Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Just_Reboot válasza Cseri0058 (#1700) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Király! :C

(#1702) novger válasza Cseri0058 (#1700) üzenetére


novger
tag

Azért kemény, hogy az EIS-t is aktiválni lehet.
:-)

(#1703) Sonex79


Sonex79
aktív tag

Sziasztok! A rezgőmotor zörgése hiba, vagy ehhez kell hozzászokni? Nem hallottam még egy telefont sem így rezegni, olyan mintha hozzáérne valamihez amihez nem kéne, vagy valami nem lenne jól rögzítve.

(#1704) cuebler válasza Sonex79 (#1703) üzenetére


cuebler
senior tag

nevezzük inkább fícsörnek, sokkal jobban hangzik. az lg ráment a leghangosabb rezgőmotor okostelefonban kategória guiness-rekordjára :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#1705) TOZ válasza Sonex79 (#1703) üzenetére


TOZ
addikt

Nem bug, hanem feature. :-D

(#1706) Sonex79 válasza TOZ (#1705) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Köszi, így már sokkal jobb a feeling.. :)) Az biztos nem fogok egy eseményről se lemaradni..

[ Szerkesztve ]

(#1707) Draken válasza Sonex79 (#1706) üzenetére


Draken
őstag

Vibration config app ezen esetleg segíthet. Én N5-ön használom, mert itt meg gyengusz a vibramotor!

(#1708) arni1 válasza TOZ (#1682) üzenetére


arni1
aktív tag

En is leszedtem rola, azota abszolut perfekt a telefon. Rambol tenyleg tehettek volna bele 3gb-ot. Csak azt nem ertem, hogy ezt nem vettek eszre a mernokok? Vagy senki nem tesztelte titkositassal?

(#1709) focvis válasza arni1 (#1708) üzenetére


focvis
veterán

Este én is kikapcsoltam a titkosítást; valamivel gyorsabb lett, de azért nem ég és föld a különbség.

Az indításkori figyelmeztetés nektek is megvan?

(#1710) novger válasza focvis (#1709) üzenetére


novger
tag

Nekem semmi gondom nincs a rendszersebességgel, igaz ez az első nexus telefonom, ezért az elődeihez hasonlítani nem tudom.

(#1711) dozsabalint válasza novger (#1710) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Nexus 5-höz képest semmivel sem lassabb gyári állapotában. Az előbb itt volt előttem mindettő. Nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1712) focvis válasza dozsabalint (#1711) üzenetére


focvis
veterán

Egy hónapja nincs már meg az N5-öm, így nem tudom most összevetni titkosítás nélkül. Viszont ahogy írod: "Nincs különbség" gyári állapotában.
Kb. erre emlékszem én is. És azért illene egy 2 évvel fiatalabb telónak gyorsabbnak lennie a "nagypapánál", még gyári állapotban is. :)

A titkosítást kikapcsolva valamivel talán gyorsabb lett, de ne várjatok tőle csodát, Antutu ~72400, jelentsen ez bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#1713) TOZ válasza dozsabalint (#1711) üzenetére


TOZ
addikt

Dehogy nincs. N5 titkosítás nélkül gyorsabb volt, mint az N5X titkosítás mellett.

(#1714) novger válasza focvis (#1712) üzenetére


novger
tag

Titkosítás mellett nekem 60 ezer körül van az antutu. Az azért viszonylag nagy különbség.

(#1715) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Üzemidőben mit gurít a telefon? Illetve a 2GB RAM nem kelvés?

(#1716) huan


huan
őstag

Miért használja mindenki a titkosítást? Miért ennyire fontos?

(#1717) novger válasza Just_Reboot (#1715) üzenetére


novger
tag

2gb nekem eddig elég. Jobban gazdálkodik vele, mint annó az xperia z2-őm a 3gb-vel.
Nyílván jobb lenne a 3gb, de így is egész jó a multitask.

(#1718) arni1 válasza focvis (#1709) üzenetére


arni1
aktív tag

Sztem eg es fold, abszolut gyors lett a telefon, mig titkositassal lagolt, volt ami befagyott, vagg legalabbis nagyon nehezen indult el.

(#1719) Cseri0058 válasza huan (#1716) üzenetére


Cseri0058
őstag

Gyárilag bevan kapcsolva. Kikapcsolni meg csak hackeléssel lehet :D :D

Más: tegnap előjött egy hiba nálam. Mégpedig az hogy bármely alkalmazásba léptem bele kb. 2 másodpercmúlva megállt az app. A telefon nem fagyott le csak az alkalmazások megáltak... Érdekes volt

[ Szerkesztve ]

(#1720) dozsabalint válasza focvis (#1712) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Azért az a 2 éves nagypapa még mindig helybenhagy jópár mai csúcsmodellt. Na nem antutuban, hanem használat közben. Mert a nexusok soha sem antutban voltak jók.
Nálam eddig még soha nem akadt meg a telefon, pedig szinte végig titkosítással használom. Esetleg valami program okozhatja ezt is, mert én még nem tapasztaltam. Nyilván az olyan programok, amik folyton a háttértárat irogatják, jobban megfoghatják a telefont, de ezek meg eddig is megfogták.

[ Szerkesztve ]

(#1721) Oceanus


Oceanus
tag

Sziasztok!

Egy LG G2-t érdemes lecserélni erre a készülékre? Mert a specifikáció alapján annyival nem erősebb, viszont sosem volt még Nexusom, szóval nem tudom a referenciakészülékség ( :DDD ) mekkora előny...

Üdv

Ember tervez, Isten perverz!

(#1722) dnelb válasza Oceanus (#1721) üzenetére


dnelb
veterán

Én szinte arról váltottam (volt egy kis nexus6 előtte), ha rám hallgatsz tegyél fel egy blisspop romot es várd meg az új nexust :)

(#1723) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Valaki tudja mi a különbség ez és ez között az árat leszámítva? Gyártói lehet itt az 1 év garancia? Írtam nekik a héten de még semmi választ nem kaptam.

(#1724) huan válasza tomboy0013 (#1723) üzenetére


huan
őstag

+1
Én is pont ezt kérdeztem tőlük, de nekem sem jött még válasz. :(((

(#1725) tomboy0013 válasza huan (#1724) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nos akkor megbízhatóak ha még válaszolni se tudnak. Tudsz esetleg 100 körül fehér 32 gigás példányt amelyikre gyártói garancia van? Idegesítő, hogy mindenhol csak a fekete van jó áron...

(#1726) huan válasza tomboy0013 (#1725) üzenetére


huan
őstag

Egyenlőre még én is ezt keresem :)

(#1727) bakkir válasza dnelb (#1722) üzenetére


bakkir
tag

Szintén LG G2-ről váltanék 5X-re.
Gondolkodtam én is a custom romon, de akármilyen romot teszek fel FC-zik, vagy újraindulgat. Nem tudom miért.
Akkor nem éri meg a 40-50e forintos ráfizetés?

(#1728) novger válasza bakkir (#1727) üzenetére


novger
tag

Ez felhasználó függő. Nekem megérte a váltást Alpháról, mert így a piac egyik legjobb kameráját használhatom, plusz a külseje is nagyon bejön.

(#1729) focvis válasza dozsabalint (#1720) üzenetére


focvis
veterán

Nálam se akadt titkosítva, egyszerűen a nagypapához képest nem látom a (jelentős) előrelépést. Az N5 qrvajó teló, már újabbra vágytam és most még volt használtan ára, csak ezért cseréltem le.

Amúgy semmi extra programot nem használok. Mindössze pattogós működésre vágyom.

@novger: úgy nézd meg az Antutut, hogy előtte újraindítod a telefont, hagyod pihenni mondjuk 5 percet (hogy ne legyen meleg a processzor), majd ezután elindítod az Antutut és nem piszkálod míg le nem fut. Kiváncsi vagyok az eredményre, nagy különbségre nem számítok az enyém eredményéhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#1730) Oceanus válasza dnelb (#1722) üzenetére


Oceanus
tag

Köszi a választ. Igazából e között, a zenfone 2 meg az f460-as g3 között vacilálok mert árban ezeket tudnám megfizetni jelenleg...

Ember tervez, Isten perverz!

(#1731) dozsabalint válasza Oceanus (#1730) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Mondjuk ezek közül én bármikor az 5X-et választanám. Bár nálam Android=Nexus, még akkor is ha hardveres ár/érték arányuk éppen nem jó (pedig tavaly év végén amikor vettem, még nem volt az), mert a szoftver nálam sokkal fontosabb szempont.

[ Szerkesztve ]

(#1732) Oceanus válasza dozsabalint (#1731) üzenetére


Oceanus
tag

Mivel nekem nexus még nem volt ezért nem vonom ezt kétségbe, de az a fránya 2gb nem lesz kevés hamarosan? Már a g2-ben is annyi van és nem vagyok elájulva a multitasking képességétől már...

Ember tervez, Isten perverz!

(#1733) dozsabalint válasza Oceanus (#1732) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Ez csak az alaprendszer optimalizálásától függ. Hiába van egy s6-ban 3gb ram, ha a 80%-át konstansan megeszi az alaprendszer. Ugyanez igaz minden gyártói androidra.

[ Szerkesztve ]

(#1734) dnelb válasza bakkir (#1727) üzenetére


dnelb
veterán

Szerintem rossz bootstack van fenn nálad.. Nálam semmi nem volt.

(#1735) Oceanus válasza dozsabalint (#1733) üzenetére


Oceanus
tag

És a nexusoknál ez nem igaz? Tehát ott nem eszi meg jelentős részét a ram-nak a gyári rendszer? Neked pl mennyi egy újraindítás után a szabad hely?

Ember tervez, Isten perverz!

(#1736) DearMan


DearMan
tag

Üdv! Tapasztalt valaki olyat, hogy a másik fél gyenge, időnként elfogadhatatlan hangminőségről számolt be? Nálam ez van. Én tökéletesen hallom a másikat, fordítva enyhén szólva sem igaz. Mindez Veszprém belváros...

(#1737) dozsabalint válasza Oceanus (#1735) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Alapból kb 800 mega szabad ram van (üres rendszerrel). Jelenleg 650 mega ramom szabad 1 nap uptime-mal. Pedig fb messenger is rajta van, ami köztudottan rosszul optimalizált, ramzabáló program.
Mindenesetre szvsz nagyon rossz irányba tartanak a gyártók, ha a ram folyamatos növelésével akarják eltakarni a fejlesztői trehányságot. A jó irány inkább a háttérfolyamatok optimalizása, korlátozása lenne (véglis a doze is ezért jött létre 6.0-ban, azóta néhány notórius ramzabáló is visszafogta magát, és nem is teker annyit a teló háttérben. 7.0-ra kikapcsolt képernyőnél még jobban akarják korlátozni a háttérműveleteket).

[ Szerkesztve ]

(#1738) dozsabalint válasza dozsabalint (#1737) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a google is vissza akarja fogni a ram növekedést, mert kezd szoftveresen kezelhetetlenné válni a dolog.
Ha ezt sikeresen megoldja, akkor 2GB ram évekig elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1739) Oceanus válasza dozsabalint (#1738) üzenetére


Oceanus
tag

Értem...Pár képet esetleg tudnál küldeni nekem privátban hogy lássam milyen fotókat lő esti illetve mesterséges fényviszonyok között is?

Előre is köszönöm :))

Ember tervez, Isten perverz!

(#1740) dozsabalint válasza Oceanus (#1739) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Küldtem. Egyébként az említett ram adatok a gyorsítótárazott ram-ot is tartalmazzák, a ténylegesen használt ennél valamivel elvileg kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#1741) mukisrác válasza tomboy0013 (#1725) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Veszel egy feketét, és pluszban hozzá 9ezerért egy fehér hátlapot... :)

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#1742) novger válasza focvis (#1729) üzenetére


novger
tag

Lemértem újra, és 61.500-at gurított antutun titkosítva.

(#1743) Oceanus válasza dozsabalint (#1740) üzenetére


Oceanus
tag

Köszi szépen megnéztem őket. Tényleg jó képeket lő, a g2-höz viszonytva meg különösen.

Ember tervez, Isten perverz!

(#1744) tomboy0013 válasza mukisrác (#1741) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ennyi erővel már vehetek fehéret is mert nagyjából 10 000 a különbség a kettő között, de mivel 100-tól többet nem szeretnék a telefonra költeni így nem veszek fehéret, meg ugye az ujjlenyomat olvasót is cserélni kéne fehérre az meg megint vagy 3-4 ezer.

(#1745) dozsabalint válasza Oceanus (#1743) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Elhiheted Nexus 5 után mekkora ugrás volt :)

[ Szerkesztve ]

(#1746) Oceanus válasza dozsabalint (#1745) üzenetére


Oceanus
tag

Bár nem volt nexusom de elhiszem. Valószínüleg nekem is az lesz ha mellette döntök, csak nem tudom hogy vajon a következő két évben megbízható telefon marad-e, pl a g2-nél már simán érzem az akksi üzemidejének csökkenését és már hard reset után is hamar belassul újra. Nem idegesítően, de lassabb lesz érezhetően...

Ember tervez, Isten perverz!

(#1747) dozsabalint válasza Oceanus (#1746) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Nexus 5-öt használtam 2 évig, azzal nem volt lassulási gond egyáltalán. Nyilván jövőbe látni lehetetlen, de engem ez meggyőzött. Az akksi meg minden telónál fokozatosan elveszíti a teljesítményét.

[ Szerkesztve ]

(#1748) G4bi89 válasza dozsabalint (#1737) üzenetére


G4bi89
senior tag

Ez jól hangzik csak ehhez kevés a Google, legalábbis én úgy érzem.

Ameddig az általad is emlegetett fb+messenger kombó képes 400-600MB-ot is megenni, addig lehet itt doze meg akármi. Na meg a Chrome -ot sem ártana rendbe rakni házon belül, mert nem éppen a legtakarékosabb böngésző a világon. :DDD

800 mega meg tök érdekes mert sima N5-ön 1,2 - 1,1GB van szabadon újraindítás után.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#1749) Shyciii


Shyciii
veterán

Sziasztok. Nexus 5X-en van DT2W funkció?

(#1750) dozsabalint válasza G4bi89 (#1748) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Chachelt folyamatokkal együtt?

Szerintem az ilyen alkalmazások, mint a fb nagyon csúfosan be fognak bukni. Lásd a mostani nagy felkapottságot a médiában annak kapcsán, hogy mindenki törölje a 2 fb appot, és 2x gyorsabb lesz tőle a telefonja. Szinte minden külföldi szakmai lap lehozta ezt.
Ezek a mammut alkalmazások fejlesztői szemmel is zsákutcának tűnnek. Tolják, tolják bele az új funkcionalitást, de optimalizálás, refaktorálás az nincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.