Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Titi76 válasza Tibee86 (#3000) üzenetére


Titi76
aktív tag

Köszönöm nektek is.
JB? Hjajj pont ezért lett elegem a droidból. Ezért hagytam ott a robotos oprendszert mert mindig mókolni kellett valamit. A szegény ember iPhone-ját választottam helyette a WP-t. Meg lennék elégedve vele, de be kell látnom, sajnos haldoklik a WP irány. És lassan cserélhetem a telefont is...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#3002) #03372544 válasza Titi76 (#3001) üzenetére


#03372544
törölt tag

Annyira azért nem szar a helyzet, ezek a dolgok nélkül azért bőven lehet élni.
Én is azt gondoltam soha nem kell nekem MHL->HDMI nélküli telefon, aztán most mégse hiányzik.

(#3003) Tibee86 válasza Titi76 (#3001) üzenetére


Tibee86
veterán

A JB azért más, messze van a mókolástól. Egy kattintással felmegy és utána lesz egy olyan "áruház" mint az AppStore ahol meg lehet venni a tweakeket.

(#3004) RAMb0 válasza Titi76 (#2995) üzenetére


RAMb0
tag

3- Lehet a VLC-vel WiFi-n is másolni, az alakalmazás mind IP mind DNS nevet is mutat, hogy a böngészőn keresztül hogy tudod behúzni drag and drop-pal a filmet. Nem kell iTunes hozzá, tapasztalat, mert így pakoltam rá én is. Sőt, a VLC már játszik mkv-t is és ac3 hangot is kezel.

6- Van WiFi Direct, csak az adott tv készülékhez tartozó appot kell leszedni hozzá (Sony-n és Samsung TV-n is próbáltam, működött, csak kell hozzá WiFi jel rendesen, különben eldobálja a kapcsolatot.)

7- mozdulat nincs, de a némítós fícsört a bekapcsoló gombbal meg tudod tenni, egyszer megnyomod bejövő hívásnál némít, második alkalomra elutasítja.

9- JB-vel biztos lehet valahogy, gyári appról nem tudok, hogy lenne ilyesmi, esetleg 3rd party app lehet, hogy tud ilyet.

10- Valamennyit stabilizálhat, mert azért más mobilokhoz képest kevésbé remegős a kép a kézben tartva.

(#3005) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Hali!

iPhone SE vásárlásán gondolkodom. Nemrég járt le az előfizetésem a Telekomnál, és mindenképp ott szeretném venni, mert így jóval olcsóbb lenne. Viszont a weboldal szerint csak fekete és rosegold színben kapható náluk.. :F Komolyan nincs náluk ezüst meg sima arany? Meg úgy látom, hogy elég nagy hiány van belőle, mert a weboldaluk szerint a 603 üzletből csak 13 helyen elérhető :F
Van valami információtok?

Köszi.

(#3006) B-L-A-C-K válasza Ron Swanson (#3005) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Nem olyan rég még az is csoda volt ha kaptál valahol, mostani helyzet azért már jobb, viszont ez nem egy Telekom topik, így hogy mikor lesz, milyen színekben azt csak tőlük tudod megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#3007) nord_ válasza Ron Swanson (#3005) üzenetére


nord_
veterán

Nincs hiány. Telefonon reggel megrendeled, másnap már a kezedben is van.
Színek: sajna csak ez a kettő... Az ügyfélszolgálatost hiába kérdezed, a főnökség nem köti az orrára, miért ezeket rendelték az Apple-től.

(#3008) Titi76 válasza Tibee86 (#3000) üzenetére


Titi76
aktív tag

És JB nélküli iPhone-al hogyan osztotok meg pl. fényképet másik telefonnal? Wifi Direct megy a 3 platform között normálisan?

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#3009) #03372544 válasza Titi76 (#3008) üzenetére


#03372544
törölt tag

Csinálok a Fotókon belül egy megosztott albumot és átküldöm a linkjét.
Közvetlen kapcsolat szerintem nincs, csak Apple eszközök között, pl. AirDrop-pal.

[ Szerkesztve ]

(#3010) univerzita válasza Titi76 (#3008) üzenetére


univerzita
addikt

Ha ugyanazon a hálózaton vannak ( Samsung, iPhone ) és a SHAREit alkalmazás fent van mindkettőnk akkor lehet.

(#3011) RAMb0 válasza Titi76 (#3008) üzenetére


RAMb0
tag

Ha használsz cloud szolgáltatást (OneDrive, Dropbox, Box, stb.), akkor érdemes lehet azzal is. Este otthon WiFi-n felmegy, és a másik készülék is látja. Illetve onnan is osztható tovább linkkel, e-mail-ben, stb. plusz, egy mentésed is van már legalább így a képekről.

Amúgy meg nem is emlékszem már, hogy mikor volt utoljára, hogy BT-n fájlt mozgattam volna két telefon között. A legtöbb esetben inkább már e-mail-en, vagy cloud-ba mentve tolom tovább, ha nagyon szükséges. Bár igazán csak egy készüléket használok, így nem is volt rá szükség, ami meg a páromnál van kép, vagy vica-versa, az nála megvan, felesleges, hogy az én mobilomon is meglegyen pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#3012) Titi76 válasza RAMb0 (#3011) üzenetére


Titi76
aktív tag

Nem hiszem el. Tényleg csak úgy megy?!
Tudjátok adott egy átlag család: 1 gyerkőc 2 szülő. Kint vagyunk a játszótéren. Csinálok egy képet a gyerekről de szeretné az asszony is. Majd otthon átküldőm... Nálunk ez nagyon nem életszerű. Otthon már mással foglalkozunk. De van jobb is. Több gyereket fényképezek, majd oda jön egy másik anyuka hogy küldjem már át a képet. Csak BT jöhet szóba. A harmadik: még véletlenül sem szeretnék felhőbe tölteni és fizetni azért hogy megosszam valakivel aki mellettem van.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#3013) _Petya_ válasza Titi76 (#3012) üzenetére


_Petya_
őstag

Be lehet állítani azt is, hogy mobilneten is feltöltse a képeket, nem csak Wifi-n.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#3014) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Osiris: Na mi van telefon megvan már?

(#3015) lugosi válasza Titi76 (#3012) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

iCloud fotómegosztással is elérhetővé tudod tenni, illetve e-mailben is át tudod küldeni (ezt nem értettem, hogy ez miért lenne fizetős, se az icloud fotómegosztás).

(#3016) RAMb0 válasza Titi76 (#3012) üzenetére


RAMb0
tag

Érdekes, nálunk családon belül meg tudták oldani, hogy a páromról készült esküvői ruhapróbás képeket ha hazaértek, akkor küldték át. (csak nekem van almám amúgy, szóval ott BT-n ment a dolog)
A több gyerekes szitut manapság azért nehezen képzelem el, tekintve, hogy már a kisiskolás Pistikének is okostelefonja van, ergo az anyukának is csak van, akinek át kellene küldened, tehát ő is tud fotózni.
Bár nincs gyerekem, de ha lesz, sem fogom orrba-szájba fotózni (hagy játsszon, engem sem fotóztak mindig a szüleim a játszótéren. :D ), és mi meg tudjuk várni, míg hazaérünk. :)

No offense, ahány ember, annyi szokás, tudom. :)

De ha a BT küldés, vagy az alap fájlmegosztás ilyen kardinális, akkor vagy ne almát válassz, vagy a fent említett 3rd party app-al érdemes megpróbálni a dolgot.

Lugosi: Ott, azon melegében, még a sercegő bitek kellenek egyből és gondolom a mobilnet is drága.

[ Szerkesztve ]

(#3017) radi8tor válasza Ron Swanson (#3005) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs hiány és nem várható más színből sem náluk. Elég béna húzás, hogy akinek ezüst kell menjen máshova. :W
Ahogy írták előttem: rendeld meg webshopban, ha akarod Telekom üzletben átvételt választva (bár szerintem jobb a PickPack pont mivel ott nem kell sorba állni).

⭐ Stella

(#3018) Titi76 válasza RAMb0 (#3016) üzenetére


Titi76
aktív tag

Az iCloud azért pénzes mert eszi a net keretet. Ha van Wifi akkor persze nincs költség de wifi nincs mindenhol...
Drága forum társam Rambo: Emlékezz majd mit mondtál a leendő gyermekeddel és a fotózással kapcsolatban! ☺
De nem vitázni jöttem ide hanem tanácsot kérni. JB mokolással megoldható a BT küldés, megértettem. Csak egyszerűen nem fér a fejembe hogy 2016-ban miért nem tud egy csúcs telefon/rendszer egy ilyen alap dolgot gyárilag. Ugyan úgy azt sem értem hogy a jelenlegi Lumia930-am miért nem tud kommunikálni egy okos órával/eszközzel sem (1-et kivéve)! És még sorolhatnám a W10m hiányosságait...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#3019) sniphoe


sniphoe
aktív tag

Melyik üzletben érdemes most SE-t venni? Ahol jó az ár, európai modellt árulnak gyári garanciával és áfás számlát is adnak?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#3023) B-L-A-C-K válasza sniphoe (#3019) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Minden új készülékre gyári garancia van, bárhol veszed.

[ Szerkesztve ]

(#3024) tittipecci válasza Titi76 (#3018) üzenetére


tittipecci
csendes tag

Tökéletesen megértelek. WP után, amin NFC-m küldtem át azonnal a képeket, file-okat a nejemnek, itt ez a vicc kategória. Az egyik legnagyobb megalkuvás az iOS-re áttérésnél, napi szinten köpködök miatta..

(#3025) radi8tor válasza tittipecci (#3024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi szükség van napi szinten képeket ne adj isten fájlokat átküldeni másik telefonra?
Nem trollkodom, komolyan érdekel.

⭐ Stella

(#3026) tittipecci válasza radi8tor (#3025) üzenetére


tittipecci
csendes tag

Nem kell hozzá napi szintű igény, az NFC vs megosztás/emailes küldözgetés egy más világ. Nem kell oldalt nyitni, levelező appot nyitni le menteni emailbol, e-mailt törölni, stb.. Átmegy, aut felajànlja a telo h mentse-e, nyomsz egy igent es mar nálad is van. Ennél egyszerűbb csak a gondolatátvitel lenne.

(#3027) mpv


mpv
aktív tag

Ha beüzemelem a telómat,és pl a vibert rátelepìtem az másik iphonos látja?

(#3028) lugosi válasza tittipecci (#3026) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát, míg Sony Z3-am volt, egy barátommal próbálgattuk ezt az NFC-zést, működés helyett inkább bohóckodás / szenvedés volt. Gyorsabb volt ha bediktálta amit át akartunk küldeni. Állati megbízhatatlan és működik / nem működik jelenség volt.

(#3029) Zoona


Zoona
aktív tag

No hosszas várakozás és lustaság után tegnap én is megvettem végre az SE-t 16gb tárhellyel fekete színben. Sajnálom, hogy előítéletes világba élünk (és bármennyire is nem akarom de zavar néha ha összesúgnak a hátam mögött) de a Rosegold gyönyörű, esküszöm az a legszebb!

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#3030) B-L-A-C-K válasza Zoona (#3029) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem is langyi abba, full csajos, jól tetted nem abba vetted.

(#3031) csacsi67 válasza Zoona (#3029) üzenetére


csacsi67
addikt

Pedig tényleg szép nekem is majd nem az ugrott be, de ugy ahogy BLACK mondja az tartott vissza.

(#3032) Kobor válasza Zoona (#3029) üzenetére


Kobor
aktív tag

Nekem is az tetszett, de mindenki fikázott, már előre, igy szürkét vettem. A gold ami nekem nagyon nem jön be, szerintem irtó ocsmány, van akinek meg az a tuti:)

(#3033) B-L-A-C-K válasza Kobor (#3032) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én úgy vagyok a fekete férfias, a szürke unisex, a gold kissé már csajos, a rose gold meg full nőies. De persze mindig azt mondom azt vegye mindenki ami neki tetszik, hiszen ő fogja használni nem más.

(#3034) Osiris válasza B-L-A-C-K (#3014) üzenetére


Osiris
őstag

Azóta "Alkatrész szállításra vár" státuszban van. Elvileg ma vagy holnap lehet belőle valami, de péntek óta nem kaptam új infót.

(#3035) Adorjanksz válasza Osiris (#3034) üzenetére


Adorjanksz
tag

Szintén zenész, pénteken lesz két hetes a történet :D.

i6s

(#3036) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kint a 9.3.4 iOS frissítés!

(#3037) csacsi67 válasza B-L-A-C-K (#3036) üzenetére


csacsi67
addikt

En még 9.3.2 vagyok, ki várok Most tolom vissza épp. 10. bétárol. :)

(#3038) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#3036) üzenetére


Tibee86
veterán

i6 topik még kimaradt. ;]

(#3039) mokuska02


mokuska02
tag

Sziasztok,valakinek van Telekomos SE-je?Nekem kicsit recseg a hangszóró,főleg ha a 1430-at hívom.Nem tudom szoftveres vagy hardveres hiba lehet-e,de inkább szoftveresre gondolok,mert hangrögzítővel meg Facetime-mal nem csinálja.Valakinek ötlete?

(#3040) csacsi67 válasza mokuska02 (#3039) üzenetére


csacsi67
addikt

1430 hivása nem mérvadó ha más számokat hivsz azt kell tesztelni ha ott is recseg akkor szerviz.

(#3041) mokuska02 válasza csacsi67 (#3040) üzenetére


mokuska02
tag

Más számokkal is szokott de nem olyan erősen.

(#3042) csacsi67 válasza mokuska02 (#3041) üzenetére


csacsi67
addikt

Sok minden tényezö hatással lehet rá irod hogy a FaceTimel nem csinálja .Meg kéne probálni hivást kezdeményezni 2G-én .Ezt tényleg nehéz látatlanba kiszürni .De mint mondtam a 1430 felhivásakor hogy recseg arra ne alapozz.

(#3043) B-L-A-C-K válasza Tibee86 (#3038) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tudom, de ez a 2 hsz. is elég volt, nem feltűnő, és lassan érik a rang ugrás... ;]

(#3044) whoever70


whoever70
tag

miért nem tudom újra regisztrálni se a IMessege, se a FaceTime szolgáltatást?
a SIM kártyám áttettem egy 5S-be, abban nem aktiválódott, most visszatettem az SE-be, de már az se aktiválja

(#3045) mokuska02 válasza csacsi67 (#3042) üzenetére


mokuska02
tag

Úgy tűnik a 9.3.4 megoldotta a problémát 😄

(#3046) csacsi67 válasza mokuska02 (#3045) üzenetére


csacsi67
addikt

Örülök neki .Én maradtam 9.3.2 .Ki várok . :)

(#3050) whoever70 válasza whoever70 (#3044) üzenetére


whoever70
tag

erre nincs ötlet? Telekomnál azt mondta a szervíz, az Apple szerver a ludas, mert az nem aktiválja a szolgáltatást.
De akkor a családban miért megy mindkettő funkció másik készüléken? mert az nem lett kilépve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.