Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) frescho válasza bambano (#150) üzenetére


frescho
addikt

Amit kritizalsz, arra tokeletes peldat mutatsz.

- Mert soros porton keresztul nem csak a futo gepbe tudok belepni, hanem tobb gepnel a BIOS is hajlando kommunikalni soros vonalon keresztul. Vegyes Unix rendszernel meg fokent elonyos, ha elerheto az OBP vagy ok prompt.
- Butasag. A Windowsnak semmi baja, csak a helyen kell kezelni. Terminalnak, jatekra, titkarneninek Office futtatasara tokeletes.
- Megfigyelo rendszer nem ment at. Vegul VNC lett belole.
- Nem kell (teljesen) sajatot gyartani, pont erre jo a Gentoo. Van ahol en is hasznaltam, mert tenyleg sok baromsagot belapatolnak az ujabb kiadasokba, de az esetek 99%-ban egyutt lehet elni veluk. Akik fanyalognak azokkal nem letorkollni kell. Nem egy embert sikerult raszoktatnom linuxra es az a tapasztalatom, hogy ertelmes magyarazattal elfogadjak, hogy mas a filozofiaja, mint az MS rendszernek.

-Nem, nem a resze. A HP megoldasa, de tutin kivalthato vele a soros port-ssh... kombo, ha kell. Bar en ha lehet az ssh-t preferalom.

Egy uj labdat dobnek fel:

Ami zavar es ugy latom, hogy sokan belefutnak, az a frissitesek utani macera. Rendszeres, hogy egy update utan az addig tokeletesen mukodo rendszer nem indul, baj van a grub-bal, vagy csak eltunt az addig mukodo video gyorsitas. Teszteletlenul, kapkodva dobjak ki az ujabb es ujabb kiadasokat.

https://frescho.hu

(#152) Nowhereman válasza frescho (#151) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nos. a gyakori féligkészvberzióváltogatás tényleg gond. A kis piacarány mellett ez tartja vissza a kiadokat a platform támogatásától szerintem - a magas disztribució divergencia mellett. De vannak LTS verziók, kissé kiforrottabbak.
És kissé benne van ebben a mondatodban - bocsájtsd meg - a vidózjúzer. Az, hogy egy win98-ra írt progi nem ment 2000-en az aprogramozó hibája, ha 8.04-re írt progi nem megy 9.10-en az meg a rendszeré... Bár tény, hogy a fressentés nem mindig tökéletes, de azért látot már a világ a windowst is fejre tud állni tőle, mint a huzat...

"A Windowsnak semmi baja, csak a helyen kell kezelni."-ugh!
A linuxnak is megvannak a nyűgei, de gyakran eltörpülnek a Windowsé mellett. Ha már az oprendszerválasztónál tartunk - linuxban kissé macerás az alapdefínió beállítása - de a windows sajátja még a nem MS rendszereket fel sem ismeri! De nekem még az is előfordult, hogy installkor simán törölte is a nem MS fájlrendszereket tartalmazó particokat(találd ki, mennyire boldog voltam miatta), pedig nem volt ukázba adva neki. Ha olyan kóser és kiforrott egy oprendszer lenne, akkor miért él meg sok cég abból, hogy a megletősen ratyi MS modulok helyébe saját segédprogramot kínál?...

Miért rójuk fel a linux hibájának azt, ami a windowst méginkább érinti?

Utánam a kondenzcsik!

(#153) frescho válasza Nowhereman (#152) üzenetére


frescho
addikt

Az atlag user, aki windowsrol jon letolti a legfrissebb darabot es az alapjan itel. A legnagyobb gond az, amikor egy sima update utan hasal el a linux. Ahhoz, hogy ezt kritizalom ne keverd bele a Windowst. Ez szimplan fejlesztesi/tesztelesi hiba. Nem nagyon talalkoztam olyan programmal, amit ne lehetett volna az uj verziora ujbol leforditani. Ha maskent nem static libbel mennie kell.

LTS: Van par szerverem, amin meg mindig 2003 koruli disztro fut. Nem otthoni gepen RHEL vagy debian fut.

Ne relativizalj. Igen, a win sok szempontbol hulladek, de sok szempontbol jobb, mint a linux. Az MS sok dolgot emel at az open source programokbol. Miert ne tehetne meg ugyanezt a kozosseg is?

Amit pozitivumnak latok az opens source kozossegben: nyitottsag es hogy elobb-utobb mindenre szuletik megoldas (pl. vaapi). Fokozatosan no az ereje, egyre tobb vallalat tamogatja.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#154) Vladi válasza frescho (#153) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez a "frissítés után fejre áll a rendszer" tipikusan a csapnivaló munka gyümölcse. Attól a technológia még kiváló, hogy egyesek ügyetlenül használják. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#155) frescho válasza Vladi (#154) üzenetére


frescho
addikt

Ezt senki sem vitatja. Sok teruleten eskuszom a linux/unix folenyere.

A debian lassu release ciklusa pont ezert tetszik. Ha valami kell leforditom magam, de az alap stabil. Ubuntut sima apt-get update, upgrade utan lattam mar doglodni ugy, hogy semmi extra tarolo nem volt beallitva.

https://frescho.hu

(#156) sztikac


sztikac
őstag

Az is tény, hogy amikor windowsból átlépünk linux alá és elkezdünk böngészni, akkor a sebesség különbségtől valószínűleg leesik az állunk.

na itt hangosan felröhögtem :D

(#157) CPT.Pirk válasza sztikac (#156) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig van benne valami. Tényleg gyorsabbnak hat pl. nálam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#158) eziskamu válasza sztikac (#156) üzenetére


eziskamu
addikt

Én viszont azt nézem, hogy pl az ilyen VSYNC hibákat Win7/Vista alatt megoldották alapból, az Ubuntu alatt meg megálltak ott, hogy 3D oszt jól van. Hiába tud jobb effekteket az Ubuntu(ba épített Compiz), ha az ablakmozgatásnál és videólejátszásnál még mindíg elcsúszik gyors mozgásnál/mozgatásnál a kép/objektum alsó és felső része egymástól. Jó biztos valahol be lehet állítgatni ilyeneket, de ha már beállítottam a maximum effekteket, miért nem alapbeállítás az.
Meg valahogy olyan szedett vedett az egész, de itt jön be az, hogy a felületet ugye nem programozóknak kellene tervezni, hanem megfelelő Designereknek. Rendben hogy a közösségben nincs ilyen potenciál de talán az Ubuntu mögötti cégben lehetne. A Kubuntun meg érződik, hogy mellékprojekt.
Nekem elég gyors a Win7+Chrome is :) , az Ubuntu alatti firefoxtól meg azért esett le az állam, mert hogy nézhet ki Ubuntu alatt ratyibbúl a Firefox, mint Windows alatt.
Még az oldalakon lévő elemek és szövegek is jobban elcsúsznak a az Ubuntu alatt, mint Windows alatt, pl freemail :)
Valaki lenyúlhatná már A SnowLeopard felületét forráskódostúl ;]

[ Szerkesztve ]

(#159) sh4d0w válasza Nowhereman (#152) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

"a windows sajátja még a nem MS rendszereket fel sem ismeri!" - nem ismeri fel, mert a saját rendszerén kívül a Microsoft nem hajlandó elismerni más rendszer létezését, de ugyanez igaz az Apple-re is. Nyilván nem lenne nagy durranás megírni erre egy szoftvert, de akkor az már elismerést jelentene, ami marketing okokból erősen hanyagolandó.

https://www.coreinfinity.tech

(#160) PuMbA válasza eziskamu (#158) üzenetére


PuMbA
titán

", az Ubuntu alatti firefoxtól meg azért esett le az állam, mert hogy nézhet ki Ubuntu alatt ratyibbúl a Firefox, mint Windows alatt.
Még az oldalakon lévő elemek és szövegek is jobban elcsúsznak a az Ubuntu alatt, mint Windows alatt, pl freemail"

A Chrome ugyanúgy néz ki Ubuntu alatt is,mint Windows alatt és a szövegek sem csúsznak el + mérföldekkel gyorsabb,mint a Fox.

[ Szerkesztve ]

(#161) eziskamu válasza PuMbA (#160) üzenetére


eziskamu
addikt

Na akkor azt kipróbálom majd, de előbb még a tunerrel bajlódok egy csöppet.

(#162) Nowhereman válasza CPT.Pirk (#157) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nekem általában gyorsabbnak tűnik minden szoftver ubi alatt. Openoffice kb fele idő alatt nyitja a doksikat. Az ah264-es kódolású szépen videó megy, windows alatt totál nézhetetlen...

Utánam a kondenzcsik!

(#163) sztikac válasza CPT.Pirk (#157) üzenetére


sztikac
őstag

Elhiszem, hogy _nálad_ gyorsabbnak hat, de ez a "a sebesség különbségtől valószínűleg leesik az állunk" akkor is durva vicc :)

#158: tearing-re guglizz, 2010-re már eljutottunk odáig, hogy az esetek nagy részében megoldható a dolog :DDD

szerk.: "de itt jön be az, hogy a felületet ugye nem programozóknak kellene tervezni, hanem megfelelő Designereknek."

most mér'? pólót is terveznek. Egyik egy kis GUI tervezés, másik nap egy kis pólótervezés, harmadik nap meg comittol egyet mondjuk a schedulerbe :DD

[ Szerkesztve ]

(#164) eziskamu válasza sztikac (#163) üzenetére


eziskamu
addikt

Ezt nem én találtam ki, de egyet értek vele. Ezt még Juhász Pici mondta. Aki debreceni, valszeg tudja kiről beszélek :)

[ Szerkesztve ]

(#165) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Az írás frissült. És az én tudásom is. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#166) CPT.Pirk válasza sztikac (#163) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem aszt írtam, hogy _csak_ nálam tapasztaltam ezt. Próbáld ki. Azt én sem állítom, hogy leesik az állam, de egyszerűen könnyedebben mennek a dolgok, persze ennek feltétele normális net.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#167) Vladi válasza sztikac (#163) üzenetére


Vladi
nagyúr

szerintem is vicc, hogy 27k-ért a w7 még csak a hdd szüttyögtetei, amikor fedora 12-n már netezek. Elég morbid vicc.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#168) Nowhereman válasza sztikac (#163) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nos azzal, hogy a chrome-ot mérföldekkel jobbnak minősíti valaki, akkor a linfoxot simán lehet leesett állal minősiteni a winfoxhoz képest. Arról ne is essék szó, hogy ha nem megy közben a letöltés(igen a fox nem tolong olyan jól a sávért), akkor a foxhoz lévő reklámblokkolóval és társaival belőve eléggé versenyképes bármivel szemben...

A felület meg izlés kérdése. A gnome-ot nem cserélném windows felületéért, és ha valakinek a neten lévő ezernyi skinből egyik se elég pofás, hát szabad a pálya.

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#169) hcl válasza eziskamu (#158) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát nekem Kubi alatt nincs se vsync hibám, se az oldalak nem esnek szét. FF alatt max. az esik szét, ami amúgy más rendszeren futó FF alatt, de az a jellemző inkább, hogy FF alatt jó valami, Chrome alatt jó, IE nem jó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#170) V.Stryker válasza Nowhereman (#168) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezzel a reklámblokkolóval és flash blokkolóval az a gond, hogy már bejött és akkor tiltja le. Én is ebben a hitben volt és használtam,hogy majd gyorsabb lesz. Fenét, nálam pl látszik, hogy betölti a flash reklámot és utána tiltja le. :((

A chrome-ról meg leálltam mert egy pár oldal nem jött be vele csak a nagy fehérség, amelyek firefox alatt meg simán bejöttek. Persze sebességben sokkal jobb, de ez nem mindig elég.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#171) sztikac válasza Vladi (#167) üzenetére


sztikac
őstag

Attól még hogy linuxon szar a sleep/hybrid sleep, windowson nyugodtan használhatod :DDD Azt meg nem hiszem, hogy a fedorád 2 másodpercnél gyorsabban bootolna...

(#172) eziskamu válasza hcl (#169) üzenetére


eziskamu
addikt

Milyen videókártyád van, és milyen driverrel használod?

(#173) Nowhereman válasza V.Stryker (#170) üzenetére


Nowhereman
őstag

No és mikor nem kell kiixelned a reklámot, hogy az alatta lévő olvasnivalóhoz hozzáférj? Az nem időbe telik?

chromeról meg - én rühelem, ha egy magánStasi aktázza a szörföléseimet...

Utánam a kondenzcsik!

(#174) V.Stryker válasza Nowhereman (#173) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De így azon kívül,hogy te nem látod a reklámokat, más értelme nincs. A nagy eredmény akkor lenne ha az oldal betöltése közben már tiltaná. Na, akkor már gyors lenne a cucc. De ez így csak egy valami. És sajnos egyre több oldal flash alapú vagy a fontosabb dolgok is mint flash alapúak, így nekem is le kellett szoknom róla. :((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#175) bambano válasza V.Stryker (#170) üzenetére


bambano
titán

Nekem nem tölti le a blokkolt reklámokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#176) V.Stryker válasza bambano (#175) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt én Win7 alatt vettem észre, hogy flashblock-ot használva egy pillanatra megjelentek a reklámok és utána tiltotta le csak.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#177) CPT.Pirk válasza sztikac (#171) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A sleepből fölébredés nem azonos a bootolással.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#178) sanzi89


sanzi89
addikt

Sejtettem, hogy ez lesz a cikk fórumából, mint sok más hasonló témájú fórumból. :( Nagy kár érte...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#179) hcl válasza eziskamu (#172) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Bocs, nem voltam netközelben.
Ubuntu 9.10, Nvidia 8600GE, és az Ubi által leszedett Nv driver, valójában fogalmam sincs milyen, mert még nem volt vele gondom -> nem nézegetem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#180) Nowhereman válasza V.Stryker (#176) üzenetére


Nowhereman
őstag

nekem egyszer előfordult, hogy egy honlapon olyan üzenet fogadott, hogy kapcsoljam ki a reklámblokkolót, mert ők a reklámozóikból élnek. - valamit már a neten is művel...

Utánam a kondenzcsik!

(#181) hcl válasza Nowhereman (#180) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Vajon létezik ember, aki ezekre a flashreklámos-kamus-átverős akármikre nem hogy rákattint, de még be is dől nekik? Elhiszem, de OMG.

Mutogatni való hater díszpinty

(#182) PetX


PetX
aktív tag

Túlságosan sok felé húz a linuxos társadalom, túl sok a disztro.
Egy átlag usernek irányítás kell, fix pontok, ököl szabályok, mit hol talál, nem distronként teljesen más elgondolás. (de ez nem csak egy átlag usernek szükséges sztem)
Fel kellene fogni, hogy ha már van egy GUI ami minden szempontból jó, akkor csak azt kellene tökéletesíteni frissíteni, persze most azt mondjátok, de hát pont ezért jó a linux mert óriási a szabadság, de erre én azt mondom pont ezzel riasztanak el sok felhasználót.

Hja még valami, tudja valaki miért nem tudnak normális drivert írni az ATI kártyákhoz?
Mert, hogy még nem találkoztam egy olyan driverrel sem, amit ha felrakok és működik egyből az is biztos.
Most az AMD nem fejleszt drivert vagy mi a fene van? nV bezzeg megy döcögés nélkül

[ Szerkesztve ]

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#183) lumpen_stex válasza Bcy+ (#3) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

vesa vagy vga driverrel minde vga megy... ubuntu-ban meg ott vann a restricted modules csomag, abban benne vannak a a gyári meghajtók.

(#184) lumpen_stex válasza PetX (#182) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

Ott tévedsz, hogy azt hiszed alinux hülyéknek való. A linux azoknak való akik tudják amit csinálnak.

Gui meg giu között kb annyi a különbség, hogy egyiket itt van van az X a másikban meg ott. Ha nem tetszik akkor felrak egy xp skint aztán olyan mint az xp. A használt programok ugyanazok tök mindegy, hogy kde vagy gnome, stb ablakkezelőd van.

(#185) eziskamu válasza lumpen_stex (#184) üzenetére


eziskamu
addikt

Rólad, és a hasonszőrüekről a piroskás vicc jut eszembe:
-Nagymama, miért olyan nagy a füled?
-Hogy jobban haljalak, kisunokám.
-Nagymama, miért olyan nagy a szemed?
-Hogy jobban lássalak, kisunokám.
-Nagymama, miért olyan nagy az arcod?
-Mert Debiant használok! ;]

Nem kell hülyézni a felhasználót, pláne mert próbálkozna, de elakad, pláne amikor egy 2 éves leírás már nem jó, mert egy vesszőt pontosvesszőre kéne már cserélni, vagy a másik disztró másik könyvtárba pakolja a cuccokat, vagy azillető, aki felrakta a leírást, életében ki nem próbálta.

Másik történet:
Annak idején, amikor az első gépemet vettük egy bontóból (nem röhög!) és utánna láttam, hogy a floppy-t rosszúl "ismeri fel" a BIOS, rákérdeztem a számtechtanárnál, hogy, hogyan lehet beállítani. Válasz: Hű az nagyon bonyolult! Visszavittük, gondolom sejtitek mi lett, BIOS setupba belép, első menűpont alatt kiválasztja a jó tipust, és menti :) .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.