Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) athomi


athomi
veterán

Hello!

iPhone SE ujjlenyomatolvasója elromlott. Javítható? Ha igen hogyan vagy mennyiért?

(#10852) kisqp


kisqp
tag

Sziasztok!

Átvettem ma az új telefont. Apple ID létrehozása közben, már a felhasználási és egyéb feltételeknél tartok, hiába fogadom el, egyenként is, ismeretlen hiba miatt nem sikerül létrehozni.

Ötlet?

Update:

Sikerült!

[ Szerkesztve ]

(#10853) Bib válasza kisqp (#10852) üzenetére


Bib
őstag

Jelszó létrehozásnál minden ok? Kis-nagybetű, egyéb karakter ,szám

(#10854) kisqp válasza Bib (#10853) üzenetére


kisqp
tag

Nem ott volt a gond, de már bütykölöm, köszönöm!

Kicsit meg is ijedtem, mert a 32 gigából 26 volt szabad, aztán elkezdtem törölgetni a nagy alkalmazásokat...
Night shiftet nem lehet állandóra rakni?

(#10855) DaWe94 válasza athomi (#10851) üzenetére


DaWe94
senior tag

Homegombot lehet cserélni viszont akkor buktad a touchID-t. Sajna az alaplap része, ha elromlik akkor ennyi volt.

(#10856) kisqp


kisqp
tag

Használja valaki MiBand-del a telefont? Lehetséges, hogy a MiFitben csak a hívásra lehet beállítani, hogy rezegjen a karkötő?

Próbálom beállítani a telefont mindenre. Whatsapp üzenetek a google drive-on voltak elmentve. Azokat vissza tudom hozni valahogy?

(#10857) radi8tor válasza athomi (#10851) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alaplapcserével hivatalos szervizben.

⭐ Stella

(#10858) kisqp


kisqp
tag

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy IOS-en is beragad valami, ami meríti az akksit? Tegnap reggel. csak az Ibooks van megnyitva (háttérben) és párszor ránéztem a telefonra éppen csak, amikor jött valami, és kb 10%-ot esett reggeltől délig a töltöttség.

(két napos teló, lehet, hogy még "be kell állnia" az akksinak?)

(#10859) scyllarus válasza kisqp (#10858) üzenetére


scyllarus
veterán

Beállítások - Akkumulátor: nézd meg, mi evett sokat az elmúlt 24 órában.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10860) kisqp válasza scyllarus (#10859) üzenetére


kisqp
tag

Köszönöm!

Ami ebből gyanús, az a gmail 8 perces használata 6%. A többi érthető, illetve nem használtam ma, csak tegnap. Lehetséges, hogy mivel a gmail nem "gyári" alkalmazás, többet fogyaszt? (facebook pl 30 perc 11%, arányaiban a gmail dupla annyit használ.)

11.2-es a rendszer.

(#10861) scyllarus válasza kisqp (#10860) üzenetére


scyllarus
veterán

Amennyire tudom (én is csak nemrég használom a telót) a GMail hajlamos sokat enni, pont, ahogy mondtad.
Mintha már olvastam volna ilyesmi panaszt.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10862) kisqp válasza scyllarus (#10861) üzenetére


kisqp
tag

Szuper! Kösz a gyors választ.

Ha jól emlékszem a napokban ment értekezés alternatívákról. Melyik levelező klienst javasoljátok, aminek hasonló a felülete?

(#10863) csokito100 válasza kisqp (#10862) üzenetére


csokito100
aktív tag

Én manuálisra állitottam a frissitést Gmail-nél és semmi gond. Mikor ránézel a telóra, megnyitod az appot, lehúzod és frissit. Nekem bevált. Egyébként a face zabálja még az akkut,amit észrevettem.

[ Szerkesztve ]

(#10864) Wajk válasza csokito100 (#10863) üzenetére


Wajk
addikt

nálam nincs is a Gmail a listán az Akksinál, de érkeznek szépen a levelek. Ellenben az "Alkalmazás frissítése háttérben" lehetőségét elvettem tőle, próbáljátok ki ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10865) csokito100 válasza Wajk (#10864) üzenetére


csokito100
aktív tag

Most néztem, úgy hogy Gmail, úgy nekem sincs, csak sima Mail.Neked mire van állitva a frissités? Megnéznéd léci! Alkalmazás frissítése háttérben hol is találom? Köszi

Ui: Megvan köszi.Azt én is kikapcsoltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#10866) Wajk válasza csokito100 (#10865) üzenetére


Wajk
addikt

nálam minden alap, nem is tudom azt hol lehet állítani :D

na majd reportolj, szerintem a háttérben futással élhet vissza a kis dög, mert nálam szépen dolgozik :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10867) sityupityu válasza Wajk (#10864) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem konkrétan alapból el van véve az alkalmazásfrissítés a háttérben mindentől.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10868) radi8tor válasza kisqp (#10860) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most telepítetted rá 11.2-t? Mert akkor normális jelenség ez 1-2 napig.

⭐ Stella

(#10869) kisqp válasza radi8tor (#10868) üzenetére


kisqp
tag

Emlékeim szerint ez volt rajta alapból, mert két napja hoztam csak el. Bár valami frissítést elvégzett tegnap, de mobilnetről, ami nem is volt engedéyezve (talán még otthon töltötte le?) és utána Sirit kellett (volna) beállítanom. Az tuti, hogy 11-gyel kezdődött a verziószám, most meg 11.2.5-re lehetne.

Az alkalmazásfrissítés gombról én azt hittem, hogy magát az appot frissíti újabb verzióra a háttérben. :DDD

Egyébként érdemes frissíteni? Vagy ennél az OS-nél is érdemes várni?

Update:
kikapcsoltam a gmailnél és két perc múlva jött egy üzenet :F

Mellesleg, akiknél ki van kapcsolva ez alapból, azok például hogy kapnak whatsappon viberen stb üzenetet? kétóránként megnézik?

[ Szerkesztve ]

(#10870) Wajk válasza kisqp (#10869) üzenetére


Wajk
addikt

érdemes átolvasnod pár iOS tippek-trükkök alapok cikket. Én is megtettem anno és jobban érti az ember a működést. Az "Alkalmazásfrissítés a háttérben"-ről röviden annyit, hogy ha az be van kapcsolva akkor az adott appok frissíthetik a tartalmukat, pl ha Gmailnél be van kapcsolva, akkor az nem azt jelenti, hogy jelzi az új üzenetet hanem amikor megnyitod már egyből friss tartalommal, lekérdezett üzenetekkel nyitódik meg, nem megnyitáskor frissül. A Gmail esetében ha ez ki van kapcsolva az üzenetjelzés ugyan úgy működik a Push rendszeren keresztül. Ugyanis van egy ilyen része is az iOS-nek, ami minimális erőforrást fogyaszt és appok használhatják ezt a "jelző rendszert". Ebben az esetben a Gmail jelez, hogy új üzenet van, de csak akkor fogja ténylegesen letölteni, ha rákattintasz az értesítésre vagy megnyitod az appot.

Biztos nem volt egészen szakszerű, de remélem nem fogalmaztam túl bonyolultan.
(Az appok frissítési beállításait az AppStore-ban adhatod meg.)

(#10867) sityupityu: nekem is :))

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10871) sityupityu válasza kisqp (#10869) üzenetére


sityupityu
veterán

Az alkalmazásfrissítés gombról én azt hittem, hogy magát az appot frissíti újabb verzióra a háttérben.

Lehet, hogy én is hülyeséget írok, de szerintem pont az van amit te mondasz. Nekem ez mindig is ki volt kapcsolva és mégis ugyanúgy megkapom az üzeneteket (face, messenger stb).

szerk: (#10870) Wajk Akkor ezek szerint az üzenetjelzéseknek ehhez a dologhoz nincs köze. Sőt, biztos hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10873) kisqp válasza sityupityu (#10871) üzenetére


kisqp
tag

Köszönöm, levettem mindenhonnan.

@wajk: Én ilyen célből írogatok ide. :)

Vettem az adást.

(#10874) marcitp


marcitp
őstag

Esetleg tudtok javasolni valami normális tárcsázót, mint pl mondjuk droidon az exDialer volt?
Jó lenne ha nem csak 1 hét lenne a call log, kicsit több infó, ilyenek.
Elnézést, ha nem idevaló a kérdés, de hátha mást is érint. :R

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#10875) half333 válasza marcitp (#10874) üzenetére


half333
őstag

[iphone alkalmazások] - itt lehet többet tudnak
segiteni.

(#10876) marcitp válasza half333 (#10875) üzenetére


marcitp
őstag

gondoltam, hogy eltanácsoltok :DDD
oks, megpróbálom ott! :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#10877) csokito100 válasza marcitp (#10876) üzenetére


csokito100
aktív tag

Én azt sosem álligattam,de most ahogy megnéztem, január 8. a legutolsó rögzitett hivószám. Szerintem a gyári nem egy hét, hanem egy hónap! Akit meg egy hónapig nem hivtál, annyira nem hiányozhat :) Üdv

(#10878) aujjobba válasza csokito100 (#10877) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem időre megy, az utolsó 100 bejegyzés látszik.

(#10879) marcitp válasza csokito100 (#10877) üzenetére


marcitp
őstag

ne foglalkozz vele, másképp' használjuk. Nincs ezzel baj. Nekem január 29.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#10880) csibabu


csibabu
tag

Sziasztok! Szokott a SE készülékem olyatcsinalni mostanában hogy a lezáró/ bekApcsolo gomb nem reagál semmire, hárs reset után sem. Valamint olyan is volt hogy beszéltem telefonon és zúgása lett a vége, pedig térerő volt. Valakinek produkált e ilyet a telefon vagy hogy ez hardveres probléma e? Garanciában foglalkoznak ezzel? Február 9ig van garancia rajta

iPhone 14 Pro

(#10881) Endorit válasza csibabu (#10880) üzenetére


Endorit
csendes tag

Mindenképpen nézesd meg amíg garis. Lassan fél éve van meg az enyém, de ilyet még nem csinált

Nikon D5600 @jasonparkphotography

(#10882) daara


daara
aktív tag

Mostanàban furán merül a telefon néha birja után hirtelen elkezd zuhanni az akkuszint..clean instal? 11.2.5 + gyorsan is merül egy hete kb.

(#10884) sityupityu


sityupityu
veterán

Ma megszabadultam végleg a telefontoktól. Már nagyon be volt sárgulva, mondom leszedem, veszek rá másikat. Ekkor döbbentem rá (bár már korábban is megfordult a fejemben), hogy egyáltalán mi a büdös fenének van tok nekem ezen a telefonon? Van egy 1,5 éves karcmentes telefonom, aminek a megvételében nem kis szerepe volt a külső megjelenésének. De mi értelme volt, ha végig egy idióta tokban tartottam? Hiába átlátszó szikikontok, akkor is elveszti a telefon a külső szépségét. Kinek tartogatom? Legyen egy külsőleg sértetlen telefonom ami belül már döglött? :DDD Vagy hogy a következő tulajnak legyen egy karcmentes telefonja? De nálam még ez sem játszik, hiszen soha sem adok el telefont. Hamarább ajándékozom inkább el a családban valakinek ha éppen az hirtelen rá van szorulva és nincs neki. Visszagondolva kb 15 évvel ezelőtt (vagy még több) is vettem drága telefonokat (pl 6210-es nokia stb), amik simán kerültek akkoriban 50-60 ezer forintba és azokat sem tettem tokba. Jó, persze masszívabbak voltak, de akkor is, eszem ágába nem jutott, hogy elcsúfítsam őket egy tokkal, pedig már voltak akkor is.
Úgyhogy mától vége a toknak, többet nem lesz ezen a telefonon. Ha leeseik és baja lesz akkor (amúgy nem szoktam leejteni telefont) akkor így járt. Ez egy használati eszköz. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10885) sityupityu válasza sityupityu (#10884) üzenetére


sityupityu
veterán

Az előzőhöz még annyit, hogy tudjátok, hogy mire jöttem rá? Nem is a telefon a nagy biznisz hanem a telefontok árusítás. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10886) Czvik2.0 válasza sityupityu (#10885) üzenetére


Czvik2.0
tag

Ezzel én is pontosan így vagyok. :)

(#10887) Mágus2 válasza sityupityu (#10884) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Eléggé csúszik, ha nincs rajta tok. Ezért van nekem egy vékonyka műanyag tok, gumírozott borítással. A sima szilikon tok undorítóan zsírosodik.

(#10888) sityupityu válasza Mágus2 (#10887) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem csak megszokás kérdése. Hozzászoktál te is a tokhoz akár csak én. Csak pár órája vettem le e tokot, de már ennyi idő után is kezdek egyre jobban hozzászokni, hogy nincs rajta. Egyre jobban kézreál. Megtanulja az ember másképp fogni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10889) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Net.-et nem tudom megosztani adatkábelen(usb) keresztül. Mit nem állítottam be?
Mobil adatf. be van kapcsolva és a személyes hotspot is usb-re.

(#10890) csacsi67 válasza betyar1974 (#10889) üzenetére


csacsi67
addikt

Ezeken menj végig pontosan [link] Win10 nálam müködik.

(#10891) betyar1974 válasza csacsi67 (#10890) üzenetére


betyar1974
senior tag

Szégyenlem, de leírom! :(((
Amatőr voltam, tegnap húztam újra a gépet, lemaradt az iTunes!
Azért köszi! :R

(#10892) marcitp válasza sityupityu (#10884) üzenetére


marcitp
őstag

:D
Nekem előfordul, hogy meló közben leesik. Van, hogy magasról.
ezt a tokot merem javasolni - akinek kell - , nem ront a külsején (szerintem). :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#10893) tuzpenge válasza sityupityu (#10884) üzenetére


tuzpenge
őstag

A 6210-es nem 50-60 ezer volt hanem kb 2x annyi.... ;)

ˣ

(#10894) sityupityu válasza marcitp (#10892) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez nem ront a külsején? :) Csak maga a telefon nem látszik tőle. Egyébként én is ennek a márkának az átlátszó tokját használtam.

(#10893) tuzpenge Nem mertem többet írni, mert már nem emlékeztem pontosan rá. Egyébként biztosan van benne valami, mert pl a 3330-es került kb 40-45-be (ennek az ára megmaradt pontosan bennem), és ez a telefon egye sehol sem volt a korábban említetthez képest.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10895) marcitp válasza sityupityu (#10894) üzenetére


marcitp
őstag

Sztem jól áll neki. :)
Ha üveg lenne a hátlap, mint akár az i4-nél, azt mondanám, ront rajta.
Minőségérzetre csupaszon az SE sehol sincs az i4-hez képest, szóval sztem ez a tok dobott rajta :DDD
De tudod, ízlések és pofonok, mindenki úgy használja, ahogy tetszik neki és szereti. :K ;)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#10896) sityupityu válasza marcitp (#10895) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, ezen nem veszünk össze. :)
Én a telefon színéről-kinézetéről beszélek, hogy szeretem azt látni amilyen valójában. Hiszen ezért vettem az adott színben. Ezért is használok (használtam) csak átlátszó tokokat. De az alakján/formáján ezek is rontanak.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10897) szeky81


szeky81
tag

Sziasztok!

Boldog tulajdonosa lettem egy kis SE-nek. :)
Olyan kérdésem lenne, ha facebookon megnyitok egy linket ott be lehet-e kapcsolni azt, hogy ne fb-on belül nyíljon meg, hanem a safariban pl.?

szódabikarbabónábó'

(#10898) sityupityu válasza szeky81 (#10897) üzenetére


sityupityu
veterán

Tudtok ajánlani SE-hez jó minőségű, de emberi áron kapható autós tartót? 8-10 ezerért vagy még többért köszönöm, de nem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10899) szeky81 válasza sityupityu (#10898) üzenetére


szeky81
tag

Nekem ez baromira bejön! :)

szódabikarbabónábó'

(#10900) sityupityu válasza szeky81 (#10899) üzenetére


sityupityu
veterán

Köszi, de inkább valami hagyományos kialakításút keresek. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.