Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) TOZ válasza Gyurvagyi (#1899) üzenetére


TOZ
addikt

Biztos, hogy ütemezetten jön. Vagy vársz, vagy ha nyitott a BL, akkor sideload. OTA link már van.

(#1902) dozsabalint válasza TOZ (#1901) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Nem kell ahhoz nyílt bootloader... :) Tekintve, hogy pontosan ugyanaz történik az adb sideload futtatásakor, mint amikor a teló telepíti a frissítést. A különbség csak annyi, hogy te adod meg neki az update fájlt, nem pedig letölti magának.

[ Szerkesztve ]

(#1903) tybsen válasza Gyurvagyi (#1899) üzenetére


tybsen
addikt

Nyugi, nálam is mindig az utolsók között érkezik (Nexus 6 éppen) még nekem is csak a februári van. :)

(#1904) bazsc20ne válasza Fkris (#1897) üzenetére


bazsc20ne
tag

lényegében igen :)
de van néha 2-3 olyan nap, amikor nem kommunikálunk :DDD

(#1905) bazsc20ne válasza fokukac (#1898) üzenetére


bazsc20ne
tag

dobtam egy pü-t

amúgy az ellátási lánc az trükkös dolog
én a legnagyobb (memóriamodulok nélkül) mikrocsip-gyártónál dolgozom (épp a supply chainben) és vannak érdekes dolgok
simán megáll egy vevő miatt az egész piac, ha hirtelen felvásárol egy terméket tőlünk
és egy mikrocsip a homokból kb másfél év alatt lesz kész, szóval erősen kell tervezni és az egyensúly könnyen megbomlik ;)

(#1906) bazsc20ne válasza Sonex79 (#1900) üzenetére


bazsc20ne
tag

ez pontosan így van
és nem szabad elfelejteni, hogy az expansys főleg nagyker és nem kisker ;)

(#1907) daniele válasza TOZ (#1891) üzenetére


daniele
aktív tag

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#1908) mukisrác válasza Gyurvagyi (#1899) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Nekem sem jött még meg, nem kell aggódni, előbb utóbb érkezik

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1909) TOZ válasza dozsabalint (#1902) üzenetére


TOZ
addikt

Na pláne. És tényleg. Köszönöm a kiigazítást.

(#1910) Shyciii


Shyciii
veterán

Rájöttem, hog miért ilyen borzalmasan kevés a ScreenOnTime-om. Baromi gyengén fogja az LTE jelét, pedig Budapest, és Telekom. Most pár helyen öszeírom az értékeket, aztán a flottakezelőn keresztül küldöm a Telekomnak állásfoglalás miatt, meg adjanak papírt is róla, mert félek, hogy ebből szervi lesz. Elvben lehet szar a sim kártya is, de gyanítom nem az lesz a gond, hanem a mobilnak ezen része xar: 93dBm-es érték LTE-re Budapesten belül igen xar érték.

Nexusokat az LG magyarországi szervizébe kellene vinnem? Vagy vissza az Expansysnak?

(#1911) mukisrác válasza Shyciii (#1910) üzenetére


mukisrác
aktív tag

LG, Váci út, szeretettel várnak...

(Én a voda 4g-t most 82db-vel fogom)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1912) Shyciii válasza mukisrác (#1911) üzenetére


Shyciii
veterán

Milyen a szervíz? Mert a motorolás szervíz( meg egyben samsung és sony) igen rossz hírben állnak, és sajnos tapasztaltam is. Ők a Cordon...

(#1913) randras_83 válasza Shyciii (#1912) üzenetére


randras_83
addikt

nekem pozitív tapasztalatom van velük, anno N5-öt vittem be hozzájuk fél felújításra :D :D

https://www.flickr.com/randras83/

(#1914) Shyciii válasza randras_83 (#1913) üzenetére


Shyciii
veterán

Fél felújításra? Kettévágta egy villamos? :) :)

(#1915) randras_83 válasza Shyciii (#1914) üzenetére


randras_83
addikt

úgy-úgy keretrepedés -> keret+LCD csere + akksi csere + power gomb + háltap mert letörték az egyik fület.

https://www.flickr.com/randras83/

(#1916) mukisrác válasza Shyciii (#1912) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Nekem is csak pozitív a tapasztalat, N5, G3, G-pad járt már náluk.
Ha nincsenek túlterhelve akkor igen csak gyorsan, jól csinálják.

Egyéb esetben outsource a TMX - nek, az meg no comment

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1917) Shyciii válasza mukisrác (#1916) üzenetére


Shyciii
veterán

Neked is köszi az infót. Most felraktam az új CM13-at amibe már végre merge-ölték az MHC19J rom javításait, security patch-eit. Addig elvagyok vele, míg kiderül, hogy melyik lesz a járható út.

(#1918) glehel válasza Shyciii (#1910) üzenetére


glehel
senior tag

a 93dBm egyáltalán nem rossz érték.maga az LTE egyébként is sokkal jobban meríti akármekkora a térerő.

[ Szerkesztve ]

(#1919) Shyciii válasza glehel (#1918) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem. A 93 konkrétan nagyon xar. 96-97 környékén már kezdi eldobálni a jelet, és újra csatlakozgat. A 65 a nagyon jó érték a 73 körüli a jó érték. Az LTE fogyasztása viszont sokkal jobb, mint a 3G-é. Nem véletlen, hogy a szolgáltatók már nem foglalkoznak a 3G fejlesztésével, lefedettségével (jópár olyan hely van, ahol 3G egyáltlaán nincs, ellenben van 2G, és LTE). Egyesek szerint az LTE még a wifi-nél is kevesebbet fogyaszt, de szerintem ez már chipje válogatja. Egy biztos. Míg 3G-n igencsak merül a telefon, addig LTE igen gazdaságos. Ezt bizonyítja egyébként előző telefonjaim is.

(#1920) dozsabalint válasza Shyciii (#1919) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Nekem is 93-94 most, viszont a térerőt maximumnak jelzi (bent a házban).

(#1921) glehel válasza Shyciii (#1919) üzenetére


glehel
senior tag

az lehet nem a telefon hibája hogy dobálja nem szabadna csak kb -110dBm nél
LTE:
Better than -88dBm RSRP is a strong signal
Between -89dBm and -96dBm is a very good signal
Between -97dBm and -105dBm is good
Between -106dBm and -112dBm is fair
Worse than -113dBm RSRP is poor

(#1922) Shyciii válasza glehel (#1921) üzenetére


Shyciii
veterán

110dBm-nél? Már jóval korábban lehet látni a Batterynél, hogy meg-megszakad, és nincs mobiljel, vagyis már 100 környékén elkezd le-fel csatlakozni. Márpedig a le-fel csatlakozás igen sok energiát emészt fel. Pláne ha beleveszem azt is, hogy ilyenkor próbál másik antennára csatlakozni, ami hátha jobb. Egy viszont biztos. Oneplus 2-vel 73-78 között mozgott az LTE ugyanott ahol most a Nexus 95-öt mutat. Konkrétan még anno azt is leteszteltem, hogy tényleg igaz-e, hogy 3G-vel többet fogyaszt, mint LTE-vel, és tényleg. Most meg 3G-vel is jobbat érek el, mint LTE-vel akksi terén. Nemigen stimmel itt valami.

(#1923) dozsabalint válasza Shyciii (#1910) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Nekem ma egész éjjel max volt a térerőm (91-92dBm LTE), de kb 8%-ot megevett egy éjjel úgy, hogy nem volt ébren, és az akksistat között sem hozott semmit. Egyszerűen nem tudom mi a nyűgje mostanában...

[ Szerkesztve ]

(#1924) BeastMode válasza Shyciii (#1922) üzenetére


BeastMode
őstag

Ha szabad tudni, miért váltottál OPT-ról?
Vagy még mindig megvan és mellette ott az 5X?

(#1925) Shyciii válasza dozsabalint (#1923) üzenetére


Shyciii
veterán

dozsabalint

Nekem is ez a bajom. Semmit nem csinál, és felzabálja az akksit. Ilyen eddig nem volt. Persze már olyan sincs, mint anno Froyo, vagy Gingerbread alatt, mikor éjszaka óránként 0,3%-ot fogyasztott óránként, de ennyire durva sosem volt. Ráadásul most Marshmallow alatt vagyok már, ahol működik a Doze is, és mégis úgy merül, mintha csontra lenne járatva. Viszont most hogy 2G-n vagy 3G-n járatom már egész korrekt értéket mutat. Csak erre tudok tippelni, mert már a Google Play Services-nek sem engedem hogy ébren tartsa a telefont. Greenify is rendben működik.

csabikaa89

Már nincs meg. Vasárnap este le is csaptak rá. A váltásnak két oka van. Alapvetőleg nincsenek hülyeségeim azt leszámítva, hogy félévente rám jön a cserélhetnék. Ez kb 2 évente van, szal egyik reggel arra ébredtem, hogy nekem Nexus 5X kell. És minő véletlen megnéztem aznap az Expansys-t, és 104eFt-ért árulták a 32GB-osat. Mondom akkor hopp, ez kell (2-3 nap múlva már el is fogyott, és az árát is megemelték). A másik ok, hogy belefáradtam, hogy bár jó kis telefon az OPT, viszont azok a fejlesztők, akik az OxygenOS-t csinálják, azok konkrétan balf.szok. Egy Snapdragon 810-esnek nem szabadna olyan laggokat, lassulásokat művelnie, mint amit azon a telefonnál csinál. Persze CM13 alatt a sebesség csodálatos, viszont a CM13 elég bugos, és lassan halad rajta, úgyhogy most hogy adódott egy jó ár a Nexus-ra, így váltottam, de ez a merülés eléggé szíven ütött: 3,5 órás SOT elég gyatra érték. Nem akarom elhinni hogy erre képes a telefon, ezért kezdtem el kutatni hogy mi a gond, mert a batterystat progi sem mutatott semmi olyat, hogy valami beragadna, vagy program meríteni. Amplify sem mutat kiemelkedő értéket, és ezért kezdtem a térerőre gyanakodni.

(#1926) glehel válasza dozsabalint (#1923) üzenetére


glehel
senior tag

alapból nekem átlag 3%-ot eszik minden nélkül (kb 8 óra alvás).a +5% betudható a mobilnetnek. kapcsold ki és nézd meg úgy is.

(#1927) dozsabalint válasza glehel (#1926) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Jó, hát nálam mindent bekapcsolva hagyva, teljesen gyári rendszerrel csinálja ezt az 5-10%-os éjszakai merülést... de kipróbálom.

(#1928) BeastMode válasza Shyciii (#1925) üzenetére


BeastMode
őstag

Értem:)
Csak a stock Android a legjobb.

(#1929) glehel válasza dozsabalint (#1927) üzenetére


glehel
senior tag

legalább kiderülne hogy a rádiós rész e a felelős.
nekem éjszakára nem kell wifi sem 3g, router wifije is kikapcsol éjszakára.

[ Szerkesztve ]

(#1930) dozsabalint válasza glehel (#1926) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Jó hát mondjuk én a 3%-ot is picit sokallom, ha ezt a N5 is tudta kissebb akksival doze nélkül. Attól hogy kikapcsolom a mobilnetet, marad amúgy LTE-n a teló, csak épp net nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1931) glehel válasza dozsabalint (#1930) üzenetére


glehel
senior tag

olvastam már olyat is hogy van akinek egy éjszaka alatt semmit nem merült(ex kernel).mondjuk ez is érdekes...

(#1932) Shyciii válasza glehel (#1931) üzenetére


Shyciii
veterán

Van ilyen, csak mostani rendszerrel nehezen tudom elhinni. Anno mikor még CM7-es létezett valamikor még Android 2.3-nál, akkor volt olyan nekem is, hogy Motorola Defy-on 8 óra alatt 0%-ot esett, csak hát azóta a Google Play Service egy akksi zabáló montsrum lett. A legnagyobb zabagépek között van. Jó lenne, ha a Google csinálna vele valamit, mert az egyik legborzalmasabb. És sajnos nem különíthető el belőle mondjuk az email, kontakt, és naptár szinkronizáció, a többi meg ne működjön, pedig jó buli lenne.

(#1933) TOZ


TOZ
addikt

Éjjel repülő módban gyakorlatilag nem merül.

(#1934) glehel válasza TOZ (#1933) üzenetére


glehel
senior tag

de nem repülő módról volt szó.a repülőt azt talán elhiszem hogy jóval kevesebb, de nincs olyan hogy semmit nem merül egy telefon 8 óra alatt.

(#1935) glehel


glehel
senior tag

beszélgessünk már egy kicsit másról is :) EAS kernellel van valakinek tapasztalata?vagy itt mindenki STOCK?
Én igazán semmit nem vettem észre azon kívül hogy a terheléselosztás a procikon tényleg működik, és talán egy kicsit mintha akadna de ne vészesen.

(#1936) Shyciii válasza glehel (#1935) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem stock, de nem is eas. Szimpla ElementalX kernelt használok CM13 alatt. Abból az EAS verzió még csak kísérleti, de ezt írták is. Én most nem akarok ezzel kísérletezni. Van most mivel kísérleteznem :)

(#1937) Seth1 válasza Fleto93 (#1885) üzenetére


Seth1
tag

Az angol (UK) amazonról.

[ Szerkesztve ]

(#1938) TOZ válasza glehel (#1935) üzenetére


TOZ
addikt

Franco

(#1939) Arslan válasza Seth1 (#1937) üzenetére


Arslan
csendes tag

Üdv
Én innen rendeltem, van ingyen posta.

(#1940) Seth1 válasza Arslan (#1939) üzenetére


Seth1
tag

Akkor az jó vétel mert az amazonról kicsit húzós a postaköltség.

(#1941) Shyciii válasza Arslan (#1939) üzenetére


Shyciii
veterán

És tud annyi szuflát leadni, hogy navigáció közben is képes tölteni? Mert eddig max olyan töltőkkel találkoztam, amik navigáció közben lassítani tudták a merülést, de annyira már nem voltak képesek, hogy emelje az akksi töltöttség szintjét.

(#1942) Seth1 válasza Shyciii (#1941) üzenetére


Seth1
tag

Nekem is ilyen van és navigáció közben is növekszik az akku szint, mivel ezzel működik a gyorstöltlés. 3 amperes a toltőfej.

(#1943) Shyciii válasza Seth1 (#1942) üzenetére


Shyciii
veterán

Azt látom hogy 3A-es, de sajnos már tapasztaltam, hogy ráírni bármit lehet.
Viszont örülök, hogy ezzel képes növekedni, úgyhogy én is beszerzek egyet, köszi! És persze Arslan-nak is köszönöm a linket :)

(#1944) Shyciii


Shyciii
veterán

Változás van. Ma hajnalban 5 órás pihenés közben (bekapcsolt szinkronizálás, LTE hálózaton) csak 0,4%/h-ás fogyasztás volt. Vagyis teljesen jó, normális, úgyhogy most nem értem. Most vagy szar az összes AOSP alapú rom beleértve a gyárit is, és CM13-al viszont rendben van, vagy szimplán megijedt a Nexus, hogy szervízbe akarom vinni, és darabokra szedik :D

(#1945) TOZ válasza Shyciii (#1944) üzenetére


TOZ
addikt

Makkoltat a Google. Az lehet. Rendszeresen elofordul(t) mar velem is olyan, hogy ugyan azzal a hasznalati szokassal egyik nap titanikk masik nap meg jol birta.

(#1946) Shyciii válasza TOZ (#1945) üzenetére


Shyciii
veterán

:D Az a baj, hogy már kb 1 hete van meg, és vagy 4 féle AOSP alapú romot kipróbáltam, de mindegyiknél úgy merült, mint a balta nyél nélkül. Amúgy ahogy nézem a külföldi fórumokat igen sokan panaszkodnak erre. max 3 óra SOT, szal valami nagyon nincs rendben. Mondjuk engem nem zavar, mert a CM-et amúgyis jobban szeretem a gyári romoknál, ráadásul a CM még a Nexus 5X esetében is tudott egy lapáttal rátenni sebességre a gyári romhoz képest, pedig azt hittem, hogy nem fog menni, hisz mégis csak csupasz gyári rom, de tévedtem. Tud még gyorsabb, reszponzívabb, fluidabb lenni a rendszer, mint a stock romon.

[ Szerkesztve ]

(#1947) Fleto93


Fleto93
tag

XXLGSM-el tapasztalat: honlapjukon 99-ért hirdetik a nexus 5X-et, megrendeltem, és ma hívtak, hogy 110 az "európai verzió", 99 az "ázsia" és 3-4 hét amíg megérkezik. Mindenki mérlegelje mielőtt rendelne tőlük...

(#1948) tomboy0013 válasza Fleto93 (#1947) üzenetére


tomboy0013
veterán

És az EU verzióra gyári garanciát adnak vagy csak hozzájuk lehet vinni? Olsó gyári garanciás példányra vadászok de nincs sok sikerem. Expansys-nál sincs most, az angol oldalról is lekerültek az olcsó EU verziók..

(#1949) SybenX válasza tomboy0013 (#1948) üzenetére


SybenX
őstag

Nézz be a mobilkereskedésbe!

(#1950) Fleto93 válasza tomboy0013 (#1948) üzenetére


Fleto93
tag

Azt mondta a csaj, hogy bolti gari. Nem kértem végül, már csak a hozzáállás miatt sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.