Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) holderes válasza focvis (#1049) üzenetére


holderes
tag

Uhh,..durván csökken az ára,tippeljetek,húsvétra mennyi lesz?85-90 ezer?

(#1052) dozsabalint válasza holderes (#1051) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Ez elvileg csak egy egyszeri leárazás, ami ráadásul csak a feketét érinti. De szerintem 100 alá még 1 év múlva sem fog menni, ahogy a N5 sem nagyon ment.

(#1053) Fkris válasza dozsabalint (#1052) üzenetére


Fkris
őstag

Nem tudom, ezt honnan veted, de szük 1évvel megjelenés után N5 öt vettem hivatalosan, ajándék töltöpaddal.
Esetleg inflációt is beleszámoltál, és jelenértékről beszélünk?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1054) Gaabor80 válasza holderes (#1051) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

A www.mobilkereskedes.hu is ennyi :)

(#1055) fokukac válasza Fkris (#1053) üzenetére


fokukac
nagyúr

A Nexus 4-est az 5-ös bejelentésekor vettem, akciósan 200 fontért (ez akkor 70 ezer Ft volt, 2013 őszén még jól váltották a fontot).
A Nexus 5-öst is néztem sokáig, de nem nagyon ment 100 e Ft alá.
Visszakerestem, Tildy 2015. február 5-én lőtte nekem ezt a screenshot-ot, e szerint még akkor is 299 fontért mérték a 16 GB-s verziót - akkor kb. 410 volt a font.

A Nexus 4-es volt az utolsó, igazán jóárasított Nexus.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1056) dozsabalint válasza Fkris (#1053) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Egészen biztos vagyok benne, hogy 2014 végén, amikor a N5 több mint egy éves (hiszen 2013 októberi) volt, 16-osról 32-esre cseréltem, és a 32-es 120 felett volt (talán 129ezer), a 16-os, meg 110 körül mozgott (Expansys). Ergó nem volt 100 alatt. Legalábbis hivatalos forrásból nem.

[ Szerkesztve ]

(#1057) Fkris válasza fokukac (#1055) üzenetére


Fkris
őstag

Telenortól előfizual, hűség nélkül 80ért lehetett elhozni az ajándék töltővel. Március-április környékén, akkor árulták ott utoljára.
Nekem onnan van.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1058) focvis válasza Gaabor80 (#1054) üzenetére


focvis
veterán

Sőt, ott olcsóbb (105 e.) már legalább egy hete; viszont az Expansysban én jobban bízom (garancia, a számla biztosan elszámolható). Az Expansysnál még rájön erre a futár 3xxx Ft-ért.

ToAll:
N5 16 GB szürkén 80-85 ezer volt egy éve.

[ Szerkesztve ]

(#1059) Gaabor80 válasza focvis (#1058) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Nekem nem volt velük gondom. 2 napon belül megjött, számla, doboz tartozékok rendben vannak..

(#1060) slice14 válasza focvis (#1058) üzenetére


slice14
veterán

Én is a mobilkereskedés-nél vettem, minden rendben (imei-s számla, gyártói gari).

A fent olvasott szöveg, nem hirdetés....

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1061) Fkris válasza slice14 (#1060) üzenetére


Fkris
őstag

:C ;]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1062) FearTomi válasza focvis (#1044) üzenetére


FearTomi
őstag

Ezt komolyan nem értem, egyre több helyen látom ezt, hogy uuu, most csak 350 euro...ez jó ár? 119 000 a 32 GB-s itthon...2 év garival és már 2 telót szó nélkül cseréltek (nem Nexus 5X), ami bekakált...

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#1063) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Használ valaki olyan applikációt, ami letudja kapcsolni a wifit és a mobiladat kapcsolatot időzítve?

(#1064) DeathAdder válasza Gaabor80 (#1063) üzenetére


DeathAdder
veterán

tasker :K

(#1065) Gaabor80 válasza DeathAdder (#1064) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Próbálkoztam már vele, de nem volt szimpatikus..
Zabálja az aksit, és bonyolulttá van téve.
NFC vezérlésen is gondolkodtam, de ahhoz elvileg nyitott kijelző zár kell.
Konkrétan a lefekvés utáni internetelérést szeretném kikapcsolni

(#1066) focvis válasza FearTomi (#1062) üzenetére


focvis
veterán

+Slice + Gaabor:

OK, én is a Slice által említett helyet ajánlanám a barátaimnak - az ár miatt - alapesetben; de mint írtam, nekem fontos, hogy olyan legyen a számla, amilyent a britek/franciák (expansys) adnak. És most náluk a Play Store-os, akciós árak vannak a fekete N5x-re (ami még így is drágább, mint a Slice-féle forrás).
Emellett nagyon jó tapasztalataim vannak a garanciális ügykezelésükkel, ami kicsit lassú, de bizton meg lesz oldva a javítás vagy kártérítés.

(#1067) zoltannovak


zoltannovak
tag

Na en meg kiugrottam bécsbe (út az kb ingyen volt) a mediamarktba. 397 eur volt a 16GB-s mosmánmendegy.. :D

(#1068) ibizadance


ibizadance
csendes tag

Tudnátok nekem segíteni abban, vagy a "sima" és a carbon változat között mi a különbség? Nem műanyag a készülék? Vagy miben más?

(#1069) slice14 válasza ibizadance (#1068) üzenetére


slice14
veterán

Az nem a hátlap anyagát jelzi, hanem a színét. Carbon = Black

Remélem nem írtam nagy hülyeséget.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1070) #03372544 válasza Gaabor80 (#1063) üzenetére


#03372544
törölt tag

SONY féle smart connect.
[link]

(#1071) Gaabor80 válasza #03372544 (#1070) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

kipróbálom, köszi

(#1072) m_dawe


m_dawe
senior tag

Ma valami elég durván beakadt...:DDD 55 perc sot és 34%-on áll az akksi..:D

(#1073) m_dawe


m_dawe
senior tag

Kint van a februári biztonsági frissítést tartalmazó factory image.

(#1074) niof válasza m_dawe (#1073) üzenetére


niof
addikt

Jeeee! :DDD
A múltkorira is 2 hetet vártam... :P

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1075) slice14 válasza m_dawe (#1073) üzenetére


slice14
veterán

Az király. OTA zip van már?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1076) m_dawe válasza slice14 (#1075) üzenetére


m_dawe
senior tag

xda-n még láttam sehol.

(#1077) focvis


focvis
veterán

A minap olvastam, hogy a BL nyitást megjegyzi a teló :/ nem tudjátok, a garancia is ugrik ilyenkor?

(#1078) m_dawe válasza focvis (#1077) üzenetére


m_dawe
senior tag

Kétlem, hogy egy Nexusnál ilyen miatt ugrana a garancia. :N

(#1079) Fkris válasza m_dawe (#1078) üzenetére


Fkris
őstag

Volt valami, hogy átállnak casualabb vonalra, és nem szeressék a nyitogatást mostantól.
Nem akarok riogatni, de ennek utána kéne nézni, pontosan hogy van.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1080) m_dawe válasza Fkris (#1079) üzenetére


m_dawe
senior tag

Írok az ügyfélszolgálatnak :D

(#1081) Fkris válasza m_dawe (#1080) üzenetére


Fkris
őstag

Legtisztább, legalább hivatalos álláspontot kaptok!:D
Mint nálunk a keretcsere:D

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1082) diegho válasza FearTomi (#1062) üzenetére


diegho
nagyúr

Hol ennyi?

(#1083) m_dawe válasza Fkris (#1081) üzenetére


m_dawe
senior tag

Ezt a választ kaptam:

A jótállás szempontjából ezt valóban nem javasolnám, mert minden egyes nyitás/zárás - próbálkozás visszakövethető a rendszerben, így rootolásnak számít ez a tevékenység.
Minden rootolási folyamat automatikus jótállás megvonást eredményez a szervizben.

Egyébként ha hardveres gond van, ezzel kétlem, hogy foglalkoznak, szoftveres bajjal meg kb. senki nem küldi vissza,mert otthon 10p újrahúzni.

[ Szerkesztve ]

(#1084) cuebler válasza m_dawe (#1083) üzenetére


cuebler
senior tag

akkor is jó kibúvó a gyártónak és ha más már nem maradt, elképzelhető, hogy rápróbálkoznak ;]
mondjuk nekem ez a vita nagyon elvi, eddig semelyik lg nexus (n4, n5, n5x) telefonnal nem volt semmilyen hardverre visszavezethető problémám a külső behatást (értsd: lyukas a kezem) kivéve :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1085) Fkris válasza m_dawe (#1083) üzenetére


Fkris
őstag

Na, király, akkor ezt is megtudtuk.
Bár nem értem, miért álltak át fejlesztői készülékről kizárólag referencia-modellre....

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1086) slice14 válasza Fkris (#1085) üzenetére


slice14
veterán

Ez tényleg gáz, hogy egy fejlesztői telót, mért kell úgy kezelni, mint a többi gyártói f@st.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1087) dozsabalint válasza m_dawe (#1083) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Mondjuk ezt a számlálót XDA szerint le lehet itt is nullázni, akárcsak N5-nél. Mindenesetre ott sem nagyon foglalkoztak vele a szervizben, pedig ott is volt számláló.

Ha meg az EMMC hal be, vagy bármilyen alaplapi gond van, akkor a jóisten se nyomozza ki mi volt...

[ Szerkesztve ]

(#1088) focvis


focvis
veterán

Meghozta a DHL :)
pozitív csalódások:
- sokkal jobban néz ki az életben, mint fotókon,
- volt hozzá füles (nem fogom használni), azt olvastam nem lesz,
- made in Korea, nem China.

Pár kérdés:
1. Tegnap rendeltem Xiaomi usb-c-átalakítót a Tinydeal-ről, valakinek van tapasztalata vele?
2. Elég vékony a screen melletti keret, tipp itthon beszerezhető szolid tokra?
3. A gombok ezen is kerámiából vannak, mint N5-ön?

Köszi!

(#1089) diegho


diegho
nagyúr

Hátha valakinek van tapasztalata mindkettővel, ezért leírom mi a nagy dilemma, Nexus 5X, vagy LG G4 legyen a következő telefonom? Főleg netezek, néha fényképezek, nem játszok.

[ Szerkesztve ]

(#1090) Fkris válasza diegho (#1089) üzenetére


Fkris
őstag

Nexus, tuti támogatás!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1091) m_dawe válasza Fkris (#1090) üzenetére


m_dawe
senior tag

+1
De egy Nexus topikban nem meglepő :P

(#1092) Kaminski válasza focvis (#1088) üzenetére


Kaminski
tag

Megkérdezhetem, hogy honnan rendelted és mennyiért?

Honor 8

(#1093) glehel válasza m_dawe (#1083) üzenetére


glehel
senior tag

Nem értem miért számít a bootloader nyitás rootolasnak, attól még hogy kinyitom nem egyenlő azzal hogy utána rootolni fogom, a rootolas az egész más. Pld csak egy recoveryt akarok felrakni?

(#1094) Draken


Draken
őstag

Tudtok nekem segíteni abban, hogy hol lehetne megtapizni n5x és/vagy n6p-t? westend media martkba egyik sincs természetesen

(#1095) focvis válasza Kaminski (#1092) üzenetére


focvis
veterán

Expansys.hu; most 350€.
(Nem reklám, csak ténymegállapítás.) Máshol van olcsóbban is. :)

Uppolnám a kérdéseimet, köszi!

(#1096) BusyChild válasza focvis (#1095) üzenetére


BusyChild
tag

szabad kerdezni mikori gyártásut fogtal ki?

Pixel 4a 5G

(#1097) slice14


slice14
veterán

Ha valaki nem tud várni, annak itt a februári OTA linkje.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1098) Gaabor80 válasza diegho (#1089) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Volt már hasonló kérdés, én is ezen vacilláltam...
G4 gyárilag jobban testre szabható, több a feature, jobb a kamera
5X sokkal jobban támogatott, kevesebb az esetleges bug.
Kinek mi a fontos :)

(#1099) diegho válasza Gaabor80 (#1098) üzenetére


diegho
nagyúr

Én a 2GB ramtól félek. Most Oneplus One-t használok és 15 nyitott chrome oldal, youtube, anyámtyúkja megy egyszerre szépen. A Oneplus-t egyedül a kamera miatt akarom lecserélni, a rendszere tökéletes lenne. A Nexus úgy nézem sokat javult kamerában, tehát ezt a követelményt teljesítené, árban olcsóbb, mint a G4 kb 30k-val. Nem tudom lehet alszok rá még párat.

(#1100) Gaabor80 válasza diegho (#1099) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Oneplus 2 :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.