Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) znorbika


znorbika
csendes tag

11.0.2 sokat javult az akkuidő

(#9102) scabiosa82 válasza fokukac (#9036) üzenetére


scabiosa82
tag

Nem, nem! Elég abból a szituból, hogy 1,5-2 év elteltével nincs frissités droidéknál, legjobb esetben is csak a google biztonsági frissitések, ami éppen arra jó, hogy semmire. Legyen ez samu, huawei vagy bármilyen tipus. A másik okom a vátásra a kamera, a 2 éves p8 lite-om összehasonlitottam a nem tudom hány éve kiadott 5s-sel ... ég és föld. Szóval szembe megyek azokkal (per pillanat), hogy az iphone telefon csupán parasztvakitás, inkább a droid az, mert veszel egyet, óccsón 60-120 között, majd 2 év elteltével újra, mert már gagyi, kijött 5 újabb tipus azóta, belassult stb stb.

(#9103) fokukac válasza scabiosa82 (#9102) üzenetére


fokukac
nagyúr

Rossz, hogy az androidos gyártók többsége nem frissít, persze. A Nexusok azért 2 újabb főverziót még meg szoktak kapni.
A másik dolog pedig a hardver. Az Apple hiába támogat sokáig, ha az új szoftververziók már lelassítják a telefont... a 4s-ek anno a 7-es ios-től lassultak be teljesen, az 5s már a 9-estől, de a 10-estől még lassabb, főként használhatatlan lett.
az iOS 11-gyel már a 6-os iphone-ok is komolyan lassulnak. Szóval az ájfónnál is eljön az a pont, amikor nem éri meg frissíteni. Ez általában 2-3 év után jön el. az SE-re potenciálisan jövőre...

---------------------

Más téma: én is felraktam a 11.0.2-t, de egyelőre semmilyen különbségeet nem érzek.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#9104) sphe


sphe
senior tag

Hol lehet megnézni az akku % -os korát, állapotát? :)

(#9105) sityupityu válasza sphe (#9104) üzenetére


sityupityu
veterán

Pl a Battery Life app-al.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9106) tybsen válasza fokukac (#9103) üzenetére


tybsen
addikt

Frissítettem én is tegnap, egyelőre teljesen jól működik. Éjjel sem merült jobban mint eddig.

(#9107) okoska74 válasza sphe (#9104) üzenetére


okoska74
senior tag

Beállítások/akkumulátor --> akku százaléka bekapcsol
Ha nem erre gondoltál, akkor bocs

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#9108) -secret- válasza okoska74 (#9107) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem erre gondolt, hanem az élettartamára.

[ Szerkesztve ]

(#9109) ujskodas


ujskodas
tag

Sziasztok!
Egy problémám adódott IOS11-el: Ha letöltök egy app-ot és azt megpróbálom betenni egy már meglévő "mappába" v. "appok közé" ( nem tudom mi a pontos neve ) nem engedi. Valami más módon kell, mint eddig, vagy 11-től nem lehetséges? Eddig simán ment, most egyiket sem engedi.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#9110) -secret- válasza ujskodas (#9109) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ugyanúgy kell.

(#9111) Tibee86 válasza sityupityu (#9105) üzenetére


Tibee86
veterán

Az sajnos iOS10 óta semmit nem ér.

(#9112) daara


daara
aktív tag

Tényleg nem kell apple garihoz semmi papír csak beviszem és imei szám alapján garizzák?

(#9113) -secret- válasza daara (#9112) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Tényleg.

(#9114) szupermacs válasza scabiosa82 (#9102) üzenetére


szupermacs
veterán

Én annyira nem csodálkozom, hogy droidon nem frissítenek. 60 környékén vettem tavaly az S3 Neomat, nemrég (talán nyáron) jött még biztonsági frissítés. 4.4.2-es verzión leragadt, pedig örültem volna egy 5-ös verziónak is. Mondjuk ha valami működik, nem értem minek kell frissíteni, viszont droidon annyi főzött rom van, hogy ha keresnék, biztos találnék olyat amiben az újabb verziók fícsörjei is benne vannak.
Csúcskategóriában azért 2 évig biztos kapják a frissítést mindenhol a telefonok. Akinek csak ennyi igénye van, az meg Pixelt vesz.

(#9115) radi8tor válasza sphe (#9104) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Windows-on (iBackupBot) vagy MacOS-en (CoconutBattery) tudod megnézni miután szinkronizáltál iTunest a telefonnal.
[link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9116) sityupityu válasza Tibee86 (#9111) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem jó már? Miért?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9117) -secret- válasza sityupityu (#9116) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Kitudja. iOS 10-zel megölték.

(#9118) sityupityu válasza -secret- (#9117) üzenetére


sityupityu
veterán

Értem köszi.

(#9114) szupermacs "Csúcskategóriában azért 2 évig biztos kapják a frissítést mindenhol a telefonok"
Akartam is mondani, hogy ne az androidok alját illetve a középkategóriát hozzuk fel példának. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9119) radi8tor válasza sityupityu (#9116) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért nem próbálod ki? Ingyenes app.

⭐ Stella

(#9120) univerzita válasza ujskodas (#9109) üzenetére


univerzita
addikt

Nemtudom más módon csinálom -e mint te de nálam (11) lehet. Ha lehet egy lapon legyen mindkét ablak. Megfogod amelyiket be akarod helyezni a másikba,ráhúzod. A másik nagyobb lesz és belehúzod a appot és addig ott tartod amíg nem marad benne.

(#9121) ujskodas válasza univerzita (#9120) üzenetére


ujskodas
tag

Eddig is így csináltam. Ma megoldódott. Csak egy bizonyos "mappába" nem tudom belehúzni, másikba igen. ( csak ebben vannak a nem oly fontosak, azért ebbe akartam ezt is tenni. )
Ezek szerint korlátozott, hogy egy mappába mennyi app lehet.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#9122) scabiosa82 válasza szupermacs (#9114) üzenetére


scabiosa82
tag

Pixel 2-t szivesen vennék, ha idehaza is árulnák. Ahhoz képest amit bele pakoltak és a kamera képességeit nézve barátságos az ára. Nagyon várom már hogy az X mit tud ilyen téren, de az biztos, hogy annyi pénzt soha nem adok egy telefonért. Ha esetleg kávét is főzne ... :) .

[ Szerkesztve ]

(#9123) sityupityu válasza radi8tor (#9119) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem ez fen van a telefonomon. Működik is. Én azt hittem, hogy azért nem jó, mert pontatlan adatokat mutat.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9124) radi8tor válasza sityupityu (#9123) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Háát, miután az akku állapotát (töltési ciklus, kapacitás) iOS10 óta nem engedi kiolvasni semmilyen appnak így mondhatjuk, hogy pontatlan.

⭐ Stella

(#9125) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Felraktam ezt
az IOS 11-et. Hát. Droidos vagyok, másodlagos telefon az SE. Hát ezmiez? Rondábbak lettek az ikonok, az animációk gördülèkenyek. Szerintem design szempontjából ezt elszarták. Az IOS10 ehhez képest szerintem szebb volt. De ez elég szubjektív vélemény. Kíváncsi leszek, hogy fog muzsikálni.

[ Szerkesztve ]

(#9126) sityupityu válasza Vitaqo (#9125) üzenetére


sityupityu
veterán

Ugyanígy látom én is. Szebb volt a 10, de 11 meg gyorsabb.
Egyébként nekem totálisan beállt normális szintre az akku. Legalább addig bírja mint a 10, de inkább még tovább. Nem is merem ez miatt most frissíteni a 11,02-re.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9127) psanyika válasza szmatyi93 (#9095) üzenetére


psanyika
csendes tag

köszi

(#9128) Vitaqo válasza sityupityu (#9126) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Mivel céges a szifon nekem a 11.02 van fennt. Idáig nem laggol. Teszi a dolgát. Akku meg passz. Én 40~80% között használom a telefont. Így szinte napi 1 órát töltve van. Remélem rosszabb nem lesz az akkuidő.

(#9129) szmatyi93


szmatyi93
tag

Ma egész nap benn volt airpods meló alatt amikor nem telefonáltam akkor zenét hallgattam meg a szokásosak, Ja és 11.1 van fenn still béta.

[ Szerkesztve ]

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#9130) domerator válasza szmatyi93 (#9129) üzenetére


domerator
veterán

Badummtsssss :) :C

(kell egy airpods basszus) :U

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#9131) szmatyi93 válasza domerator (#9130) üzenetére


szmatyi93
tag

Engem teljesen meggyőzött az airpods, hétfőn vettem meg, erre a köztes világra tökéletes szerintem, sokat bír telefonalasra és jó a hangzása ha zenét akarok hallgatni és valami piszok gyorsan tölti a tok a fülest. Benn van az ember fülében sirin keresztül elérem mindent amit kell.

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#9132) stifi82 válasza -secret- (#9048) üzenetére


stifi82
aktív tag

Helo úgy csináltam ahogy mondtad mihelyst kihúzom az usb-t a laptopból már el is tűnik az itunsból a telefon és ugyanazon a wifi hálózaton van a telo is meg a laptop is. Mit lehet a hiba?

(#9133) daara


daara
aktív tag

Úgy tűnik a héten vagy jövőhéten belépek az ios világába.
Létezik olyan program ami lementi az androidomrol a wifi jelszavakat, contact,hívásnaplo,sms üzeneteim és visszaálitja az iosra?

(#9134) szupermacs válasza daara (#9133) üzenetére


szupermacs
veterán

Ez nem jó?

(#9135) ERipley válasza radi8tor (#9124) üzenetére


ERipley
tag

Letöltöttem és azt állapította meg a progi, hogy 98%. De minek a 98%-a? Vagy mihez képest?
Mennyi lenne, ha 100% lenne? És mi lenne annyi? :))

szmatyi93: "Az iPhone be lett dugva a legutóbbi teljes feltöltése óta"

[ Szerkesztve ]

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#9136) szmatyi93 válasza ERipley (#9135) üzenetére


szmatyi93
tag

Igen két percet volt rajta amikor feljöttem fórumra és akkor csináltam a képet, a töltőre rakás pillanatában jöttem ra hogy ránézek akksi állapotra.

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#9137) dashed válasza ERipley (#9135) üzenetére


dashed
senior tag

Veszit a kapacitásából idővel az akksi.
1560 mAh a 100%

Nincs semmi baja az akkudnak. En cserléltem már olyat ami 16%os volt. Kb fél órát birt.

(#9138) domerator válasza szmatyi93 (#9131) üzenetére


domerator
veterán

Lehet ma meg is lesz ha szerencsém van :U

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#9139) szmatyi93 válasza domerator (#9138) üzenetére


szmatyi93
tag

Úgy legyen! Jó cucc nekem nagyon bevált. Asszonynak nem nagyon jön be mert neki kisebb a füle az átlagnál így nem áll benne stabilan meg neki csak utazáshoz kell így marad zsinórnál :D

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#9140) Software0013


Software0013
csendes tag

Sziasztok!
Aki használ messengert, tudna nekem valaki segíteni, hogy miért nem írja ki a üzenet számát a partnerrel?
Illetve meg hogy ezt a gyári ios emojikat lelehetne cserélni a messenger-ére?
Köszönöm előre is a választ! :)

(#9141) domerator válasza szmatyi93 (#9139) üzenetére


domerator
veterán

Nem volt szerencsém, állítólag egész pesten nincs a telekomnál, nem baj majd meglesz jövő hét elején

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#9142) half333


half333
őstag

Másnál is érezhető pici laggolás appstore-ban scrollozás közben (ios 11.0.2)?

(#9143) tybsen válasza half333 (#9142) üzenetére


tybsen
addikt

Igen - minimalis kis akadasok vannak, bar elotte is voltak.

Mas: most egy hete van meg a telefon, elotte evekig android. NAGYON jol hasznalhato es nagyon szeretem, ahogy mukodik. :))) vegre nincs stressz, hogy nem indul a telefon vagy beakad, vagy valami nem mukodik. Szuper :) A meret pedig, amennyire elsore furcsa volt, annyira megszerettem - konnyen es jol hasznalhato, egy kezzel is vegre ujra, nem szorit-feszit a nadragban, ha elrohanok valahova. Es nagyon szep, minosegi cucc. Sajnalom, hogy nem vettem meg korabban. :)

[ Szerkesztve ]

(#9144) sityupityu válasza half333 (#9142) üzenetére


sityupityu
veterán

Én a 11 óta nem csak az appstore-ban, hanem máshol is látok néha-néha. De nem foglalkozok vele, szerintem fogják ezt javítani.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9145) half333 válasza sityupityu (#9144) üzenetére


half333
őstag

Ja,csak most szinte minden klappol,az akkut is beleértve,a legközelebbi frissitésnél meg lehet javitják a laggokat,de az akku meg megint gyorsan fog merülni xd mert ahogy nézem ahány készülék annyi féle fajta hiba jelentkezik.

(#9146) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#8948) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát srácok, úgy tűnik, megoldásra jutottam a belassult SE-t illetően. :)
Tulajdonképpen ez áll a háttérben, és valóban ios 10 alatt is néha megjelent az egyik appnál, hogy belassíthatja a készüléket, de rendben elindult és a telefon is látszólag normálisan üzemelt. Így aztán azt nem gondoltam, hogy ez a lassulás - egyáltalán jelentkezik, pláne azt nem, hogy globálisan teszi. App használatától függetlenül, a teljes készülékre hatással volt, restart sem segített. Az ios 11-gyel (szerencsére) kihúzták ezeket az appokat, de mivel rajta volt a telefonon, úgy tűnik, a lassulás is megmaradt. Pár napja viszont frissült az ominózus app, és azóta minden visszaállt. Rendben működik a telefon, gyors, amennyire kell - bárhogy áll az akku, restart után is, és az alacsony töltöttségű mód kikapcsolásával is.
Nem kis bosszankodásnak értem a végére ezzel (remélem, tartósan). Már a szervizlátogatást fontolgattam, bár egy teljes gyaluval ez kibukott volna.
:R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#9147) Bib válasza tomcsi23 (#9146) üzenetére


Bib
őstag

Na hál Isten! Nagyon rá voltál feszülve. Gondolom akkor te játszol is rajta :)

(#9148) tomcsi23 válasza Bib (#9147) üzenetére


tomcsi23
veterán

A mindennapos használat során is jelen volt, szóval zavart persze.
Van rajta egy-két játék, néha én is, bár főleg a keresztlányom nyomja. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#9149) csokito100 válasza tomcsi23 (#9146) üzenetére


csokito100
aktív tag

Szia!
Köszi, hogy leirtad ezt a lasulás témát! Biztos vannak sokan, akiknek vannak régi 32 bites appjaik és érintette őket is ez a belassulás téma, de nem tudták hova tenni a jelenséget. Nekem is volt pár éve egy angol szótanuló app.Nagyon komoly volt. Naponta 5 szót lehetett megtanulni, de sajnos eltünt az is. Ezek szerint az is 32 bites lehetett. Köszi. Üdv

(#9150) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Amúgy lehet downgradelni ios10-re hivatalos szoftverrel adatvesztès nèlkül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.