Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) scream válasza Burki (#9049) üzenetére


scream
veterán

Én épp tegnap raktam vissza a 10-et, pörgősebbnek érzem, mint a 11-et.

(#9052)



aktív tag

Sziasztok!

Telefonvásárlás előtt állok, ezügyben szeretném kérni a segítségeteket.

Ami fontos számomra az a kamera minősége és hogy a készülék ára (független/telekomos) max. 100e ft legyen.

Iphone SE-t néztem ki egyelőre.

Van esetleg más alternatíva ami szóba jöhet? (Android is jöhet, kijelző minél kisebb annál jobb)

Simán csak point and shoot fényképezésre használnám a telefont.

:R

Már 16 éve itt :)

(#9053) tomcsi23 válasza scream (#9051) üzenetére


tomcsi23
veterán

Érdekes ez, mert én meg jóval pörgősebb érzem a 11-est (tegnap ment fel).
Még ezzel az 5s szintű sebességgel is. :DDD :(((

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#9054) batai15 válasza (#9052) üzenetére


batai15
félisten

Ha a kis kijelző a kritérium nagyon nincs alternatíva a tudás és ár tekintetében.
Hiába ott a galaxy a3 ha jóval gyengébb xperia jóval drágább stb

(#9055) stifi82 válasza radi8tor (#9050) üzenetére


stifi82
aktív tag

5 évig használtam így az S advancot még mindig szépen teszi a dolgát, de megérte a csere anyukáknak meg jó lesz még egy darabig

[ Szerkesztve ]

(#9056) wolphov


wolphov
kezdő

visszatettem 10.3.3-t. egyenlore nem jon be ez a 11 nekem. allandoan eltunnek az ikonok. meg ahogy jobban hasznalom merul is. majd talan a 11.2-t meg nezem.

iPhone SE

(#9057) radi8tor válasza stifi82 (#9055) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oké, csak ugye az akkuk élettartama kb 500 teljes töltést bír. Ha te folyton akkor töltöd, amikor lemerül előbb fogja elérni a teljes töltési ciklust.

⭐ Stella

(#9058) nord_ válasza stifi82 (#9055) üzenetére


nord_
veterán

(#9059) half333 válasza (#9052) üzenetére


half333
őstag

Kamera minőségével nagyon megvagyok elégedve!

(#9060) csokito100 válasza radi8tor (#9057) üzenetére


csokito100
aktív tag

5000 az az 500 teljes feltöltési ciklus és nem valószinű, hogy 13 évig használja, pedig naponta töltheti, vagy én gondolom rosszul? :)

(#9061) radi8tor válasza csokito100 (#9060) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért egy autóakkut (aminek teljesítményt kell leadnia) nem hasonlítanék össze egy telefon miniatűr akkujával.
Jó lesz az 500-1000-nek is konzumer szegmensben. ;)

⭐ Stella

(#9062) sityupityu válasza AaronOS (#9025) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez ilyen. Olyan hideg fehéret nem tudsz erre a kijelzőre varázsolni mint amit más telefonon esetleg megszoktál.

(#9050) radi8tor Egyébként tök mindegy, hogy hogyan töltöd. Most határolódjunk el attól, hogy pl az apple mit ír. Csak magát a lítiumos akku tényét vegyük figyelembe. Ezeknél az akkuknál csak a túltöltés illetve a mély merülés okozhat meghibásodást, amiktől viszont védve van. Innentől kezdve tökmindegy, hogy 5 százalékra merítjük, vagy pedig már 20-nál rárakjuk a töltőre. Érdemes elolvasni szakmai leírásokat a hagyományos akkukról, illetve a lit-ion és a lit-polimer stb akkumulátorokról és azok működéséről. Ezekben van a lényeg. A többi sódert csak a gyártó teszi hozzá (jelen esetben az apple).
Egyébként általánosságban elmondható, hogy a lítium ion akkuk kb 1000 teljes feltöltést bírnak. A lítium polimer akku fejlettebbek. Kisebb méretűek és sokkal nagyobb teljesítményt tudnak leadni, viszont a töltési ciklus szám mindössze csak a harmada mint egy lítium ion akkunak.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9063) #86564352


#86564352
törölt tag

Látom megosztó a helyzet 10 vs 11 kapcsán, kicsit még várok én is a frissítéssel. Akku és tempó témán kívül kár CC-ben az album art borító kisebb lett.

(#9064) AaronOS válasza sityupityu (#9062) üzenetére


AaronOS
tag

Az nem baj, hogy nem hideg a fehér. Amiatt kérdeztem, hogy ez a megszokott-e. Elsőre meglepett, mert az 5S-nek hidegebb.

So Long, and Thanks for All the Fish

(#9065) univerzita válasza csokito100 (#9060) üzenetére


univerzita
addikt

A Apple -egy töltési ciklus csak akkor számít 1-nek ha 0-ról 100-ra töltöd. De ha 10x10%töltesz egymást után akkor is 1 ciklus lesz.

(#9066) fokukac válasza univerzita (#9065) üzenetére


fokukac
nagyúr

lehet csűrni-csavarni, de egy 2-3 éves telefon akksi-ideje mégis feleannyi, mint az újé.
Na.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#9067) univerzita válasza fokukac (#9066) üzenetére


univerzita
addikt

Nembiztos. A Apple úgy írja hogy 500 ciklus töltés után a aksinak még 80%-kosnak kellene lennie. Nálam a 3-éves ( vagy már 4) Air 450 ciklus után még több mint 80%.Persze az sokat függ attól is hogy milyen környezetben van használva.

[ Szerkesztve ]

(#9068) sityupityu válasza AaronOS (#9064) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, ez ilyen. Nekem is fura volt először.

(#9067) univerzita Nekem most egy éves és 99%-os.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9069) Silentfrog válasza AaronOS (#9064) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nincs véletlen beállítva a Beállítások/ kijelző fényerő//night shift/manuális engedély? Mert akkor sárgás a kijelző ha a melegebb színhőmérséklet fele van húzva a csúszka.

[ Szerkesztve ]

(#9070) csokito100 válasza univerzita (#9065) üzenetére


csokito100
aktív tag

És akkor ez miért is válasz nekem? Tejesen mindegy. Nekem még megvan a 4s-em is, ami vadiuj korától az enyém és még mindig hosszú órákat kibir az aksija,bár igaz,hogy már csak zene hallgatásra használjuk, de állandó wifin van és szinkronizál amit tud. És még mindig a gyári aksival.Mindegy, ezen kár is vitázni. Pár év után ugysem aksi, hanem telefon csere lesz. Üdv

(#9071) univerzita válasza csokito100 (#9070) üzenetére


univerzita
addikt

Lehet rossz helyre írtam,elnézést.

(#9072) daara


daara
aktív tag

Sziasztok vissza térnék a 16 gigás iphone kérdésre mert 32 gigás ritka mint a fehér holló..
Tehát 10 giga a szabad hely erre feltelepitem a messengert,a facebookot, YouTube, snapchet,aliexpres,jofogas,eredmenyek,idokep,telekom alkalmazas,idokep és vmi gps alkalmazás plusz zene plusz 4k vidik képek? Mennyim maradna?

Találtam egy 64 gigás telekomost jó árban, ha elkérem az adásvételit és nem elöfizus akkor nem tilthatják le?

[ Szerkesztve ]

(#9073) sityupityu válasza Silentfrog (#9069) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem, én egyetértek vele, nekem is fura volt először ennek a telefonnak a kijelzője. A korábbi telefonjaimnak hidegebb árnyalata volt, de hát azok nem is ilyen kijelzők voltak.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9074) Silentfrog válasza daara (#9072) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nemrég kaptam a telefont , szinte az összes alkalmazást használom amit leírtál. 8.5 Gb szabad hely van a telefonon. Video, kép nincs rajta.

(#9075) betyar1974 válasza csokito100 (#9070) üzenetére


betyar1974
senior tag

Persze meg azon a 6k-en? :F Én sem tehetem meg, hogy szórjam a pénzt, de ezt a hibát(akku), 500nap/500ciklus...ez nem is hiba! :N
Ezt tényleg kár említeni is, pl. kimarad 1db buli és min. 2akksi lehet egyből venni. ;]

(#9076) univerzita válasza daara (#9072) üzenetére


univerzita
addikt

Erre senki nem fog tudni adni választ. Pl.a 4K videók elég sok helyet foglal ( de ha gyakran átmásolod számítógépre akkor még talán el lehet lenni). Maguk a aplikációk nemfoglalnak sok helyet. De pl.a Facebook meg tud nagyon,,hízni ".

(#9077) fokukac válasza univerzita (#9067) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nyilván, amit az apple ír, az úgy van. Ez az egész apple-jelenség a marketing totális győzelme...
Mindenki, aki használt már egy telefont 2 évig, neadjisten tovább, tapasztalta már ezt a jelenséget, függetlenül a gyártótól.
A barátaim közül többen is extra akksis hátlappal használják az 1-2 éves ájfónjukat, hogy kibírja estig.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#9078) daara


daara
aktív tag

Egy garancia nélküli készüléken milyen hibák jöhetnek elő? Ergo idősebb egy évnél, Vagy gari nélkül ne is probálkozzak?

[ Szerkesztve ]

(#9079) csabi10 válasza daara (#9078) üzenetére


csabi10
senior tag

Kint a 11.0.2

(#9080) Tibee86 válasza daara (#9078) üzenetére


Tibee86
veterán

Én egyre jobban bírom a kérdéseidet. :DDD

(#9081) daara válasza Tibee86 (#9080) üzenetére


daara
aktív tag

😂😂 leállok igérem!!!

(#9082) univerzita válasza daara (#9081) üzenetére


univerzita
addikt

Szerintem ha meg lesz a iPhone még többet leszel itt. ;]

(#9083) Tibee86 válasza daara (#9081) üzenetére


Tibee86
veterán

Kérdezz nyugodtan, nincs vele baj, csak előtte kicsit gondold át. :)
Az előzőre se lehet érdemben válaszolni, amiben az volt, hogy: "....plusz zene plusz 4k vidik képek? "
Ugye erősen függ, hogy mégis miből mennyi, navi is lehet ha offline akár több gb is, és így tovább.
A mostani "Egy garancia nélküli készüléken milyen hibák jöhetnek elő?" is max annyit lehet írni, hogy bármi, műszaki cikk, bármikor bármi elromolhat benne. Garancia nélkül én pl nem vennék iPhone-t, akkor inkább spórolj rá még egy kicsit és vegyél biztos forrásból egy újat.

(#9084) psanyika


psanyika
csendes tag

Megbízható boltot keresek 5SE vásárláshoz.Tudtok ajánlani webáruházat? Köszi

(#9085) sityupityu válasza csabi10 (#9079) üzenetére


sityupityu
veterán

A hibajavítások (legalább is amiket írnak) nem tartalmazzák azokat, amiket itt az SE-nél tapasztaltunk.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9086) -secret- válasza psanyika (#9084) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Írtam.

(#9087) sityupityu


sityupityu
veterán

A Battery Life-on meg lehet valahol nézni, hogy hányszor volt feltöltve a telefon?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9088) -secret- válasza sityupityu (#9087) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Asszem' már nem.

(#9089) sityupityu válasza -secret- (#9088) üzenetére


sityupityu
veterán

Köszi.
Milyen alkalmazással tudnám megnézni?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9090) daara válasza -secret- (#9086) üzenetére


daara
aktív tag

Engem is érdekelne!

(#9091) univerzita válasza sityupityu (#9089) üzenetére


univerzita
addikt

Ha Windows van akkor a 3uTools-al [link]

(#9092) tybsen


tybsen
addikt

Már annyit kerestem hogy inkább gondoltam megkérdezem… Hátha találkoztatok olyan egyszerű szilikon tokkal, ami nem műanyag meg nem TPU hanem az a klasszikus puha szilikon amit könnyen le lehet venni és jól tapad. Ugyan találtam egy tokot ami jól véd de nagyon vastag és nem könnyű mindig levenni meg felrakni.

Otthon tok nélkül szoktam használni aztán ha leteszem valahova vagy elmegyek valahova akkor felrakom ezt a szilikon cuccot..

Szóval tok keresés közben nem találkoztatok véletlenül ilyesmivel? Mert sehol nem találok… Valami jó minőségű jobb lenne persze lehet drágább is akár. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9093) sityupityu válasza tybsen (#9092) üzenetére


sityupityu
veterán

Egy kitágult TPU tok? Azt könnyen le-fel lehet rakosgatni. :DDD
Viccet félretéve én még nem láttam ilyesmit. Erre a célra nem lenne jobb valami hagyományos bőrtok amibe be lehet csúsztatni a telefont?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9094) tybsen válasza sityupityu (#9093) üzenetére


tybsen
addikt

Nem sajnos, mert ha az utcán vagy valahol éppen a kezemben van akkor ha úgy leesik akkor az meg gáz.

Valami olyasmi anyagra gondoltam mint amilyen néhány szilikon spigen belseje, csak ugye azok meg hülyén nézne ki ha az ember leveszi a keretet. Most is egy hasonló Targus van, csak ez igazából iPhone 5re van és nincs kihagyva az ujjlenyomatolvasónál a rész, szóval ez így nem a legjobb megoldás... vagy ki kellene ott vágnom :DDD

(#9095) szmatyi93 válasza psanyika (#9084) üzenetére


szmatyi93
tag

Hivatalos oldal vagy iStyle.
AirPodsomat Rufuszről vettem, telót meg Használtalmán bontatlan újként.

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#9096) half333


half333
őstag

Eddig elég tűrhetőnek néz ki az ios 11.0.2 Valaki frissitett más is?

(#9097) univerzita válasza half333 (#9096) üzenetére


univerzita
addikt

Én iPad -en. Szerintem is jó ( bár nekem a előző sem volt rossz). Pedig Air-t használok.

(#9098) sityupityu válasza half333 (#9096) üzenetére


sityupityu
veterán

Milyen változást vettél észre az előző verzióhoz képest?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9099) half333 válasza sityupityu (#9098) üzenetére


half333
őstag

Pár perce frissitettem,de semmi pici lagg az eddigieknél amiket próbáltam,elég sok programot nyittam meg,képernyő forditás,gyors scrollozás,programok közti váltás,eddig ennyi,meg az akku sem merült még semmit kb 20 perce.

(#9100) scabiosa82 válasza Tibee86 (#9035) üzenetére


scabiosa82
tag

Állok elébe, ha valami nagyon nem megy majd, akkor kérdezek :) .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.