Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) aujjobba válasza daara (#9399) üzenetére


aujjobba
addikt

Örülök, hogy megoldódott!
Ezek szerint az iTunes-os újratelepítés az igazi.
Sokan nem szeretik itt valamiért az iTunes-t, pedig ha ráérzel tök kényelmes tud lenni.

(#9400) Ferell84: öregem, ha nem három hsz-szel ezelőtt, meg azelőtt 5-tel írtam volna le, meg eddig már nem is számolom hányan, hogy ez az alap működés az iOS 11-ben.

"Azt ugye tudod, hogy a CC-n nem kapcsolod ki teljesen a wifi-t, csak átmenetileg lekapcsolódsz az aktuális hálózatról?
Helyváltoztatáskor, hajnal 5kor, és egyéb jól dokumentált szituációkban visszakapcsolódik magától."

Értesítések némítására legjobb megoldás az ütemezett nezavarjanak mód, nálam este 10től reggel 7ig van beállítva, közte csak a kedvenceim tudnak esetleg felhívni a névjegyzékből, minden más néma.

[ Szerkesztve ]

(#9402) -secret- válasza Ferell84 (#9400) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

feature

(#9403) Ferell84


Ferell84
tag

Hoppá és tényleg hogy ki nem szurta a szemem :D Köszönöm a választ.
Amugy a 10 esben nem így működött a cc ? Csak azért kérdeztem mert az ios11 est emeltétek ki.

(#9404) cubcus


cubcus
csendes tag

Sziasztok!

Februárban vásárolt készülékem – számomra – megmagyarázhatatlan hibákat produkál. Pl. zárhang, ami a hangerőhöz igazodva hol halkan, hol hangosan szól; fejhallgató módban „ragadás”, ios11nél a hangerő állításakor a képernyőn nem jelenik meg az hangerőt jelző ikon; alkalmazásból kilép a rendszer, vagy egyszerűen nem reagál semmit, majd kb fél perc után ismét működik; hívásnál bár csörög a telefon és fogadni is tudom a hívást, de nem hallom a hívófelet és ő se engem. Ilyenkor egy reset megoldja a problémákat, de csak ideig-óráig. Eesetleg más is tapasztalt már ilyet?
MediaMarkt webáruházából rendeltem a telefont, és úgy tudom egy éves Apple garancia van rá. Hova forduljak ez ügyben? A Mediaba vigyem vissza, vagy Apple szervizbe?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#9405) csokito100 válasza cubcus (#9404) üzenetére


csokito100
aktív tag

Szia!

Ha tudsz Apple szervizt, akkor inkább oda vidd.Viszont szerintem próbáld meg Itunesból újra rakni a rendszert, hátha megoldja a problémákat. Úgy rémlik valaki irt hasonló gondokról és megoldódott szerviz nélkül. A Media is oda fogja elküldeni, ha pedig nincs szerencséd, akkor saját szervizes nyúkál bele. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#9406) vilmose33 válasza cubcus (#9404) üzenetére


vilmose33
őstag

Szerintem 2 évet ad a MM. Mindkét helyen foglalkoznak vele, Én a Médiába vinném vissza.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#9407) aujjobba válasza Ferell84 (#9403) üzenetére


aujjobba
addikt

A 10-ben még ugyanúgy kapcsolgattad a CC-n, mintha a beállításokban kapcsoltad volna.
Ez a 11-ben megváltozott, most a BT és a Wifi kapcsolóval is csak ideiglenesen lekapcsolódik az aktuális hálózatról/eszközről, de ha a beállításokban megnézed maga a funkció bekapcsolva marad.

Volt itt erről sok vita, én igazából hátrányát ennek nem tapasztalom, üzemidőben sem látszik meg.

Például ha egy ideig nem akarom használni a BT fülest, akkor lekapcsolódok róla a CC-n, így pár perc tétlenség után kikapcsolódik a füles, tökjó.
Majd amikor később bekapcsolom a fülest azonnal kapcsolódik is a telefonra, mert ugye valójában a BT be van kapcsolva a telón.
Szerintem kényelmesebb így.

[ Szerkesztve ]

(#9408) daara válasza aujjobba (#9401) üzenetére


daara
aktív tag

Igen inkább azt ajánlom mostmár én is!

Tokokat használok vélemény ezekről rendeltetek már?
[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9409) stifi82


stifi82
aktív tag

Erről vélemény? Attól tartok benne van ebben a tokban a telefon nem melegszik nagyon ha pl játék megy meg ha tölt esetleg az élettartamot rövidíti.[link]

(#9410) Bib válasza stifi82 (#9409) üzenetére


Bib
őstag

De biztos fűt majd mint a kazán. én nem tenném bele, plusz lesz egy órmotlan hatalmas téglaméretű telefonod.

(#9411) csokito100 válasza stifi82 (#9409) üzenetére


csokito100
aktív tag

Nem! Használtam ilyet 6s-en és semmi gond nem volt vele! Ez nem egy hőszigetelt ház, miért melegedne jobban?! Üdv

(#9412) marcitp válasza stifi82 (#9409) üzenetére


marcitp
őstag

Frankò lehet ez a pluszakkus tok! :) túrázáshoz, stb. Egyébként melegedést - akárhogy nyúztam - absz. nem tapasztaltam. A 4s volt, hogy már forrò volt, de kutyabaja. Ha ez is annyit kibír, mint az elődje, akkor rendben lesz! :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#9413) betyar1974


betyar1974
senior tag

Én ilyet használok, de SE-re nem találom, hogy hol lehet kapni? :F Nekem nagyon kézre áll, meg nem kezdi meg a keretet, 4k-ért vettem(új, én bontottam ki), de nem tudom honnan szerezték be.

[ Szerkesztve ]

(#9414) half333


half333
őstag

Eddigi tapasztalatok 11.0.3-ról

(#9415) aujjobba válasza half333 (#9414) üzenetére


aujjobba
addikt

Ezek valóban nagyszerű és hasznos tapasztalatok, köszönjük hogy megosztottad.
:)

(#9416) Balu_


Balu_
csendes tag

Sziasztok!

Mennyi erősebb nyomkodást bír a telefon?

Milyen Power bankot használtok hozzá? (aki használ)

Ajánljátok első iPhone-nak?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

iPhone 11 Black

(#9417) marcitp válasza Balu_ (#9416) üzenetére


marcitp
őstag

Mem rosszindulatbòl, de olvass vissza kicsit! :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#9418) aujjobba válasza Balu_ (#9416) üzenetére


aujjobba
addikt

Szia!

Mennyi erősebb nyomkodást bír a telefon?
Negyvenkettőt.

Milyen Power bankot használtok hozzá? (aki használ)
Nem használok, 2 napot elmegy anélkül is

Ajánljátok első iPhone-nak?I
Igen

(#9419) daara válasza Balu_ (#9416) üzenetére


daara
aktív tag

Én most újra tettem itunesal és most nagyon sokat bír tegnap majdnem 6 óra jött ki de csak wifivel , első ájfonom de megvagyok vele elégedve a gépelést nehéz megszokni a nagyobb kijelző után .

(#9420) csokito100 válasza Balu_ (#9416) üzenetére


csokito100
aktív tag

Szia!

Kérdésed érdekes. Mennyire akarod erősen nyomkodni? Ez érintő képernyős :). Viccet félretéve, ha arra vagy kiváncsi, hogy mennyire birja pl a zsebben, szerintem nem nagyon. A 6s már megerősitett azt teszten sem nagyon birták meghajlitani. De az 5-ös széria háza nem annyira erős. Farzsebbe nem tenném. Aksi tényleg jól birja, ráadásul elég gyorsan feltöltődik. Nekem van egy 20K-s power bankom, de sosem használom vele, nekem a kamionban kell, ha nem jo a szivargyujtó és kell a gps-hez az áram. Ez egy nagyon komoly kis telefon, ha ez lesz az első, szerencsésnek érezheted magad. Ami nem mellékes, hogy mérete miatt konkurencia sincs és még pár évet tuti lehet használni gond nélkül. Jó kis regény lett :). Sok szerencsét! Üdv

(#9421) sityupityu válasza csokito100 (#9420) üzenetére


sityupityu
veterán

Miféle kamionnal jársz te, hogy csak egy szivargyújtó van benne?
Én is kamionos vagyok. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9422) csokito100 válasza sityupityu (#9421) üzenetére


csokito100
aktív tag

Kettő van, de az egyik olyan kicsi fajta és ahhoz nincs fej :)

(#9423) MauroN


MauroN
tag

Sityupityu és csokito100!

Én is kamionos vagyok, és engem az érdekelne, hogy vettem a boltba egy szivargyújtós USB-s töltőt. Ha ezzel töltöm az iphoneom, az mennyire teszi tönkre az akksit? Tölthetem onnan nyugodtan, vagy inkább powerbankról töltsem? Nem MFI-s a cucc, már ha ebbe egyáltalán létezik olyan.

A céges telefonomhoz kaptam szivargyújtós töltőt, de ha feltöltöm, és ha nem nyúlok hozzá, egy este alatt egy egységet merül. Szivargyújtóról valahogy nem úgy kap áramot, azért kérdezem..

[ Szerkesztve ]

(#9424) csokito100 válasza MauroN (#9423) üzenetére


csokito100
aktív tag

Szia!

Én inkább itthon szoktam feltölteni hálózatról, mert szerintem szivargyujtó töltőröl nem birja addig az aksi időben. Nem tudom melyik a jobb. Powerbank tulajdonképpen ugyanolyan akku, mint ami a telóban van, de fogalmam sincs, hogy káros-e a telónak. Tényleg csak akkor használom, amikor nagyon muszály. Üdv

(#9425) half333 válasza half333 (#9414) üzenetére


half333
őstag

😂😂😂😂 a kérdőjel lemaradt!

(#9426) sityupityu válasza MauroN (#9423) üzenetére


sityupityu
veterán

Semennyire sem teszi tönkre. Stimmeljen a V-t ami kijön belőle (5 V), és az amperszám se haladja meg az 1 ampert (ha kevesebb az nem baj). Ennyi. Semmi baja sem lesz tőle és ugyanúgy feltölti.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9427) tybsen válasza sityupityu (#9426) üzenetére


tybsen
addikt

Eszembe nem jutott volna, hogy egy power bank barmiben kart tehet, de ezekkel a kerdesekkel beletettetek a bogarat a fulembe. Nekem egy ilyen xiaomi 10000 power bank van, gondolom ezzel nincs para?

(#9428) Bib válasza tybsen (#9427) üzenetére


Bib
őstag

Xiaomi az rendben van, megbízható márka.

(#9429) sityupityu válasza tybsen (#9427) üzenetére


sityupityu
veterán

Dehogy. És még azt is visszavonom, hogy nem haladhatja meg az 1 ampert a kimeneti áram. Ugyanis van egy maximális érték aminél többet az akkumulátor úgy sem tud felvenni. Tehát (csak mondok egy számot) ha az akku max 1 ampert képes fogadni, akkor hiába tud a töltő 1,5 vagy 2 ampert, akkor sem fogja tudni 1 ampernál nagyobb áramerősséggel tölteni az akkut. Nem kell ezt túlbonyolítani. És az apple akkuit és töltőit sem kell úgy kezelni, mintha bármennyivel is különlegesebbek lennének mint a többi telefoné. :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9430) tybsen válasza sityupityu (#9429) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi sracok, akkor meg vagyok nyugodva :DDD

(#9431) tomcsi23 válasza sityupityu (#9429) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem kell ezt túlbonyolítani.
Valóban nem, de azért nem árt egy normális töltő hozzá (és persze egy normális kábel sem). Az apple töltők elektronikai szempontból kiváló minőségűek, kevés hozzá hasonló gyári töltő van a piacon. Az aftermarket/egyéb töltők között sok a rossz minőségű, az más kérdés, hogy normális minőséget azért viszonylag sokan produkálnak.
Ez igaz a fali adapterekre és a szivargyújtós adapterekre/töltőkre egyaránt. Egy normális szivargyújtós töltővel ugyanúgy feltölti az akkut, mint a hálózati adapterről, de persze, ha közben navigál is az ember a telefonnal, a töltés is kicsit máshogy zajlik.
Egyébként az SE 1 Ampernál többet is képes felvenni töltés oldalról, amennyiben a töltő tudja biztosítani és nem korlátozza le autó kódolással pl 1 Amperre. De az USB portos 500 mA-rel is feltölti rendesen, csak jóval több időbe telik.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#9432) sityupityu válasza tomcsi23 (#9431) üzenetére


sityupityu
veterán

"de azért nem árt egy normális töltő hozzá (és persze egy normális kábel sem)."

Persze, ez mindenhol így van.

"Az apple töltők elektronikai szempontból kiváló minőségűek, kevés hozzá hasonló gyári töltő van a piacon."

Jónak jók de hogy kiemelkedőek lennének-e....Mivel ez egy apple topik így inkább nem megyek bele ebbe. :)

"Egyébként az SE 1 Ampernál többet is képes felvenni töltés oldalról"

Nem azt mondtam, hogy nem tudja csak azt, hogy minden akku korlátozva valahol.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9433) MauroN


MauroN
tag

Köszönöm srácok a választ. Egyébként én is azt vettem észre, amit csokito100 mondott, hogy szivargyújtóról töltve valahogy hamarabb lemerül az adott eszköz. Ez miért van?

(#9434) Balu_ válasza csokito100 (#9420) üzenetére


Balu_
csendes tag

Mennyi időt bír ki erősebb nyomkodással* :'D Mire észrevettem már nem tudtam szerkeszteni. :D

iPhone 11 Black

(#9435) wolphov


wolphov
kezdő

11.1 GM

:U

iPhone SE

(#9436) -secret- válasza wolphov (#9435) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Beta 4?

(#9437) wolphov válasza -secret- (#9436) üzenetére


wolphov
kezdő

nevezheted annak is. de ez mar inkabb GM. build szambol lehet latni, 99% ez lesz a vegso. feedback appom sincs es ugye a libek is ujra lettek forditva.

iPhone SE

(#9438) -secret- válasza wolphov (#9437) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Tegnap jött ki a beta 5.

(#9439) wolphov válasza -secret- (#9438) üzenetére


wolphov
kezdő

akkor most fogtam be a p*famat. my bad.

iPhone SE

(#9440) -secret- válasza wolphov (#9439) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:D

(#9441) wolphov válasza -secret- (#9440) üzenetére


wolphov
kezdő

bar, ezen is sz*r.

iPhone SE

(#9442) csokito100 válasza wolphov (#9435) üzenetére


csokito100
aktív tag

Ezek szerint majd külön az appokat is le lehet titkositani? Az nagyon jó lenne! Üdv

(#9443) -secret- válasza csokito100 (#9442) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ha Messenger üzenetet húzol jobbra a feloldóképernyőn akkor ezt dobja be szóval kétlem.

[ Szerkesztve ]

(#9444) csokito100 válasza -secret- (#9443) üzenetére


csokito100
aktív tag

Basszus, korai öröm :W

(#9445) szmatyi93 válasza csokito100 (#9442) üzenetére


szmatyi93
tag

Irányított hozzáférés Home gomb 3 szori nyomásra azzal meg tudod oldani ha épp más valakinek adod a kezébe.

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#9446) csokito100 válasza szmatyi93 (#9445) üzenetére


csokito100
aktív tag

Nem használja más, csak olyan kis plusz biztonság jó lett volna telón belül is. Droidon volt olyan, hol alkalmazás zárolás.Hiába adtad oda a nyitott telót, nem tudtak belelépni abba az alkalmazásba,amit zároltam.
Azért köszi. Üdv

(#9447) szmatyi93 válasza csokito100 (#9446) üzenetére


szmatyi93
tag

Jogos, nem lenne rossz de most csak erre van lehetőség, reméljük később megoldják.

Más: olvastam erről az Apple pay dologról és jó ötletnek hangzik csak meg itthon nem vezettek be. Ettől függetlenül meg lehet azt oldani hogy telefonnal fiezessek ott ahol a kartyammal tudok paypassel fizetni, vagy ez csak majd az Apple payel lehetséges? Bocs ha hülyeséget kérdezek de nem nagyon találtam googlin erre választ.

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#9448) szupermacs válasza szmatyi93 (#9447) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem.

(#9449) csokito100 válasza szmatyi93 (#9447) üzenetére


csokito100
aktív tag

Szia!

Én pár napja már a telóval fizetek. Van a Wallet nevű app, viszont az apple pay-en keresztül. Ahol működik a touch kártya, ott működik a telóval fizetés. Nagyon jó, mert beállitottam, hogy ujjlenyomat kell hozzá. Szóval ha véletlenül elveszted a telót, akkor sem tudnak lehúzni.Ja és a kártyával csak 20 font-ig tudok fizetni, a telóval nem tudom mennyi a limit, de 30-on felül már fizettem.Otthon működik a kártyám érintéssel, szerintem a teló is fog :). Üdv

(#9450) scream válasza csokito100 (#9449) üzenetére


scream
veterán

Nem fog a telefonos működni, mert itthon még nem érhető el az Apple Pay. Sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.