Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) #95561216 válasza Wajk (#15000) üzenetére


#95561216
törölt tag

Egy darab normális, felületből nem kiugró kamerával és notch helyett vékony sávval instant get lenne.. bár talán a nem kiugró rész teljesülni fog, de így is bűn ronda a háta.

(#15002) Wajk válasza #95561216 (#15001) üzenetére


Wajk
addikt

nekem ilyen elvárásaim már nincsenek :D dual kamera, normális méret és üzemidő (utóbbiért örülök is, hogy nem kap 100+hz-es kijelzőt. Nekem többet ér az üzemidő)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#15003) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Sziasztok! Érdekelne, hogy manapság mennyire használható még és, mennyire problémás ez a teló? Gondolok itt pl. NFC-s fizetésre, bankolásra, netezés mennyire lassú? Úgy tudom sok gond van a kijelzővel, a home gombbal, amit ha javítanak nem működik a touch id, pedig ez fontos lenne, hogy működjön. Előre is köszi.

(#15004) radi8tor válasza teleahocipöm (#15003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

4 év alatt semmi gondom nem akadt vele azok közül amit itt felsoroltál.
Volt jó pár hibás darab de azért nem úgy van az hogy mindegyik elromlott..

Home gombot ha nem szakszerviz cseréli akkor nem fog menni a TouchID mert össze kell programozni az alaplappal biztonsági okokból. Na ezt egy sufniszerviz nem tudja megcsinálni neked. Ha ilyen telót látsz az vagy gombcserés vagy előlap cserés volt.

⭐ Stella

(#15005) teleahocipöm válasza radi8tor (#15004) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Korábban azt olvastam, hogy home gombot hiába az apple szervíz cseréli, akkor sem fog működni a touch id, de ezek szerint ez nem igaz. Mennyire jól működik az ujjnyom érzékelése? Állítólag bizonytalan, többszöri tapicskolásra működik, ez a mostani telómnál is elég nagy gond főleg fizetésnél.

(#15006) Wajk válasza teleahocipöm (#15005) üzenetére


Wajk
addikt

nem, ez a része nem igaz, mert a hivatalos szerviz alaplappal együtt cseréli.
Az ujjlenyomat érzékelő napi használata nálam 20/1 átlagban, szóval én nagyon jónak mondanám, de tény, hogy 6S-től felfele már egy újabb generációs van az iPhone készülékekben. Másrészt nagyon függ az egyéntől és a használati szokásaitól. Pl van akinek túl száraz/zsíros a bőre. Párás/vizes helyen dolgozik. Ezek mind rontják az érzékelő hatékonyságát, de nem csak ennél a modellnél, ez általánosságban igaz.

Mind a FaceID-nak, mind a TouchID-nak megvannak a maga kis korlátai sajnos. De ha valaki kitapasztalja mi fekszik a használati szokásaihoz, akkor nem okoznak feszültséget.

A készülék maga pörgős kis dög. Érzékeny vagyok a készülék rezponzív mivoltára, sebességgel nem lesz gondod. Minden működik fürgén nálam, a kis kijelzőt lehet említeni mint korlátozó tényező.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#15007) scyllarus válasza teleahocipöm (#15005) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem hibázik az olvasó, csak lassú nagyon az újabb megoldásokhoz képest. Persze, ez töredékmásodperceket jelent :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#15008) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Furcsa volt nekem is ez állítás touch id lassúságáról, közben néztem videókat és nekem elfogadhatónak tűnik a sebessége. Most P30-am van, ez jó telefon az ujjnyomérzékélőt leszámítva, ami sokszor megszívat fizetéskor, jó képeket, jó videókat is csinál csak baromi nagy, kisebb kellene.
Használt iPhone SE-ket nézegettem 20e Ft-tól már vannak, erre egy outletben belefutottam egy nagyon olcsó újracsomagolt, bár karcos, de mégis 2 év garis példányba. Este gondolkodtam, hogy ez bolti garis, bár megbízhatónak tűnik a cég, de valószínű, hogy nem az Apple fogja szervizelni, ha gond lesz a home gombbal és akkor a működése is kérdéses lesz.

(#15009) scyllarus válasza teleahocipöm (#15008) üzenetére


scyllarus
veterán

A Huaweinek van a legjobb, leggyorsabb ujjlenyomatérzékelője (7db, különböző modellek van a családban). Azután ez rettenetes lesz. Én is telóval fizetek, sosem szívatott meg (Honor Play)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#15010) teleahocipöm válasza scyllarus (#15009) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Mázlista vagy, nekem teljesen más a tapasztalatom, tök szeszélyes, gyorsnak gyors, ha felismeri, de ha nem, akkor tapicskolhatom, van hogy a kódot kell beírnom, mert elfogy a lehetőségek száma, szörnyen kellemetlen, hogyha pont vásárláskor makacskodik. A P30 egyébként egy jó telefon, ennyiért nincs jobb nála, csak brutál nagy, nehéz helyet találni a ruházaton, az SE-t bárhova eltudnám rakni.

Megnéztem pár SE tesztet és úgy érzem a touch id sebessége megfelelő, de nem nagyon hibázik, és a mérete kompenzál sok mindent. Persze minden használat közben dől el.

(#15011) Wajk válasza teleahocipöm (#15010) üzenetére


Wajk
addikt

mint minden TouchID/FaceID/hasonló használatának egyik fontos kritériuma az alapos, lehető legpontosabb beállítás. TouchID esetén csak azokat az ujjakat felvinni amit használsz is és inkább többször felvinni azokat kicsit elcsúsztatva elforgatva, stb.

rá kell szánni kicsit az időt, de utána sokkal kevesebb probléma lesz vele. :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#15012) teleahocipöm válasza Wajk (#15011) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Próbáltam ugyan azt az ujjamat többször is bevinni, mivel egyáltalán nem ismerte fel, de a folyamat elkezdésekor "Ez az ujjlenyomat már hozzá lett adva" üzenet jelent meg forgathattam bármerre az ujjam, persze amikor próbaképp felakartam oldani a telefont ezzel az ujjal, akkor nem ismerte fel. Nem is értem, mintha két érzékelő lenne benne :/. Ezen probléma miatt bekapcsoltam a face id-t, az nagyon gyors és pontos, de azzal fizetni nem lehet amint előveszem felismer kinyit és kódot kért és ismételni sem tudok mert mindíg a face id old fel, csak a kód marad ekkor. De mint írta nem ezért akarok másik mobilt, a P30 nagyon jó teló, sokáig tipródtam amíg megvettem, nem bántam meg, együtt tudok élni az ujjnyombeolvasó sz...kodásával, néha ugyan fel.asz de a mérete az nagy gondot okoz.

[ Szerkesztve ]

(#15013) Wajk válasza teleahocipöm (#15012) üzenetére


Wajk
addikt

értem, az nem valami jó. iPhone-on többször fel tudsz vinni egy ujjat.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#15014) lacka111


lacka111
csendes tag

Sziasztok! Egy furcsa jelenségre nem tudok választ találni. Az alany egy Iphone SE, 2 éves, független. A tulaj Sim kártyájával 1 napon belül lemerül a készülék úgy is, ha nem nyúl hozzá, viszont másik Sim kártyával gond nélkül elmegy 2-3 napot is. Az akkuhasználatnál semmit nem ír ami használná, programok csak gyáriak vannak rajta. Sokáig próbáltuk szűkíteni, mi lehet a baj, eddig már eljutottunk. A tulaj már Sim kártyát is cseréltetett, szóval az is új.

(#15015) Wajk válasza lacka111 (#15014) üzenetére


Wajk
addikt

gondolom más szolgáltatónál vagytok. Térerő hogy alakul? Ugyanis a gyenge térerő nagyon tudja szívni az akksit. Teszt jelleggel érdemes lenne 3G átállnia, vagy 2G-re ha tudja a netet nélkülözni pár napra. és közben figyelje az akksit.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#15016) lacka111 válasza Wajk (#15015) üzenetére


lacka111
csendes tag

Ugyanaz a szolgáltató kártyája került bele próbaképp. A helyszín nem változott, fullon volt mind a két esetbe a térerő. 3G-vel is próbálkoztam, de semmi változás, 2G-s opció nem volt a listába. Annyi változás volt a két kártya csere között, hogy az eredetije feltöltős és net nélküli, viszont a másik előfizus és rendelkezik nettel. Viszont a nap 99%-ban wifin van.

[ Szerkesztve ]

(#15017) Wajk válasza lacka111 (#15016) üzenetére


Wajk
addikt

Hálózati beállítások Reset, Teljes gyári visszaállítás volt már? Akár úgyis, hogy iTunes menteni az adatokat, mindent törölni és pár nap úgy "üresen" használni. Ha ezek már megvoltak akor részemről passz.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#15018) lacka111 válasza Wajk (#15017) üzenetére


lacka111
csendes tag

Hálózati reset volt, teljes visszaállítás is, még apple ID váltás nem volt. Esetleg rápróbálok erre, de semmi ésszerű magyarázatot nem találok a sim kártya és a merülés között.

(#15019) Wajk válasza lacka111 (#15018) üzenetére


Wajk
addikt

ha lenne egy másik SE, akkor azt kizárni, hogy SIM vagy szolgáltató beállítás-e a ludas, vagy az adott SE összeférhetetlen :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#15020) lacka111 válasza Wajk (#15019) üzenetére


lacka111
csendes tag

Ma akarom pont kipróbálni, hogy egy másik SE-be mit csinál a rossz Sim-mel. :D

(#15021) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Most olvastam, hogy a hivatalos Apple szervizben végzett Home gomb csere esetén sem fog működni a Touch id, mert a gyári az adott alaplaphoz van kódolva, az újat meg nem tudják hozzáprogramozni, ilyen esetben állítólag telefoncserét ajánl az Apple. Hát ez elég elkeserítő.

(#15022) lugosi válasza teleahocipöm (#15021) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez furcsa, én úgy tudom, hogy ha hivatalos szerviz cseréli, akkor az egész kijelzőt cserélik vele együtt és működni fog a touch id.

(#15023) radi8tor válasza teleahocipöm (#15021) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hol olvastad?

⭐ Stella

(#15024) Tibee86


Tibee86
veterán

Szerintem teljesen feleslegesen gondolkozol ilyeneken (egyébként szerintem a hivatalos szervizekben megoldják a dolgot), mivel bármilyen hiba esetén majd többe kerül a javítás, mint amennyit maga a telefon ér.

(#15025) Noxy válasza lugosi (#15022) üzenetére


Noxy
veterán

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15026) teleahocipöm válasza lugosi (#15022) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Állítólag akkor sem.

(#15027) lugosi válasza teleahocipöm (#15026) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én azt olvastam, hogy akkor igen.
Például ebben az ifixit fórumban egy volt apple alkalmazott is azt írja: [link]
Itt is úgy látom, hogy a hivatalos cserénél összehangolják: [link]
Itt is azt írják az apple support communities fórumon, hogy ha a gyártó cseréli, működni fog: [link]
Itt is azt írják, hogy nem hiába kér érte az apple olyan sokat: [link]

Azt hiszem a hivatalos cserének 300 usd-ért nem lenne létjogosultsága (a cikkben ennyit írnak árként), ha utána nem működne a touch id, tehát, bár személyesen még nem volt tapasztalatom touch id cserével, kétlem, hogy a hivatalos apple szerviz által cserélt alkatrész esetén ne működne a touch id. Legfeljebb akkor más alkatrészt is cserélnek vele egyidejűleg.

(#15028) tybsen


tybsen
addikt

iOS 13.5 használja valaki? Ha igen, van valami gond az ismert appstore hibaüzenetet leszámítva vagy inkább érdemes kicsit várni a telepítéssel? Köszi!

(#15029) Serpiko válasza tybsen (#15028) üzenetére


Serpiko
addikt

Nálam semmi gond nincs megy hiba nélkül.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#15030) tybsen válasza Serpiko (#15029) üzenetére


tybsen
addikt

Köszönöm szépen na akkor majd este letöltöm Köszi! :R

(#15031) Wajk válasza lugosi (#15027) üzenetére


Wajk
addikt

azt én is kizártnak tartom, hogy szerviz után ne működne a TouchID. SzürkeSzervizekben cserélik csak a Home gombot, hivatalos helyeken az alaplapot is.

de ha valakinek aktuális lenne, akkor nem a netet kell bújni hanem felhívni a szervizt és árajánlatot kérni majd kérdéseket feltenni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#15032) lugosi válasza tybsen (#15028) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én feltettem 2 telefonra is, nem jelentkezett vele semmi hiba eddig, az app store is megy rendesen.

(#15033) dkovizoli válasza tybsen (#15028) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én végig is bétáztam az elődjeit is, de semmi hibát nem tapasztaltam. Sem a store, sem más téren.

(#15034) mpv


mpv
aktív tag

Sziasztok!
Idén vmikor váltani fogok az SE-re. Szerintetek meddig marad még ilyen gyors az SE1? úgy olvastam még az IOS 14 is megkapja. Ill ti észrevetteek-e az elmúlt évek alatt lassulást?
Köszönöm,hogy válaszoltok.

(#15035) Serpiko válasza mpv (#15034) üzenetére


Serpiko
addikt

Nálam nincs lassulás. Pont fordítva inkább gyorsul szerintem.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#15036) tybsen válasza dkovizoli (#15033) üzenetére


tybsen
addikt

lugosi + dkovizoli köszönöm szépen, most települ! :R

mpv: én sem tapasztalok lassulást, ugyanoly folyamatos minden mint az elején. Én is éppen most gondolkodom visszaváltani rá mint fő telefonra mert unom a pixel 3a androidos hülyeségeit. Valahogy mindig ugyanoda lyukadok ki, hogy egy idő után az összes androidos telefonnal (nálam) van valami, valami akadozik vagy furcsán működik, vagy egyszerűen nem úgy működik, ahogy kellene. iPhone-nal sosem volt semmi gondom, inkább már-már unalmas volt, hogy minden (jól) működött.

(#15037) teleahocipöm válasza lugosi (#15027) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Mondjuk az egyik linken olvastam olyan hozzászólást, aki azt írta, hogy felújított telefont kapott és nem működött a Touch id.
Egyébként nem tudom elképzelni, hogy a visszaküldött telefonban a javítás/felújítás során ne lehessen az alkatrészeket az alaplaphoz programozni. Gondolom van egy chip a Home gombban ami tárolja az azonosítóját, amit csak ki kellene olvasni a megfelelő eszközzel és beírni az alaplapon lévő chipbe. Persze én nem értek hozzá, de egy filléres alkatrész miatt kidobni egy telefont nem gazdaságos.

(#15038) Noxy válasza teleahocipöm (#15037) üzenetére


Noxy
veterán

“Ha a Touch ID meghibásodik, nincs semmiféle mód az új alkatrész beüzemelésére, mivel a készülék alaplapja csak a hozzá párosított Touch ID-val hajlandó kommunikálni. Újrapárosításra sincsen lehetőség még a hivatalos Apple-szervizekben sem.” [link]
Magyarul, csak alappal lehet együtt cserélni.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15039) tybsen válasza teleahocipöm (#15021) üzenetére


tybsen
addikt

Nálam cserélték a home gombot mar egyszer hivatalos apple szervizben mert kattogott-recsegett, mintha alá ment volna egy porszem. Touch id mukodott utana is es azota is mukodik. (Magát a keszuleket nem cserélték ki mert ugyanugy ott van a készulekház egyik élén egy kis benyomódás amit egyszer egy baleset során szenvedett el szegény amikor nekikoccantottam valaminek).

(#15040) scyllarus válasza tybsen (#15036) üzenetére


scyllarus
veterán

Én meg pont fordítva vagyok ezzel 🙂

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#15041) teleahocipöm válasza tybsen (#15039) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Lehet, hogy alaplapot is cseréltek?

(#15042) Wajk válasza teleahocipöm (#15041) üzenetére


Wajk
addikt

ezt véleményem szerint már eléggé körbejártuk ;) ha kétséged van továbbra is, olvasd el a hszeket újra.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#15043) teleahocipöm válasza Wajk (#15042) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Bocsi :N

[ Szerkesztve ]

(#15044) bugizozi


bugizozi
őstag

iOS 14 Again Said to Be Compatible With All iPhones Able to Run iOS 13

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#15046) dkovizoli válasza #40993792 (#15045) üzenetére


dkovizoli
addikt

Valóban szép lenne, főleg annak tudatában, hogy már kint van rá a 13.5.5 bétája is. Ha jön a 14 béta, akkor kiderül. Ha kap belőle, akkor lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#15047) #78693120 válasza bugizozi (#15044) üzenetére


#78693120
törölt tag

Ha ez tényleg így lesz, akkor biztos, hogy legalább egy évet kap még a régi SE-m, meg talán egy új akkut.

(#15048) dkovizoli válasza dkovizoli (#15046) üzenetére


dkovizoli
addikt

Most pedig már 13.6-nál tartunk. Bár én nem nagyon veszek észre különbségeket. De ha így folytatják, csak jön az 14 béta. :)

(#15049) sherlock82


sherlock82
senior tag

Tapasztalatotok szerint ez a tìpus akksia jobban bírja mint az 5s -é?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#15050) Wajk válasza sherlock82 (#15049) üzenetére


Wajk
addikt

igen, de természetesen függ az adott akksi elhasználódásától

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.