rendeltem egy ilyet, aztán akkor nem kell sakkozni, hogy hova lehet dugni, hova nem. Ha jó a minősége, később még beszerzek párat, mert jó ha van.

(#631) niof válasza dozsabalint (#630) üzenetére


niof
addikt

Akkor asszem csak egy választás maradt! Ha megjön szétvágom, és ha lesz benne egy 56k-s ellenállás, akkor Sugru-ból kap egy szép gumi tokot, ha nem, akkor kuka! És rendelek egyet a megbízhatóak közül...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#632) m_dawe


m_dawe
senior tag

Nem értem ezt a kábel mizériát :F
Próbáltam egy noname USB A - Type C, Xiaomi powerbank, valamint egy LG micro usb kábellel és az app mindegyikhez azt írta, hogy biztonságos.(A tegnap linkelt átalakító használatával dugtam rá a micro usb-s kábeleket).Vagy nekem van ekkora mázlim, vagy túl van hypeolva ez a para :D

(#633) niof válasza m_dawe (#632) üzenetére


niof
addikt

Igazából adatátvitel szempontjából lassabb, itt csak ennyi jelentősége van.
A komolyabb gondot elektronikai szempontból jelenti. Ha jól értelmezem a leírásokat, akkor az USB-C szabvány 3A áramot biztosít a rá csatlakozó eszköz számára, amit a régi szabványú készülékek nem tudnak leadni. Azért kell bele ez az 56k-s ellenállás, hogy a (régi) szabványhoz képest eltérő áramfelvételt szabályozza, így a készülék (USB-C-s) "tudja", hogy nem C aljzatba van dugva, és nem akar mindenáron 3A-t felvenni. Ez a kábel mindkét végén lévő készülék elektronikus védelmét szolgálja.
Gyakorlatilag egy nem megfelelő kábel használatával mindkét rá csatlakozó eszköz épségét kockáztatod. Innentől fogva lutri, hogy "megússzák" e a kábelen lógó eszközök a csatlakozást, vagy nem.
Ez azért komoly problémákat is felvethet, az USB vezérlő meghibásodásától (a szg-ben) a telefon használhatatlanná válásáig bármit beleértve.
Ezért van ez a para...

Szerintem mindenki döntse el maga, hogy ad e erre a dologra, vagy használ egy olyan kábelt, ami esetleg hazavághatja valamelyik berendezését.

Amúgy egy viszonylag friss technológia esetén nem is csoda, hogy a technikai részletek nincsenek 100%-ban letisztázva, hisz nem sok ilyen csatlakozós készülék van egyelőre a piacon. A tartozékgyártók pedig nem készültek fel megfelelően. Bár hála isten, már ébredeznek, és vannak olyan gyártók, akik a linkelt oldalak alapján eleve a szabványnak megfelelően gyártják a kábeleket.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#634) FearTomi válasza niof (#633) üzenetére


FearTomi
őstag

Komolyan nem ertem. Ha egy eszkoz, nem tud leadni 3 A-t, hogy a fenebe fog egy csatlakozo, vagy a telefon 3 A-t felvetetni vele? Pl. ha egy tolto 1A-t tud leadni, attol, hogy USB-c atalakito van rajta akkor is csak 1A-t fog kihuzni belole nem?

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#635) m_dawe válasza niof (#633) üzenetére


m_dawe
senior tag

Így már világos :B :R
És ha valaki rossz kábelt használ az rövidtávon is megbosszulhatja magát?

(#636) Amarton


Amarton
tag

Vettem egy kábelt a kábelvilág webáruházból. Délelőtt meg is érkezett.
Simán működik a telefonnal. Megcsináltam a backup-ot.
Ezután fel akartam flashalni a TWRP-t. Az fel is ment. Azonban bootnál azt írja a telefon, hogy corrupt és egy piros felkiáltójel jelenik meg rajta.
A bootloader bejön. A TWRP bejön, de nem nagyon tudok mit csinálni a TWRP-vel, mert azt írja, hogy nincs módosított boot.img a telefonon.
Nexus 4-nél ez könyebben ment.
Van kiút?

UPDATE:
A gyári Image-t sikerült felrakni. Most kezdhetem előlről :)

[ Szerkesztve ]

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#637) glehel válasza Amarton (#636) üzenetére


glehel
senior tag

bootloadert nyitottad?
a twrp-ben leformáztam mindent. bekapcsoltam az mtp-t. rádugtam a gépre átmásoltam a romot meg ami kell ráflasheltem, és jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#638) niof válasza m_dawe (#635) üzenetére


niof
addikt

Ez sajnos nem egyértelmű. Ahogy olvastam, nem találkoztam még konkrétan említett meghibásodással ez miatt. Ez egy biztonsági megoldás, hogy elkerüljék az esetleges károkat. Ezek alapján nem jelenthető ki, hogy biztosan meg fog valakinek a készüléke ez miatt hibásodni, viszont kizárni a lehetőségét csak úgy tudjuk, ha megfelelő kábelt használunk hozzá.

FearTomi
Valóban nem tud többet "kihúzni" belőle, viszont csúcson járatja. Egy USB 2-es aljzat 500mA-el folyamatosan terhelve nem biztos, hogy szeretni fogja ezt, és a táp része ez miatt elszállhat. Pláne, ha gyengébb minőségű, amit te, mint júzer, kívülről nem is biztos hogy tudsz!
Ez az ellenállás azért kell a kábelbe az A5 csatlakozóra, hogy az USB Type-C-s eszköz ne "erőltesse" a gyorstöltést, és ez okozhat károkat.

Idézet a Wikipédiából (a lényeg benne van érthetően):
Some cables with a type C connector on one end and a legacy connector on the other end do not connect the correct resistor to pin A5 of the type C connector, causing a device connected to the cable to incorrectly determine the amount of power it is permitted to draw from the cable. Cables with this issue may not work properly with certain products, including Apple and Google products, and may even damage power sources such as chargers, hubs, or PC USB ports.

A legacy connector a régebbi szabványú csatlakozókat jelenti, általában az A-ra kell itt gondolni, de nyilván a B-re is igaz, és a micro és mini USB csatlakozókra is, mivel azok is (a legtöbb) USB 2-es szabványúak.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#639) Amarton válasza glehel (#637) üzenetére


Amarton
tag

Persze, azzal kezdtem.
Most úgy néz ki, hogy működik. CM13-at raktam fel.
Mondjuk, ahogy a gapps-ot felraktam hozzá force-close van folyamatosan.

Melyik most a legjobb, leggyorsabb ROM, ahol a titkosítás is ki van kapcsolva?

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#640) m_dawe válasza Amarton (#639) üzenetére


m_dawe
senior tag

Szerintem a Cataclysm.
Ha jobb üzemidőt akarsz, akkor az xTraFactory + Gravitybox (Teljesítményben egy cseppet gyengébb, mint a Cata.)

(#641) FearTomi válasza niof (#638) üzenetére


FearTomi
őstag

Oksa, most mar tiszta. Akkor ha autoban szeretnem tolteni akkor jol korul kell majd nezni.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#642) niof


niof
addikt

Közben napvilágot látott egy jó hír (számomra! :) ), hogy az általam rendelt kábelt is tesztelték, és 5 csillagos minősítést kapott!
Tehát ez a kábel is az ajánlottak közé kerül ezennel! :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#643) Amarton válasza m_dawe (#640) üzenetére


Amarton
tag

Felraktam a xTraFactory, egyenlőre Gravitybox nélkül. Azt nem tudom, hogy micsoda.
Ami nekem furcsa, hogy azt írják az XDA-n, hogy a "force encryption disabled".
A menüben mégis azt látom, hogy a titkosítás be van kapcsolva.
Ha elindítom a TWRP-t, akkor is kéri a feloldáshoz a mintát.
Ezt most már nem értem.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#644) m_dawe válasza Amarton (#643) üzenetére


m_dawe
senior tag

Kell csinálnod a rom flashelés után egy factory resetet és akkor lesz kikapcsolva a titkosítás. (Rom flash és fr között ne indítsd újra)

(#645) glehel válasza Amarton (#643) üzenetére


glehel
senior tag

csináltál a recoveryből factory resetet?

(#646) Amarton válasza m_dawe (#644) üzenetére


Amarton
tag

Most újra flasheltem a ROM-ot. És utána TWRP-ből csináltam egy FR-t.
Most bootol...

Elvileg nincs titkosítás. Remélem gyorsabb lesz a rendszer.

[ Szerkesztve ]

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#647) Jona00


Jona00
csendes tag

Light flow programot használok, és azt vettem észre, hogy a képernyő kijelzője időközönként feléled. Ez természetes vagy nem? Light flow nélkül mintha nem csinálná.., vagy nem tudom rendesen konfigurálni a progit :F

[ Szerkesztve ]

(#648) m_dawe válasza Jona00 (#647) üzenetére


m_dawe
senior tag

A "környezeti kijelző" ki van kapcsolva?

(#649) Jona00 válasza m_dawe (#648) üzenetére


Jona00
csendes tag

Nem volt kikapcsolva, de kikapcsolva úgy néz ki jó lett. Kösz a segítséget.

(#650) TOZ


TOZ
addikt

Ota:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=64695675

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.