Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Pipikék


Pipikék
tag

Mobilkereskedesnel Nexus 5X 32 GB-os 138 ft-az ara 12 hó teljes körű gyártói garanciával :)

[ Szerkesztve ]

(#202) dombila válasza SybenX (#190) üzenetére


dombila
senior tag

+1

Én anno az N4-ről nem váltottam az N5-re, mert nekem nem érte meg - nem láttam akkora különbséget, ami a többlet kiadást megérte volna. Most váltottam 5X-re.

(#203) dombila válasza Pipikék (#201) üzenetére


dombila
senior tag

Kíváncsi lennék rá, hogy működik ez a gyártói garancia, mert az LG ügyfélszolgálat szerint, amit nem ők hoznak be az országba azt nem javítják garanciában. :(

Bocs, most vettem csak észre, hogy még szerkeszthettem volna az előső hsz-em.

[ Szerkesztve ]

(#204) TOZ válasza dombila (#203) üzenetére


TOZ
addikt

Uniós forrásból származó készüléket IMEIt tartalmazó számla megléte estében garanciaban javítanak. Egy évig.

(#205) edward2 válasza bakkir (#196) üzenetére


edward2
addikt

Hiába megy le az ára 100ra akkor sem éri meg. (nekem tuti nem)

Nálam a 16 giga no sd kártya kombó élből taszít 2015ben. Főleg ennyiért.

(#206) bakkir válasza edward2 (#205) üzenetére


bakkir
tag

Miért kell 16gb venni? Ott van 5e forinttal drágábban a 32gb.

(#207) G4bi89 válasza bakkir (#206) üzenetére


G4bi89
senior tag

+15 ezer inkább az...

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#208) BBmaster


BBmaster
csendes tag

Én pár nappal ezelőtt rendeltem az Amazon-tól (EU-s adószámmal): 306 EUR. Ennyiért szerintem kiváló vétel.

BBmaster

(#209) TOZ válasza BBmaster (#208) üzenetére


TOZ
addikt

Es nyilvan ilyen forrasbol vannak a gsm boltokban is a 130 koruli aron kinalt darabok. Kis afaungabunga es maris olcsobb. :R

(#210) m_dawe


m_dawe
senior tag

Amióta megvan az 5X, azóta a többi telefont is hátul akarom feloldani..:DDD

(#211) fokukac válasza m_dawe (#210) üzenetére


fokukac
nagyúr

mondjuk ez a fícsör azért nem praktikus, mert én pl. egy íróasztalnál ülök egész nap, és mellettem van a telefon. Tehát ahányszor hozzányúlnék, fel kell emelnem?
A céges ájfónon az a jó, hogy csak odanyúlok, és fel is old egyből.
Szóval szerintem hülye megoldás ez, hogy hátul van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#212) sajo13 válasza fokukac (#211) üzenetére


sajo13
senior tag

Erre való az LG telefonokban a dupla koppos felébresztés, így nem kell felemelned a telefont.

(#213) niof válasza fokukac (#211) üzenetére


niof
addikt

Az oldalán is van gomb, azt is meg lehet nyomni, mint minden készüléken. A hátlapi tapi inkább biztonsági fícsör.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#214) Borzoló


Borzoló
senior tag

A kis dragasag! :P

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#215) fokukac válasza niof (#213) üzenetére


fokukac
nagyúr

Értem én, csak így a marketinges fícsör (biztonság) a való életben csorbul, mert nem elöl van, hanem hátul. De el tudom képzelni, hogy van akinek ez így jobb.

Meg őszintén szólva az újabb Nexusok / motorolák gom-elrendezése sem tetszik, ti. hogy a feloldó gomb és a hangerő gomb egymás alatt van, szerintem praktikusabb, ha két oldalt van, persze lehet, hogy így belül jobban el lehet osztani a helyet a hardvernek, ami végső soron jobb is lehet.

Amúgy pl. a Nexus 4-esemen a duplakopp csak custom rom-mal működne.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#216) TOZ válasza fokukac (#215) üzenetére


TOZ
addikt

Hasznalati szokastol fugg. Nekem sokat van a zsembemben. Es nagyon praktikus, hogy mikozben veszem elo a hatlapon mar rajta is az ujjam es mire az arcom ele kerul mar feloldva es latom a kepernyot.
Ez nagyon-nagyon jo feature.
Asztalon meg leforditva tartom, tehat ugyan az. (Pushbullet ugy is tolja a gepre, hogy miert mocorog a telefon.)

(#217) edward2 válasza BBmaster (#208) üzenetére


edward2
addikt

Ezt azért elmesélhetnéd hogy.

(#218) atike válasza BBmaster (#208) üzenetére


atike
nagyúr

Az tényleg nem semmi - én most kíváncsiságból nézegettem, de 440-450 euró környékén látom...

Nem a sima 5-re gondoltál...? :U

(#219) MPite válasza atike (#218) üzenetére


MPite
tag

Sőt, még az amerikai amazonon is 430 $ a 16 GB-os.

(#220) #03372544 válasza MPite (#219) üzenetére


#03372544
törölt tag

EU-s adószámmal, azaz ÁFA nélkül

(#221) atike válasza #03372544 (#220) üzenetére


atike
nagyúr

A 450 euróból 150 az áfa...? :F

(#222) #03372544 válasza atike (#221) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nem tudom melyik ország ÁFA-jával kell számolni, de a magyar 27% az 121.5 EUR.

(#223) MPite válasza #03372544 (#222) üzenetére


MPite
tag

300*1,27=381 EUR

(#224) #03372544 válasza MPite (#223) üzenetére


#03372544
törölt tag

306 EUR-ról volt szó, 306x1,27 = 388,62 EUR.
Pár nappal ezelőtt vette, simán lehetett blackfriday akciós vagy bármi.
De ezt nyilván csak ő tudja megmondani.

(#225) niof válasza TOZ (#216) üzenetére


niof
addikt

Ott a pont! ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#226) slug válasza dombila (#202) üzenetére


slug
senior tag

Szinten N4-rol valtok a telefonra, meg varok ra hogy megerkezzen.

(#227) edward2 válasza #03372544 (#222) üzenetére


edward2
addikt

Na én közben utána olvastam.

Ez közösségi adószámmal történő beszerzésnek számít:

Akkor nézzük az opciókat:

Ha egy adott évben vagy előző évben a közösségi beszerzések értéke nem haladja meg a 10000 eurót akkor neked tilos(!) megadnod a közösségi adószámod így az eladót nem tévesztheted meg hogy ő áfamentes számlát állítson ki neked. Tehát simán úgy vásárolsz mint bárki más ott fizeted meg az áfát ahol vásárolsz.

Másik eset ha te átléped az éves 10000 eurós vásárlási limitet ebben az esetben ezt neked kötelező jelezned a NAV felé majd közösségi beszerzés esetén a közösségi adószámodat kötelező(!) megadnod és az eladónak áfa nélküli számlát kell kiállítania. AZONBAN neked kötelességed ezekután Magyarországon a beszerzésed után a 27%-os áfát befizetni.

Tehát nekem az a tanácsom hogy adócsalási és adóelkerülési trükköket hanyagoljuk a továbbiakban. (amúgy alapból túl jónak tűnt, hogy igaz legyen ami általában nem is igaz...)

(#228) cuebler válasza edward2 (#227) üzenetére


cuebler
senior tag

csúnya lenne. személyesen is érintett vagyok több számítástechnikai cégben, a termékek egy kis részét az unió más tagállamaiból szerezzük be, de jócskán alatta vagyunk a 10000 €-nak. ha áfa-alany gazdasági társaság vagy és csak egy szerszámkészletet veszel 100 €-t ausztriából (van ilyen cégem is), akkor is jogosult vagy az "adómentes közösségi értékesítés" áldására, azaz az áfa-nélküli vásárlásra. más kérdés, hogy a 100 € után ki kell számold és be kell valljad a 27% ÁFA-t, melyet (ha egyéb jogosultsági feltételek fennállnak) le is vonhatsz. hidd el nekem, így van. évente öt-tíz ellenőrzésünk van és még soha senki nem mondta a nav-tól, hogy rosszul csináljuk. amúgy ha jól tudom, a 10000 € határ azokra vonatkozik, akik egyébként nem ÁFA-alanyok (alapítványok, mittoménmik)

tehát ha van olyan céged, aminek van közösségi adószáma és elszámolhat telefont vállalkozási tevékenységként, csak rajta!
uff, én beszéltem! :DD

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#229) edward2 válasza cuebler (#228) üzenetére


edward2
addikt

Igazából édes mindegy most van-e limit mert végül leírtad a lényeget ugyanúgy be kéne Magyarországon fizetni az áfát. Namost ha vissza tudod igényelni az áfát mert ezt el tudod számolni akkor meg ugyanott vagyunk mintha itthon vettél volna nettoban pl PC-t/Laptopot/Telefont.

(#230) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Drága lett, hiába a korrekt tudás, a viszonylag gyenge anyaghasználat fájó. Sokkal inkább a 6p, akinek új Nexus kell.

[ Szerkesztve ]

(#231) cuebler válasza edward2 (#229) üzenetére


cuebler
senior tag

hát ja, ezért vettem én is itthon, számlásan. eleve az ügyintézése is egyszerűbb.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#232) atike válasza cuebler (#231) üzenetére


atike
nagyúr

....ha tisztán nettón nézzük akkor a vetélytársakat is úgy kell nézni. Akkor meg megint miről beszélünk... :) Szóval ez bárhonnan is nézzük még mindig drága. :U

(#233) cuebler válasza atike (#232) üzenetére


cuebler
senior tag

ezt szerintem senki nem vitatta eddig sem. de az, hogy drága, elég relatív. én nem drágállottam, emellett még az LG G4 és a Nexus6 volt "versenyben". a Nexus6-ról sok helyen panaszkodtak, hogy túl nagy, nekem pedig finoman sincs lapát tenyerem. az LG nem stock android és hát a Nexus5 óta ez eléggé lerontja egy telefon pontozását, hívhatják akárhogy a saját kezelőfelületüket és dicsérheti őket akárhány felhasználójuk.

az ÁFA-s "okosságra" visszatérve: max akkor éri meg, ha eleve az EUR-ár is jó és éppen a HUF/EUR is "szárnyal".

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#234) edward2 válasza atike (#232) üzenetére


edward2
addikt

na ja ez is egy komoly igazság. Persze sokszor volt már videokártya topikban is hasonló vita hogy csúcskártya nettó ára lett középkártya bruttójához hasonlítva.

(#235) cuebler


cuebler
senior tag

amúgy a Verus High Pro Shield tokkal az ujjlenyomat-olvasó tökéletesen működik... :))

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#236) roland091


roland091
senior tag

hali, van valaki aki már elkezdett foglalkozni ilyenekkel h root, rom stb ? :)

látom már az áfa nagyon megy ;]

(#237) m_dawe válasza roland091 (#236) üzenetére


m_dawe
senior tag

Hogy érted, hogy elkezdett foglalkozni? :D
Nálam a legújabb Chroma build van fent, minden hiba nélkül. Ráadásul úgy ki van gyomlálva az egész, hogy alig eszik valami ramot.

(#238) roland091 válasza m_dawe (#237) üzenetére


roland091
senior tag

na pontosan így értettem arra voltam kíváncsi, h valakinek van-e már valami tapasztalata N5-n nagyon sokat romoltam ezen még nem kezdtem ez de chroman gondolkodom erősen mert n5-n is szerettem :)

te mivel rootoltad ? eddig wug nexustoolkitet használtam

[ Szerkesztve ]

(#239) m_dawe válasza roland091 (#238) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nem rootoltam semmivel. Kinyitottam a bootloadert, cmdből feldobtam egy TWRP-t és onnan ment is fel a rom.

(#240) rwbag2012


rwbag2012
tag

Megjött nejem N5x-e. Klassz. Az értesítési led színeit és gyorsaságát lehet állítani valahol?

(#241) m_dawe válasza rwbag2012 (#240) üzenetére


m_dawe
senior tag

a: play áruházból LightFlow (azt hiszem nem kell hozzá root)
b: felraksz egy romot, amiben bele van építve a Led színeinek-gyorsaságának az állítása

(#242) rwbag2012 válasza m_dawe (#241) üzenetére


rwbag2012
tag

Tehát kell külső alkalmazás? Gondoltam, hátha alapból benne van egy led menedzser. Light Flow-t jól ismerem, az én telefonomon rajta is van. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#243) TOZ válasza m_dawe (#237) üzenetére


TOZ
addikt

Meg emlekeim szerint Cromahoz van rohadtul minimalista gapps is mindig. Tehat csak azokat a google appokat kell utolag felrakni, amit tenyleg hasznalsz is.

(#244) rwbag2012 válasza rwbag2012 (#242) üzenetére


rwbag2012
tag

Light Flow nálam egyelőre nem működik az 5x-en. Van, akinél igen?

(#245) TOZ válasza rwbag2012 (#244) üzenetére


TOZ
addikt

A LightFlow Legacy-t tedd fel melle.
Nálam tökéletesen működik.

(#246) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Sziasztok!
Azokhoz lenne kérdésem,akik már használják a telót: LG G4 6.0-án találtunk egy hibát és le tudnátok csekkolni, hogy szűz androidon is fennál a hiba v lg ui hiba. Szóval:
Ha a galériában a képnél belementek a szerkesztésbe(felül ceruza) és ha kész vagytok a szerkesztéssel lementi a képet és nálatok utána megjelenik a galériában? Mert nálunk csak az eredeti, a módosított nem. Nálatok mi a helyzet? Megtaláltuk az android mappában az elkészült képeket és lehet társítani a galéria appal,meg is nyitja DE nem jelenik meg a galéria appban az albumok közt....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#247) TOZ válasza m_dawe (#239) üzenetére


TOZ
addikt

Titkositas igy maradt, vagy ki lett kapcsolva?

(#248) rwbag2012 válasza TOZ (#245) üzenetére


rwbag2012
tag

Köszi, így már nálam is oké.

(#249) m_dawe válasza TOZ (#247) üzenetére


m_dawe
senior tag

Erről a titkosításról van valami magyar cikk? Még a Nexus 6ról rémlik, hogy vahogy ki lehet ezt kapcsolni és gyorsabb lesz a telefon. Vagy milyen jelentősége van ezt kikapcsolni? :B

(#250) TOZ válasza m_dawe (#249) üzenetére


TOZ
addikt

Xda. Igen elvileg gyorsabb lesz nélküle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.