Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) DaWe94


DaWe94
senior tag

Sziasztok!
Régen írtam már ide, mert nem volt gondom a telefonnal a lassan 2 év alatt. Viszont már rettenetesen kezd zavarni amit produkál a telefon az ios11el. Mindennapos használat közben is be-be akad, játék közben is 1-2mp-es lagok jelentkeznek néha illetve az antutu is ~75k-s pontszámot produkál. Nemtudom... toljak egy teljes gyári visszaállítást? Vagy mit javasoltok? :D Kicsit kiestem már ebből a témából... az utóbbi időben nem foglalkoztam ilyenekkel.

(#9902) daara


daara
aktív tag

Itunes visszaállitás ,uj iphoneként kell beállitani appok elvesznek de fényképeid stb nem.Mindent megold ha nem hardveres a hibád! :)

[ Szerkesztve ]

(#9903) r3dsnake válasza DaWe94 (#9901) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs bekapcsolva az energiatakarékos mód?

(#9904) csibabu válasza daara (#9902) üzenetére


csibabu
tag

Új iphoneként a jegyzetek megmaradnak? Smsek?

iPhone 14 Pro

(#9905) r3dsnake válasza csibabu (#9904) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jegyzetek igen, sms-ek nem.

(#9906) DaWe94 válasza r3dsnake (#9903) üzenetére


DaWe94
senior tag

nincs sajnos.. ma nekiugrok a dolognak délután... aztán újra jelentkezem

(#9907) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Ma hozta az mpl az emag-nál elcsípett 32GB-s SE-t. iPhone 5-ről váltok, ezért nagy dolgokra nem számítok.
Már iOS 11-gyel érkezett, ezt majd szokni kell sajnos.
Ami kellemes meglepetés volt, hogy a dobozba belenézve az earpods a jóféle műanyag tokban volt. Ezt csak a 7-estől butították le papírra?

i5-ön jól elvoltam a 32 giga tárhellyel, itt mennyire lesz szűkös? A 12mp-es képek jóval többet esznek mint a 8 mpixelesek?

[ Szerkesztve ]

(#9908) radi8tor válasza chatran (#9907) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"iPhone 5-ről váltok, ezért nagy dolgokra nem számítok."

Szerintem meg pont emiatt lesz nagy változás. Sebességben kb 4x gyorsabb az SE.

⭐ Stella

(#9909) SPF válasza csacsi67 (#9713) üzenetére


SPF
senior tag

A menuben hol kellene lennie a volte-nak?

(#9910) Coulson válasza SPF (#9909) üzenetére


Coulson
tag

Beállítások/Mobilhálózat/Mobiladat-lehetőségek/4G bekapcsolása/Hang és adat

(#9911) SPF válasza Coulson (#9910) üzenetére


SPF
senior tag

Köszi. Hang és adat van bepipálva. Ez már a volte, vagy azt még aktiváltatni kell a szolgáltatónál?
Mondjuk hívás közben csak 3g van.

(#9912) Coulson válasza SPF (#9911) üzenetére


Coulson
tag

Aktíváltatni kell a szolgáltatónál, úgy tudom, hogy jelenleg csak a telekomnál elérhető.

(#9913) SPF válasza Coulson (#9912) üzenetére


SPF
senior tag

Telekomos vagyok, de üzleti előfizetéssel. Majd megpróbálom bekapcsoltatni.

(#9914) .zSoLTi. válasza SPF (#9913) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Írd meg létszives mit mondtak, kiváncsi vagyok. Én is ebbe a cipőbe járok.

(#9915) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Egy kérdésem lenne: Nem rég vettem egy Iphone SE-t. 5S-m volt, van arról csináltam egy rendszer mentést és átraktam az SE-re. Minden át is ment, így az előfizetéses számom átkerült az SE-be, az 5S-be beletettem egy feltöltős kártyát, azonos dolgok szinte ugyanaz mint az SE, csak más hívószám. Ekkor jött a gond, ha valaki csörgeti az SE-be lévő számom, nem sokkal utána csörögni kezd az 5S ugyanazzal a hívóval. Mi lehet a gond, hiszen más a telefonszám, hogyan tudom ezt kikapcsolni?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#9916) Koczó93 válasza the.odzsy (#9915) üzenetére


Koczó93
őstag

De csak akkor ha egy wifin lógnak, nem?

(#9917) the.odzsy válasza Koczó93 (#9916) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Igen egy wifin vannak. Akkor ez lehet a gond. :W Kösz :R

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#9918) Noxy válasza the.odzsy (#9917) üzenetére


Noxy
veterán

Nem ez a gond.
Beállítások-Telefon-Hívások eng.. más eszközön.
Itt tudod ki be kapcsolni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#9919) the.odzsy válasza Noxy (#9918) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Ok. Ki is kapcsoltam. Kösz! :R

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#9920) domojko válasza Noxy (#9918) üzenetére


domojko
senior tag

Ez az opció 11-en is van? Mert nálam ilyen nincs.

(#9921) scyllarus válasza domojko (#9920) üzenetére


scyllarus
veterán

Kíváncsiságból megnéztem, én sem találtam ilyet (11.1.2)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#9922) aujjobba válasza scyllarus (#9921) üzenetére


aujjobba
addikt

(#9923) scyllarus válasza aujjobba (#9922) üzenetére


scyllarus
veterán

Nálam ilyen nincs, eggyel kevesebb menüpont is van.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#9924) aujjobba válasza scyllarus (#9923) üzenetére


aujjobba
addikt

Lehet szolgáltatótól is függ, vagy ha nem, akkor az is lehet ténylegesen kell legyen a Wifi-n legalább két eszköz ugyanabba az AppleID-ba bejelentkezve.
Nálam a szolgáltató a Vodafone, és az egyik eszköz a telefon a másik az óra.

[ Szerkesztve ]

(#9925) nord_ válasza aujjobba (#9922) üzenetére


nord_
veterán

Kell még egy Apple-eszköz (Mac, iPhone, iPad), mert csak akkor jelenik meg.

(#9927) Noxy válasza domojko (#9920) üzenetére


Noxy
veterán

Van még 1 eszközöd (iPhone, iPad, MAC) uaz az Apple Id-l?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#9928) scyllarus válasza aujjobba (#9924) üzenetére


scyllarus
veterán

Akkor itt a megfejtés. Egyébként enyém is Vodás.
Logikus is, ha nincs másik eszköz, miért kínálná fel?

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#9929) AaronOS


AaronOS
tag

Az iOS 11-ben azt javították, hogy ha egy fekvőképernyős játékból nyom az ember dupla home-ot, azaz recent apps-t, akkor arra kiakad a recent apps?
Kiakad alatt értem, hogy a fekvő játék ablaka fekve kerül oda be, a többié állóba és kilőni sem lehet éppen, hanem kell neki egy home, majd onnan recent apps és úgy már rendben van.
//iOS 10.3.3

So Long, and Thanks for All the Fish

(#9931) csokito100


csokito100
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani appot youtube-ról való letöltéshez? Olyan kellene, amivel a hangot külön le lehet tölteni. Köszi

(#9932) radi8tor válasza csokito100 (#9931) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

iPhone alkalmazásoknak külön topikja van.

⭐ Stella

(#9933) csokito100 válasza radi8tor (#9932) üzenetére


csokito100
aktív tag

Engem SE-n érdekel, nem egy átlag Iphone kérdés volt. Nem igazán érdekel, hogy a most sztárolt X-en milyen lehetőség van. De bocs, ha annyira nem ide illő kérdés volt! Üdv

(#9934) galaxys80 válasza csokito100 (#9933) üzenetére


galaxys80
veterán

Tök mindegy, hogy SE-n vagy X-n vagy bármelyik másik iPhone-on akarod megvalósítani. Ugyan az az IOS van rajta.
A kérdésed pedig, azért a másik topikba érdemesebb feltenned, mert jó eséllyel sokkal hamarabb kapsz rá választ.

Egyébként nincs ilyen app IOS-ra.

[ Szerkesztve ]

(#9935) aujjobba válasza galaxys80 (#9934) üzenetére


aujjobba
addikt

Jaj ne, kezdődik!

- nincs youtube letöltő
- franc,és ingyenes zene stream?
- az sincs, apple music van, spotify, stb
- franc. akkor hogyan tudok iOS-en zenét torrentezni?
- sehogy
- csába, xar az iOS!

;]

Ne vegye senki magára, viccnek szántam!
Csak ugye volt már pár ilyen beszélgetés errefelé. :)

[ Szerkesztve ]

(#9936) csokito100 válasza galaxys80 (#9934) üzenetére


csokito100
aktív tag

Köszi a választ! Értem. Nincs. Ennyi volt az egész. Üdv

Ui: Hahaha

[ Szerkesztve ]

(#9937) the.odzsy válasza csokito100 (#9936) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Van internet, számítógép és audiokonvertáló program. :DD Az is egy megoldás. :K

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#9938) chatran


chatran
őstag

Összehasonlítottam a régi 5-ösömmel vetettem össze az összeszerelés minőségét és sajnos azt kell mondanom, hogy az SE alulmaradt.
Az 5-öt valahogy jobb kézbe fogni, sokkal simább a festése. Ezt mondjuk ráfoghatjuk még arra, hogy az ötös az öt év alatt szépen simává kopott. :) De alig kopott meg a keret, inkább csak az éleken hiányzik a festék.
Ami viszont már összeszerelési hiba az SE-nél, hogy a sim tálca betolva a testbe nincs egy síkban a készüléktesttel. Beljebb van, ujjal kitapintható és látható is a süllyedés.
A másik hiba, amit észrevettem az az antennacsíkok illesztése a keretbe. Az 5-ösön szinte tökéletes, SE-nél viszont minimálisan kilógnak, ujjal ezek is könnyedén kitapinthatók.
Néztem még a hátsó üvegek illeszkedését, itt viszont az SE nyert, ennél szinte alig tapintható a határ az üveg és a fém közt.

Valakinek volt lehetősége összehasonlítani az SE-t iPhone5-tel vagy 5S-sel? Nálatok is gyengébb az SE összeszerelési minősége?

(#9939) sityupityu válasza chatran (#9938) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálam pl a sim tálca tökéletesen illeszkedik.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9940) -Faceless- válasza chatran (#9938) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nálam is tökéletesen síkban van. Még körömmel sem lehet észre venni.
Szerintem itt a tiéddel lesz valami bibi.

Maximum annyi van, hogyha nagyon erősen rázom akkor a mute switch lötyög egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#9941) scyllarus válasza chatran (#9938) üzenetére


scyllarus
veterán

A SIM tálca nekem is tökéletesen síkban van, viszont a hátoldalon a felső üveglap nekem érezhetően kijjebb van.
Magamtól észre sem vettem volna soha, ez legyen a legnagyobb baj a telóval :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#9942) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Nektek mennyit merül a készülék egy éjszaka alatt (kb 7-8 óra) ?
Én bevallom kicsit sokallom az enyémnél, kevesebb mint egy hetes a pici, de olyan 7-9%-ot szokott merülni általában. 5S-ről lett biztonsági mentés feltéve első indításkor, éjszaka csak "Ne zavarjanak" módban van, de minden be van kapcsolva ugyanúgy. 5S szintén hasonló merülést produkált, de nem gondoltam volna, hogy az SE is reprodukálja. Esetleg próbáljak meg biztonsági mentés nélkül resetelni, megéri?

Köszönöm. :R

(#9943) half333


half333
őstag

Mégis lesz iPhone Se2[link]

(#9944) scyllarus válasza b.kov (#9942) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem is feltűnően merül, 10-13%-ot is. Vadonat új, elsőként belakva.
És mellette a Huawei merül 2-3%-ot, így még feltűnőbb.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#9945) tuzpenge válasza b.kov (#9942) üzenetére


tuzpenge
őstag

Én nem akarom elkiabálni (az enyém áprilisi), de ha feltöltöm 100%-ra és lehúzom mondjuk este 10-11 körül, nekem reggel 7-kor mikor kelek még mindig 100%-ot mutat, úgy hogy semmi nincs kikapcsolva!
Ha viszont 50% körül teszem le 11 kor akkor reggel 7-re 46% körülre esik le. Szóval nem értem. Amúgy szűken de 2 napot bír ki nekem egy töltéssel sok telefonálással és Messengerrel, állandó wifivel és BT-al. Szóval én nem panaszkodom. Ennél többet a Note 4 se bírt ki 2x erősebb akkuval.

ˣ

(#9946) szmatyi93 válasza b.kov (#9942) üzenetére


szmatyi93
tag

Hali, nekem kb 1-3% ugyan úgy éjszakai mód 21:45-05:45 ig wifivel 11.2. Béta 5 el.

Szerk: februári a gép

[ Szerkesztve ]

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#9947) szoja válasza tuzpenge (#9945) üzenetére


szoja
tag

Sok gyártó csinálja azt, és ezek szerint az Apple is, hogy az akku 100%-os kijelzését a tényleges kapacitás 90-95%-ára teszik, így teljes feltöltés után lassabban látszik merülni. Teljesen normális jelenség.

(#9948) sityupityu válasza b.kov (#9942) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem olyan 4-5%-ot szokott merülni normál módban.

(#9945) tuzpenge Teljesen feltöltve nekem is ilyen, hogy este feltőltve másnap reggel is 100%-on van. Felettem meg is válaszolták, hogy miért. No meg tegyük hozzá azt is, hogy én még nem találkoztam olyan eszközzel, ami teljesen lineárisan mutatta volna az akkumerülést.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9949) xxman válasza b.kov (#9942) üzenetére


xxman
senior tag

Nekem 11es frissítés után 4-5napig ilyen volt, de aztán minden helyre állt. Olvastam hogy változott filerendszer lehet ez van a dolog hátterében.

I just wanna have some fun.

(#9950) DaWe94 válasza DaWe94 (#9906) üzenetére


DaWe94
senior tag

Végül nem húztam újra a telefont, mert nem volt kedvem vele szórakozni, de megtaláltam a hiba lehetséges okát. Mivel a telefon lassan 2 éves lesz, az akksi kezd elhasználódni már... és jelentős cpu throttling figyelhető meg emiatt. A legdrasztikusabban olyan 30% alatt... amikor kb 900mhz-re veszi le magától az órajelet. 100%on is max 1500on pörög a proci. Elméletileg ennek normális akksinál nem így kéne működnie.
Ha valakinek új SE van a kezében esetleg megnézhetné nekem, hogy milyen értéket mutat a CPUdasher64 adott töltöttségi értéken.
Számomra ez nem túl szimpatikus “feature”, hogy ezzel akarja kompenzálni a régi akksit... Az üzemidő király, viszont a telefon laggol... hát kösz szépen... :D
De ha nagyon kiakaszt valszeg akksicsere lesz ebből(ha nem telefoncsere)...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.