Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10401) radi8tor válasza tuzpenge (#10400) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet döglődik az akku.

⭐ Stella

(#10402) sityupityu válasza radi8tor (#10401) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is erre gondoltam, bár ahhoz még kicsit korai lenne. Persze meghibásodhat bármikor.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10403) -Faceless- válasza tuzpenge (#10400) üzenetére


-Faceless-
őstag

Gondolom nem a hozzá adott töltővel töltöd a telefont.
Már sok ilyet láttam, még vakon is rá lehet mondani.

[ Szerkesztve ]

(#10404) J3LLyF!sH


J3LLyF!sH
tag

Srácok! iPhone SE-t is lehet az Apple féle USB-C györstöltővel tölteni, vagy az csak i8 felett lehetőség? A logikám azt diktálja, hogy lehet, de az Apple honlapján csak az iPhone 8 és feletti telefonokat írják

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#10405) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Én is az akkura gondoltam de ahhoz még korai lenne főleg úgy hogy vigyázok is rá. Tölteni vagy a gyári töltőjével vagy a qc3-as blitzwolf töltővel töltöm szóval ez sem lehet gond. Amúgy az akkuidővel semmi gondom mert 1,5-2 napokat elmegy egy töltéssel.

ˣ

(#10406) lindermen válasza tuzpenge (#10405) üzenetére


lindermen
aktív tag

Hideget nem mindig szeretik ha már alacsony a töltöttség. Nekem volt hogy az 5s-em őszi időben egy hidegebb erősebb szélben a hegyen 30% körül kikapcsolt, pedig az akkuja még most is jó. Igyekszem figyelni hogy 50%alatt ne legyen ha hidegben maszkalok és akkor nincs vele gond.

(#10407) tuzpenge válasza lindermen (#10406) üzenetére


tuzpenge
őstag

Valami ilyesmi lehetett itt is mert itthon mikor töltőre tettem egyből 13 % volt. Szóval 10 % körül már jó akksival se menjetek jégpályára vagy hidegebb helyre ahol videózni is akartok. 😂
De előtte pár percel telefonálni még tudtam.

ˣ

(#10408) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok,
Hogyan tudom leellenőrízni hogy lassították -e már a telefonom vagy nem?
(iPhone SE, iOS 11.2.1)
"Downgragelni" -> iOS 10.X.X-re gondolom továbbra sem lehet, vagy igen?

(#10409) radi8tor válasza superecneB (#10408) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]
Geekbench-el is nézhetsz tesztet.

Downgradelni nem lehet 10-re..

⭐ Stella

(#10410) sityupityu válasza superecneB (#10408) üzenetére


sityupityu
veterán

CPU Dasher. De ha jó az akkud akkor biztos, hogy nincs belassulva a telefonod.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10411) DaWe94 válasza superecneB (#10408) üzenetére


DaWe94
senior tag

Legegyszerűbb a CpuDasher. Ha nem 1800 körüli mhz-et ír, akkor vissza van véve már az órajel. De ha lassítva van akkor azt mindennapos használat közben is érezni fogod, főleg alacsony töltöttségnél. Lassú, itt-ott néha óriási laggok vannak stb...

(#10412) chatran válasza J3LLyF!sH (#10404) üzenetére


chatran
őstag

Sajnos nem lehet, a fém hátlapos telefonok leárnyékolják a vevőt. Az i8 ugye üveg hátlapos azon átmegy a jel.

(#10413) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az SE használata, beállítása mennyire egyszerű?
Ha idáig még csak nyomógombos telefont használtam, nyilván a laptop, asztali gép használata illetve az
egyszerűbb beállítások azért az megy!

(#10414) b.kov válasza volandy (#10413) üzenetére


b.kov
senior tag

Elég egyszerű, minden lépés részletezve van lényegében a telefonon első bekapcsoláskor.
Miután azokkal megvagy, érdemes a beállításokban nézelődni, illetve megnyitogatni minden alkalmazást, hogy akkor mégis mi mire jó.

De egyébként ha bármivel elakadnál, akkor itt biztosan kapsz választ a kérdésedre. :K

[ Szerkesztve ]

(#10415) volandy válasza b.kov (#10414) üzenetére


volandy
senior tag

Köszi Szépen! Előre is!
Megvárom, hátha most tavasszal igaznak bizonyul a pletyka és jön egy új SE.
Ha nem akkor marad ez a jelenlegi. Remélem nem építi le az apple.
Nézegettem a i8-t és az X-t is, de nekem azok túl nagyok!
Hol érdemes venni? Nekem az iStyle-t mondják mert hogy az a hivatalos szervizközpont.

(#10416) J3LLyF!sH válasza chatran (#10412) üzenetére


J3LLyF!sH
tag

De ez a vezetéknélkűli töltésre vonatkozik, nem?

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#10417) b.kov válasza volandy (#10415) üzenetére


b.kov
senior tag

Ha nem zavar az ártöbblet, amivel az iStyle dolgozik, akkor természetesen ott. De nagyobb cégeknél egyébként sem valószínű, hogy problémába fut az ember (iCentre, MM, eDigital, stb..).

(#10418) volandy válasza b.kov (#10417) üzenetére


volandy
senior tag

Köszi a választ!
Annyira nem zavar ha tudom hogy jót kapok!

(#10419) scyllarus válasza volandy (#10413) üzenetére


scyllarus
veterán

Hát azért a használatával kapcsolatban nem vagyok elragadtatva. Huzamosabb ideig használtam/használom mindhárom elterjedtebb rendszert, az én véleményem szerint az IOS-nél logikátlanabbat és nehézkesebbet csak nagyon erős elszántsággal lehetne létrehozni.
Első körben menj be egy olyan helyre, ahol ki vannak téve szabadon, és meg tudod kicsit nyomkodni.
Próbáld ki, meg fogod látni, fekszik-e neked.
A beállítása viszont tényleg problémamentes.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10420) sityupityu válasza scyllarus (#10419) üzenetére


sityupityu
veterán

Huzamosabb ideig használtam/használom mindhárom elterjedtebb rendszert, az én véleményem szerint az IOS-nél logikátlanabbat és nehézkesebbet csak nagyon erős elszántsággal lehetne létrehozni.

Ha ezt beírnád az iphone topikba kb meglincselnének. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10421) radi8tor válasza scyllarus (#10419) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De ha objektíven tekintesz a dologra, akkor megállapíthatod, hogy Android bal agyféltekés felhasználóknak íródott, iOS pedig jobb agyféltekéseknek.
Szerencsére van keresés menü a beállítások, stb között is ezért mindent meg lehet találni. Aztán idővel rögzül.

⭐ Stella

(#10422) DaWe94 válasza scyllarus (#10419) üzenetére


DaWe94
senior tag

Az a baj hogy ezt ilyen gyorsan nem fogja átlátni. De véleményem szerint nem túl bonyolult az egész rendszer ilyen szempontból. Nem kell félnie senkinek tőle. Bár számomra vannak továbbra is teljesen logikátlan megvalósítások, de ez az én problémám.

Én is megvárom még mit hoz a tavasz mobilfronton és csak utána váltok. Ami biztos, hogy nem maradok ennél a méretnél... :D Azthittem, hogy megfogom tudni szokni majd a kis kijelzőt az 5-5,5-es telefonok után... hát nem így lett. Na mindegy... izgatottan várom az MWC-t illetve a kövi keynote-ot. :D

(#10423) scyllarus válasza sityupityu (#10420) üzenetére


scyllarus
veterán

Bevallom, volt némi félelmem itt is, a topic közösségét dicséri, hogy még élek :D
Egyébként egy szóval sem írtam olyat, hogy használhatatlan lenne, de ennél találtam a legtöbb - számomra - illogikus megoldást. Ezzel együtt napi használatban van az én SE-m is, nem utálom, csak vannak nekem elfogadhatatlan megoldások benne (és egyre többet találok).
"Csak úgy" nem írtam volna ilyet, nem akarok vitát generálni, csak egy 0-ról induló felhasználót akartam megakadályozni egy esetleges hiba elkövetésében. A topicnak sem tenne jót, ha az elégedetlen user itt öntené ki napi szinten a keserűségét. Zárt oprendszerről vált, erre a legnehezebb - megint csak szerintem.
Az enyém is csak egy vélemény, sokan elégedetten használják nyilván az IOS-t, nekem is csak a rendszerrel van némi bajom, nem a telefonnal.Rengeteg pozitív tapasztalatom is van, csak mivel mások már biztatták, +1-re nem volt szükség.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10424) bilon73 válasza scyllarus (#10423) üzenetére


bilon73
aktív tag

na igen :)

én is azt mondom, hogy előtte meg kell nézni :)

nekem az SE-m most szervízben van, így egy sonyt használok androiddal..(volt win-es telóm is, meg bb10 is - amúgy nekem a bb10 jött be a legjobban)

az én véleményem szerint az androidnál logikátlanabbat és nehézkesebbet csak nagyon erős elszántsággal lehetne létrehozni. :DD :DD :DD

ellenben a párom, aki androidról váltott ios-re, részben miattam, meg ez mondja:

az én véleményem szerint az IOS-nél logikátlanabbat és nehézkesebbet csak nagyon erős elszántsággal lehetne létrehozni. (már egy éve használja, de mindig nekem adja, hogy állítsak rajta be ezt-azt...egyszerűen türelmetlen átállítani a gondolkodását....)

:DD :DD :DD

de ugyanez elmondható a win - mac os párosra is :)

szóval igen. meg kell nézni ki mire akarja használni, aztán dönteni. :K

(#10425) bilon73 válasza bilon73 (#10424) üzenetére


bilon73
aktív tag

ellenben ez az egy hét rádöbbentett, hogy a 4,7 az én méretem, így valszeg visszatérek 6s-7-8 vonalra.

úgysem lesz se2....

(#10426) scyllarus válasza bilon73 (#10425) üzenetére


scyllarus
veterán

Addig jó, amíg van miből választani, mindenkinek az egyéni preferenciái szerint. Utálnám az egyszereplős piacot, bármelyik is "nyerne"
A 4.7" szerintem is jó középút a használhatóság és a tartalomfogyasztásra való alkalmasság között. Alatta-fölötte sem kibírhatatlan, csak több a kompromisszum, ill. kinek mi a fontosabb.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10427) tybsen válasza scyllarus (#10426) üzenetére


tybsen
addikt

En kb harom honapja hasznalom az SE-t es vele egyutt az iOS-t sok evi Android utan eloszor (eltekintve egy nagyon regen hasznalt iPhone 3g-tol meg egy rovid ipad-os probatol).

En osszessegeben elegedett vagyok a telefonnal, mert ellentetben az androiddal, itt minden mukodik. Nem akadozik semmi ha hivni akarok egy szamit, nincs semmi ilyen problema es ez mar egy megkonnyebbules. Tehat mukodik. Nem kell ujrainditani, trükközni vagy kinlodni - egyszeruen mukodik.

Ettol fuggetlenul nem szeretem igazan ezt a rendszert, az egesz felulet nekem tovabbra is erthetetlen vagy inkabb azt mondanam, hogy nem all kezre ezzel az alulrol-felulroli lehuzogatassal meg oda-vissza huzogatassal. Android utan, ahol minden az ertesitesi savon jelent meg, itt ez ugye nem letezik, es nalam ez okozza a legnagyobb zavart. Egyszeruen nem all ra erre az egeszre az agyam.

Most is peldaul, volt korabbi ket ertesites a mai napon, egy 11.30-kor egy nevnap programtol, egy pedig amazontol. Ha kezbe veszem a telefont, semmi nem utal erre, marmint hogy lenne valami is. Automatikusan az ertesitesi savot nezem persze, ott ugye nincs semmi (nyilvan). DE ha valamilyen oknal fogva megis ugy erzem, hogy ranezek, hatha volt valami, akkor lehuzom a "nagy semmit" ( :DDD) es akkor megjelennek a korabbi ertesitesek. Szamomra ez annyira erthetetlen dolog. Amugy ezeket napkozben hallottam-erzekeltem, csak nem foglalkoztam veluk - igy valamiert ott maradnak a kijelzon, mint "korabbi ertesitesek, aztan ki kell törölni oket.

Gmail nem jelez, de ezt mar megszoktam es valahol jo is, hogy nem lenditenek ki a napi munkabol a felesleges levelek. Benezek napi 1-2x es el van intezve a dolog.

A masik nagyon szivfajdalom a vissza gomb hianya, ezt egyszeruen tovabbra sem vagyok kepes megszokni de persze egyutt elek vele.. A legtobb gondom ezzel van (ugyanakkor androidos tableten meg mar a vissza gomb fura, hogy allandoan oda kell nyulni). Szerintem at kellene ultetni ezt a balrol-jobbra huzast minden programra, hogy vissza lehessen lepni.

Es meg egy dolog ami zavaro, az az autoban valo viselkedese a telefonnak, mikozben ossze van kotve bt-vel es mediaeszkozkent mukodik, ugyanakkor nem hallgatok zenet rola. Ilyenkor ha le van halkitva a zene 0-ra, akkor az ertesiteseket sem jelzi hanggal a telefon. Persze nem kell autoban WhatsApp uzeneteket olvasni nyilvan.

Barhogy is, osszessegeben nagyon szeretem, mert szep kis telefon es kezreall. Sajnos a keret egyik sarkat mar sikerult hozzakoccantani valamihez (pedig tokban van jellemzoen) es a peremnel van egy kis kopas - szoval azert lehetne kicsit ellenallobb mert vigyazok ra tenyleg. Nem veszes, de tudom, hogy ott van. En ugy vagyok vele, hogy a szebb animaciokert es akadas mentes mukodesert cserebe elfogadom ezt a vissza gomb es ertesitesi sav hianyat, mert inkabb ezekkel elek egyutt, mint az allando alapveto funkciok problemaival androidon.

Az idealis telefon nekem egyebkent egy androidos felulet es testreszabhatosag iOS-szeru problemamentes hasznalattal lenne :DDD

Szerk: meg egy pelda eszembe jutott: foldrajzi hely szerinti emlekezteto. Androidon is van ilyen de sosem volt kepes normalisan mukodni. Neha mukodott, maskor nem, teljesen rapszodikusan. Itt veletlenul fedeztem fel, hogy van ilyen - es csodak csodajara mukodik! Szoval valahogy ezert szeretem ezt a rendszert, mert az eddigi tapasztalatok szerint amit tud, az mukodik. Nem allitodik el, nincs vele gond, nem kell ujrainditani meg letörölni egy appot es ujra rakni meg ilyenek. Aztan lehet, hogy csak rosszul latom, de nekem ez a tapasztalatom. Androidon hiaba volt 20 fele szuper launcher, ha abbol 10 akadozott, 5 nem kezelte ezt vagy azt, masik 4 szivta az akksit, stb... Valahogy ott rengeteg dolog van de semmi sem mukodik jol, legalabbis nem ugy, ahogyan szeretnem. De Androidot is szeretem, a tabletem tovabbra is az es az is marad, minden rendszernek megvan a maga elonye es hatranya.

[ Szerkesztve ]

(#10428) volandy válasza bilon73 (#10425) üzenetére


volandy
senior tag

Úgy gondolod, hogy nem lesz SE2?
Én is hajlok effelé, mert tavaly elég sok telefont kidobott az apple.
Akkor kénytelen leszek választani a 7 és a 8 között!
Nekem az SE méret tetszik, de lehet hogy azt már nem érdemes megvenni!

(#10429) natë válasza volandy (#10428) üzenetére


natë
nagyúr

Dehogynem.

(#10430) giroud199 válasza natë (#10429) üzenetére


giroud199
aktív tag

Így igaz ,a piac legjobb ár értek arányú készüléke :)
A mai napig jó kézben tartani és ránézni :)

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#10431) volandy válasza tybsen (#10427) üzenetére


volandy
senior tag

Azért röhej hogy nem tudnak olyan telefont csinálni ami praktikus és minden funkciója logikus!

(#10432) natë válasza volandy (#10431) üzenetére


natë
nagyúr

Nekem piszkosul logikus az iOS, pedig droidról érkeztem.

(#10433) znorbika


znorbika
csendes tag

11.2.2.kint

(#10434) scyllarus válasza znorbika (#10433) üzenetére


scyllarus
veterán

Köszi, máris rakom fel. Úgy tűnik, a mostanában kipattant általános procisebezhetőséget javító patch érkezett meg.
Mivel céges a teló, én mindig fel fogok tolni minden frissítést azonnal, az óvatosak várhatnak a tapasztalataimra :)
A jobb alsó sarkán nekem is sérült, a cégtől kapott Xprotector tok használhatatlan, az ebayes tokom meg még nem jött meg :(

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10435) Šolaire válasza radi8tor (#10421) üzenetére


Šolaire
veterán

Ez most komoly? Bal kezes vagyok egyébként. Volt már minden rendszerrel dolgom. Egyikkel se volt különösebb gondom. Most egy kis SE van a birtokomban első iOS rendszerű telefonom. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#10436) radi8tor válasza Šolaire (#10435) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Agyfélteke, nem kéz.

⭐ Stella

(#10437) Šolaire válasza radi8tor (#10436) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi. Jó cikk viszont az hogy ki milyen kezes annak köze van ahoz is hogy melyik agyfélteke a dominánsabb [link] elnézést az offért :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#10438) Viktor0610 válasza radi8tor (#10421) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tényleeeeeg! :R Köszi a tesztet! :DDD

Samsung Galaxy A54

(#10439) tybsen válasza radi8tor (#10436) üzenetére


tybsen
addikt

90% bal / 10% jobb eredmény után már minden világos :DDD köszi a linket! :)

(#10440) bilon73 válasza volandy (#10428) üzenetére


bilon73
aktív tag

csak saját szubjektív véleményem: nem lesz SE2

a 8-nak is szerintem vége, és csak a X variánsok jönnek, face id-val.

talán jön majd egy 5"-os variáns face id-val.

(#10441) tomcsi23 válasza scyllarus (#10434) üzenetére


tomcsi23
veterán

Úgy tűnik, a mostanában kipattant általános procisebezhetőséget javító patch érkezett meg.
Miből jutottál erre :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10442) volandy válasza bilon73 (#10440) üzenetére


volandy
senior tag

Az gáz! Akkor lehet hogy nem is 7 vagy 8 kéne vegyek hanem X-t? Nekem egyik sem tetszik és nem is használnám ki! Pedig gondolom SE-t már nem érdemes venni!

(#10443) natë válasza volandy (#10442) üzenetére


natë
nagyúr

Még vagy 20x írd le, hogy nem érdemes venni :U
De, érdemes. Leírjuk még mi is vagy 30x.

(#10444) csacsi67 válasza natë (#10443) üzenetére


csacsi67
addikt

Te tudod legjobban volt egy pár telod mostanában de mindig itt kötsz ki ;) .Én is használok melette droidot de a kettö nem ugyan az. Akinek nem kell a nagy kijelezö meg nem droid fan annak egyik legjobb választás az SE ár érték arányban.

(#10445) volandy válasza natë (#10443) üzenetére


volandy
senior tag

Oké! Vettem!

(#10446) natë válasza csacsi67 (#10444) üzenetére


natë
nagyúr

Így van, nincsenek véletlenek :K

Én főleg fotózásra használom a mobilokat, az SE ezt tudja :[link]

[ Szerkesztve ]

(#10447) b.kov válasza volandy (#10445) üzenetére


b.kov
senior tag

Amúgy no offense, de ha ennyire nem szeretnél SE-t venni, akkor miért ebbe a topikba írsz?
Van külön iPhone topik, lehet ott lenne érdemesebb szétnézned: link

(#10448) aujjobba válasza tomcsi23 (#10441) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem abból, hogy bele volt írva a frissítés leírásába egy erősen erre utaló szöveg.

(#10449) volandy válasza b.kov (#10447) üzenetére


volandy
senior tag

Oké! Köszi az infót megpróbálom akkor ott is! Nem veszem sértésnek! Én SE-t szeretnék, csak mindenhol azt olvasom, hallom hogy x évig támogatják, utána már nem,és ekkor nem érdemes meg az nem fut rajta stb! Ezek a telefonok nem ugyanazok mint a régi nyomógombosok, hogy én megvettem 2008-ban 178ezerért a Nokia 5500 Slide telefonomat és azt használom a mai napig! Csak most már egyre több baja van!

(#10450) scyllarus válasza aujjobba (#10448) üzenetére


scyllarus
veterán

Pontosan :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.