Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) DaWe94 válasza volandy (#10442) üzenetére


DaWe94
senior tag

Várd meg a tavaszt ha nem sürgős a dolog. Én megértem hogy nem akarsz egy lassan 2 éves telóba belevágni. Én is ugyan ilyen vagyok, nem érdekel hogy milyen OS fut rajta. “Régi” telót nem fogok venni... mert csak. :D Ez lehet hogy hülye hozzáállás, de ez van. :D

[ Szerkesztve ]

(#10452) volandy válasza DaWe94 (#10451) üzenetére


volandy
senior tag

Na erről beszéltem!
Köszi Szépen!
Várom a tavaszt!
Nem sürgős!
Volt már 3napig próbálgattam, de amikor 3-4x kellett megnyomni egy betűt mire elfogadta, na nekem ebből elegem van!

[ Szerkesztve ]

(#10453) b.kov válasza volandy (#10449) üzenetére


b.kov
senior tag

Ez a mai trend sajnos, de egyébként senki nem kötelez folyton új telefon vásárlására. :)
Több ismerősöm is 5S-t használ a mai napig, sőt 5C-t is, ami nem egy mai darab (4-5 éves telefonok lassan), és még mindig nincsenek földhöz vágva.

Én személy szerint egy mostani csúcskészüléket lazán elhasználnék a szoftveres támogatás idejének végéig (ami most 4 év ugye), aztán mehet a csere. Az SE pedig jelen pillanatban minimum egy 2 évig jól használható készülék marad, utána pedig a többi sorsára jut: vagy megelégszik a teljesítményével az ember, szoftveres támogatás nélkül, vagy nem. Én az utóbbiak közé tartozom, de senki nem kötelez újabbat venni.

Annyi vigasztalhat talán, hogy az Apple készülékeit pár év után is értelmes áron el tudod adni, ráadásul iPhone-t egy-két nap alatt elvisznek, ha nincs komolyabb baja. Aztán ahhoz az összeghez hozzátéve már nem feltétlen olyan horribilis összeg az újabb készülékre való váltás.

(#10454) natë válasza volandy (#10449) üzenetére


natë
nagyúr

Ilyeneket sehol nem olvashatsz, mert senki nem látnok.

(#10455) DaWe94 válasza natë (#10446) üzenetére


DaWe94
senior tag

Nagyon korrekt képeket készít ez a telefon. Én is nagyon szeretem ebből a szempontból. Elég magasra tette nálam a mércét ezzel. A későbbiekben sem szeretném ez alá a minőség alá adni. :)

(#10456) vrgn


vrgn
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis gondom van az emlékeztetőkkel és a naptárbejegyzésekkel. Ha a telefonon állítom be egyiket vagy másikat, akkor az Icloud webes felületén egy órával későbbi időpont jelenik meg, és fordítva. Pl.: telefonon beállítva: Találkozó 14 órakor, az Icloudban Találkozó 13 órakor lesz. Ha ezután átírom az Icloudban, akkor a telefonon is hozzáadódik + egy óra.
Nem volt eddig ilyen gondom, nem tudjátok, mi lehet a probléma? Az időzónák jól vannak beállítva a telefonon és a weben is. Ez azért idegesítő, mert munka közben a webes felületet használom, mindent ott írok be és tök megtévesztő tud lenni, hogy egy órával korábban jelez az értesítő.

(#10457) tomcsi23 válasza aujjobba (#10448) üzenetére


tomcsi23
veterán

Én meg már azt hittem, hogy a lassításra vonatkozik. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10458) cuppppka


cuppppka
csendes tag

Sziasztok!

Ha veszek egy: Apple Lightning–micro-USB adaptert és a micro-USB-s kábeleken használva tudom majd tölteni a telefont számítógépről illetve tudok majd adatokat le és feltölteni a számítógépre?

Ha rátenném az adaptert egy Nikon fényképezőgép töltőjére, akkor tudnám tölteni a telót? Van powerbank-om is és ahhoz is micro-USB van és nem akarok ehhez is kábelt venni, ahhoz is jó lehetne az adapter?

Köszi!

(#10459) tuzpenge válasza natë (#10446) üzenetére


tuzpenge
őstag

Elég jó képek.
És ezeket mivel csináltad? Értem ezalatt hogy milyen progival? Nem a gyárival ugye?

ˣ

(#10460) natë válasza tuzpenge (#10459) üzenetére


natë
nagyúr

Lightroom. [link]

[ Szerkesztve ]

(#10461) tuzpenge válasza vrgn (#10456) üzenetére


tuzpenge
őstag

Pedig szinte biztos hogy az időzónával van probléma. Én is szívtam vele régebben. Az icloudba belépve úgy emlékszem két helyen is be kellett állítani a helyes időzónát (de már nem emlékszem pontosan). Szerintem túrd egy kicsit az icloud-ot.

ˣ

(#10462) tuzpenge válasza natë (#10460) üzenetére


tuzpenge
őstag

De a fényképező progi az a gyári? Gonolom ez a ligthroom csak az utómunkához kell.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#10463) DaWe94 válasza cuppppka (#10458) üzenetére


DaWe94
senior tag

Valszeg jó lenne igen. De én inkább vennék egy kábelt pluszba mondjuk aliexpressről. Van már Mfi certified kábel normális minőségben korrekt áron. Én is onnan rendeltem egy uGreen kábelt, mert a gyári egy év után szétment.

tuzpenge: a lightroom tud dngben is menteni. A gyári kamera csak jpgben.

[ Szerkesztve ]

(#10464) natë válasza tuzpenge (#10462) üzenetére


natë
nagyúr

Nem, Lightroom :)

(#10465) cuppppka válasza DaWe94 (#10463) üzenetére


cuppppka
csendes tag

a belkin is jó márka?

(#10466) sityupityu válasza tuzpenge (#10462) üzenetére


sityupityu
veterán

Van egy ilyen nevezetű fényképező alkalmazás.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10467) DaWe94 válasza cuppppka (#10465) üzenetére


DaWe94
senior tag

Igen szerintem elég megbízható az is. Természetesen ők is mfi-s kábelt árulnak.

(#10468) Šolaire


Šolaire
veterán

Megjött a 11.2.2 frissítés.

“Praise The Sun” \[T]/

(#10469) ujskodas válasza Šolaire (#10468) üzenetére


ujskodas
tag

Igen, tegnap este. ;]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#10470) Šolaire válasza ujskodas (#10469) üzenetére


Šolaire
veterán

Tegnap néztem akkor nem jelezte a teló :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#10471) scyllarus válasza tomcsi23 (#10441) üzenetére


scyllarus
veterán

És megjött a megerősítés:
imagazin
tech2

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10472) tuzpenge válasza natë (#10464) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát esküszöm nem találom melyik lehet az a progi. Belinkelnéd hogy megnézzem? Köszönöm!

ˣ

(#10473) natë válasza tuzpenge (#10472) üzenetére


natë
nagyúr

(#10474) tybsen válasza scyllarus (#10471) üzenetére


tybsen
addikt

Ez nem megerősítés. Ez két semmitmondó írás néhány reklám között.

(#10475) scyllarus válasza tybsen (#10474) üzenetére


scyllarus
veterán

Akkor másképp fogalmazok: mások is arra a következtetésre jutottak, mint én :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10476) J3LLyF!sH válasza natë (#10473) üzenetére


J3LLyF!sH
tag

Te az ingyenes verziót használod, vagy a premiumot? Vacillálok, hogy megéri-e beruházni a premiumra

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#10477) natë válasza J3LLyF!sH (#10476) üzenetére


natë
nagyúr

A prémium csak a felhőbe való mentéssel több

(#10478) half333


half333
őstag

Üdv! Na,felrakta valaki a frissitést?

(#10479) b.kov válasza half333 (#10478) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia, fel.
Nem érezni semmi különöset.

(#10480) szupermacs


szupermacs
veterán

Nagyon elkeserít ez a 11-es verzió. Az lmúlt hetekben appokból többször is kidobott, a régebben vásárolt játékok közül rengeteg nem fut rajta, a kiadó meg nem foglalkozik vele. Az időjárás widget nem frissít automatikusan, csak ha éppen félre húzom a zárolt képernyőt, akkor beletelik egy kis időbe, amíg képet ad. A hívás felvétele még mindig nem az igazi, néha nem érzékel a képernyő.
Csalódtam az Apple-ben, azt hittem, hogy komolyabban veszik a termékeik támogatását.

Várható még valamikorra egy normálisabb rendszer erre a telefonra? Akár a 11-es további javítása (ami eddig nem jött még) vagy akár majd a 12-es? (Vagy az már kegyelemdöfés lesz és még jobban tönkreteszik?)

(#10481) natë válasza szupermacs (#10480) üzenetére


natë
nagyúr

A 12-es nagyon jó lesz, csupa olyan opcióval, aminek örülni fogunk. Direkt régebbi telefonokra lesz optimalizálva, ezt egy magas beosztásban dolgozó Apple alkalmazott mondta el nekem személyesen, egy fröccs mellett.

[ Szerkesztve ]

(#10482) -Ben- válasza szupermacs (#10480) üzenetére


-Ben-
veterán

Nálunk is van SE, ios 11.2.2 fut rajta és rendben van. Szerintem, ha a 11.3 se oldja meg a problémáidat, akkor már így marad... :)

(#10483) lugosi válasza volandy (#10452) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van a családban egy SE, semmi ilyesmit nem találtam, hogy 3x kell megnyomni egy gombot, hogy reagáljon.

(#10484) szupermacs válasza natë (#10481) üzenetére


szupermacs
veterán

Ez nagyon hihetetlenül hangzik.

(#10485) natë válasza lugosi (#10483) üzenetére


natë
nagyúr

Lehet, mert érintő képernyős a telefon ;]

(#10486) Wajk válasza szupermacs (#10480) üzenetére


Wajk
addikt

lehet egyszer még sokat fog érni a telefonom... :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10487) DaWe94 válasza lugosi (#10483) üzenetére


DaWe94
senior tag

Mert mondjuk nem is az SEről beszélt de nem baj. Kicsit érdemes néha visszaolvasni.

(#10488) galaxys80 válasza DaWe94 (#10487) üzenetére


galaxys80
veterán

Vagy érdemes lenne az SE topikban az SE-ről beszélni. :U

(#10489) chatran


chatran
őstag

Lehet, hogy valamit félreolvastam, de nem arról volt szó, hogy a közeljövőben bekerül az iOS-be egy olyan menü, ami megmutatja mennyire van elhasználódva az akku?

(#10490) J3LLyF!sH válasza chatran (#10489) üzenetére


J3LLyF!sH
tag

Azt a 11.3-as verzióra vízionálják

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#10491) #78693120 válasza cuppppka (#10458) üzenetére


#78693120
törölt tag

Ilyenből vettem gyárit, ami nem olcsó, de hosszú távra terveztem. Azóta a 2. microusb kábellel használom és szinkronizálni is tud.
Ha olcsóbbat veszel, akkor tényleg az MFI kompatibilitásra érdemes figyelni.

Nincs powerbankom, így azzal nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#10492) -Ben- válasza chatran (#10489) üzenetére


-Ben-
veterán

11.3 előtt ne várd!

(#10493) half333


half333
őstag

Van akinek clean install után megszünt a képernyő feloldási lag?

(#10494) csacsi67


csacsi67
addikt

Aki szeretne vissza állni 10.2 most megteheti [link]

(#10495) half333 válasza csacsi67 (#10494) üzenetére


half333
őstag

De ez 3 éves cikk.

(#10496) csacsi67 válasza half333 (#10495) üzenetére


csacsi67
addikt

Ne a cikket nézd ha nem Az Apple által aktuálisan aláírt firmware-ek letöltése

[ Szerkesztve ]

(#10497) -Ben- válasza half333 (#10495) üzenetére


-Ben-
veterán

Aláírt verziók...

[ Szerkesztve ]

(#10498) AaronOS válasza csacsi67 (#10494) üzenetére


AaronOS
tag

Nekem 10.3.1-el jött a készülék (szeptember végén vásároltam újonnan) annál jobb a 10.2, ha a 10-es rendszerek közül szeretném (még) használni egy ideig.

Ill. ezek csak most telepíthetőek, vagy letöltöm és netántán később is.

(2010 óta csak droid és WP, így iOS-es dolgokban nem vagyok elég járatos. Azokon meg könnyen lehetett bármikor úgy buherálni a rendszert ahogy épp kedvem tartotta.)

So Long, and Thanks for All the Fish

(#10499) csacsi67 válasza AaronOS (#10498) üzenetére


csacsi67
addikt

Nem tudom a választ, addig még az Apple alá irja biztos vissza lehet. Lehet ez máig tart az is lehet 2 hét.

(#10500) marcitp


marcitp
őstag

Urak! Milyen a 11.2.2? Érdemes felrakni? Para ez a biztonsági rés?
Nekem még mindig 10.3.1, ezzel meg vagyok elégedve, működik rendesen. Annyira nem vagyok rágerjedve a frissítésre, ez a bizt. rés aggaszt kicsit.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.