Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10601) bump3r111


bump3r111
tag

Tudtok valami megbízható helyet ahonnan tudok venni új SE-t jó áron? 16 GB elég, ne gold/rose gold legyen, számla se árt és garancia. 5S-t váltja, semmi gondom nem lenne vele de az akku eléggé gyilkolódik már.

[ Szerkesztve ]

(#10602) b.kov válasza bump3r111 (#10601) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia!
Én a helyedben megfontolnám most az iStyle ajánlatát, ugyanis akció van, aztán az a betonbiztos hely. :) Jelenleg 110k a 32Gb-os SE náluk: link

Illetve Laptopszalonban most (ha nem zavar az arany szín) a 16Gb-os modell 85k: link

(#10605) student válasza bump3r111 (#10601) üzenetére


student
őstag

"semmi gondom nem lenne vele"
ha csak az akku a probléma miért nem cserélteted ki? max 10e

(#10606) sityupityu válasza student (#10605) üzenetére


sityupityu
veterán

Gondolom egy kicsit jobbra vágyik.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10607) csokito100


csokito100
aktív tag

Durvák ezek a telefon árak. Novemberben a 128 Gb-os volt 120 ezer Apple garanciával. Most ugyanez a teló 132 ezer ugyanott. Csak jó kis teló az SE :R

[ Szerkesztve ]

(#10608) volandy válasza csokito100 (#10607) üzenetére


volandy
senior tag

iStyle-ban most van akció!

(#10609) csokito100 válasza volandy (#10608) üzenetére


csokito100
aktív tag

Jaja láttam. A 128Gb-os 149900 Ft! Jól le van akciózva! :Y

(#10610) volandy válasza csokito100 (#10609) üzenetére


volandy
senior tag

Oké! Bocsánat! Én a 32GB néztem!

(#10611) szupermacs válasza csokito100 (#10609) üzenetére


szupermacs
veterán

Korrekt ár. Mondjuk nem tudom mennyire reális 2 éves telefonért.

(#10612) natë


natë
nagyúr

Imádom a kameráját :

[link]

(#10613) kisqp


kisqp
tag

Sziasztok!

Könnyen lehetséges, hogy a közeli jövőben beruházok egy ilyen telefonra. Mindig is androidos telefonjaim voltak, ezért mielőtt tényleg beleugranék, kérdeznék párat az itteni szakértőktől.

A google cuccai mennyire lehet ios-be átültetni? Úgy értem, hogy a mailfiókomat tudja pl kezelni, ezt tudom, de a drive, és a többi, pl google fotók, címtár elérhetőek lesznek IOS-en keresztül is?

Mennyire meghbízható a szövegbevitel? Tényleg nehézked a kis méret miatt vagy mivel nagyon jó az érzékelő, könnyű megszokni?

Jól sejtem, hogy semmi különbség az "új" 32gigás és a "régi" 16 gigás verziók között?

Előfordul-e fagyás, új telefonoknál vagy a legújabb szoftver már nem csinál ilyet? Egyáltalán érdemes.e mindig a legújabbat feltenni, vagy itt is meg kell várni, amíg kipróbálják mások? :)

Közepes használat mellett nap végéig ki fogja bírni?

Köszönöm a válaszokat.

(#10614) b.kov válasza kisqp (#10613) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia!

Google cuccok elég jól működnek, én személy szerint a Drive-ot és a Contacts-ot használom, szinkronizál rendesen.

A szövegbevitel szerintem teljesen rendben van, a gyári billentyűzet akár cserélhető is ugyanúgy, mint droidon.

Csak tárhelybeli különbség van.

Fagyni nekem egyszer sem fagyott, mióta megvan, akadozás sem jellemző egyáltalán, smooth teljesen. A legújabb szoftvert pedig mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy felrakja-e. Én mindig frissítek egyből, nem történt még semmi egetverő dolog emiatt.

Nap végéig ki kellene bírnia. Bp-n azért jobban lehet érezni a merülést a sok cellaváltás miatt (főleg, ha utazol sokat), de vidéken nekem 2-3 napot is elmegy simán.

(#10615) Wajk válasza kisqp (#10613) üzenetére


Wajk
addikt

A Google cuccokat használom, mind Gmail app, Google Photos, és a Gboard (bill). Tökéletesen teszik a dolgukat, nincs semmi iOS hátrány ezen a téren. Sőt!

Nekem előtte Z3C volt, aminek 4.6"-os a kijelzője, kicsit féltem, de nem éreztem visszalépést, hogy jobban kellene figyelnem gépeléskor, stb. 5" felől érkezve már lehet nehezebb átszokni.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10616) csacsi67 válasza Wajk (#10615) üzenetére


csacsi67
addikt

Sok jó romot készitettél Z3C -re. Nem gondolkoztál Sony Xperia XZ1 Compact vásárláson? Vagy végleg hátat forsitottál a Sonynak?

(#10617) Wajk válasza csacsi67 (#10616) üzenetére


Wajk
addikt

köszi, amúgy a szemem mindig a pályán. Azt még mindig tartom, hogy nem szeretnék nagyobb telefont,
mint a Z3C volt. Azóta egyik vonalon sem felelt meg az elvárásaimnak semmi ami annyi plusszt hozott volna, hogy megérje a csere.

SE-nek baromi jó a kamerája, az egyik legjobb akksiidőben a Plus szintjét hozza ami meg az Android vonal élmezőnyének megfelelő. Emellett még stabil, csinálja azt amire még nekem kell.

Ha lenne végre olyan modell valamely gyártótól, ami nem a "régi" tepsi méretekre nyújtja a kijelzőt, hanem a régi képernyő méretekhez zsugorítaná a készülékházat, megfelelő akksiméretettel, vezetékmentes töltéssel és dual kamerával. Akkor majd elgondolkozok a cserén, esetleg :D értsd: ~5"-os edge kijelző, dual kamera, megfelelő akksi, vezetékmentes töltés

A Sony is mocorog már kicsit, meglátjuk mi sül ki...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10618) volandy válasza Wajk (#10617) üzenetére


volandy
senior tag

Hát ha hinni lehet a pletykáknak akkor jön idén egy új SE ami talán megfelel azoknak a feltételeknek amit írtál.
Sőt!

(#10619) Wajk válasza volandy (#10618) üzenetére


Wajk
addikt

sok a pletyka, aztán a valóság majd kiderül ;) az elvárásom még, hogy nekem elöl kell az ujjlenyomat olvasó. Vagy gombon vagy a kijelzőben, de oldalt, hátul nem kérem, mert... csak. :) szóval nehéz nekem megfelelni... :D

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10620) csacsi67 válasza Wajk (#10617) üzenetére


csacsi67
addikt

Én is igy vagyok vele volt nekem i6-i7 mindig vissza tértem az SE-re. Most van 2 SE-em.Ki várom mi lesz SE-szinten lesz-e egyáltalán ujj változat. Sonyba csalodtam a kijelzö hiba miatt volt amikor 1 napos telon engedett el a kijelző. Akkor én is elengedetem a Sonyt. :) Samsung nálam alapból kilöve. :)

[ Szerkesztve ]

(#10621) cyberkind


cyberkind
félisten

Nekem az X-hez hasonló SE kéne, természetesen a képernyő alá beépített ujjlenyomat olvasóval. :))

Egyébként ha minden igaz a következő frissítésben VÉGRE mi dönthetjük el, hogy lassú de atomstabil vagy gyors de talán instabil legyen a telefon, ez a legkevesebb. :K

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#10622) volandy válasza csacsi67 (#10620) üzenetére


volandy
senior tag

Na végre valaki ezt leírja! Sony xperia xz1 compact után kérdezősködtem a topic oldalán!
Mert hogy én is ezt hallottam a sony kijelzőjéről. Hát nem igen nyilatkozott erről senki sem, sőt! Ez nem igaz, meg hogy hülyeség.
Várok, hátha igazak a pletykák és jön egy új SE márciusban. Öszig nem tudok várni, akkor megveszem ami most kapható. Ismerősöm tegnap vett az iStyle-ban 109 ezerért. IOS 11.2 van rajta. Azt mondja teljesen jól működik.

(#10623) DaWe94 válasza cyberkind (#10621) üzenetére


DaWe94
senior tag

Na erre kíváncsi leszek. Még nem voltam akksit cserélni, így tudok majd nyilatkozni a dologról ha ez tényleg így lesz. :D

(#10624) cyberkind válasza DaWe94 (#10623) üzenetére


cyberkind
félisten

A cikkben az állt, hogy az akksi állapotát is kiírja majd ez, aztán majd kiderül. :D

Paranormal Cocktivity

(#10625) kisqp válasza b.kov (#10614) üzenetére


kisqp
tag

Köszi mindenkinek a válaszokat. Most 5"-s telefonom van, vagyis csak volt, mert repült egyet, kis rásegítéssel. :)

Az SE-ben pont a kompaktság az, ami tetszik. Nincs egy gyyártónak sem, még csak hasonlója. Pedig már nagyon sok minden volt a kezemben az elmúlt két-három évben. Mind android.

A más eszközökkel való "inkompatibilitás" mennyire nehezíti meg a használatot, ha egyáltalán?

Frissítés OTA vagy továbbra is iTunes-on keresztül történik?

Lehet bízni a kijelző karcállóságában vagy inkább fólia?

Mi Band-del hsználja valaki? Ez is fontos, mert nem akarom, hogy folyton rezegjen vagy felvillanjon a kijelző.

Nehéz döntés előtt állok, ezért a sok kérdés, sorry...

[ Szerkesztve ]

(#10626) faki_ válasza kisqp (#10625) üzenetére


faki_
senior tag

Mindig a telefonon frissítek, nem használok Windowst, üvegfólia van rajta (helyi GSM-ben 1-2e Ft, eBay-ről 2-300 Ft-tól), Mi Band 2-vel probléma nélkül működik.

(#10627) scyllarus válasza kisqp (#10625) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem nincs rajta fólia (úton van a tokkal) de semmi karc nincs rajta, pedig esett már.
OTA jön.
Én Huawei Band 2 Proval használom, tökéletesen működik.
Az akkuidő csodálatos. Viszont az 5" droid után/mellett a gépelés még mindig rémálom.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10628) b.kov válasza kisqp (#10625) üzenetére


b.kov
senior tag

Nem tudom, hogy mit értesz pontosan a más eszközökkel való inkompatibilitás alatt. Én ilyen akadályba még nem ütköztem, de az tény, hogy nem fogsz bluetoothon keresztül képet küldözgetni a samsungos haveroknak. :N Windowst használok (még ;]), amire egyébként le lehet tölteni az iCloud könyvtáradat, fotókat meg minden, bár én azt nem használom. iTunes meg persze adott itt is.

OTA, vagy iTunes pipa.

Egy évig használtam egy 5S-t fólia/tok nélkül. Nem keletkezett karc a kijelzőn, de az SE-re egyből került a tok+üvegfólia kibontás után, nem szeretnék szervízbe rohangálni egy esetleges baleset miatt.

Én használtam MiBand-et, igazából jobban működött nekem iOS-szel, mint a Xiaomi saját tákolt rendszerével. Bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy elég hamar meguntam, mert elkezdett 1 firmware frissítés után össze-vissza működni, szóval megváltam tőle. Én főleg a hívás miatti rezgéshez használtam, de igazából nem fontos már nekem, nagyon jó rezgőmotor van az iPhone-ban, bármikor érzem zsebben a hívást.

A sok kérdés meg nem para, igazából azért van ez a topik. :)

(#10629) kisqp válasza b.kov (#10628) üzenetére


kisqp
tag

A más telefonokkal bluetooth kapcsolat annyira nem is izgat. De miután olvastam a válaszodat, rájöttem, hogy ez évekkel ezelőtti "probléma" volt, a wifi/mobilnet világában leegyszerűsödött ez a kérdés. De például tv-vel/hangrendszerrel ilyesmivel össze lehet kötni bluetoothon keresztül?

Kicsit a rádió hiánya zavar még. Tudom, van netrádió, de ahhoz meg mobilnet mennyiség is kell.

Ja tényleg! Régen volt egy ipod-om, a legkisebb az összes közül. Imádtam, egy dolgot kivéve: csak iTunes-ról lehetett rá zenét tölteni. Ez gondolom most is áll?

(#10630) szupermacs válasza kisqp (#10629) üzenetére


szupermacs
veterán

Miért ne lehetne összekötni? Én is droidról váltottam, de ennyire nem voltam kétségbe esve. Gyerekjáték az egész, pillanatok alatt megvan minden. Nem kell feszkózni miatta.

(#10631) kisqp válasza szupermacs (#10630) üzenetére


kisqp
tag

Jóvan-jóvan.

Egy utolsó, de fontos kérdés, legalábbis egyelőre. Mennyire kevés a 16 giga, ha amellett döntenék?

(#10632) szupermacs válasza kisqp (#10631) üzenetére


szupermacs
veterán

Ezt csak te tudhatod. Van, akinek bőven elég. Én nem vennék 16-osat.

(#10633) scyllarus válasza kisqp (#10631) üzenetére


scyllarus
veterán

Ez a szokásaidtól függ. Ha akarsz filmeket nézni, zenét hallgatni, akkor nagyon kevés.
Én pl. egyiket sem csinálom telóról, az alkalmazásaim többsége is a droidomon van, én nagyon kényelmesen elférek a 16-on, de ha csak egy telóm lenne, én sem vennék ilyen kicsit.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10634) faki_ válasza kisqp (#10631) üzenetére


faki_
senior tag

16-val kevesebb, mint a 32. :)

A rendszerre 5,71 GB-ot ír. Nekem a legnagyobb helyfoglaló a kb. 2 GB zene és a HERE WeGo ~500 MB-os térképe. Van jó pár 1-200 MB közötti méretű alkalmazás és még több 100 MB alatti. A fotókat felhőbe töltöm, a telefonról törlöm. Így van most 4 GB szabad helyem a 16-ból. Egy olyan alkalmazást vettem észre, ami feleslegesen tölti a saját átmeneti tárhelyét (Instapaper, több száz MB volt) és nem szabadítja fel idővel a szükségtelent. Persze ez is használatfüggő, 1,5 év után letöröltem, majd visszaraktam, így nullázódott, most még 100 MB alatt van.

(#10635) b.kov válasza kisqp (#10631) üzenetére


b.kov
senior tag

Szerintem az SE pont az egyik olyan készülék, amelynél alig van valami árkülönbözet a 16/32Gb-os modellt nézve (jó, százalékosan azért van, de forintban mérve elég csekély összeg). Illetve 16Gb-osat ugye már nem is forgalmaznak hivatalos helyen.

Zenét iTunes-on keresztül tudsz tenni a mai napig, vagy használod a 21. századi zenestream szolgáltatások egyikét. :P Annál kényelmesebb aligha létezik.

(#10636) marcitp válasza kisqp (#10613) üzenetére


marcitp
őstag

1 napot símán, (10.3.1), nem tudom fikázni a telòt, jò, működik, nincs lag sem fagyás. Egyedül az zavart, hogy a 4s még mindig minőségibbnek tűnik anyaghasználatra. Ma jött meg a spigen neo hybrid tok, sokat dobott rajta szerintem. Fura, hogy ezzel tokkal jobban bejön. (A régi csak ilyen gyorsvásárlás szilikon tok volt, bár az is sokat védett rajta.)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#10637) Friczy válasza kisqp (#10629) üzenetére


Friczy
senior tag

A rádió jó kérdés, a korábbi mobiljaimban volt, és gyakorlatilag annyit használtam, hogy kipróbáltam, megállapítottam, hogy működik, aztán soha többet. :) Úgyhogy ettől a funkciótól elbúcsúztam.
BT füles csont nélkül ment, szerintem más hangrendszer is menne, elvégre ugyanúgy működik.

Az iphone zenekezelése szerintem borzalmas, valóban, ha a gyári lejátszót akarod használn, ahhoz itunes kell, egy jó megoldást én is szívesen vennék. Most legutóbb a Documents nevű programmal másoltam át zenét Sambán keresztül, azt meg csak a Documents tudja lejátszani, szóval a zene kezelése szerintem nem kicsit kaotikus.

(#10638) KissMancs


KissMancs
csendes újonc

sziasztok!

mit kapcsolhattam ki ügyesen? az időjárás ki van téve widget-nek, de nem frissíti :Y

(#10639) Wajk válasza Friczy (#10637) üzenetére


Wajk
addikt

esetleg még érdemes megnézned a VLC-t, én azzal szoktam a DLNA szerveremről zenét játszani, meg tudsz is behúzni zenét a VLC-be offline játékhoz is (meg videókat persze)

(#10638) KissMancs: iOS11-en előfordul, de tégy egy próbát, hogy kapcsolgasd a Helymeghatározást... vagy engedélyezd vagy ne az Időjárás appnak a hozzáférést.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10640) aujjobba válasza Friczy (#10637) üzenetére


aujjobba
addikt

A zene kezelése azért kaotikus, mert az Apple music felé akarnak terelni.
Az viszont valóban kényelmes, én kifejezetten szeretem.
Idővel megunja az ember, hogy valahonnan szerezzen be zenét, rendszerezze, felmásolja, foglalja a telefonon a helyet, stb.
Itt meg kapsz hetente friss listát ajánlott zenékkel, ha valamit eszedbe jut hogy meg akarsz hallgatni egy perc alatt megvan, szerintem óriási találmány.

(#10641) Wajk


Wajk
addikt

nem néztem meg mennyire jó, de 32GB-os -> 100e, EMAG
(villámakció)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10642) aujjobba


aujjobba
addikt

Most ezt így hogy? :)

[link]

(#10643) lugosi válasza kisqp (#10631) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

16 gigásat ne vegyél semmiképpen.

(#10644) Halihólaci válasza KissMancs (#10638) üzenetére


Halihólaci
tag

Semmit, csak simán frissítettél... azóta maga az időjárás widget nekem is csak néha frissül!
Meg persze akadozgat, meg persze ha a fülesemen veszem fel a készüléken gondolja,h beszélni akarok, meg persze a frissen elmentett telószámot nem adja ki keresésre, meg persze várok, meg várok, lassú lett! aksi idő jó! Hurrá! 11.2.1.

[ Szerkesztve ]

(#10645) csokito100


csokito100
aktív tag

Sziasztok!
Tudna valaki segiteni léci? Letöröltem egy Converter nevű appot, mert rosszul kalibráltam be a telót es fejjel lefele mutatta a megnyitott appot. Gondoltam letörlöm, letöltöm újra és akkor rendben lesz. Viszont nem találom az appstorban. Van valami lehetőség, hogy megtaláljam mondjuk az Itunes-ban. Régen volt olyan, hogy ott volt az összes letöltött alkalmazás, de most nem találom! Nagyon jó app volt. Beszéd felismerő és ráadásul jól értette a magyart és angolt is. Van valakinek valami ötlete? Köszi előre is! Üdv

(#10646) csokito100


csokito100
aktív tag

Megtaláltam köszi! Üdv

(#10647) Friczy válasza aujjobba (#10640) üzenetére


Friczy
senior tag

Készséggel elhiszem, de ebből a szempontból nem vagyok célközönség. Nagyon nem :) Elég öreg vagyok már ahhoz, hogy a jelenlegi zene alig-alig érdekeljen, vagy a régebbi zenék (Pink Floyd, Dire Straits, Deep Purple, stb), valamint a balkán népzenék az érdeklődési köröm, ezekből a régi zenék nyilván megvannak, de az nekem is, de a másik kategória nem nagyon, itt sokkal többet számít, hogy a saját innen-onnan beszerzett zenéket kényelmesen tudjam kezelni.

(#10648) volandy válasza Friczy (#10647) üzenetére


volandy
senior tag

Akkor most Deep Purple-t, Pink Floyd-t stb hogy halgatsz?

(#10649) aujjobba válasza Friczy (#10647) üzenetére


aujjobba
addikt

Világos, a mai vonal nekem se igazán jön be.
Amiket említettél azoktól elég sok album van fent, a népzenét nem tudom.
Pár napja nagyon megörültem, hogy találtam fent pár Márkos - Nádas kabarét, gyerekkoromban imádtam ezeket :)

volandy: “saját innen-onnan beszerzett zenék”

[ Szerkesztve ]

(#10650) volandy válasza aujjobba (#10649) üzenetére


volandy
senior tag

A saját zenéket hogy tudod felmásolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.