Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10651) aujjobba válasza volandy (#10650) üzenetére


aujjobba
addikt

Én soha nem csináltam ilyet, de feltételezem az iTunes a megfelelő eszköz erre.

(#10652) DaWe94 válasza volandy (#10650) üzenetére


DaWe94
senior tag

iTunes-on keresztül. Szerintem egyáltalán nem bonyolult, mint azt sokan sérelmezik. Rohadtul nem komplikáltabb mint a Win intézőn keresztüli zene áthúzgálás. Csak kb 2 kattintással többet kell tenni. :D

(#10653) volandy válasza DaWe94 (#10652) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! Köszi!

(#10654) Friczy válasza volandy (#10648) üzenetére


Friczy
senior tag

Offline, a gépemen többnyire. Nyilván rá tudom tenni az iphone-ra itunes-en keresztül is, de nehezítés, hogy Linuxot használok, az itunes pedig csak windowson és macos-en elérhető. Emiatt meg feleslegesnek érzem, hogy windowst bootoljak. Meg tudom oldani, de kényelmetlen.

(#10655) faki_ válasza Friczy (#10654) üzenetére


faki_
senior tag

Hasonló okokból több alternatíva kipróbálása után ezt használom:
Musicloud - MP3 and FLAC Music Player for Clouds.
PC-ről wifin teszem rá a zenét, ez elég fapados, böngészős megoldás, de ki lehet bírni.

(#10656) volandy válasza Friczy (#10654) üzenetére


volandy
senior tag

Valahol olvastam, hogy a waltr2 használja. Ahhoz nem jó a Linux ami neked van?

(#10657) Eendé


Eendé
csendes tag

Sziasztok!
Remélem, jó helyre írok.. :) 5 éves Android telefonomat cserélném le, és gondoltam, kipróbálom az iOS-t, több ismerősöm ajánlására. Eddig az SE-vel szemeztem, de a keretbe beleférne az iPhone 7 is (illetve hát így a 6s is), emiatt az lenne a kérdésem, hogy szerintetek megéri-e a 7 a felárat az SE-vel szemben, ha a kijelző méretét teljesen figyelmen kívül hagyjuk (egyrészt szeretnék nagyobb kijelzőt, másfelől viszont szeretem, ha kényelmesen elfér egy kezemben a telefon..)?
Relatíve hosszú távra terveznék (így elsőre olyan 3 évet saccolnék).

Előre is köszönöm a válaszokat!
Attila

(#10658) kisqp válasza lugosi (#10643) üzenetére


kisqp
tag

Ma megrendeltem a 32-est. Csak ez a zeneáttöltés aggaszt most már egy kicsit, de úgy nézem, ez is megoldható és nem akkora probléma. 106k volt, ráadásul 6 havi kamatmentesre, kedden veszem át, ha minden jól megy. Mondjuk, hogy izgatott vagyok, 6 év android után.
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Ahogy nézem, a pár évvel ezelőtti android/Os különbségek már nagyon minimálisra szűkültek.

Majd jövök még ide, okosodni. :)

(#10659) szaki04


szaki04
senior tag

Egészen jó áron van a Média Markt-ban...

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#10660) coolabácsi válasza szaki04 (#10659) üzenetére


coolabácsi
tag

Mi az oka hogy 100K fölött jónak számít az ára több embernél :F árukeresőn 87 körül lehet vinni :U

(#10661) avekepank


avekepank
csendes tag

Hali! Valaki cseréltetett már akksit, mióta kedvezményes? Gyorsabb lett a telefon? Nekem nagyon lassú a képernyőallas váltása, a zenelejátszó aktualizálása például, tok sokat kell már várni, kellemetlen. Sehol a régi, megszokott olajozottság, amiért ezt a markát választottam, és teljesen egyértelműen iOS11 óta. Megéri akksit csereltetni, valtozik valami?

(#10662) Balu_


Balu_
csendes tag

Sziasztok! Nemrég egy különös dolgot vettem észre. Ez egy bug? [link]
(a videót én készítettem, már megváltoztattam a jelkódomat)

iPhone 11 Black

(#10663) sityupityu válasza avekepank (#10661) üzenetére


sityupityu
veterán

Mikori a telefonod?
Egyébként már a 10 utolsó verziójánál is benne volt a lassítás a gyenge akku esetére.

(#10662) Balu_ Még nem találkoztam ilyennel.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10664) avekepank válasza sityupityu (#10663) üzenetére


avekepank
csendes tag

2016 majusi

(#10665) sityupityu válasza avekepank (#10664) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor már benne lehet, hogy oda van az akku. A CPU Dasher mit mutat?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10666) csokito100


csokito100
aktív tag

Sziasztok!
A múltkor valami 4 % körül volt az aksim, amikor ránéztem és 900Mhz-en ment a rendszer.2 hónapos a teló és semmi gond nincs vele. Nem biztos, hogy csak akkor lassit be, ha szar az aksi. Legalábbis bármikor ránézek, mindig 1848-on van. Csak akkor az egy alkalommal vettem észre. Viszont akkor sem azért, mert belassult volna, csak éppen ránéztem.

(#10667) radi8tor válasza csokito100 (#10666) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arra még nem gondolt senki, hogy akkor is vissza veheti az órajelet a telefon, ha nincs szükség az erejére a CPU-nak?

⭐ Stella

(#10668) sityupityu válasza radi8tor (#10667) üzenetére


sityupityu
veterán

Én nem gondoltam rá, mert sohasem vettem ilyesmit észre. Sokszor sok helyzetben nézegettem és minimális ingadozással, de szinte mindig ugyanazon az értéken volt.
Én 2%-nál is néztem egyszer.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10669) csokito100 válasza sityupityu (#10668) üzenetére


csokito100
aktív tag

Én is csak akkor az egy alkalommal vettem észre. Nem tudom miért, de igy volt. Mondjuk én nem bánom, ha visszaveszi,amikor nincs rá szükség. Sőt okos dolognak tartom. Készenlétben tőlem lehet akár 200Mhz is. A lényeg, hogy ébresztés után azonnal teljes erővel működjön. Ha ez segit hosszabb akkuidőhöz,akkor nem bánom. Bár igy is tökéletes! :)

Ui: Pityu már látom, hogy milyen a jó akkuidő :)

(#10670) sityupityu válasza csokito100 (#10669) üzenetére


sityupityu
veterán

Mondtam én. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10671) tybsen


tybsen
addikt

Már 3x is előfordult, hogy az alsó 4 fix ikon “el van tűnve” amikor feloldom a telefont. Hosszabb nem használat után jött eddig mindig elő, ilyenkor csak akkor jönnek vissza, ha a widgetekhez lapozok majd vissza. (Szerk: tegnap este igazából csak három és fél ikon tűnt el mert a telefon ikonnak, ami nálam az első ikon bal oldalon alul , látszott még a fele jobb oldalra csúszva “beakadva”)

Ez valami ismert bug az aktuális szoftverrel vagy érdemes a különböző verziók között egy visszaallitast csinálni (mint androidon új főverzió esetén), mert attól lehet?

[ Szerkesztve ]

(#10672) radi8tor válasza tybsen (#10671) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ilyet tapasztalsz akkor lehet jót tenne neki egy biztonsági mentés után visszaállítás. :K

⭐ Stella

(#10673) tybsen válasza radi8tor (#10672) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi szépen!

Csináltam egy backupot a telefonon icloud segítségével ez alapján. De előtte nem kapcsoltam ki az iphone keresését, nem értem ennek mi a szerepe.

Ezután az apple oldalán leírtak szerint először ki kell kapcsolni az iphone keresését, és utána a telefonról is indítható ez a gyári beállítások visszaállítása, vagy ezt a keresést csak akkor kell kikapcsolni, ha itunes segítségével szeretnék gyári beállítások visszaállítását csinálni, vagy ennek nincs jelentősége?

Végül ha újraindul a telefon, akkor csak icloud-ból visszaállítom, ahogy itt írja, és kesz?

[ Szerkesztve ]

(#10674) avekepank válasza sityupityu (#10665) üzenetére


avekepank
csendes tag

Mindjárt rakeresek, mi az :)

(#10675) avekepank válasza sityupityu (#10665) üzenetére


avekepank
csendes tag

Megnéztem mi az, egyelőre nem tudok most letölteni olyat, ami jó lenne, egyet letöltöttem, de nincs olyan info, ami segítene nekem ebben. Milyen értéket nézzek?
Korábban azt írta egy app, hogy 14%-os az elhasználtsaga az akksinak, azért ez már 3-4 hónapja volt.

Megérné lecserélni? Gyorsabb lenne tényleg?

(#10676) sityupityu válasza avekepank (#10675) üzenetére


sityupityu
veterán

CPU Dasher64. Ezt szedd le. Utána nézd meg, hogy a CPU frequency-nél mit mutat. Ha 1500 MHz alatt van akkor valami nem jó. De ha azt mondod, hogy 14 % az akkud elhasználódottsága, akkor az már sejtet valamit.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10677) kisqp válasza coolabácsi (#10660) üzenetére


kisqp
tag

87ezer? Melyik sufni gsm-nél? Az első normális ajánlat is 94 ezer, smartshop. Amúgy nem mindegy hogy 16-os vagy 32-es, meg a színe sem. Rózsaaranyat vagy aranyat azért nem vennék, ha nem muszáj, de azok általában olcsóbbak. Nekem fontos volt a kamatmentes részlet is, mert nem akartam ennyi pénzt egyszerre kiadni. Így pedig általában kicsit drágább helyeken lehet csak.

(#10678) avekepank válasza sityupityu (#10676) üzenetére


avekepank
csendes tag

CPU monitort szedtem le az előbb, 1624 mAh

(#10679) avekepank válasza sityupityu (#10676) üzenetére


avekepank
csendes tag

És köszi!

(#10680) aujjobba válasza avekepank (#10678) üzenetére


aujjobba
addikt

Teljesen értelmetlen amit az órajel nézegetés kapcsán műveltek.
A procit skálázza a rendszer, több lépcsőben.
Amikor nincs erőforrásigényes feladat akkor lejjebb veszi.
A procinak nem kell állandóan max sebességen pörögni!

Másik tényező a meleg. Amikor kezd túlmelegedni szintén lejjebb kerül a frekvencia, ezt nevezik throttling-nak.
A qualcomm 810-es procija volt ilyen szempontból elég gáz, de máshol is természetes dolog ez.

Ha látványosan lassú a rendszer vagy tudod, hogy gyenge már az akku, akkor ki kell cserélni.
Pont.

[ Szerkesztve ]

(#10681) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Milyen levelezőkliens a legjobb választás, ami egyaránt jó SE és PC(win.)-re? Eddig a citrom volt, de egyre több a gondom vele: összefűz 2külön helyről kapott levelet(telefonnál app.), vagy kapok értesítést-vagy nem(2nap után belépve látom), adott képformátumokat nem nyit meg, ezek csak a legfontosabbak! :W
Gmail-el nem nagyon vagyok kibékülve, csupán a felület végett, de ha azt javasoljátok, akkor majd megbékélek vele.
Köszönöm előre is!

Nem tudom itt lehet-e ezt kérdezni, bízok benn kapok válszt.

[ Szerkesztve ]

(#10682) scyllarus válasza aujjobba (#10680) üzenetére


scyllarus
veterán

Részben igazad van, másrészt rosszul látod. A CPU Dasher megadott feladatokkal terheli a SOC-ot, és a max. frekvencia értéke objektív támpont lehet, míg "lassú a rendszer" , "gyenge akku" elég szubjektív.
Monitorozni nincs értelme az általad leírtak miatt, de egy ilyen teszt jó lehet, ha valaki gyanakszik.

betyar1974: hát van erre külön topic, de itt is belefér. Jesszusom, citromail, mint jó kliens... Én az MS Outlookot ajánlom, minden platformra van kliense, szükség esetén webes felületről is elérhető.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10683) radi8tor válasza tybsen (#10673) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre nem tudok válaszolni (nem használok se iCloud-ot se telefon keresést). Ha itt se válaszolnak rá, akkor kérdezd meg a fő iPhone topikban.

⭐ Stella

(#10684) aujjobba válasza scyllarus (#10682) üzenetére


aujjobba
addikt

Ja hogy terhelés közben nézi a maxot, nem csak úgy az aktuálist.
Az úgy oké lehet.

(#10685) J3LLyF!sH válasza betyar1974 (#10681) üzenetére


J3LLyF!sH
tag

Én is az outlookot használom, nincs vele bajom, bár nem vagyok email power user :D

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#10686) sityupityu válasza aujjobba (#10684) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha belegondolsz, akkor nem is lenne értelme egy ilyen alkalmazásnak ha nem így nézné.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10687) csokito100 válasza betyar1974 (#10681) üzenetére


csokito100
aktív tag

Szia!
Én Gmail-t használok manuális frissitéssel. Nem ellenőrizget állandóan az aksiidő rovására és semeddig nem tart megnyitni a gmail fiókot,amikor kézbe veszed a telót.Ha meg vársz valami fontos email-t, akkor úgyis megnézed időközönként. :)

(#10688) avekepank válasza sityupityu (#10676) üzenetére


avekepank
csendes tag

Látom, osszekevertem a két mértékegységet. Bocsi. 600 MHz... sírok. :D :’(

[ Szerkesztve ]

(#10689) avekepank válasza aujjobba (#10680) üzenetére


avekepank
csendes tag

És gyorsabb lesz?
Köszi neked is a segítséget!

(#10690) tybsen válasza radi8tor (#10683) üzenetére


tybsen
addikt

Oké köszi!

(#10691) betyar1974


betyar1974
senior tag

Köszönöm a hsz.-kat! :R

(#10692) #86564352 válasza betyar1974 (#10681) üzenetére


#86564352
törölt tag

Citromail (és freemail) után bármi fényévekkel jobb, nézz utána melyik tetszik jobban. Én is Outlook párti vagyok. Webes felület most újítás alatt, Windows 10 kliens is értesít úgyis ha meg sincs nyitva az app. IOS-re pedig felvásárolta a Microsoft a sikeres Acompli klienst, abból lett a mobilos Outlook. Naptár és Onedrive tárhely, Office online, Skype is ott van ha használja még valaki. :)

[ Szerkesztve ]

(#10693) betyar1974 válasza #86564352 (#10692) üzenetére


betyar1974
senior tag

Csináltam outlook fiókot, de megakadtam már az átirányításnál. Átmenetileg, még mindenhol nem szüntettem meg, vagy módosítottam mindent, addig szerettem volna ezt a megoldást, citromról-outlookra. De a további kísérletek már holnap lesznek.
Köszönöm! :R

(#10694) DaWe94 válasza avekepank (#10689) üzenetére


DaWe94
senior tag

Igen, akksicsere után ugyanolyan smooth lesz minden mint alapból.

(#10695) avekepank válasza DaWe94 (#10694) üzenetére


avekepank
csendes tag

Thanks!

(#10696) kertsa


kertsa
senior tag

Hogyan tudom kikapcsolni. Voiceovert, hogy home gombot 3x megnyomva se kapcsoljon be?

A saját telefonomom valahogy megoldottam, de a párom készülékén nem tudom :)

(#10697) J3LLyF!sH válasza kertsa (#10696) üzenetére


J3LLyF!sH
tag

A beállításokban, ha kilövöd a General>Accessibilty>VoiceOver menüben nem oldja meg? Én nem használom, úgyhogy csak tipp, fura lenne ha ezután még működne

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#10698) kertsa válasza J3LLyF!sH (#10697) üzenetére


kertsa
senior tag

Így van beállíva, és a páromnál is, mégis bekapcsol. Szintén SE a legfrissebb iOS-el.

(#10699) aujjobba válasza kertsa (#10698) üzenetére


aujjobba
addikt

General -> Accessibility -> Accessibility ShortCut.
Innen vegyél ki minden pipát.

(#10700) Tüske0614


Tüske0614
aktív tag

Sziasztok ! SE-m van egy óra beszélgetés után 100ról 20 % ra merült majd kikapcsolt... fél éves a telefon . Ötlet ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.