Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) batai15 válasza fokukac (#8000) üzenetére


batai15
félisten

/Semmi látom ott van felül a wifi jel /

[ Szerkesztve ]

(#8002) scream válasza batai15 (#7996) üzenetére


scream
veterán

Én MobilCornerből vettem, A1723.

(#8003) okoska74 válasza tuzpenge (#7995) üzenetére


okoska74
senior tag

50/50 -es netem van.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#8004) scream válasza tuzpenge (#7995) üzenetére


scream
veterán

UPC 120/10-es net

(#8005) batai15 válasza scream (#8002) üzenetére


batai15
félisten

Megbízhatónak tűnik ,szerintem én is onnan fogom .

(#8006) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok.

Kis segítséget szeretnék kérni.
Páromnak vettem ajándékba egy SE-t.
Viszont az ő készülékén kicsit másképpen jelenik meg a Facebook.
A lenti soron levő ikonok kicsit másképpen néznek ki és a beállítások menü is másképpen jelenik meg.
A verzió számát ellenőriztem és megegyeznek. A telefonomról letöröltem már és újra raktam az FB-t. Hátha valami cache miatt volt. De semmi változás. Amit még különbségnek látok az a telefon ikon méretei között vannak. Az ő ikonjai nagyobbak egy kicsivel. Olyan hatása van, mintha kisebb lenne a felbontása.
IOS mindkettőnknek a legfrissebb. Beállítások ugyanazok. Rettentően zavarnak ez a differenciák. Mégha lehet velük együtt élni, akkor is. Van ötletetek?
Előre is köszi.

(#8007) okoska74 válasza okoska74 (#8003) üzenetére


okoska74
senior tag

Kipróbáltam egy másik routerrel is ami tug 5g is. 2.5g wifivel 50Mbit/s körüli értékei vannak 5g wifivel felmegy 100Mbit/s re is viszont hatványozottan csökken a távolság növelésével. Mondjuk én speciel panelben lakom.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#8008) aujjobba válasza Katsu (#8006) üzenetére


aujjobba
addikt

Nincs bekapcsolva valamelyik kisegítő lehetőség?
Pl beallitasok / altalanos / kisegito lehetosegek / nagyitas

Ha csak a facebook ilyen, akkor lehet megsem ugyanazt hasznaljatok.
Nem minden fb app frissites jon egyszerre mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#8009) Katsu válasza aujjobba (#8008) üzenetére


Katsu
aktív tag

Párom telefonját a saját beállításaim alapján állítottam. A Facebooknak az alverzióját is ellenőriztem.
Szóval nem értem. Lehet hogy létezik egy második kiadás az SE-ből, ami más hardverrel van szerelve?
A Facebookot mondjuk még akkor sem értem.

(#8010) batai15 válasza Katsu (#8009) üzenetére


batai15
félisten

Van nagyobb tárhellyel . De más hardver nincs. Biztos se ?

(#8011) aujjobba válasza Katsu (#8009) üzenetére


aujjobba
addikt

Nincs tobbfele hardveres valtozat, ez csak beallitas lehet.
A facebook dolgot nem tudom, nekem nincs fent.
Javaslom nezd vegig a beallitasokat mindketto telefonon egyszerre.

A home kepernyon es az egesz rendszerben kulonboznek dolgok, vagy csak a facebookban?

Batai: max 5s-sel lehetne osszekeverni, de azon is pont ugy nez ki a rendszer mint az se-n. Ugyanolyan beallitasok mellett nem szabadna kulonbsegnek lenni.

[ Szerkesztve ]

(#8012) sityupityu válasza aujjobba (#8011) üzenetére


sityupityu
veterán

Azt írja, hogy a többi ikon is különbözik. :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8013) batai15 válasza aujjobba (#8011) üzenetére


batai15
félisten

Oké de ha máshogy néz ki... Másra nem tudok gondolni.thdsz képet dobni ?

[ Szerkesztve ]

(#8014) aujjobba válasza batai15 (#8013) üzenetére


aujjobba
addikt

Mirol dobjak kepet?
Lehet az egyik valami klon, mint ez: [link]

(#8015) batai15 válasza aujjobba (#8014) üzenetére


batai15
félisten

Ha hogy nem te vagy aki tapasztalja ..lehet klón tényleg

(#8016) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

Lényegi különbség nincs. Az ikonok is csak annyiban, hogy egy picit nagyobbak a párom telefonján. Biztos nem klón. Széria szám oké. Illetve az ujjlenyomat is rendben működik. Ha nem enne egymás mellett a két telefon, akkor észre sem vettem volna az ikonok méret különbséget. A Facebook sem vészes. Csak furcsa. Jó lenne meg fejtenem. Képeket ma már nem rakok fel. Holnap délután fogok tudni. Addig is jó pihenést.

(#8017) trobi28 válasza Katsu (#8016) üzenetére


trobi28
addikt

Nincs bekapcsolva a beállítások-kijelző-nézet-nagyított?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8018) tuzpenge válasza okoska74 (#8007) üzenetére


tuzpenge
őstag

Akkor viszont nem értem hogy mi lehet. Ennek a routernek tudnia kell a 400 Mb/s-et direkt ezért vettem. A telefon akkor elvileg tudja (ha te mértél 100-at is), de nálam nem. Van valami eldugott beállítási lehetőség a telefonban?

ˣ

(#8019) radi8tor válasza tuzpenge (#8018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem minden routert szeret a telefon.

⭐ Stella

(#8020) fokukac válasza tuzpenge (#8018) üzenetére


fokukac
nagyúr

nagyon sok múlik azon, hogy mennyire terheltek a frekvenciák a környezetben, a szomszédaid milyen wifi-t használnak, hányan, milyen hullámsávon, milyen csatornán, és hogy ezek mennyire akadnak össze.
A panellakásomban én az n-es wifiből sem tudtam 40 MBit-nél többet kihozni, de elfogadtam, hogy ez ilyen. Mondjuk, volt vagy 30 hálózat a vételkörzetben...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8021) Bib válasza fokukac (#8020) üzenetére


Bib
őstag

Igen, a csatorna fontos. Van egy nagyon jó wifi analyzer progi Windowsra az áruházban, de létezik biztosan appstoreban is. Meg lehet nézni melyik csatorna a leg ideálisabb.

[ Szerkesztve ]

(#8022) okoska74 válasza tuzpenge (#8018) üzenetére


okoska74
senior tag

Van egy sima tplink wr940n router ami 300 -at tud. Azon 40-50 között jön át a 13.-as csatornán. És van egy asus rt65u kétcsatornás router ami tud 5g is, 300+450-et tud. Ezen mértem 5g -n 100-110 között 2,5g -n 45-55 közötti értéket ugyanazon a csatornán. Nálam ez a kevésbé terhelt csatorna.

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#8023) tuzpenge válasza Bib (#8021) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nem sok wifi van a közelben. Kertesházban lakom és talán 2 szomszédnak van wifije, de azok jele is nagyon gyenge, van hogy nem is látja a laptop se.

ˣ

(#8024) szupermacs válasza Katsu (#8016) üzenetére


szupermacs
veterán

A képek engem is érdekelnek, hol vettétek a telefont?

(#8025) Koczó93


Koczó93
őstag

Sziasztok!
Váltott valaki BlackBerry Passportról? Mi a vélemény? Vonz az se kompakt kialakítása és szvsz ár/érték arányban jobb mint egy használt 6.

(#8026) kutga válasza Koczó93 (#8025) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen elég jó de nem egy kategória a kettő.

Ha kell a fizikai billentyűzet akkor valami androidos BB-t néznék, a BB OS halott.

Let the Zone take me if I am.

(#8027) Koczó93 válasza kutga (#8026) üzenetére


Koczó93
őstag

Droidos nem jöhet szóba, akkor inkább maradok a bb10el nagy gondom nincs :D

(#8028) Katsu válasza szupermacs (#8024) üzenetére


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

Az enyém céges vodafone-os. A páromé gsm boltos, fateromé istyle-ból való. Utóbbi kettő független gyárilag.
És igazából már azt hiszem, hogy az enyém lóg ki a sorból. Fater telefonján nincs FB, azt nem tudom ellenőrizni, de az ikonok mérete a pároméval egyenlő.
Szóval lehet, hogy inkább a szolgáltatói telefonnal van a "baj".
Nekem így néz ki:

Esetleg nézzétek meg a ti telefonotokon, hogy miként néz ki az alsó menüsor. Illetve nekem a menü is más. Egy külön oldal. Páromén lentröl felfelé beúszik a menü a kijelző feléig.

Ha nektek mind így néz ki, akkor teszek majd fel képet a párom telefonjáról is, de ő még mindig nem elérhető. :)

[ Szerkesztve ]

(#8029) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Lehet hulye a kerdes, de az normalis, hogy ha kimegyek a kertbe es megszakad a wifi akkor utanna hiaba megyek vissza a hazba nem csatlakozik vissza csak, ha feloldom?

Elore is koszi!

(#8030) csacsi67 válasza No.01 (#8029) üzenetére


csacsi67
addikt

Normális.Nem log állandoan a wifin.A lakásba is le kapcsol a wifi csak Te azt nem vetted még észre.Ha szüksége van rá vissza kapcsol.Ez egy nagy elöny a droiddal szemben.Ott nem megy alvó modba a wifi.

(#8031) Tibee86 válasza Katsu (#8028) üzenetére


Tibee86
veterán

Ez nem telefon függő, hanem a facebook app. ilyen. Teljesen random változnak a dolgok benne appstore-os frissítés nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#8032) fokukac válasza csacsi67 (#8030) üzenetére


fokukac
nagyúr

"Ez egy nagy elöny a droiddal szemben.Ott nem megy alvó modba a wifi."

Stock androidon legalább 5-6 éve beállítható, hogy menjen-e aludni, vagy sem.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8033) csacsi67 válasza fokukac (#8032) üzenetére


csacsi67
addikt

Biztos igazad van.Normál droidon wifi kezelésnél 3 menü pont van.Ott ilyen nincs amiröl Te irsz.

(#8034) lugosi válasza Koczó93 (#8025) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én párhuzamosan használom a kettőt. Ég és föld a különbség, szegény bbos10-et el kell felejteni lassan.

(#8035) szupermacs válasza Katsu (#8028) üzenetére


szupermacs
veterán

Más verzió lehet nálam.

136.0 verziószámút használom.

(#8036) No.01 válasza csacsi67 (#8030) üzenetére


No.01
őstag

Ertem es koszonom a gyors valaszt. Akkor ezt allitani sem lehet? Mert igy lehet, h kimeletesebb az akksival, de ennek tukreben a wifit tok folosleges kapcsolgatni (mondjuk en egyebkent is bekapcsolva hagyom allandoan csak de a szukosebb mobilnet vegett ez igy okozhat kellemetlen meglepetest)

(#8037) sityupityu válasza szupermacs (#8035) üzenetére


sityupityu
veterán

Az enyém megint más, kinézetre olyan mint Katsu kollégáé.
Ilyet mint a tied még nem is láttam.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8038) Katsu válasza szupermacs (#8035) üzenetére


Katsu
aktív tag

Nálam 136.0.0.29.91 (675657... Ennyi látszik.
Én értem, hogy az FB magától is változik, de úgy gondolom, hogy ezek verziótól függenek. Vagy valami téma kihathat rá. De 2 telefont egymás mellé téve ugyanazokkal a beállításokkal ugyanazt kéne mutatni. Mint mondtam, nem életbevágó, egyszerűen csak idegesít. Főleg azért, mert nekem jobban tetszik az "új" kinézet és sehogysem bírom rávenni a telefont.
IOS 10.3.3. És mint írtam, már töröltem az alkalmazást és újra feltettem. :)
Nincs több ötletem.

(#8039) okoska74 válasza szupermacs (#8035) üzenetére


okoska74
senior tag

Az enyém is ilyen. iStyle -ből független. 136.0.0.29.91

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#8040) szupermacs


szupermacs
veterán

Valószínűleg a tervezett FB újítások miatt nem mindenkinek küldik ki előre az új külsőt és funkciókat. Valószínűleg ez lehet. 2 napja nekem is olyan volt a felület, mint nektek. Talán szombaton változott meg ilyenre, biztos valami tesztelés része vagyok. Ha jól tudom a kör alakú profilképek sincsenek mindenkinél (nálam sem).

(#8041) csacsi67 válasza No.01 (#8036) üzenetére


csacsi67
addikt

Nem lehet autamatikusan kezeli.Max a nagyfogyasztasu appoknak nem adsz mobil net elérést . Soha nem figyeltem még mennyi a mobil net forgalmam.

(#8042) sityupityu válasza szupermacs (#8040) üzenetére


sityupityu
veterán

Most frissítettem, mert múlthét óta megint feldobtak egy új verziót, de maradt ugyanolyan. Viszont nálam vannak, és voltak is kör alakú profilképek. Érdekes dolgok ezek. De, hogy ezt a FB app-ot is hányszor frissítik... Valamikor heti kétszer, már vicc kategória. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8043) szupermacs válasza sityupityu (#8042) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem meg pont kör alakú profilképek nincsenek még. Érdekes, hogy ugyan abból a verzióból hány különböző app van.

(#8044) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Nekem meg ilyen: version 1.0 136.0.0.29.91

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8045) scream válasza Katsu (#8028) üzenetére


scream
veterán

Nálam is ilyen a kinézete, 136.0.0.29.91.

Gondolom a Facebook mobilon is tartja valahogyan azt a szokását, hogy nem egyszerre engedi ki a változásokat mindenkinek, hanem szép lassan...

Pl amikor annó az online felületen bejött a timeline, akkor nálam kb fél évvel később lett elérhető, mint pl a feleségemnél, pedig én még be is jelentkeztem, hogy szeretném előbb próbálni...

[ Szerkesztve ]

(#8046) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Feleség szűk 3 hetes felhasználása mellett ma azt mondta, hogy mintha az ujjlenyomat olvasó már nem lenne annyira pikkpakk. Én is kipróbáltam, nekem simán ment.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8047) sityupityu válasza l.skywalker (#8046) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha kicsit nedves, vagy izzadt a kéz akkor már nem, vagy csak nehezen olvassa be.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8048) kutga válasza l.skywalker (#8046) üzenetére


kutga
nagyúr

Az sosem volt pikkpakk, de azért használható. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#8049) l.skywalker válasza sityupityu (#8047) üzenetére


l.skywalker
félisten

Akkor ez esetben az nem jó, ha nedves? :D

(#8048) kutga:
Akkor csak az én ujjam ilyen perfekt :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8050) kutga válasza l.skywalker (#8049) üzenetére


kutga
nagyúr

Az könnyen lehet. Mindenesetre meg voltam elégedve az ujjlenyomat olvasóval, nem hibázott zavaróan sokat.

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.