Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) half333 válasza csokito100 (#10950) üzenetére


half333
őstag

De mi okozza? Elmulik vagy sárgább lesz?

(#10952) aujjobba válasza half333 (#10951) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem normális, az enyém nem sárgul.
Érdemes szervizbe vinni.

Az enyémet a jobbfelső sarokban kilazult kijelző szindróma érte el.
Ez a baj azzal ha ismered a típus hibákat.
Ha nem tudnám hogy ezek ki szoktak lazulni nem nyomogatnám ott, és nem is vettem volna észre. :)

(#10953) kisqp válasza aujjobba (#10952) üzenetére


kisqp
tag

Szia!

És ez is garancia alap?

Öcsémnek az 5s-e ilyen.

(#10954) bilon73 válasza kisqp (#10953) üzenetére


bilon73
aktív tag

nekem gariban cserélték a kijelzőt.
ugyanez volt. a jobb felső sarokban mozgott...egyre jobban...

(#10955) kisqp válasza bilon73 (#10954) üzenetére


kisqp
tag

Kösz! :R

(#10956) _Smooth válasza csabi94 (#10948) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi, ez tényleg jónak tűnik.
Sajnos a korábban javasolt GO szintén borzalmas - talán még rosszabb a gyárinál is (bizonyos tekintetben - és legalábbis számomra).

(#10953) kisqp
Nekem is a céges 5S-en kezd elszíneződni ugyanígy a teteje. SE (kopp-kopp-kopp) szerencsére rendben van ilyen téren.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10957) aujjobba válasza _Smooth (#10940) üzenetére


aujjobba
addikt

Tanulja a gyári billentyűzet az új szavakat.
Az igekötők különválasztása tényleg idegesítő viszont, azokat állandóan javítanom kell.
A melléütés nem szokott különösebben probléma lenni, valahogy kitalálja általában hogy mit akartam írni.

(#10958) scyllarus válasza _Smooth (#10956) üzenetére


scyllarus
veterán

Én a GBoardot használom, az is tökéletes. A gyári a legrosszabb billentyűzet, amit valaha láttam, pedig próbáltam pár rendszert, pár telót.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10959) sityupityu válasza _Smooth (#10956) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem meg nagyon bejött a GO (a pontozások is azt mutatják, hogy jó). A SwiftKey is nagyon jó, de nálam csak a második helyen van. Persze, azt kell használni ami neked a legjobban bejön.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10960) _Smooth


_Smooth
senior tag

Egyetértek, mindenki a számára legkomfortosabbat, legkevesebb kompromisszummal járó opciót válassza - és szerencsére van is bőven választék :)
A gyári viszonylag gyors, de rettentesen buta. A GBoradnak egy fokkal jobb volt a szótára (de még messze nem az igazi), viszont sebessége/műödése... nem nagyon állt kézre nekem. GO ehhez nagyon hasonló arányt adott, itt-ott kicsit eltolva, és tele felesleges opciókkal.
Na swifkey jelenleg az első, ami kb 99%-osan azt nyújtja, amit várnék tőle. Nem tökéletes, de eddig messze a legjobb opció.
Kipróbáltam ezt a csúszkás/húzogatós megoldást is, egész ügyes még magyar verzió is. De maradok a pötyögésnél :D
Nagyon keveset tévesztett eddig, egész jól "kitalálja" mit akarok írni és eddig viszonylag kevés hibát dobott (max ékezetet tévesztett/hagyott el).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10961) csokito100


csokito100
aktív tag

Sziasztok!

Rájöttem valamire a gyári billentyűt használva, bár lehet, hogy mindenki tudja.Amikor irsz és magyar ékezettel szeretnél irni, irod a szót,nyomsz egy szóközt,azután pedig nyomsz egy viszatörlés gombot,akkor beadja a kijelző fekete alapon fehér betűkkel a magyar szót.Hozzáérsz és ott van a szövegben. Tudom körülményes, meg agyament megoldás, de arra az esetre jó, ha minden áron magyarul akarsz irni valamit. Telón mindig ékezet nélkül irok, ugyhogy nem nagyon mozgat a téma, csak érdekességként emlitettem: Üdv

(#10962) _Smooth válasza csokito100 (#10961) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi, ennyire azért ismerem az OEM billentyűzetet :)
Szoktam is ezt alkalmazni, mikor beírok egy szót, arra automatikusan bedob egy szerinte odaillő (néha épp teljesen helytelenül írt) opciót, majd visszatörlöm az utolsó karaktert, újraírom, és ha mázlim van, nem dob fel egy újabb (teljesen rossz) javaslatot.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#10963) scyllarus


scyllarus
veterán

Kijött az IOS 11.3 beta 2, ebben már benne van bővített akkumulátorinfó.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10964) Software0013


Software0013
csendes tag

Sziasztok Fórumtársak!

Olyan problémával fordulnék hozzátok segítséghez, hogy a Windows nem ismeri fel a telcsit.
Gyári kábellel semmit nem csinál, csak tölt de úgy írja ki a windows hogy ismeretlen USB eszköz.
Van viszont egy kíni kábel ami világít 400 ft-ért vettem, azon meg működik gond nélkül.
Több gépen is ki lett próbálva és csak egyedül ezzel a kínai kábellel működik.

Hétfőn rendeltem egy kábelt , ma jött meg egy kék szinű Hama azzal sem kezd semmit a gép,
csak tölti de nem ismeri fel a windows.
Már ITunest is újra húztam de semmi

Mi lehet a gond?
Esetleg valami nem stimmel a telefonnal? :F

(#10965) Yasuji


Yasuji
csendes tag

Hali. Holnaptól én is SE tulajdonos leszek és egy kérdésem lenne az iOS-el kapcsolatban. Ha egy alkalmazásnak megtiltom, hogy a háttérben frissítsen (Background app refresh) akkor az olyan, mintha nem is lenne telepítve az az alkalmazás (tehát nem meríti a telefont a háttérben?)
Főleg a Facebook app miatt érdekel a dolog, mert az merít a háttérben elég sokat.

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#10966) Boonen007 válasza Yasuji (#10965) üzenetére


Boonen007
őstag

Még most leszel iOS készülék tulaj, de már előre eldöntötted, hogy sokat merít bármi is? Amúgy nem merít sokat semmi sem nálam pl pedig használom a Facebook alkalmazást is. De a konkrét kérdésedre így nem is tudok válaszolni. :)

Nem kötekedni akartam csak furán hangzott, nálam nem merít. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#10967) Yasuji válasza Boonen007 (#10966) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Az, hogy nekem nem volt még iOS készülékem nem azt jelenti, hogy egy ismerősömnek sem volt, vagy hogy még életemben nem láttam iPhonet.
Szerk. Tudom, hogy furán hangzik, my bad, de nem tudtam jobban kifejezni, hogy mit akarok. :'D

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#10968) sityupityu válasza Yasuji (#10967) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha az alkalmazásfrissítés a háttérben le van véve, akkor az alkalmazások csak akkor frissülnek ha közvetlen megnyitjuk azokat. Viszont ha ez le is van véve attól még az üzeneteket (face, messenger stb) ugyanúgy megkapod. Tehát ehhez nincs köze. Szerintem nem fogyaszt sokat a face, legalább is így.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10969) Yasuji válasza sityupityu (#10968) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Ez tök jó, hogy attól még az üzenetek megjönnek. Köszi! :)

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#10970) radi8tor válasza Software0013 (#10964) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt a Hama kábelt vidd vissza 14 napon belül, mert nem működik rendesen.
Ha a kínai kábellel megy, akkor nincs baja a telefonodnak. Vegyél eredeti kábelt Hardveraprón 3000-ért már árulnak. MG a monogramja az illetőnek.

⭐ Stella

(#10971) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Visszatértem az SE userek közé (igaz csak másodtelefonnak használom majd) :D egy Mi A1 és egy Nokia 6 helyet választottam ismét őt :)

Az előzővel csomó gondom akadt újkora óta (laggok, fagyások stb)

Ezért úgy gondoltam, hogy most nem állítok vissza biztonsági mentést, hanem újra belakom a telefont (szerintem az előzőnél ez lehetett a gond plusz az, hogy elrontottam azbelső beállítást)

Szerintetek megéri újra belaknom, vagy teljesen felesleges?

Plusz egy olyan kérdésem lenne, hogy az iOS-t is verziónként végig kell frissíteni, mint pl egy Huawei esetében, vagy automatikusan a legfrissebbet rakja rá? Erre valamiért nem emlékszem :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#10972) DaWe94 válasza Yasuji (#10965) üzenetére


DaWe94
senior tag

Gyakorlatban annyit jelent hogy nem tölti be neked előre mondjuk az üzenőfali bejegyzéseket majd csak akkor ha megnyitod az appot. Ez leginkább szerintem mobilnet takarékosság szempontból lehet lényeges.

(#10973) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Iphone 5 telót vettem, de nem tudja a 4G-t. 4G kipipálva, a kártya is tudja, mégis csak 3G-t használ.
Tmobil telefon volt eredetileg, szolgáltató által küldött email-ről lett függetlenítve.
Mi lehet a gond?
Hipernetre(Nálunk 70-90MB) kellett vola, pont ez nincs meg benn! SE-m meg bíztos nem fogom, állandóan pc-re(usb) dugni! :(

Bocsi, tudom hogy nem I 5 topik, de megoldás reményében, "hátha"..., persze meg pár embernek bíztos volt ilyennel tapasztalata, az SE előtt! :U

(#10974) thomas77 válasza betyar1974 (#10973) üzenetére


thomas77
senior tag

A magyar telekom az LTE B3, B7 és B20-as sávot használja. A telefonod csak a B3-at támogatja. Nagyobb városokban van csak B3. Vidéken szinte csak B20. Ennek megfelelően kell müködnie. Próbáld leellenőrizni, hogy az adott helyen elérhető-e a B3. Ezt a legeszerűbben egy samsung szervizmenüjével tudod megtenni. Az kerek-perec kiírja, hogy milyen sávot használ épp.

(#10975) betyar1974 válasza thomas77 (#10974) üzenetére


betyar1974
senior tag

:R

(#10976) thomas77 válasza betyar1974 (#10975) üzenetére


thomas77
senior tag

Ha telenor kártyával használnád, ugyanez a helyzet. A vodafone-nál mintha egyáltalán nem lenne B3, de erre most nem esküszöm meg...
Helyileg hol használnád?

(#10977) betyar1974 válasza thomas77 (#10976) üzenetére


betyar1974
senior tag

Igen, telenor kártyával.

(#10978) betyar1974


betyar1974
senior tag

Valakinél történt meghibásodás(5,5s,se), USB megosztás végett? Akár akku., alaplap, töltőfoglalat... stb. Nem más eredetü, véletlen egybeesésre gondoltam! :N

(#10979) juuzer


juuzer
addikt

Olyat produkált első töltésnél a teló, hogy egy pillanatra mintha nem töltött volna aztán meg ismét. o.O

akku élettartam szempontjából ez mennyire para? :F

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#10980) sityupityu válasza thomas77 (#10976) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem elég sokszor írja ki a 4G-t telenor kártyával.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10981) thomas77 válasza sityupityu (#10980) üzenetére


thomas77
senior tag

Sima iPhone 5? Mert akkor ahol te vagy, ott van B3.
Ha SE, akkor szinte mindenhol 4G-nek kell lennie az országban.

[ Szerkesztve ]

(#10982) sityupityu válasza thomas77 (#10981) üzenetére


sityupityu
veterán

SE-ről van szó, azt hittem, hogy arra mondjátok.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10983) betyar1974 válasza betyar1974 (#10978) üzenetére


betyar1974
senior tag

#10978) betyar1974 Erre valaki? :F

(#10984) marcitp válasza betyar1974 (#10983) üzenetére


marcitp
őstag

Lehet, nem volt még gond. :))
Viszont én is kérdeznék, mennyire stabil az iphone-ok töltőcsatija? Mármint a telórész.
Kocsiban iPod-ként is megy, ki-be szállás, rádug, igénybevétel van.
Mostanában inkább BT-ről, és csak töltéskor dugom rá. Mennyire para, mennyire kopik - és jellemző a meghibásodás? :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#10985) betyar1974 válasza marcitp (#10984) üzenetére


betyar1974
senior tag

Ezt is beleírtam a kérdésbe mint "töltőfoglalat". Már csak azért is, mert nemrég még telefont(5.5c.5s) kerestem megvételre és 2db hírdetést láttam, amiben nem veszi fel a töltést! Persze lehet szakszerűtlen használat is... és sok minden más.

(#10986) marcitp válasza betyar1974 (#10985) üzenetére


marcitp
őstag

Párom 3GS-e is így múlt ki. Akkut cseréltem benne, de nem az a baj.
Egyébként a régi, széles foglalat tudom, hogy jó; ezt a lightning-ot nem ismerem.
iPodként is, BT-n ketresztül is meglepően jó a stream. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#10987) betyar1974 válasza marcitp (#10986) üzenetére


betyar1974
senior tag

Ezen a megosztáson gondolkoztam, de állítólag rosszabb a telefonnak, mint az USB.
Errefizettem be, de nem szeretném, ha rámenne a telefonom! :(

(#10988) marcitp válasza betyar1974 (#10987) üzenetére


marcitp
őstag

Még egy megoldás van, BT-n keresztül. Nem tudom, az mennyire nyírja, sztem nem kellene, de sosem próbáltam még.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#10989) betyar1974 válasza marcitp (#10988) üzenetére


betyar1974
senior tag

Ami van Nekem BT-m, 3mb jön át, a 70-90mb-ból. Vagyis csak valami megnyugtatásra várok, az USB-vel kapcsolatban és megszünt a gondom. Csak kapok előbb-utóbb válasz? :F Lehet, hogy még mindenki alszik? :Y

[ Szerkesztve ]

(#10990) marcitp válasza betyar1974 (#10989) üzenetére


marcitp
őstag

garis még a telód :) ? Ki kellene próbálni, melegedik-e, egyebek. Csak benne van ez a funkció...

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#10991) betyar1974 válasza marcitp (#10990) üzenetére


betyar1974
senior tag

Már nem garis, de van egy szerelőm, aki lehet hogy többet ér mint a gari! :K Valami gondom van odaviszem, üljek le, fehérkendő kiterít és előttem csinálja, akár portalanítás, akksicsere, sarokragasztás...stb. Tőle vettem az SE-t, de soha nem melegszik(játéknál nem tudom, mert arra ott a "cuccaim" adatlapon), most is USB-n van és abszolút hideg a hátlapja. Rádugom, semmit nem kell csinálnom, kb. 5mp, aztán megjött a kapcsolat. Ennél egyszerűbb nem lenne Nekem.

(#10992) marcitp válasza betyar1974 (#10991) üzenetére


marcitp
őstag

Szerelőd mit mond?
Ha szte ez így okés, akkor hajrá, oszt joccak! :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#10993) betyar1974 válasza marcitp (#10992) üzenetére


betyar1974
senior tag

Ő kb. csak annyira időre köti Mac-re, még akksicsere vagy bármi javítás után, visszaállítja a mentéseket.
Ettől független megkérdeztem, de nem javasolta! Igaz info hiányában volt, pl. azt nem mondtam Neki, hogy nem 0-24-be lesz így... de ha csak egy akksit(5k Nála) kellene évente cserélnem ez végett, akkor is megérné Nekem, a 2mb sz@r invitel ellenében.

(#10994) betyar1974 válasza marcitp (#10992) üzenetére


betyar1974
senior tag

(#10984) marcitp Erre a kérdésedre! Tegnep felhívtam újból a szerelőmet, állítása szerint nem lesz hiba a tel. töltőcsatival! :N Legfeljebb az akksi nem tart egészen addig, mint szimpla használatnál. 5k-ért ki is cseréli és ha évente így lenne, ennyi belefér. Még annyi, hogy melegedhet az akksi, de az enyém egyszerűen hideg! :K
Úgyhogy meglett a megoldásom. :DD

(#10995) marcitp válasza betyar1974 (#10994) üzenetére


marcitp
őstag

:C na végre! :K

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#10996) hippo0315


hippo0315
senior tag

Szervusztok!

Telefon váltás előtt állok, Honor 8-ról váltanék Iphone SE-re.
Abban kérném a segítségeteket (még nem volt Iphone-om), hogy az SE-n a Waze és a Messenger elérhető-e, illetve a számomra felesleges alkalmazások eltávolíthatóak-e.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#10997) csacsi67 válasza hippo0315 (#10996) üzenetére


csacsi67
addikt

Mind2 igen.

(#10998) sityupityu válasza hippo0315 (#10996) üzenetére


sityupityu
veterán

Elérhető a két alkalmazás, és a gyári alkalmazások jó része törölhető.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10999) Tubi2 válasza hippo0315 (#10996) üzenetére


Tubi2
senior tag

Eltávolítható az ikonjuk, de sajnos továbbra is fogják a telefonon a helyet.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#11000) hippo0315


hippo0315
senior tag

Köszönöm a válaszokat. :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.