Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) Simonarancs válasza Volkov (#4750) üzenetére


Simonarancs
csendes tag

Az aksi C érték azt jelzi mennyi Ampert tudna MAX felvenni (persze ott a 30 sec-és pillanatnyi de azt most nem részletezem illetve a gyártók szeretnek sokat mondani ;] )

Szóval: adott egy 1000mAh aksi mondjuk 20C-vel, egy C az az akku mAh-ja vagyis 1000 jelen esetben, ezt 20-al megszorozva megkapod, hogy 20.000 vagyis 20 ezer mili Ampert tud leadni, vagyis 20 Ampert max. Ha ennek az értéke nagyobb az sose baj, ha kevesebb mint amennyit a verda kér akkor melegíti az akkut, ami miatt majd károsodni fog. Nekem 90 amperes motorom van, ezért 2 1000mAh 75C-s aksit kell használnom párhuzamosan kötve ami akár 150 Ampert is le tud adni... POWEEEEEEEEEEEEEEEEERRRR :Y :Y,

Tesómnak olyan kocsija van, 500mAh 45C-s aksival megy mint a bolond gomba :)) Nagyobbat egyszerűen nem érdemes, nem használja ki a gyári elektronika :K

Amúgy a telefonos is jó lesz, csak óvatosan kend meg, nem kell mérő zsírban állnia :K

[ Szerkesztve ]

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#4752) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Miért van az, hogy a lipo őr 3,3 ra van állítva, de már 3.5nél elkezd visítani. Illetve ha leállítom a gépet, akkor pár perc után "visszatölt" az akksi kb 3.6ig. Ez normális?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4753) tvamos válasza JoolsNOS (#4752) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez teljesen normalis.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4754) Simonarancs válasza JoolsNOS (#4752) üzenetére


Simonarancs
csendes tag

Pillanatban leesik 3,3-ra ha nagy áramot veszel fel, riaszt, "megnyuszik" az aksi és ennyi. Én 3-ig néha le merítem, ha nagyon benne vagyok :DD De a 3,3 az ideális, akkor 3,5-6 rá felmegy és tárolható egy darabig ami valljuk be nem fog sokáig tartani 👀

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#4755) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Ez a két csatlakozó egymásba megy?

Mert inkább az elsőt rendelném, azt ránézésre könnyebb széthúzni. De az akksikon meg inkább a másodikat láttam kép alapján. XT60 marha nehezen jön szét. Áttérnék erre.
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4756) üszök válasza JoolsNOS (#4755) üzenetére


üszök
őstag

Én biztos nem vágnám le az XT60 at,hogy ezt rá tegyem. Ez is nehezen jön szét,és kisebb mint az XT60. Rosszabb megfogni. Tegyél HXT 4mm csatit az jó hosszú meg lehet fogni rendesen. Viszont az is nehezen fog szétjönni.
Mindkét képen ugyan az van amúgy. A baloldalin egy széthúzott T a jobboldalin meg össze vannak dugva egymásba.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4757) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Csatlakoznék. Még csak szokom a vasat egyelőre
Egy jobb minőségű difi zsírt tudnátok ajánlani ami jó lenne a járgányhoz?

Köszönöm :R

(#4758) JoolsNOS válasza üszök (#4756) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Akkor marad az xt60. (azt is úgyis már én tettem fel) Csak videókon olyan könnyedén húzzák szét ezeket a kábelnél fogva. Én ha az xt60at húznám úgy tuti a kábel jönne ki a csatiból...
Ránézésre amúgy nem ugyanaz. Bal oldalon recés és benne van egy xt felirat, a másiknak tök sima a felülete.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4759) üszök válasza JoolsNOS (#4758) üzenetére


üszök
őstag

Attól még egyformák mert van benne egy xt felirat. A vezetéknél fogva semmiképp nem húzgálnám ki,mert ha valamelyik kiszakad lehet matyikázni míg vissza forrasztod. Gondolom a legolcsóbb Kínai XT60 at vetted,azoknál szokott előfordulni,hogy alig lehet széthúzni. Igazából nem a műanyagnak kell szorulnia hanem az érintkezőknek kellene.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4760) kiskakas


kiskakas
senior tag

Urak,ezen a Remo E9901 ESC-n van egy gyári led vezérlő csati, a gyári távirányítón detto a ki/bekapcsolója. Ez csak valami vezérlő jelet adhat vagy vajon 2 kisebb fehér ledet meg is tudna hajtani? semmilyen doksit nem találok róla :(

(#4761) JoolsNOS válasza üszök (#4759) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Biztos nem a műanyag szorul. Most egy be nem épített pár csati "apukáját" kicsit megszorongattam és egyből szinte semmit nem tartott. Tehát ott tudom szabályozni, mennyire szoruljon. Persze csak egy kicsit fogom, mert az ugye megint nem jó ha csak szétesik a csati. De annyit fogok rajta állítani, hogy ne kelljen 1 percet kínlódnom mire széthúzom. Főleg ha neadj isten ég az akksi... ;]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4762) kiskakas


kiskakas
senior tag

Illetve valakinek ötlet,hogy a jelzett csatlakozót honnan tudnám beszerezni? Ma délután órákat pöcsöltem vele, régi cdrom audio kábelekből próbáltam csatlakozót gyártani,de ez sokkal kisebb..

(#4763) JoolsNOS válasza kiskakas (#4762) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ez JST nem?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4764) kiskakas


kiskakas
senior tag

az lesz, de melyik? :F

(#4765) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok!

Tavasztól a 10-es út mentén (Pilisszentiván és környéke) van valakinek kedve esetleg csapatni nagyon hobbi (casual) szinten (általában hétvégente)?

Leginkább driftre keresnék társaságot, de akár offroadozás is beleférhet. :)

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#4766) George0110


George0110
újonc

Sziasztok, egy kis segítség kellene. Vettem egy WL979-b gépet, ami kibontás után szépen ment kb. 2 percig. Utána se előre, se hátra, csak a kormány működik. Akkuk, elemek jók. Hogyan tudom kiszűrni, hogy az adó rossz, vagy a vevő, ha nincs másik irányító és autó? Előre is köszönöm!

(#4767) gainwardgs válasza George0110 (#4766) üzenetére


gainwardgs
addikt

Cseréld meg a rádió vevőn a kormány csatornát a gáz csatornával.
Ha gáz fékre is ugyanúgy fordul, ergo megy a szervó akkor szerintem az adó és vevő is jó.
Én az esc-re tippelek hogy az halt meg.
Nálam is hasonló volt a jelenség, kb 15 percig működött a kocsim utána letiltott az esc mintha lemerült volna az aksi de még volt benne kakaó.
Utána el se indult az esc csak pörgött a ventilátora és kb ennyi.
Én is megcseréltem a csatornákat és szervó ugyanúgy működött, így tippeltük hogy az esc halt meg és igazunk is lett. :K

[ Szerkesztve ]

(#4768) George0110 válasza gainwardgs (#4767) üzenetére


George0110
újonc

Köszönöm a tippet!

(#4769) George0110 válasza George0110 (#4768) üzenetére


George0110
újonc

Képzeljétek, a távirányító ravasza volt belül szétesve, mert hiányzott egy csavar... :(( De legalább könnyen javítható volt! :DD

(#4770) Krisz81


Krisz81
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy-két kérdés az adott verdával kapcsolatban: mugen mbx7r-eco
Honnan lehet beszerezni az alaktrészeket? Persze én is tudok pár oldalt, de az új infó mindig jól jön. Valamint van a verdával kompatibilis rc autó. Az alkatrészekre gondolok( difik,spur,kihajtások, c elem, kaszni. Köszi :)

(#4771) Zolka75


Zolka75
tag

Szevasztok 1kérdéssel fordulnék a hozzáértökhöz
Van egy tamiya tt deszkám illetve 1komplett
Járgány én ajándékba kaptam de idöm sajna nem
nagyon van rá ha dobok ide fel képeket az autórol , akksikrol távról segitenétek kb belöni az árát? Tudom itt hirdetni tilos ezért csak kérdem lehetséges ez itt? Vagy ha tudtok helyet forumot ahol ebben segitséget kaphatok?
Elöre is köszi :R

Zolka, Galaxy A5

(#4772) ADAM1337 válasza Zolka75 (#4771) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

fb: rc börze, vagy rc holmik adok veszek.
Egy üres TT01/02 kb 10-15 ezret érhet de inkább 10. a többit betudod az fb alapján lőni.

(#4773) blountex


blountex
senior tag

Érdeklődnék, hogy valaki vállal-e (vagy tud ajánlani) javítást egy ősrégi (talán 80-as évek eleje) távirányítós autón?
A gond vele az, hogy az autóról letörött az antenna, illetve a távirányítója sem teljesen tökéletes.
Ez még az a fajta ami nem tud egyből jobbra és balra fordulni is, hanem csak egy irányban, tehát még ez is egy kezdetleges funkció.

[ Szerkesztve ]

(#4774) orosziem81


orosziem81
tag

Sziasztok!

Az alábbi alkatrészt keresem:

Differenciál csatlakozó 1/5 méretű benzines autóhoz való. Nekem csak 1db kéne, ezért a szettet nem vásárolnám meg.
3

Ha valakinek van és eladná, kérem írjon.

(#4775) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok!

Lexan body ragasztásához milyen ragasztót ajánlotok. Sima pillanatragasztó nem rongálja meg magát az anyagot vagy a festést?

Mágnest szeretnék felragasztani (kasznitartóhoz).

Ezenkívül még egy kérdésem lenne a festéssel kapcsolatban:

PS57 White pearl (fehér színű) festékkel fogom lefújni a kaszni nagy részét. Ellenben PS31 Smoke (átlátszó) festékkel szeretném az ablakokat kicsit sötétíteni.

Szükséges a már lefestett fehér részt lemaszkolnom, amikor létrehozom a sötétítést vagy nem szükséges?

Köszönöm a segítségeteket!

With every conflict I grow stronger!

(#4776) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!

Egy használható triál gépet mennyiből lehet venni? Akár építeni?

Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4777) ADAM1337 válasza JoolsNOS (#4776) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szia.
Milyen tengelytávot akarsz ?
cmx-et szokták az egy jó alap, kintről rcboss-ról rendelni nekem is az van.
De nagyságrendileg ami tényleg használható 150k környéke.
Legalábbis én most itt tartok vele.
Egy rtr cmx-et vettem 252-es tengelytávosat, rá super swamper meg bedlock, alu linkek, nyomtáv szélesítő, 35t moci, hobbywing 80a kefés szabályzó.

(#4778) SoulReaver válasza JoolsNOS (#4776) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szerintem trx-4 sport.

(#4779) ADAM1337 válasza SoulReaver (#4778) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Amúgy igen, ez egy jó ajánlás, Lipiringen is mennek páran vele, jó súly eloszlás.
Csak az 313 ugye, azért nem mindegy mi a kategória elvárás.

(#4780) SoulReaver válasza ADAM1337 (#4779) üzenetére


SoulReaver
veterán

312mm :P De a hátsó teló tornyokat bentebb lehet hozni, van neki lyuk. Akkor rövidebb lesz.

Nekem ez van, biztos láttad már.

Eredetileg tactical volt. Most már nincs köze hozzá :) Rövidebb, alacsonyabb. HW 1080 szabályzó, gyári motor, 20kg szervó, alu ötvözet, súlyozott felnik(900g/kerék), hyrax predator gumik, stb.

[ Szerkesztve ]

(#4781) JoolsNOS válasza ADAM1337 (#4777) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi!
Mondjuk annyiból már trx4, akkor nem építek.

(#4778) SoulReaver: mi a különbség a sport és a sima között? A sport láttam, hogy olcsóbb.

Más: Kínai gépet akarok rövid ideig 3s lipoval hajtani csak poénból. (youtubon még 4s is bírt a gyári esc)
A C érték milyen legyen? Mert van ahol azt olvastam, hogy ha túl kicsi akkor az akksinak nem tesz jót, ha meg túl nagy akkor túl nagyot szippanthat a nem túl acélos esc és elfüstöl.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4782) ADAM1337 válasza SoulReaver (#4780) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Még nem láttam lippiringen. :)
Most mi kőhegyen voltunk a hétvégén páran.


Meg kihozott egyik srác egy x-maxx-ot 8s-el.

(#4783) Simonarancs válasza napoleon2323 (#4775) üzenetére


Simonarancs
csendes tag

Szia!

Lexan kaszni javítás cipő ragasztóval és gipszkarton falaknál használható hálóval lehet, felkensz a sérült helyre egy jó adagot, rá a hálót bele nyomod alaposan, folpakkal letakarod és az jól össze fogja tartani neked :R Utána tetszés szerint festheted ;)

Pillanat ragasztóval NE CSINÁLD MERT NEM LESZ JÓ, tapasztalat :(((

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#4784) napoleon2323 válasza Simonarancs (#4783) üzenetére


napoleon2323
tag

Szia! :)

Nagyon köszönöm a segítséged! :)

Mágnest szeretnék rögzíteni vele, de akkor beszerzek erre is cipő ragasztót. :)

With every conflict I grow stronger!

(#4785) SoulReaver válasza JoolsNOS (#4781) üzenetére


SoulReaver
veterán

A sport ban nincs sebesség váltó, és nyitható-zárható diffik. Alapból zárt difik, egy sebesség, de nagyon dicsérik.

(#4782) ADAM1337

A télen voltunk az évzáró havas rájdon. Majd idén leszek már többet.

Jóhely biztos a kőhegy, sok képet láttam már róla :) Messze van Debrecentől... :/

[ Szerkesztve ]

(#4786) ADAM1337 válasza SoulReaver (#4785) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen mondjuk hogy nem kiépített pálya én se utaznék 250km-t onnan.
De a Lipiring-re tuti, Tökölre, az valami zseniális pálya.

(#4787) SoulReaver válasza ADAM1337 (#4786) üzenetére


SoulReaver
veterán

Lipiring nekem is tetszik! Bár még csak hóban próbáltam, nedves volt a fapálya is, de megbirkózott vele a trx. Ezek a hyrax predator gumik nagyon sokra képesek. Na meg, közel 5kg a verda :D

(#4788) Simonarancs válasza napoleon2323 (#4784) üzenetére


Simonarancs
csendes tag

Oh hogy nem törött kaszni javítasz! Bocsi :)) habár jó lesz, a cipő ragacs rugalmas, Lexan kasznira tökéletes, mert az is rugalmas :K

Tipp, jó ha az új kaszni még most megerősíted ezzel és akkor nem fog repedni, vagy ha reped is nem terjed gyorsan tovább :C

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#4789) JoolsNOS válasza SoulReaver (#4785) üzenetére


JoolsNOS
veterán

És azalatt nincs élet? Nekem valahogy a trx4 az etalon. Olcsóbban nincs valami normális gép?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4790) Petya25 válasza SoulReaver (#4778) üzenetére


Petya25
addikt

Ez a portáltengelyes gép nagyon állat! :C

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#4791) ADAM1337 válasza JoolsNOS (#4789) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

cmx és azt upgradeled, de a végén hasonlóan jössz ki árban.

(#4792) SoulReaver válasza JoolsNOS (#4789) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem nem nagyon tetszett más trial.
Ebbe is kellett azért egy kis pénzt rakni, de csak mert versenyre fel kellett kicsit tuningolni. Hobby-ra teljesen jó az alap is. Nagyon sok bronz alkatrészt lehet hozzá vásárolni, ami növeli a súlyát.

(#4793) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Egyelőre marad a kísérletezés. (asszony kinyírna, ha most elköltenék 100+-t egy RCre)
Szóval a wltoys 12428ban ki tudom cserélni a motort erre minden mókolás nélkül?
55t-re gondoltam. Meg esetleg lezárni a difiket. Aztán megnézni mi lesz a különbség mászóképességben...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4794) ADAM1337 válasza JoolsNOS (#4793) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Probléma nélkül, de az a hajtásnak sok lesz az 55T, inkább 35t raknék bele max.
Nagyobb nyomaték szétnyírja a hajtást.

(#4795) JoolsNOS válasza ADAM1337 (#4794) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi! A gyári milyen lehet benne? Hány t? Csak hogy milyen különbségre számítsak...
Amúgy érdekességképpen. Tegnap szétkaptam a difit és minden fém benne. A videókon mindenhol műanyagot láttam.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4796) SoulReaver válasza JoolsNOS (#4795) üzenetére


SoulReaver
veterán

Minél több T, annál lassabb és erősebb.

Biztos wltoys-od van? Nem Feiyue FY03 ? Mert annak fém minden fogaskereke.

(#4797) JoolsNOS válasza SoulReaver (#4796) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igen tuti. Gyári dobozos, szokásos limezöld.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4798) maximilian4


maximilian4
addikt

Manapság 100 (+/-10k) körül mi a legjobb offroad rtr szett? Gondolom brushless alá nem érdemes már adni.

Maxi

(#4799) gainwardgs válasza maximilian4 (#4798) üzenetére


gainwardgs
addikt

Szerintem arrma szettek legjobbak most ár/érték arányban 🙂

(#4800) ADAM1337 válasza maximilian4 (#4798) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Milyen kategória ?
buggy, sct, monster, 2wd/4wd ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.