Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) half333


half333
őstag

Kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánok!

mpv - [link]

[ Szerkesztve ]

(#10302) sajp63


sajp63
tag

Sziasztok.
Karacsonyra kapott iphone se-t (32gb) szeretnek beinditani, de sajnos mindenaron sim kartyat ker. A wifire csatlakozik utana aktivalas es ujbol azt irja h nincs sim, nem tudok tovabb lepni.
Az oreg telefonban normal meretu sim van, azt nem tudom beletenni.
Ha beletennek egy barmilyen masik simet az elso inditas idotartamara, utana ki tudom majd cserelni arra a simre amelyikkel hasznalva lesz (kb. 27en kicseteltetnem a mostani simet nano simre).
Remelem nem muszaly azzal a simmel hasznalni amelyikkel az elso inditas tortent?
Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#10303) radi8tor válasza sajp63 (#10302) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze bármilyen SIM-et rakhatsz bele aktiválás után. Csak első alkalommal kell ezt eljátszani vele.

⭐ Stella

(#10304) betyar1974


betyar1974
senior tag

Először is Kellemes Ünnepeket mindenkinek!
1 kis segítség kellene. E-mailt kapok és nem jelenik meg az értesítés! Miért?
Értesítések be vannak kapcsolva, Citromail-en és telefonon is!

(#10305) -Faceless- válasza betyar1974 (#10304) üzenetére


-Faceless-
őstag

Azt hittem már nincs is citromail. Na minden esetre az e-mail kezelés kényes dolog. Sokszor szimplán nem húzza le. Ez ilyen, csak a nagyobb szolgáltatók Gmail, stb vannak jól szinkronizálva minden más ilyen.

(#10306) DaWe94 válasza mpv (#10299) üzenetére


DaWe94
senior tag

[kép]Olvass vissza kicsit. Igen én érintett vagyok a dologban. Megjelenéskor vettem a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#10307) csacsi67 válasza DaWe94 (#10306) üzenetére


csacsi67
addikt

Én is kb akkor vettem neiem most ennyi de van amikor 600 [kép]

[ Szerkesztve ]

(#10308) DaWe94 válasza csacsi67 (#10307) üzenetére


DaWe94
senior tag

Töltöttségtől függ. kb 80% fölött nekem is ennyi :D

(#10309) radi8tor válasza DaWe94 (#10306) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Baah, ez csak iOS 11-el megy. :D Hát emiatt nem frissítek.

Geekbench 4 alapján nem hogy lassult a telefon, hanem gyorsult.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10310) DaWe94 válasza radi8tor (#10309) üzenetére


DaWe94
senior tag

10.2-ben került bele ez a szenzációs „feature”. Csak a 11el lett sokkal agresszivabb és észrevehetőbb. Megmutathatom én is a geekbench eredményeimet ha szeretnéd. :D

[ Szerkesztve ]

(#10311) radi8tor válasza DaWe94 (#10310) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legutolsó 10-es verzió van fent nekem, szóval elvileg már jelentkeznie kéne a dolognak.
Azt írják redditen akkor kell tesztelni, amikor 40% alatt van a töltöttségi szint. Akkor lassul be igazán a telefon. Na majd ránézek..

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10312) csacsi67 válasza radi8tor (#10311) üzenetére


csacsi67
addikt

Ez igy van nekem is mind 2 10.3.3 van.De azon is jelentkezik a probléma. Nekem lazán 2 napot el megy ugy hogy nem kapcsolgatok semmit korlátlan net korlátlan mhang. A használat változo. De a 2 nap lazán meg van.Igy nem hiszem hogy az akksi döglödne.

(#10313) DaWe94 válasza csacsi67 (#10312) üzenetére


DaWe94
senior tag

Pont ez a lényeg elvileg. Csökkentett frekvenciával jó hogy nem veszed észre hogy rossz lenne az akksi.

Tessék:
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#10314) csacsi67 válasza DaWe94 (#10313) üzenetére


csacsi67
addikt

Volt anno 5c-m akkor nem volt ez a mizéria ha elhasználodott az akksi fél nap alatt le merült. 4 év után cseréltem benne akksit.

Valami van de nem tiszta nekem ez az egész.

Vagy pont azért ment nem vetgte vissza az órajelét.

[ Szerkesztve ]

(#10315) DaWe94 válasza csacsi67 (#10314) üzenetére


DaWe94
senior tag

Így van. Pont azért.
[link]

Itt részletesen ki van fejtve minden.

(#10316) csacsi67 válasza DaWe94 (#10315) üzenetére


csacsi67
addikt

Kivánmcsi leszek mi lesz ebböl. Remélem nem ez miatt kell felraknom a 11-et. :)

(#10317) scyllarus válasza csacsi67 (#10316) üzenetére


scyllarus
veterán

A 11-gyel csak még jobban ki fog jönni ez, emiatt biztosan nem kell feltenned.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10318) DaWe94 válasza scyllarus (#10317) üzenetére


DaWe94
senior tag

Én még abban reménykedek az akksicsere előtt, hogy változtatnak ezen valamelyik update-el a mizéria miatt.

(#10319) sajp63 válasza radi8tor (#10303) üzenetére


sajp63
tag

Ismet elakadtam.
Tettem bele simet, es Androidrol koltoztetessel szerettem volna atvinni a nevjegyeket az SE-be, de nem sikerul, pedig 4.04-es Androidrol szeretnem.AS Move to iOS -be beirom a kodot, csatlakozik es kiirja hogy sikertelen.
Ezen kivul milyen modom atvinni a nevjegyeket androidrol az SEbe, ahogy emlitettem kartyacsere lesz, azzal nem tudom.

(#10320) sityupityu válasza radi8tor (#10311) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez is attól függ, hogy milyen állapotban van az akkud. Ha nincs különösebb baja, akkor nem lesz lassulás 40% alatt sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10321) csacsi67 válasza sajp63 (#10319) üzenetére


csacsi67
addikt

Google fioakba fel vannak szinkronizálva a névjegyek ?Ha nincs szinkronizáld fel a droidrol itánna már egyszerü.

[ Szerkesztve ]

(#10322) Viktor0610 válasza sajp63 (#10319) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig a Move to iOS a legkönnyebb módja a költözésnek.
Ugyanazon a wi-fin kell legyen a két készülék, illetve gondot szokott jelenteni, ha a droidos készülékben a gyenge wi-fi esetén lecsatlakozik, átvált mobilinternetre.
Ezeket a beállításokat nézd át, majd próbáld újra.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#10323) tomcsi23 válasza DaWe94 (#10315) üzenetére


tomcsi23
veterán

Anno sokat szívtam ezzel a lassulással én is (ugye), akkor ott arra jutottam, hogy a régebbi - 11-en már nem is elinduló - alkalmazások lassítják a rendszert. Erre utalt is a figyelmeztetés, hogy adott app belassíthatja a készüléket. No, ki is gyomláltam ezeket az appokat és akkor tényleg úgy tűnt, ismét flottul megy minden. Néztem kisebb töltöttségnél is, jó volt. Aztán csak feltűnt ismét a jelenség, így már tényleg lehet ez a szándékos órajel csökkentése a háttérben. Gyakorlatilag egy 5s szintjéig képes lelassulni. Szerencsére, jóval ritkábban jön elő, miután letakarítottam a régi appokat, biztos ez is hatással van rá némileg.
Terveztem amúgy, beviszem szervizbe (szavatosság még van rá), hogy bázz, lelassul a készülék. :F
Kíváncsi vagyok, mi lesz az ügyből.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10324) DaWe94 válasza tomcsi23 (#10323) üzenetére


DaWe94
senior tag

Január-Február környékén már én is tudok majd használható infóval szolgálni ezügyben akksicsere után. Így karácsonyra egyetemistaként nem akartam már plusz kiadást... :D

[ Szerkesztve ]

(#10325) szeky81


szeky81
tag

Sziasztok!

Elérkezettnek látom az időt. hogy iosra váltsak. (BBOS10-ről) Ez a kiszemelt alany egy kis SE. :) Viszont a mostani "nagy hír" eltántorított egy kicsit, miszerint lassítják a rendszert. Bosszantó ez a kis tüske... :/
Szerintetek megéri venni - és lehet a perek miatt majd kiveszik ezt a fícsört a rendszerből?
+++
Boldog Karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

szódabikarbabónábó'

(#10326) Viktor0610 válasza szeky81 (#10325) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

[TROLL]Frissítsd le egyből a legfrissebbre, így nem veszed észre a lassulást...[/TROLL]

;]

Samsung Galaxy A54

(#10327) #86564352 válasza szeky81 (#10325) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha Android nem érdekel, nagyon nincs más. Szerintem jó! Viszont: Az Apple-nél a mostani akku téma mellett az iOS 11 sem sikerült jól, sokan nem mernek frissíteni. Volt pár számomra érthetetlen furcsa döntés az elmúlt években szinte minden Apple termék kapcsán, tudnék listát írni. Pletykák szerint tavasszal várható SE 2.

(#10328) szeky81 válasza #86564352 (#10327) üzenetére


szeky81
tag

Android kizárva. :) SE2-t láttam koncepción, szerelem az is első látásra! :D de ki tudja mi lesz belőle...?!? Na majd alszom rá egyet. Mondjuk a 2. évet kibírom, ha esetleg lassulna.

szódabikarbabónábó'

(#10329) sityupityu válasza szeky81 (#10325) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem értem. Gondolom akkor azt is olvastad, hogy csak a megfáradt akkus készülékeknél kell számolni a lassítással. Egy új, vagy jó állapotban lévő akkuval rendelkező telefonnál nincs ilyen probléma.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10330) szeky81 válasza sityupityu (#10329) üzenetére


szeky81
tag

Azért írtam a 2. évet, addigra tutti megfárad... :)

szódabikarbabónábó'

(#10331) sityupityu válasza szeky81 (#10330) üzenetére


sityupityu
veterán

Pár ezer forintból kicserélteted. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10332) giroud199


giroud199
aktív tag

Nálam 3honapos lesz ,friss ios semmi nyoma ,hogy lassítaná magát a készülék! Stabilan 1848mhz ;)

[ Szerkesztve ]

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#10333) radi8tor válasza sityupityu (#10320) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, nem tapasztalható változás 40% akku töltöttség esetén sem Geekbench 4-el.

⭐ Stella

(#10334) DaWe94 válasza radi8tor (#10333) üzenetére


DaWe94
senior tag

Teljesen lényegtelen hogy 40 fölött vagy alatt. Ha 💩 az akksi, 100ra töltve is csak 1500mhz körüli lesz és a geekbench sem fog normális eredményt produkálni. Annyi tényleg, hogy 40 alatt már a menüben is érezhető az egész. Normális akksival pedig 0-100 között kb fixen ~1800mhz.

[ Szerkesztve ]

(#10335) giroud199


giroud199
aktív tag

Nálatok a messenger mostanában ,hogyan üzemel?? Nálam full laggol már a bevitel is ,akad a billentyűzet /nehezen küldi el az üzenetet ...régebben pörgött ,mint a villám :(
(Na egy újrahúzás segített )
Ez már tiszta droid feeling

[ Szerkesztve ]

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#10336) Viktor0610 válasza giroud199 (#10335) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Ez már tiszta droid feeling"
Ismét jót nevettünk vidéki versenyzőnk nyers humorán! :P
Egyébként igazad van, a Messenger droidon is egy lagtenger. ;]

Samsung Galaxy A54

(#10337) giroud199 válasza Viktor0610 (#10336) üzenetére


giroud199
aktív tag

Figyelj droiddal kezdtem ,aztán jött az ios i4s idejében -egészen i6s ig semmi más nem kellett ! Na itt jött egy hanyatlás ,ekkor kipróbáltam újra a robotot ,ami ekkorra rengeteget fejlődött! Sajnos közel 210keszulekem volt ,így beleuntam ,ezért mondom nagyon tetszik a watch kipróbálom újra az ios-t ,először legyen az se ,mint legjobb ár értek arany + anno is sztem a legszebb iPhone az i5volt! Na jó készülék meg minden ,de az i4s ios 6/7 hez képest köze nincs ... bugok ,lassulasok ,akadások egy ilyen vas mellett??? Felbontás is a mai mezőnyben apró ,mégsem bír egy meg jelen pillanatig erős hardver megbirkózni vele.... (itt nem az se vel van a baj, az ios el...)
Nem előre léptek dolgokban ,hanem hatra!! Jobs forog a sírjában :(

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#10338) #86564352


#86564352
törölt tag

Hideggel milyenek a tapasztalatok? Olvastam olyasmit a szoftver túlaggódja a hideget, mert kaliforniai időjárásra tervezték? Előző Nokiámat tudtam használni mínuszokban is.

(#10339) radi8tor válasza #86564352 (#10338) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs vele gond téli városnézés esetén sem. :N

⭐ Stella

(#10340) szoja válasza giroud199 (#10337) üzenetére


szoja
tag

Elég kuszán fogalmazol, de tök egyetértek veled. Régen valóban az IOS volt az etalon, de az Android az elmúlt három főverziója alatt mind stabilitásban, mind erőforráskezelésben, mind innovációban iszonyat sokat lépett előre. Össze kell kapnia magát az Apple-nek, ha versenyben akarnak maradni. Gyakorlatilag a régi hűséges felhasználóikból élnek most is, nem nagyon látom, hogy nagy tömegben be tudnának vonzani újakat...

(most csak a szoftverről beszéltem, mert az új vasaik azért még mindig ott vannak a szeren)

[ Szerkesztve ]

(#10341) aujjobba válasza szoja (#10340) üzenetére


aujjobba
addikt

Plusz a kiegészítők az ios-hez kötnek.
Megveszed az órát meg az Airpods-t aztán sakk-matt.
Ha váltani akarsz az óra nem működik androiddal, a füles meg ha éppen sikerül párosítani akkor is csak egy sima bt füles lesz a hasznos fícsörök nélkül.

(#10342) szoja válasza aujjobba (#10341) üzenetére


szoja
tag

Igen, azt már meg sem említettem. Engem az NFC zártsága zavar a legjobban. Érdemes megnézni az App Store-on a banki alkalmazásoknál a felhasználói hozzászólásokat. Nagyon sokan a fejlesztőket ekézik, miért nem működik ez a feature - pedig csak az Apple tehet róla. Egy zárt ökoszisztéma nagyon jövedelmező, de csak ha te vagy a piacvezető. Egy kiegyenlítettebb versenyben, mint ahogy az elmúlt évek trendje alakította a piacot, olyan elvándorlást tud okozni, hogy csak na.

Ezen a grafikonon látszik a trend - az Android görbén a beszakadások az év végi Apple dominanciának köszönhetőek (szeptemberben új készülékek és a karácsony is hagyományosan az övék). Ettől függetlenül viszont a teljes folyamatot vizsgálva én azért az Apple helyében elgondolkoznék egy esetleges stratégiaváltáson.

(Sajnos nem találtam frisebb ábrát, de ha valaki be tudja azt linkelni, megköszönöm)

[ Szerkesztve ]

(#10343) #86564352 válasza radi8tor (#10339) üzenetére


#86564352
törölt tag

Remélem. Csak hallottam olyan sztorikat mentek az Alpokba -5-10 fokban aztán kakukk nem tudom mennyire urban legend. Az jó az iOS szoftver óvni akarja az akkut, csak én meg fotózni szeretnék. :) Finn Nokiával ugye ilyen aggodalom fel sem merült, kesztyűvel és külön kamera gomb, kényelmes volt hidegben is. Az én álom frankeinstein mobilom összegyúrva egy nem kényes Nokia Lumia 930 féle házban Apple szuper CPU, stabil iOS és Apple appok viszont Androidból egy kis testre szabás átemelve. Egy igazi beast lenne. :)

(#10344) #86564352 válasza szoja (#10342) üzenetére


#86564352
törölt tag

Itt egy frissebb:

Csak szerintem ezek a grafikonok nem sokat érnek. Mert az Androidnál benne van az összes olcsó és középkategóriás készülék. Az Apple csak prémium árszinten játszik, a kínálatból legolcsóbb SE is volt minimum 160 ezer forint megjelenéskor. Olyan grafikont kellene nézni Apple Iphone flagship - Samsung Galaxy flagship. És darabszám mellett a profit fontosabb, abban az Apple nyerő. Azaz jó a stratégiájuk. A Samsungnak betett a tavalyi kigyulladó széria is.

(#10345) szoja válasza #86564352 (#10344) üzenetére


szoja
tag

Persze, üzletileg az Apple még nyerő helyzetben van, én csak a trendre hívtam fel a figyelmet. Sajnos mindkét grafikon csak az eladásokat mutatja, ezért az ingadozás, amikor megjelenik egy-egy új modell. Az aktív userek aránya lehet érdekesebb lenne, ha már az OS-ek összehasonlításából indultunk ki.

[ Szerkesztve ]

(#10346) sajp63


sajp63
tag

Sziasztok.
Arra lannek kivancsi, hogy feloldhato-e a kepernyozar a Touch ID lenyomasaval anelkul, hogy leolvasna az ujjlenyomatot vagy kodot kerne. Mintha csak egy egyszeru nyomogomb lenne es az oldana fel a kepernyozarat.

[ Szerkesztve ]

(#10347) Viktor0610 válasza sajp63 (#10346) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze.
Kikapcsolod jelkódot és a Touch ID-t.

Kétszer kell megnyomd (5s-en legalábbis).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#10348) Audison válasza #86564352 (#10338) üzenetére


Audison
senior tag

Tesómnak nincs jó tapasztalata a hideggel...neki kikapcsol.

(#10349) sajp63 válasza Viktor0610 (#10347) üzenetére


sajp63
tag

Mukodik.
Koszi

(#10350) rolee777


rolee777
tag

Sziasztok!
Aki IPhone-hoz keres megfizethető árú okosórát, annak nyugodt szívvel ajánlom, a Huawei Band Zero-t! Nagyon sok keresés után találtam meg, és ez bevált! Átjön minden értesítés, hívás, SMS, Facebook, Messenger, Email!
Remélem segítettem valakinek!

Samsung Z Fold 4 5G, Samsung Z Flip 3 5G, Samsung Galaxy Note 10+, Honor Magicwatch 2 46mm, Huawei P30 Pro, Galaxy Tab S 8.4 LTE , Iphone Se, Vodafone Tab Prime

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.