Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) glehel


glehel
senior tag

jött tegnap 2 kábel az ebayról

1. kábel

2. kábel /1.5m

a CheckR mind a kettőre zöld pipát írt. Nem tudom mennyire megbízható ez a kis program.
Ez csak úgy tudja tesztelni hogy pc usb portba dugom? Mert valami ilyesmit ír ki felül.
a Speedshop-os kábel viszont piros x-es.

[ Szerkesztve ]

(#1002) zezoka válasza glehel (#1000) üzenetére


zezoka
őstag

Naja, csak a N4-emet mikor egyszer leszedtem (ugyanúgy két torx+pattintás), onnantól kezdve porosodott a lencse és a hátlap ablak között, és nem látott ki a kamera , és minden olyan volt, mintha homályos ablakon keresztül fényképeznék!

Ja, meg a csere azért is érdekes, mert kapható hozzá a 3000 helyett 3800mAh Gold aksi (akinek volt már, tudja h jó minőségű - pl nekem is volt egyik réginek) is egy-két ezer Ft-ért.

Na mindegy, hétvégén még rágódok, de szerintem hétfőre eldöntöm.

Köszönöm mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#1003) glehel válasza zezoka (#1002) üzenetére


glehel
senior tag

egyszerűen orvosolható ez a hiba is házilag, de ennek nem szabadna porosodni ha újra rápattintod.

(#1004) balint82


balint82
senior tag

Z5 compact-ról szerintetek érdemes váltani (kicsit nehezen szokom meg a 4,6-os kijelzőt, és "ducibb" vastagságát) :R ?

Google Pixel 4a

(#1005) DeathAdder válasza m_dawe (#990) üzenetére


DeathAdder
veterán

Dettó. Borzasztó idegesítő 40% -tól mint kavics a Mariana-árokban. Egyik pillanatban 40% aztán rövid idő elteltével már 15%, wtf :F

Lehet egy factory resetet bevállalok, ha az sem akkor lehet elhagyom a cata-t (amit nagyon sajnálnék).

Ja és amióta katán vagyok a gmail szinkronizálás rendre problémázik, gyári romon ilyet nem tapasztaltam.

zezoka - múltkor írtam róla egy szösszenetet. Általában magamnak is mindig leírom a pro-kontra érveket aztán mérlegelek. Annyi hogy custom kernellel van lehetőség a színek telítettségén állítani, ami után összehasonlíthatatlanul jobb lesz mint az alap.

(#1006) TOZ válasza DeathAdder (#1005) üzenetére


TOZ
addikt

Izé, nektek nem adtak hozzá töltőt?! ;]

(#1007) glehel válasza DeathAdder (#1005) üzenetére


glehel
senior tag

nem tudod megnézni mi húzza le? és miért pont kb 40%-tól?

én most m_dawe javaslatára és az én gondolatmenetem hatására kb már egy hete az xtrafactoryt használom.
xposeddel :) igen xposed. én nem vetem meg annyira mert nekem igazán nem volt még vele komoly bajom ami volt az pillanatnyi áramszünet de megoldottam :).felraktam rá a gravityboxot, greenifyt, appopsxposed, xperia/Aosp Navbar buttons, Amplify, blacklist.jelenleg ezekkel nincs baj.+franco kernel
Ezekkel a csomagokkal tudtam egy olyan teljes értékű rendszert készíteni ami az én igényeimet maximálisan kielégíti. nekem vagy a Purenexusból vagy a Cataból, vagy a Chromából mindig hiányzott valami.ezt a 3 romot szívem szerint összegyúrnám már ami a custom beállításokat illeti.ezek alá is feltettem az xposedet jó is volt de ha már ezek alá is kell nekem akkor jobb egy teljesen stock rom. ezek a romok amiket próbáltam mindet franco kernellel ugyanolyan gyorsak voltak, igazán egyikkel sem volt stabilitás szinten probléma csak hát a custom beállítások.Akkumulátor használat teljesen egyforma volt az összes rommal -nagyon jó-. nekem egy éjszaka alatt wifi nélkül az asztalra letéve (Doze) kb 22:00 tól reggel 7:30-ig 2-3%-ot merült.
Általában wifivel ha pld böngészek tényleg tudja a merülés a 10%/órát amit a xtrafactory rom oldalán lehet olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#1008) niof válasza zezoka (#999) üzenetére


niof
addikt

Ha az N4-ben ki tudtad cserélni az akksit, akkor az 5X-ben sem lesz gondod vele. A hátulját egyszerűbb leszedni, mint az N4-ét, utána néhány csavar, azt kész is.
Ha a pure droid élmény számít, akkor mindenképp ezt válaszd!

Flex2-ről lebeszélnélek. Haveromnak volt, batár nagy dög. Nem is bírta megszokni, 3 vagy 4 hét után meg is vált tőle. Meg úgy emlékszem, valami lag problémája is volt, de azt persze azóta lehet, hogy javították.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1009) zezoka válasza niof (#1008) üzenetére


zezoka
őstag

N4-en a hátlapot cseréltem csak le egy törés miatt, aksi még gyári volt. De annak olyan nehezen jött le, meg amióta a csere darab visszament rá, 3x kellett leszednem kitakarítani a port. Pedig elvileg gyári hátlap volt, és jól lett visszapattintva. Na mindegy, az már a múlt, még tipródok, de már csak az 5x és G4 között. Köszönöm Neked is, meg Neked is DeathAdder!

[ Szerkesztve ]

(#1010) TOZ válasza zezoka (#1009) üzenetére


TOZ
addikt

Nexus 5 hatlapja konnyen leszedheto volt, siman nyilt, gond nelkul. Az 5X-et en inkabb ahhoz hasonlitanam, nem a N4-hez.
Szerintem nem lehet nagy para szetkapni ezt sem.

(#1011) niof válasza zezoka (#1009) üzenetére


niof
addikt

N4 hátlap bontással én is szenvedtem elsőre, mert nem tudtam pontosan, hogy hol mennyire lehet feszíteni. Ez volt a power gomb mizéria idején, mikor mindenki cserélte vagy cseréltette, mert kezdtek nem működni. Aztán persze "ráéreztem" a dologra, az akksicserénél már 2 perc alatt le volt szedve a hátlap. Viszont amilyen elmebeteg módon be volt ragasztva az akku, na az nem volt semmi! Majdnem L alakúra hajlott, mire elengedte.
Remélem, az 5X-be nincs ennyire betaknyolva! :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1012) glehel válasza niof (#1011) üzenetére


glehel
senior tag

a leírás szerint csak "gyengén" van leragasztva

(#1013) niof válasza glehel (#1012) üzenetére


niof
addikt

Csak ne legyen hamar szükség a megtapasztalására! :P

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1014) DeathAdder válasza glehel (#1007) üzenetére


DeathAdder
veterán

Beragadt alkalmazást nem mutat, mindent ugyanúgy csinálok és használok mint korábban.
Lehet ez a custom rom hozadéka tehát még véletlenül sem a telefont akarom szidni, csak jó itt beszélni róla :)
Én speciel az xposed ellen vagyok, sok hibával találkoztam és lassulást is éreztem, valamit belekontárkodhat a rendszerbe, így sosem voltam vele kibékülve. Legjobb egy jó cata szerintem :K (ha nem merülne így újabban)

(#1006) TOZ - van töltő, és alapból az sem zavarna ha 2 óra SOT -t tudna konstans, de az utóbbi időben az nagyon zavaró hogy 40-50% ig szép lassan merül (2 óra SOT és még felén az akksi), aztán meg szinte percenként 1% -ot használat közben, észbe sem kapok és már 15% :N

[ Szerkesztve ]

(#1015) glehel válasza DeathAdder (#1014) üzenetére


glehel
senior tag

gondolod egy alkalmazásod ragad be és szívja az aksit?
betterbattery statnak csak kellene mutatni valamit.

(#1016) DeathAdder válasza glehel (#1015) üzenetére


DeathAdder
veterán

De ha alkalmazás lenne akkor nem hiszem hogy csak 40% tól kezdené el így húzni, hanem már az elejétől kezdve.

Amúgy igaz, rálesek biztos ami biztos, meg nyomok egy factory resetet. Nem szabadna hogy itt baj legyen :N

(#1017) dnelb


dnelb
veterán

Nah G2 akku simán belemegy :D [link]

(#1018) Fkris válasza dnelb (#1017) üzenetére


Fkris
őstag

N5 be is belevarázsolták, történetesen SteveJobs kolléga, az 5X nem nagy kaland, a ház is nagyobb....

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1019) m_dawe


m_dawe
senior tag

Feldobtam próbaképp az AICP-t és k.va sok beállítási lehetőség van benne :Y
Bár nem ez lesz fent, mert eléggé mikrolaggosnak tűnik.

(#1020) ibizadance


ibizadance
csendes tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok, s egyik kiszemelt az 5X. Szerintetek belevágjak? Átlagos felhasználásra kellene, játszani nem igazán játszok rajta, Facebook, Messenger, fényképezés lenne a fő felhasználási kör. Milyen minőségű képeket csinál? Meg vagytok vele elégedve? Esti (bulikban) fényviszonyok közt használható a kamerája? A 16GB-os készülék tárhelye elégnek bizonyul számotokra?

Köszönöm előre is a tanácsokat, véleményeket?

[ Szerkesztve ]

(#1021) pantomimes válasza ibizadance (#1020) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Szia!

Nekem nagyon bevált ez a készülék! Szerintem jó kéepeket készít, kifejezetten jó gyengébb fényviszonyok között. Azt tudni kell, hogy sokan panaszkodnak a kamera szoftverre, bár ez nálam sosem jelentkezett. Valószínűleg szoftveres probléma lehet. A 16 Gb nekem elég, bár nekem a 8 is rendben volt anno a Nexus 4-el.

(#1022) dozsabalint válasza ibizadance (#1020) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Szia!

Koncerten ilyeneket tud (gyári kamera alkalmazással, de vannak nagyon jó külsős alkalmazások is):
Kép1
Kép2

Amúgy én nagyon meg vagyok vele elégedve!

[ Szerkesztve ]

(#1023) slice14


slice14
veterán

Felnyitottam a bl-t és a boot során a google felírat előtt megjelenik egy sárga 3szöges képernyő is. Ez addig ott marad a boot elején, amíg nyitva a bl?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1024) m_dawe válasza slice14 (#1023) üzenetére


m_dawe
senior tag

Igen.

(#1025) dozsabalint válasza slice14 (#1023) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Gyakorlatilag amíg nincs nyitva a telefon bootloadere, pontosabban amíg a fejlesztői beállítások között nincs engedélyezve az oem unlock, addig ha ellopják a telefont - elvileg - nem tudják használni.

Legalábbis más email címmel nem engedi beregisztrálni, csak azzal, amivel korábban használva volt (ez esetben email cím nélkül nem enged tovább a setup wizard, tehát gyakorlatilag használhatatlan a teló).

Ez ellen a recovery-s factory reset sem használ (csak benntől telefon menüjéből történő factory resettel lehet kilőni, feltéve ha beléptél az adott email címmel). Ellenben ha az oem-unlock engedélyezve van, akkor azt csinálnak vele, amit akarnak...

Erre figyelmeztet elvileg az a sárga háromszöges cucc, meg a fejlesztői beállításokban az oem unlock engedélyezésekor is. Tehát ez innentől tényleg biztonsági kérdés, nem csak egy plusz mutatvány, amit meg kell csinálni, ha mókolni akarsz a telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#1026) slice14 válasza m_dawe (#1024) üzenetére


slice14
veterán

Akkor megpróbálok együtt élni vele. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1027) dozsabalint válasza dozsabalint (#1025) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Ezt be lehetne tenni az összefoglalóba is, ha valaki netalántán megválik a N5X-től, akkor az új tulaj ne csodálkozzon, ha nem tudja használni egy recovery-s factory reset után....

[ Szerkesztve ]

(#1028) m_dawe válasza dozsabalint (#1025) üzenetére


m_dawe
senior tag

:Y
Erről még nem is hallottam. Holnap le is tesztelem :DDD

(#1029) dozsabalint válasza m_dawe (#1028) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Én már teszteltem :), és működik! Csak ha már engeded hogy nyitva legyen a BL, akkor már semmit sem ér... Ez az ok, amiatt a fejlesztői beállításoknál külön engedély kell a BL unlock-hoz. Hogy illetéktelenek ne tudjanak unlockolni, ezáltal eltűntetni a regisztrált emailt.

Egyébként az iPhone-okban is van hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#1030) m_dawe válasza dozsabalint (#1029) üzenetére


m_dawe
senior tag

Egyébként, ha mondjuk rendelek ebayről egyet és az eladó nem adja meg az e-mail jelszavát, akkor mi a teendő?

(#1031) dozsabalint válasza m_dawe (#1030) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Csak akkor van baj ha az eladó már használta a telót, és nem csinált factory resetet a telefonon bentről az androidos menüből. De akkor nagy, mert nem tudod kijátszani. Igazából ilyenkor annyit ír ki a telefon, hogy az abc***@gmail.com email címet kéri. Tehát az emailt sem tudod teljesen.

Igazából én is úgy ütköztem bele, hogy új gmail-es címet regisztráltam (a telefon vásárlása után kb 1 héttel), mert a régi tele volt szeméttel (most már csak szemétgyűjtésre használom), és factory reset után néztem, hogy mivan....

[ Szerkesztve ]

(#1032) slice14


slice14
veterán

dozsabalint:

Hát ha már felnyitottam, tuti nem zárom vissza. Az n5-öt is nyitott bl-el használtam.

Le tudnád ezt nekem irni pm-ben, tömören, általános megfogalmazással?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1033) dozsabalint válasza slice14 (#1032) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Nyilván, csak míg a N5-nél ez csak egy művelet volt, amin semmi nem múlott, itt azért múlik rajta 1-2 dolog.

Mondjuk én a N5-nél szoktam le a mókolásról. Az utolsó fél évben már azt is stock rendszerrel és zárt bootloaderrel használtam, de aki ezt szereti csinálni, annak úgysincs választása. Csak nem árt tudni, hogy így erről lemond.

Holnap leírom (valamikor a délután folyamán), kidőltem mára...

[ Szerkesztve ]

(#1034) slice14 válasza dozsabalint (#1033) üzenetére


slice14
veterán

Köszi :R

Jut eszembe: Ugye az mindegy hogy app letöltések után zárom vissza a bl-t, vagy tiszta rendszer alól érdemes. Gyári stock van rajta, root nélkül. Csak azért nyitottam fel hogy a TB mentéseit visszaállítsam és csináljak egy adb backup-ot. Aztán visszahúztam a factory image-t.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1035) slice14 válasza slice14 (#1034) üzenetére


slice14
veterán

Csak azért kérdem, mert az egyetlen indok a romolgatásra a cataclysm volt. De úgy néz ki, annak befellegzett. :(

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1036) m_dawe válasza slice14 (#1035) üzenetére


m_dawe
senior tag

Csak átmenetileg szünetel.

(#1037) slice14 válasza m_dawe (#1036) üzenetére


slice14
veterán

Hát remélem.
Viszont nagyjából pótoltam a tasker segítségével, a catacban hasznát dolgokat. Így megvagyok stockon is.

dozsabalint: Baazzz!!! :O

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1038) dozsabalint válasza slice14 (#1037) üzenetére


dozsabalint
senior tag

N5X-nél a BL zárás is wipe-ol!!!

(#1039) slice14 válasza dozsabalint (#1038) üzenetére


slice14
veterán

Holnap reggelig csak belakom újra a telót. :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1040) glehel válasza slice14 (#1039) üzenetére


glehel
senior tag

Nekem is nyitva van és egy darabig láttam a háromszöget,de egyszer csak eltűnt. Egy google logó lett helyette.lehet valamelyik rom vagy kernel intézte el.

(#1041) m_dawe válasza glehel (#1040) üzenetére


m_dawe
senior tag

Úgy tudom az xTraFactory romban megoldotta a fejlesztő, hogy ne legyen ott. De lehet rosszul rémlik.

(#1042) glehel válasza m_dawe (#1041) üzenetére


glehel
senior tag

Franco átállt anykernel2-re, most már lehet használni bármilyen 6.0.1 rom alá. Feltettem tegnap este én is az aicp romot és alá a Franco kernelt, eddig szépen működik. Nem tapasztaltam mikro laggot. Hasonlít a resurrection remix romra a beállítási lehetőségek szempontjából.

(#1043) m_dawe


m_dawe
senior tag

[link]
Úgy tűnik, hogy mégsem ideiglenes a Cata leállása.. :(

(#1044) focvis


focvis
veterán

Az expansys-on megjelent az akciós ár (16 GB: 350€, 32 GB: 400€), gyorsan rendeltem egy 16-ost :))

Remélem, elférek majd rajta, mostani N5 32 és így nagyon kényelmes, viszont a 16-onak jobb az értéktartása és ahhoz adnak csak EU töltőt.

Szóval akkor első körben vegyek kábelt, ugye. Átalakítót tudtok ajánlani, jó árban? Köszi!

(#1045) focvis válasza focvis (#1044) üzenetére


focvis
veterán

A nagy tolongásra tekintettel :D pontosítok: olyan átalakító létezik amit beledugok a telóba és utána csatlakoztathatom a megszokott micro-USB kábeleimet (pl. autóstöltő, OTG, stb.)? Valami kis mütyűrre gondolok.
Köszönöm!

Szerk: például ez. 5-ös csomag 3$. Csak azt nemtom, hogy jó-e.

[ Szerkesztve ]

(#1046) Seth1 válasza focvis (#1045) üzenetére


Seth1
tag

Gondolom az általad linkelt átalakító nem tesztelt. Elvileg ebben a tesztben szereplő 5 csillagos átalakítókat érdemes használni.
Ha esetleg rendel valaki megbízható átalakítót és Budapesti akkor nekem is rendeljen és beszállok a postakötségbe.

(#1047) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Ez a tesztelt átalakítós dolog csak akkor lényeges amikor PC-re csatlakoztatom a telefont vagy akkor is ha egy másik hálózati töltővel, powerbankkal, autós töltővel használom?

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1048) BusyChild válasza focvis (#1044) üzenetére


BusyChild
tag

ezeket az árakat hol latod? 400/460 at ir

Pixel 4a 5G

(#1049) focvis válasza BusyChild (#1048) üzenetére


focvis
veterán

PC-n nyomj Ctrl+F5-öt ;)

Szerk: csak a fekete akciós, a magyar oldalon is ennek megfelelőek az árak

[ Szerkesztve ]

(#1050) niof válasza mukisrác (#1047) üzenetére


niof
addikt

Mindenhol számít! A nem megfelelő töltőt/aljzatot tehermentesíti a benne lévő ellenállás. Fizikailag lehet használni a nem tesztelt típusokat is, de nem biztonságosak. Csak saját felelősségre!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.