Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Ha egy viszonylag gyors gépnek összezárom a hátsó difijét azzal a gumikon kivül rosszat teszek valaminek?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5252) JoinR válasza JoolsNOS (#5251) üzenetére


JoinR
senior tag

Az irányíthatóságnak :))

(#5253) ADAM1337 válasza JoolsNOS (#5251) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Milyen gép ? 4wd vagy 2wd illetve milyen felületen ?
Nálunk a rwd driftbe inkább nyitott difivel mennek mert a versenyeken jobban lehúzható nyitottal 1-1 hosszú ív tökéletesen.

(#5254) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Wltoys 12428 brushless. Csak marhulásra van. De pl a nyitott difivel fánkozásnál a belső iv elemelkedik és a levegőben forog a kerék. Volt már zárva akkor jobban ment neki. Csak mielőtt visszazárom érdeklődök, hogy valamit tönkrevág-e hosszabb távon.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5256) st6969 válasza DJGABI (#5192) üzenetére


st6969
őstag

Ezeket a kábeleket a linkelt eladóktól vegyem, vagy csak random linkelted be? Jobb lenne minőségi eladót találni az Alin, mert azért áram folyik rendesen, kell a vastagabb vezeték. Itthoni shoppokban néztem, de horror áron volt.
Ha tud valaki bevált Alis eladót ilyen kábelekhez, azt megköszönöm :R

(#5257) DJGABI válasza st6969 (#5256) üzenetére


DJGABI
addikt

csak példaként linkeltem.
balance csatinál kb tök mindegy, ott nem megy nagy áram.

AWG-t kell figyelni, itt írja hogy kb melyik meddig ajánlott [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5258) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, rc autót szeretnék venni , terepre ( fű , kövek, erdő stb ilyenek) , tudnátok ajánlani valamit ? Akár aliról is ? Ott pl rengeteg van és nem tudom melyik lenne jobb ...
Itthon ami így szimpi az a WLtoys A959-B , Wltoys 12428 , WLtoys Victorious A333 , alin meg elsősorban ez

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#5259) patomi válasza blu79 (#5258) üzenetére


patomi
őstag

Nekem A333 van, korábban akku gonddal fordultam itt a srácokhoz. Kertbe bohóckodni, kutyával játszani(mégse nekem kell futni utána) tökéletes, de terepező képessége nulla. Nagyobb fűben el tud akadni. Az itt ajánlott akku sokáig bírja, fél óra folyamatos móka megvan, de lehet több is.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5260) blu79 válasza patomi (#5259) üzenetére


blu79
addikt

Akkor lehet inkább a A959-B -t választom... ahogy elnézem a videókon az mindenre jó...
Jó akkut hol lehet beszerezni ?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#5261) JoinR válasza blu79 (#5260) üzenetére


JoinR
senior tag

Az A959 se lesz nagy eresztés terepen, egyszerűen méretéből adódóan. Ezek közül a 12428 a legjobb természetes terepen, de csodát attól se kell várni.
Szerk: Akku: Hobbyking

[ Szerkesztve ]

(#5262) blu79 válasza JoinR (#5261) üzenetére


blu79
addikt

Köszönöm :R

esetleg ajánlani tudnál más autót is?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#5263) JoinR válasza blu79 (#5262) üzenetére


JoinR
senior tag

Ennyiért szerintem a 12428 a legjobb. Ha mégis a kisebbeket vennéd, akkor az A959 helyett már inkább a 144001-et ajánlanám, ami kb. az utódja.
Ha kompromisszummentes megoldást keresel, valami ilyesmit mondanék :))

(#5264) blu79 válasza JoinR (#5263) üzenetére


blu79
addikt

köszii :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#5265) napoleon2323 válasza JoinR (#5263) üzenetére


napoleon2323
tag

A legvállalhatóbb kompromisszummentes megoldás terepre az 1/5 kraton csaknem 300.000 Ft-ért? :D Korrekt.

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#5266) DJGABI válasza napoleon2323 (#5265) üzenetére


DJGABI
addikt

pff és ennyiért még villanyos? tiszta gagyi :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5267) SoulReaver válasza blu79 (#5258) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szia.

Nem tudom mennyire szeretnél belemerülni a hobbyba, de 2 éve én is a wltoys 12428-al kezdtem, pedig nagyon ellene voltak itt sokan, mondván, az egy játék kategória, stb... Nem hallgattam rájuk, megvettem, költöttem rá egy kisebb vagyont, de akkor sem volt élvezhető vele a játék... Szinte mindig felborul, bármilyen terepen. 3x cseréltem benne kormány szervót, mert amikor kicsit is ütést kapott a kerék, eltörtek a műanyag fogaskerekei. Másik szervót csak is ugyan olyan 5 eres-t tudsz bele venni, van már hozzá fémfogaskerekes is, de ettől még ugyan úgy borulni fog.

Miután megszabadultam tőle, vettem egy vrx sword nevű kínai csodát. Ennek van több néven futó társa is, pl: FTX Carnage.
Ezek már jobbak egy pár fokkal. Gyárilag olajon telók, külön vezérlő, brushless motor, lipo akksi. Állítható futómű, jobban veszi a terepet is, aránylag strapabíró.

Kicsit drágább, de hidd el, spórolsz vele sokat :)

(#5268) blu79 válasza SoulReaver (#5267) üzenetére


blu79
addikt

Köszi a tanácsot :R , igazából kis kikapcsolódásra / szórakozásra kellene de azért annyira gagyit nem akarok venni ezért is érdeklődtem itt , helikoptereztem , most kapok egy kezdő drónt (dji Tello) de ezt az rc autózást is kipróbálnám, családban van egy rc autó de az csak aszfaltra jó ... nekem nem jön be mert az sztem kevésbé élvezetes... Lehet maradok inkább amit fentebb kolléga emlegetett 144001-nél , néztem videókat és egész jónak tűnik :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#5269) SoulReaver válasza blu79 (#5268) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szívesen.

Még annak utána járhatsz, hogy pótalkatrészekkel hogy áll ez a verda. Mert ha esetleg törik valami, és nincs hozzá másik, akkor nem tudsz vele mit kezdeni. Ez az 1/14-es méret arány elég kicsi. apró buckák is dobálni fogják, ha nyomod neki. Minimum 1/10-es méretaránnyal lehet jókat szórakozni.

[A traxxas slash-em.] (Már eladtam) ezzel már lehet élvezni az offroadozást.

[ Szerkesztve ]

(#5270) atok666 válasza blu79 (#5268) üzenetére


atok666
őstag

Szerintem is legalabb vmi 1:10-es gepet nezzel, ha nem szeretned, hogy elekadjon a picit magasabb fuben, buckakon.

Atok

(#5271) JoinR válasza DJGABI (#5266) üzenetére


JoinR
senior tag

Erdőbe belsőégésűt már csak nem ajánlok..

(#5267) SoulReaver : ez van ha egy játékkal hobbi szinten játszol :) én tucatnyni 3S akksis kört mentem probléma nélkül, még a megrendelt pótalkatrészek sem kellettek. Nyilván tisztában vagyok a korlátaival. Tuningolni meg mindig drágább, mint egy eleve jót venni. Ettől függetlenül átlagos felhasználásra szerintem teljesen megbízható a 12428, és ennyiért nincs is nagyobb, ami érdemben jobb lehetne terepen.
A truggyk nyilván kevésbé borulnak a széles tengelytáv miatt, mondjuk én sosem tudtam megbarátkozni velük a valóságtól elrugaszkodott arányaik miatt.

[ Szerkesztve ]

(#5272) SoulReaver válasza JoinR (#5271) üzenetére


SoulReaver
veterán

Mi az az átlagos felhasználás?

Mondom mire alkalmatlan... MINDENRE. Olyan, hogy terepen driftes kanyar.... Borul azonnal... Max egyenesen tudsz vele menni... Telókba nincsen olaj... Tömítés sincs benne, hogy legalább tölthess bele...

Tuningolni már csak azért is kellett, hogy legalább az alapvető gyengeségeit ki kalapáld, de akkor sem lett jobb...

Nagyon minimális mozgásra képes, ha nekem ez ellen érvel valaki, azt kinevetem, mert biztos, hogy hülyeség... 100-ból 98 ember velem ért egyet, face csoportokban is...

(#5273) JoinR válasza SoulReaver (#5272) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha ilyen túlerőben van a véleményed, akkor meg sem próbálnék érvelni, köszi, hogy megosztottad a tapasztalatod :R

(#5274) motoflug


motoflug
őstag

Én is pont most keresek hóban, sárban csapatni valamit. Annyi, hogy megcsinálnám scale-re, menne rá egy keménykaszni, szebb kerekek.

Ez kb. ugyanaz a platform, mint a fent említett wltoys, teszt videókban elég jónak tűnt.

[link]

Engedjem el?

(#5275) JoinR válasza motoflug (#5274) üzenetére


JoinR
senior tag

Szerintem nem ér közel kétszeres árat a WLToys-hoz képest, igazából a brushless a nagy plusz hozzá képest, ha jól látom.

(#5276) motoflug válasza JoinR (#5275) üzenetére


motoflug
őstag

Lehet a sima brushed verzió lenne, csak ott a 2in1 szabival van bajom, sokaknak ment gallyra, én meg ugye pont sarazni használnám majd. A vázgeometriájuk ugyanaz, ahogy néztem még ez lehet opció: [link] Itt egyből vennék bele vízálló BL szettet meg egy alap távot. Árban nem tudom olcsóbban jönnék-e ki a végén.

(#5277) JoolsNOS válasza motoflug (#5276) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Elektronikacserénél viszont a szervóval szopsz. Mert az nem szabvány. Én csináltam neki keretet vékony lemezből, úgy már belement a szabvány is.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5278) motoflug válasza JoolsNOS (#5277) üzenetére


motoflug
őstag

És ezzel mi a helyzet?

(#5279) JoolsNOS válasza motoflug (#5278) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Szemre használhatónak tűnik.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5280) üszök válasza JoinR (#5263) üzenetére


üszök
őstag

Ohhh. Ez az 1/5 kraton egész jó. Ha van Eu ban érdekelne is. És sajnos igaz,hogy ilyenekkel lehet jókat menni. Az 1/8 truggy jó még,de ezek a leg költségesebbek. Az 1/10 autók kis része még elmegy fűben,de a nagyja már nem szereti. 1/10 alatt meg lakásba valóak az autók.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5281) gainwardgs válasza üszök (#5280) üzenetére


gainwardgs
addikt

Van, 350ezer :DDD

(#5282) motoflug


motoflug
őstag

Na közben szembejött egy akció meg kupon, így elvetettem a Wltoys vonalat. Megrendeltem az Axial copy alvázat, azzal fogok majd sarazni.
Terv: télen sárban, hóban maszatolni vele, kicsit ugratgatni, kb mint itt: [link]
Otthon van hozzá olajos teló, az belemegy, illetve alapból szétszedem és újra összerakom csapágyakkal.

Kérdéseim:

- Milyen vízálló kefés motort ajánlanátok, hogy kicsit haladjon az autó? Gyári pinionja 15-t, spur 56t, utóbbit meghagyom, a pinionra nincs tippem milyenre cseréljem, ha cseréljem.
- Milyen szabit érdemes? A hobbywing 1060-at néztem, kár, hogy csak Tamiya csati van.
- Honnan vegyek bele és milyen zsírt a teljes zsírzáshoz?
- Teleszkópolajból mit ajánlanátok? :R

(#5283) SoulReaver válasza motoflug (#5282) üzenetére


SoulReaver
veterán

A videón egy trx4 megy, de az nem erre való...

(#5284) motoflug válasza SoulReaver (#5283) üzenetére


motoflug
őstag

Tisztában vagyok vele, nem is erre irányult a kérdésem. :)

Amúgy nekem nem jön be a sok nemlétező autóforma, így mindenképp scale géppel fogom csapatni, néztem videókat és a wltoys/feiyue vonal kb. mindenre felborult. Tudom, hogy a trial alváz sem pont erre van, de lejjebb viszem a súlypontot.

Úgy néz ki ez a szabi lesz: [link] és innen egy 21t-s motor, ha jól értem, minél alacsonyabb a száma, annál gyorsabb: [link]

Valami ilyesmi ökörködés lesz a vége: [link] , egyébként meg visszarakom majd a 35t-s motort és mehet mászni. :)

A többi kérdésem még mindig aktuális :F

[ Szerkesztve ]

(#5285) tvamos válasza motoflug (#5284) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igy gondolod a mudbug-ozast?

Nekem is kene egy vizallo ESC. Esetleg szervo...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5286) JoolsNOS válasza motoflug (#5282) üzenetére


JoolsNOS
veterán

"A hobbywing 1060-at néztem, kár, hogy csak Tamiya csati van."

Levágod és olyat forrasztasz rá amilyet akarsz.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5287) üszök válasza gainwardgs (#5281) üzenetére


üszök
őstag

Hol láttál? Az X MAXX is nagyjából annyi,és az egy műanyag fos az Arrma-hoz képest.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5288) motoflug válasza tvamos (#5285) üzenetére


motoflug
őstag

Meg ilyesmi, nagyon bejön. :C

(#5289) gainwardgs válasza üszök (#5287) üzenetére


gainwardgs
addikt

Hát néztem teszteket, és eddig úgy tűnik az x-maxx jobban bírja

Kb vicc hogy az új az arrma, alumínium maga a váz meg az alja,aztán csávónál első használat után elgörbült mint a xar, ugyanúgy elgörbültek a vázmerevítő rudak is..
Azért ennél az árnál ezt nem nagyon kéne :N
Náluk van, elég sok márkás modellt árulnak, csakhát az ár, főleg az említett problémákkal, kitudja mi jön még majd elő rajta idővel, arrma difik is elég kényesek ahogy olvastam :K
Itt láttam [link]

Nekem bőven elég lenne egy kraton 4s,csak hát az se 2 forint :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5290) tvamos válasza motoflug (#5288) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos nem talalom azt a videot, de a sofor babu kis szervokkal mozgatja a kormanyt, meg a sebessegvaltot, ezer LED, utana meg a kovetkezo reszben a csili-vili autoval megy tokon paszulyon... mint ezek: [link] Uber brutal...

(#5287) üszök
Amugy te errol a geprol irsz, hogy "műanyag fos"?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5291) motoflug válasza tvamos (#5290) üzenetére


motoflug
őstag

Nagyon jó kis vidi. :K

Szerintetek praktiker/obi vonal játszik, ha zsírozni akarom a fogaskereket? Milyen cuccot vegyek?

(#5292) üszök válasza tvamos (#5290) üzenetére


üszök
őstag

Persze.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5293) gainwardgs válasza motoflug (#5291) üzenetére


gainwardgs
addikt

Sima hőálló gepzsirt használok :K

(#5294) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Ha csapatásra kell autó, akkor számít a kerék/gumi átmérője? Vagy inkább a minta/szélesség a fontos?

Köszi :R

(#5295) tvamos válasza üszök (#5292) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat... nekem a Kyosho Infernom is alu alvazas, de igazan franko akkor lenne, ha valami magnezium alloy lenne. Ha elhajlik, eleg puruttya egyengetni, meg ha kiszakad belole a kerekfelfuggesztes, akkor inkabb cserelni kell azt is. Persze az is igaz, hogy hajlitok magamnak masikat a muhelyben...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5296) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, ezekről a Maverick autókról mi a véleményetek ? (A kék-ekre gondolok :) )

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#5297) ADAM1337 válasza blu79 (#5296) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Túlárazott ipari hulladékok.

Milyen célra milyen gépet szeretnél, mekkora keretből ?

[ Szerkesztve ]

(#5298) blu79 válasza ADAM1337 (#5297) üzenetére


blu79
addikt

Hát ilyen 60 max. Felmentem idáig a 25 ről... terepre kellene

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#5299) JoinR válasza blu79 (#5298) üzenetére


JoinR
senior tag

Felmentél 60-ig, de már magyar boltban nézelődsz, azaz minőségben pont ugyanott vagy :DDD

(#5300) blu79 válasza JoinR (#5299) üzenetére


blu79
addikt

Akkor hol erdemes valami jó autót venni? :)
Es mit érdemes venni? Elég nagy a választék ....

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.